Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Adriho povídky V - Osvobození

Přidal MightRider dne 25.04.2016 21:08
#170

Tohle rozhodování bylo těžké. Vskutku těžké. Dlouho jsem nad tím přemýšlel, dlouho jsem diskutoval s Adrim. Ale než se k tomu dostaneme, nejprv si to shrňme.

Možnost 1 mě lákala od začátku, po vyjasnění nejvíc. Je to asi nejlepší možnost, Jyggalag by jim mohl být velmi nápomocen, kdyby byl vděčný. Rozhádat daedry není těžké. Už jenom Boethiah a Molag Bal se nesnáší, tak moc, jak jen to jde. Popravdě ani nedokážu pochopit, jak můžou všechny daedry společně pomáhat královně. Dlouho jsem nad tím přemýšlel, a co se šancí na záchranu Tamrielu týče, tahle je nejlepší.

Možnost 2 je absolutní rakovina pro Tamriel. Jakmile ji zvolíte, není cesty zpět. Rozhodnutí eflů odejít je sobecké, nepomýšlí na ostatní a poté, co se Tamriel přidá k Zapomnění, už nebude cesty zpět. Viděli jsme, jak Tamrielem otřásl Mehrunes. Představte si všechny daedry najednou. Ať se budou snažit, jak to půjde. je to worry end na plné čáře (alespoň doufám).

Možnost 3 je absurdní kravina, která může opravdu napadnout jen Norda. Alduin se nikdy nepřidá na ničí stranu a kdyby jen někdo měl alespoň malou šanci, že se mu podaří si ho získat, je to královna. A myslet si, že Alduin zničí Altmery, ale ostatní zachrání Drakorozený, který si tam tramtadadá nakráčí, je bullshit. Last Dragonborn byl Last Dragonborn, poslední šance bohů na nápravu Tamrielu. Alespoň tak to chápu já. A jestli je Dovahkiin již mrtvý, i tato možnost vede k absolutní záhubě.

Rozhodování bylo těžké. Opravdu. Takhle jsem se naposledy rozhodoval v GoT Telltale v paté a šesté epizodě. Adri nám zde nabízí dva, dost možná tři špatné konce. Za což ho respektuju, protože špatné konce miluju (nejsem pesimista, ale slaďáků je až moc). Nechci ale vidět, jak Tamriel pálí drak (protože mi to přijde, pardon za to slovo, jako absolutní **č****a, aby se Alduin znovu objevil). To je moc slabý worry end a už to tady jednou bylo, a to ve hře, kde Tamriel zachránil Dovahkiin.
Původně jsem byl tedy rozhodnutý pro Krváky, protože jsem nečekal, že vy lidi budete tak úžasní (upřímně, žádný sarkasmus) a dáte Thalmor. Krváci měli potenciál na záchranu, Erutan by podpořil svoji manželku a možná by se konečně spřátelil i s tou steroidovou gorilou. Jediné negativum tato možnost měla, že by pravděpodobně po vyhnání elfů začali Krváci řezat Stíny (ano, třetí občanská). Když ale vidím, že Thalmor má takovou podporu, jdu do toho. Má odpověď zní Thalmor. Stejně bych to už teď nezměnil, i kdybych dal Krváky nebo Stíny.

Takže se těším na pěkné podání z očí Erutana, jak se zapojuje do záchrany světa před daedrami. Teda alespoň doufám, že to tak bude. A doufám, že ten špatný konec bude stát za to!