Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 27.02.2015 16:00
#19

část 5

Je ráno a J' Zeny s Ralofem se loučí s bandity. Není to zrovna dlouhé loučení, žádné mávání s kapesníkem v ruce a slzami v očích, jen normální přátelské rozloučení, u kterého si jen přejí štěstí. G' Razhi podle khajiitských zvyků přál J' Zenymu teplé písky a J' Zeny to khajiitovi oplatil, ale co J' Zeny nepochopil bylo to, že Ralof se s nordy loučil se slovy: „Nechť zemřeš se zbraní v ruce, bratře.“ khajiit chápe slovo bratře, nebo sestro, ale J' Zeny ani G' Razhi nedokáží pochopit, proč si přejí smrt. To je jako u orků, ti "hledají dobrou smrt" už když jim je něco kolem padesáti, možná i míň, což khajiitům připadá divné, khajiiti kteří se dožijí padesáti jsou dobrými válečníky a starší khajiiti, kteří jsou již moc staří po většinu času odpočívají, nebo se starají o mladičké khajiity. Ale to je jedno, J' Zeny si o tom s Ralofem možná promluví, až se víc poznají, ale teď již vyrážíme.

Khajiit s nordem již ušli dlouhou cestu. J' Zeny se mezitím seznámil s Ralofem. Khajiit věděl, že jeho společník byl v legii, ale teď zjistlil proč se Ralof přidal k banditům. Vše to začalo tak, že legie bránila Imperial City před Thalmorem. Legie prohrávala, ale pak se císař jakoby vzdal a podepsal nějakou dohodu, která se jmenuje Zlatobílý kondorát. Tato smlouva se nordům nelíbí, protože zakazuje jejich hlavní víru, takže část nordů v legii se vzbouřila, ale nemělo cenu bojovat, protože tam stála celá legie a navíc Thalmor, zatím co povstalců tam bylo jen pár desítek.

Vůdcem povstání se stal Ulfric Bouřný háv. Jelikož nebylo nejmoudřejší tam zůstat, tak povstalci utekli, ale Ralof se od nich omylem oddělil a ztratil, vyhladovělý a vyčerpaný se dostal až za hranice Elsweyru, kde narazil na bandity, s těmi se dohodl, že jakmile se postaví na nohy, tak okamžitě odejde. Bandité by asi nesouhlasili, ale pravděpodobně poznali císařskou zbroj, takže ho mezi sebe přijali. To bylo asi týden před tím, než naši vesnici přepadli Thalmoři.

Ralof taky usoudil, že se ve Skyrimu válčí, protože Ulfrikův plán byl takový, že osvobodí Skyrim, takže okamžitě odcestovali do Skyrimu. Jakmile Ralof zjistil, jakým směrem se má vydat, tak si řekl, že ještě pár dní zůstane, den na to se objevil thalmorský vůz ze zajatci, tuhle část J' Zeny znal, protože on byl jeden z těch zajatců.

J' Zeny se taky Ralofa zeptal, jak se jmenují, ale Ralof mi řekl, že na jméno nebyl čas, ale možná že ho vymysleli poté, co se od nich Ralof oddělil.

A už je zase večer. Do Skyrimu to bude ještě trvat dlouho, ale to J' Zenymu nevadí, tento nový život tuláka se mu celkem zamlouvá.

Ralof zrovna něco vytahuje ze svého batohu, zdá se že to je zbroj, když se ho J' Zeny zeptal, co to je, tak mu Ralof odpověděl, že si s sebou pro jistotu vzal jeho uniformu z legie, protože jeden nikdy neví, kdy se může hodit.
Když Ralof vyndal celou zbroj, tak J' Zenymu řekl, že se trochu podívá po okolí, jen aby věděl, jestli tu nejsou banditi. A že J' Zeny může klidně spát, že se prý hned vrátí.

Toho dne se J' Zeny jeho návratu nedočkal, usnul totiž hodně rychle, ale jakmile se vzbudil, uviděl Ralofa vařit snídani. Ralof zjistil, že se tu možná potuluje pár banditů, ale není to nic závažného, prý by je dokázal skolit i sám.

Na snídani jsme měli králíka, byla to pochoutka. Po snídani jsme se opět vydali na cestu. Ta probíhala celkem v klidu, jenom nás k poledni přepadli banditi, jak Ralof říkal nic závažného, až na orka.

Prvního banditu Ralof probodl, jakmile na něj skočil, s druhým asi dvě vteřiny šermoval a na třetího vytáhl luk, protože na nás vyběhl z dálky asi deseti metrů. Hotovo řekl, ale najednou uslyšel nelidský řev, Ralof se ohlédl a uviděl, jak na něj vyběhl ork ze stejného místa, kde byl třetí bandita.

Ralof potichu řekl: „To snad ne, on je ve stavu zběsilého vzteku!“ a poté rychle dodal „S tímhle berserkem bude problém!“ ale to už byl orismer u nás. V ruce držel dvě orkské sekery se kterýma na nás rychle zaútočil. Khajiit a Ralof rychle uhnuli, Ralof tasil meč a khajiit mu podal ještě dýku, poté si připravil pěsti. Tak začal velmi tvrdý boj.

Proti orkovi to bylo velmi těžké, zvláště když byl ve stavu zběsilého vzteku, ale pak, když mu vyprchal se jeho útoky zdály být o něco slabší. Ralof to taky poznal, zdálo se, že se celou dobu jen bránil a teď využil příležitosti. Téměř okamžitě bodnul orka dýkou do zad, ten jen zařval, ale nepřestal bojovat. Dýka mu zůstala v zádech. J' Zeny až do této chvíle jen zíral, ale pak, když se k němu ork otočil zády, tak k němu přiskočil a rychle mu z těla vytrhl dýku.

Ork znova bolestivě zařval a otočil se na khajiita, toho zase využil Ralof a sekl orka do ruky, pak do druhé a nakonec ještě do nohy. Ork upustil obě zbraně a klekl si na zem.
Ralof k němu přistoupil a chtěl ho zabít, jenže ork řekl: „Dopřeješ mi dobrou smrt?“ Ralof se zamyslel a pak řekl: „Záleží, co znamená dobrá smrt.“ a ustoupil od orka. J' Zeny pochopil, co má dělat tak přistoupil k orismerovi, chytl ho za krk a několikati ranami do obličeje ukončil jeho život na Tamrielu.

Až teď si khajiit a nord uvědomili, jak strašně ti banditi smrdí, ale to bylo jedno prohlédli jsme, jestli u sebe něco neměli a šli dál. Měli dohromady deset septimů a taky chleba a jablko.

Při cestě se ještě J' Zeny Ralofa zeptal, jak to vlastně ve Skyrimu vypadá. Ralof mu odpověděl, že to je z větší části mrazivá krajina, kde je po celý rok jen zima, jen v nížinách se většinou neobjevuje sníh.
J' Zeny se taky zeptal Ralofa, co je to ten sníh, protože toto slovo slyšel poprvé v životě.

Ralof mu vysvětlil, že když je velká zima a prší, tak místo vody padá taková bílá studená věc. A že ať si počkám, že to sám poznám.

A už je zase večer a jdeme spát.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:23