Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Open games

Přidal Adrian_S dne 06.06.2015 01:40
#4

No... nejsem si sice jistý, jestli by se tohle dalo považovat za "open-world", ale znám několik RPG-ček, které jsem hrál a získali si místo v mém srdci...

1) Might and Magic VI - The mandate of heaven


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5qfwur4clh3JcJ4MoAPoUZgwgplEog0gjnFM0l-ikSEqN906Orw


Klasická, stará hra (1998), ovšem s velice dobrým příběhem. Na začátku hry si vytvoříš družinu (4 postavy), zadáš jim povolání (rytíř, paladin, lučištník, klerik, druid a kouzelník), udělíš dovednostní body a trochu si pohraješ v jejich vlastnostech (od síly až po inteligenci a štěstí).

Ve hře je mnoho lokací, které lze navštívit, dungeony plné nepřátel, města plná lidí, které lze i najmout (někteří dokážou kouzlit mocná kouzla, jiná zase třeba zvyšují dovednost.. a jiná zase třeba nic).

Ve všech dovednostech se můžeš stát mistrem (což je trochu nedomyšlené, ale budiž)

Je to vcelku "jednoduchá hra", kde vlastně si nemůžeš ani zvolit obtížnost (leda, když jdeš do Arény).

Ale zážitek je to vcelku pěkný.. :) Mám stále u sebe ještě originální CD-čka z časopisu LEVEL.. :D Navíc, k této hře lze sehnat snadno češtinu...

Tady pár obrázků


2) Might and Magic VII - For blood and honor

http://mightandmagic.bonusweb.cz/mmviiammviii/Obr7/uvod.jpg


Další díl (pochopitelně mladší) ze série Might and Magic. S VI si je hodně podobná, ovšem jsou tu jisté rozdíly. Např. ve své družině můžeš mít kromě lidí také elfy, trpaslíky nebo gobliny (slušní siláci).
Je více povolání (mnich, hraničář, zloděj) a ne ve všech dovednostech se můžeš stát velmistrem (narozdíl od M&M VI).

A samozřejmě, češtinu lze k tomu najít a příběh se odehrává jinde...

Opět pár obrázků


3) Sacred

http://www.morgaynes-dreamland.com/Wallpaper/sacred/Images/Sacred-logo.JPG


Tohle by se dalo považovat za opravdu "open-world" hru.

Sacred je hra, která se od ostatních RPG trochu liší. V této hře hraješ pouze za jednu postavu s určitým povoláním (Gladiátor, Bojový mág, Seraf, Upírka, Lesní elf nebo Temný elf). Každý má určité schopnosti a dovednosti, které získáš plněním úkolů či ničení hord nepřátel.

Od ostatních RPG se liší hratelností. U většiny her máš pohled "první osoby".. Tady ne! Tady je tvá postava "uprostřed obrazovky" a pomocí myší nebo klávesami s ní "putuješ po světě. Nelze ji teda poslat na konec mapy.. Ne, musíš si to zkrátka "odchodit".

Co je na této hře dobré? Určitě příběh a myšlenka, dále pak styly boje a řešení úkolů (i když to je většinou "dones tohle a tohle", "zabij támhleto"...), ale některé animace jsou krásně znázorněny. Navíc, Easter eggů je tu hodně.. Kdo by nechtěl do "Skřetska"?? :D

Nevýhodou téhle hry je, že je hodně zabugovaná.. :( Některé úkoly nejdou splnit a třeba nelze se někam dostat, protože je na onom místě zkrátka "neviditelná zeď"... Je to škoda.

Hlavně.. Hudba! Krásná.. :)

Čeština se dá k tomu sehnat, ale upozorňuji, abys vybíral dobře. Ne všechny češtiny jsou OK.. (jednou jsem si jí stáhnul a místo toho to byl virus, který mi trochu nadělal paseku v PC!)

Pár obrázků


4) The Fall: Last days of Gaia

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMR9en5X2MgG7637GSXP0-2Un1p7soeRFwuGiX9RiYn9CgYyz4


Konečně jedno z postapokalyptických RPG-ček.. :) Tato hra se odehrává v budoucnu (asi někde v USA). Hraješ za jistou postavu, která ztratila všechno. Měla rodinu, sestru, domov... ale přišla o to. Na začátku hry natrefíš na svého přítele, který ti pomůže se dostat do jisté skupinky lidí, kteří se snaží vybudovat "lepší svět".

Po vyplnění jména, tvých schopností a dovedností (mechanik, doktor, mistr v přežívání, řidič, atd...) si vybereš několik dobrovolníků, kteří tě můžou doprovázet na cestách (max. 5). Společně s nimi pak řešíš úkoly a potíže světa.

Ačkoli se hra zdá být snadná, ze začátku ti to bude dělat potíže. Zde máš pohled "třetí osoby", tedy pohled na záda tvé postavy. Kamera neustále lítá ze strany na stranu a oddaluje se a zase přibližuje, jak zareaguješ myší... to se ovšem dá nastavit lehce ve hře...

Bohužel, i tato hra obsahuje mnoho chyb, které jsou někdy... neřešitelné. Ale i zde je mnoho možností, jak si vychutnat hru.. Kde jinde se můžeš procházet v minovém poli a nebo hledat ve vyprahlé krajině vodu?

Atmosféra hry je pozoruhodná, doprovodná hudba je slušná a co se týče stylu boje, to už vlastně záleží na tobě, jestli tvé postavy (a hlavně TY! Ty nesmíš umřít, ostatní můžou) budou "tichošlápci" či zabijáci se sniperkou na dálku... Zde je i možnost si třeba pokleknout při střelbě.

Hlavní věcí je ovšem odpočinek, jakmile ti začne svítit modrá kontrolka, musíš odpočívat, postavy nikam nebudou chtít jít...

Mě se hra líbila. Češtinu bys k tomu měl najít, ovšem upozorňuji, že originální dabing je v NĚMČINĚ!

Zase pár obrázků

Upravil/a Adrian_S dne 06.06.2015 01:43