Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 22.02.2015 00:01
#18

část 4

Khajiit se pomalu seznamuje s jeho novými přáteli. Vůdce banditů a nyní i J' Zenyho vůdce se jmenuje G' Razhi, argonianka, která byla schovaná v křoví své jméno prý nezná, když byla ještě mládě a plavila se na lodi kolem pobřeží Elsweyru, tak se najednou objevila bouře a loď ztroskotala.

Nikdo si tím ale nemůže být jistý, protože jediné co si argonianka pamatuje je pláž, trosky lodi a velká mračna na moři.

Khajiit taky zjistil, že jí říkají Šupinka.

O nordovi, se kterým J' Zeny oddcestuje do Skyrimu ví jen to, že se jmenuje Ralof a že byl v legii.

Je tu ještě několik banditů, ale J' Zeny je nebude všechny vypisovat. Některé bandity taky zajímalo, co to ten nový khajiit pořád dělá s tou knihou. J' Zeny to nemohl pochopit, ale pak mu G' Razhi řekl, že neumějí číst ani psát. Když se J' Zeny zeptal G' Razhiho, jestli on umí, tak zjistil, že ani on pořádně neumí.

J' Zeny se tedy rozhodl, že je to naučí. Ralof khajiitovi pomáhal, protože on, jako bývalý legionář číst a psát uměl.

Jinak se tady nic moc neděje, jenom se G 'Razhi rozhodl, že když J' Zeny ho naučí psát, tak on khajiita naučí aspoň základy lukostřelby!

Šli jsme tedy na lov. Jsme sice na poušti, ale blízko je tu malý lesík a vedle něj je malé jezírko a louka, tam khajiiti vyrazili. Ovšem ještě před tím jsme si sundali těžké zbroje a dali na sebe kožešinové, ať nemáme zbytečnou zátěž, když přece jen nejdeme bojovat.

Když khajiiti došli na místo, tak mi G' Razhi ukázal, jak správně držet luk, jak šíp a takové ty věci. Dal J' Zenymu jeden luk a deset šípů a ukázal na srnku se slovy: „Zkus ji střelit, khajiit ji když tak dodělá.“ J' Zeny tedy napnul luk a zamířil. Když měl zamířeno, šíp vyletěl směrem k srnce, která se nic netušijce pásla.

Šíp ji trefil rovnou do krku. Srnka zdvihla hlavu a poté padla k zemi mrtvá. J' Zeny byl rád, že se mu podařilo ji ulovit, ale taky mu bylo trochu líto srny, ale lítost hned přešla.

G' Razhi khajiita pochválil a poté se rozeběhl směrem k mrtvému zvířeti. J' Zeny vyběhl za ním. Kořist to nebyla zrovna největší, ale bylo to lepší než nic, poté G' Razhi vytáhl svůj luk a šípy, vyhlédl si jednu kozu.

Nachystal šíp, natáhl tětivu a vystřelil. Kozu to trefilo rovnou do hlavy. „Tak a o oběd je postaráno.“ řekl G' Razhi a tak jsme se vydali zpět do tábora.

Mezitím, co jsme mi dva khajiiti byli na chvíli pryč, tak pár banditů připravilo jídlo ze skrýše. Poněkuď zvláštní oběd, J' Zenymu celkem chutnal.

Už se bude pomalu stmívat a J' Zeny se domluvil s Ralofem, že až bude mít hlídku, J' Zeny mu bude pomáhat s hlídkováním, aby si to taky zkusil.

G' Razhi většinou nehlídkuje a dnešní den nebyl žádná vyjímka. Jako první hlídkovala Šupinka, poté byl na řadě Ralof. Když argonianka skončila svou hlídku, vzbudila Ralofa, který vzbudil J' Zenyho. Na hlídce se nedělo nic zvláštního, pouze sem tam přeběhlo nějaké to zvíře, někdy i zašuměl hmyz. Ralof zpozorněl při každém šustnutí trávy, ale vždy to byla jen nějaká koza, nebo jiné mírumilovné stvoření.

Tak a hlídka nám skončila a je zhruba půlnoc, Ralof jde vzbudit dalšího banditu a J' Zeny mezitím jde spát do spacího pytle. Není to tak úplně pytel, v podstatě to je jen několik kůží jen tak na oko přišitých k sobě, ale drží to a není v tom zima, takže se v tom dá spát.

A je tu další den, pár banditů zrovna přišlo z lovu, byli to pravděpodobně ti, kteří v noci hlídali jako poslední, protože přinesli pár králíků a šli hned spát. Probudili se asi o čtyři hodiny později, to my už jsme měli oběd.

Život bandity je zajímavý, alespoň zde. J' Zeny učí bandity písmena a Ralof mu pomáhá tak, že se je snaží poskládat s klacíků, ale většinou to nejde, v tom případě se nakreslí na kámen ještě nezaschlou krví ze zvířat. Ralof ji začal skladovat pro tyto případy, ale jelikož krev khajiitovi strašně smrdí a navíc přitahuje mouchy, tak jsme ji nahradily uhlíky, ty jsou lepší.

A jakmile jsme dokončili další lekci psaní a čtení, tak J' Zeny společně s G' Razhim zase vyrazili na lov.

Dnes tam byli dva šavlozubí tygři, ale ti nepředstavovali moc velký problém, jeden skončil s šípem zhruba v plicích a v hlavě a ten druhý skončil s mečem v hlavě.

Když jsme se vrátili z lovu, tak se Šupinka a pár dalších banditů začalo ptát proč J' Zeny nemá žádnou zbraň a proč nepoužívá tu dýku. J' Zeny jim to vše podrobně vysvětlil, že neměl přirozené nadání pro žádný styl boje a tak se strýcovou radou začal trénovat pěsti v železných rukavicích a že tu dýku má na památku.

Když jim to khajiit vysvětlil, tak se taky zeptali na ten malý váček, co J' Zeny nosí. To jim khajiit vysvětlil tak, že si chtěl koupit ocelové rukavice, ale teď když je dostal, tak neví co s těmi septimy má dělat, tak je zatím šetří.

A zase končí další den. Zítra, časně ráno J' Zeny s Ralofem odputuje do Skyrimu, takže dneska nemá hlídku Ralof ale G' Razhi, aby byl Ralof vyspaný a mohl společně s khajiitem odcestovat časně z rána.

Ještě před tím, než se šlo spát, Ralof nachystal dva pytle na spaní, jídlo na dva týdny a trochu vody, té prý nebude moc potřeba, protože po většinu času budeme mít možnost ji doplnit.

Tak a vše je přichystané a můžeme jít spát. J' Zeny je celkem zvědavý, jak to s Ralofem bylo, že je u banditů, ale přitom sloužil v legii, ale J' Zeny si s tím teď starosti nedělá, zítra začíná dlouhá cesta, tak se musí pořádně vyspat.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:22