Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 13.02.2015 11:14
#17

Tak a máme tu pokračování.

část 3

Je brzo ráno, až moc brzo ráno, touto dobou je vzhůru jen málo khajiitů. Ani J' Zeny by nebyl vzhůru, kdyby ho neprobudil jakýsi hluk venku. Rodiče nikde, tak se jdu podívat ven, J' Zeny má trochu strach, někdy jdou slyšet břinkoty zbraní a nářky, jednak khajiitské, ale i jiné, mu dosud neznámé.

Přepadli nás!
Banda elfů, no banda to není. Ale asi padesát vznešených elfů napadlo naši vesnici. Pravděpodobně si říkají "Dalmoři" nebo nějak tak, jakýsi elf totiž řekl něco ve smyslu že ve jménu Dalmoru zabírá tuto vesnici. To jedno slovo mu J' Zeny moc nerozuměl, ale nějak tak to říkal.

Jeden z našich khajiitských nejlepších válečníků zrovna bojoval s těmi elfy, urážek, stejně jako ran moc nešetřil. J' Zeny okamžitě vyběhl za ním mu pomoct, byl totiž v oslabení jeden na pět. J' Zeny mu pomohl, ale nebylo to k něčemu dobré, pět elfů jsme skolili a přiběhlo na nás dalších deset. K' Romny, válečník kterému jsem pomohl je chtěl okamžitě pozabíjet, ale dřív, než se stihl napřáhnout se ozval hlas nějakého elfského kouzelníka: „To bych být tebou nedělal kočičko.“ tento elf byl ten, který říkal tu větu se zabíráním. Větu nám zopakoval, J' Zeny zjistil, že to jsou Thalmoři, co mají novou nadvládu v Tamrielu, nebo něco v tom smyslu a taky že je pro ně tato poloha dobrá, pro případ, že by se císař vzbouřil. K' Romny se ale jen tak nevzdal a velice zvýšeným hlasem promluvil na Thalmora: „Žádnému elfovi se nepodřídím. A jak jste nás vůbec našli vy bloňďáci?!?“ elf se jen pousmál.

Nyní J' Zeny, jeho matka, K' Romny a můj strýc sedíme svázaní ve voze jako vězni, naštěstí J' Zenyho nechali psát deník, ale khajiit je musel přesvědčit, že nebude psát nějakou zprávu, kterou by pak nechal na cestě pro pomoc. Občas se na mě taky podívají, jestli náhodou něco neodhazuji.
Elfové nám taky řekli, že ta bedna s aduláry a elfskými plány na zbraně byla jen past, celé dva měsíce nás sledovali, naštěstí dýku J' Zenymu nechali, prý je ostuda na to jen šahat, jak to je nekvalitní práce.

Jak jsme tak jeli, khajiit se zeptal matky, kde je otec. Podívala se na J' Zenyho smutným pohledem a řekla: „Tůj otec padl, když nás chránil před těmito elfy, nebýt jeho, možná by už ani jeden z nás dvou nebyl mezi živými. Byl to statečný khajiit.“. V tu chvíli se do J' Zenyho vlil neskutečný vztek.

O chvíli později si khajiit všiml, že z křoví vedle cesty čouhá kus něčeho zeleného s šupinami. Asi o dva metry dále nás přepadli banditi. To zelené byl kus argonianského ocasu, jedna členka banditů byla schovaná v křoví, ale vykoukl jí ocas.
když nás přepadli, tak J' Zeny využil příležitosti a dýkou si rozřízl pouta, pak dal nenápadně dýku strýčkovi. Banditi byli sice v přesile, ale za to byli jen banditi, zatím co Thalmoři byli bojovníci, takže měli nad bandity výhodu.

Vůdce banditů byl zdá se taky khajiit, měl totiž tu nejkvalitnější zbroj. Thalmorům to asi došlo taky, protože se začali soustředit hlavně na něj.
J' Zeny využil příležitosti a připlížil se k mágovi, který zrovna zaútočil bleskem na banditu, naštěstí ho minul. Připlížil jsem se k němu a plný nenávisti J' Zeny udělal něco, co by asi nikdy jen tak nedokázal, ale teď v sobě měl více energie, než kdy jindy. J' Zeny přišel ke kouzelníkovi, ten se na něj otočil, khajiit ho chytl u stehna a u krku, vyzdvihl ho nad hlavu a hodil ho na zem hlavou napřed. Tím J' Zeny altmerovi zlomil vaz a ten okamžitě zemřel.
J' Zeny byl překvapen, kde se to v něm vzalo, ale rychle se vzpamatoval a přiběhl k vůdci banditů.

Ten se na něj podíval, co má ten cizí khajiit v úmyslu, ale jelikož byl stále pod útokem, neměl čas o tom přemýšlet. Když byl J' Zeny u něj, otočil se k němu zády a pak křikl: „Bratře khajiite! Khajiit ti kryje záda!“ a hned první bojovník Thalmoru, který k J' Zenymu přiběhl mohl litovat toho činu, J' Zeny ho chytl pod krkem a třemi ranami do obličeje mu vysvětlil, že nás zabíjet nebude.
Vůdce banditů již byl s pomocí v bezpečí, tak jsme přiběhli na pomoc strýčkovi a K' Romnymu, kteří bránili J' Zenyho matku.

Další Thalmorský, ke kterému se J' Zeny dostal, taky neměl zrovna nejlepší den, khajiit se k němu přiblížil zezadu a chytl ho u pasu. Altmer si khajiita všiml, ale pozdě, J' Zeny ho vyzvednul do vzduchu a přepadl dozadu, J' Zenymu se nic nestalo, ale to samé se nedá říci o elfovi, ten dopadl na hlavu, taky na místě umřel kvůli zlomenému vazu. Zbytek odporu vznešených elfů se dal na útěk. naštěstí od nás nikdo neumřel, možná pár banditů, ale my, zajatci z vesnice jsme přežili všichni.

Jeden elf, který byl na útěku se zastavil a zakřičel: „TY KHAJIITE BEZE ZBRANĚ ZA VRAŽDU NAŠEHO VELITELE BUDEŠ PIKAT! THALMOR SI TĚ NAJDE, AŤ BUDEŠ KDE CHCEŠ!!! A neboj se, tvé jméno nám je známo, J' Zeny!“

J' Zeny a všichni ostatní ihned pochopili, že khajiit se již nesmí vrátit domů.

Strýček, matka a K' Romny moc nevěřili banditům, ale vůdce jim řekl: „Běžte, jste volní. Khajiit by nemohl přece jen tak nechat jeho bratry napospas elfům a navíc jste mu pomohli, tedy alespoň ty“ a ukázal na J' Zenyho. Pokračoval: „nemáš sice žádnou zbraň, ale dokázal jsi khajiitovi minimálně dvakrát zachránit život. Khajiit obdivuje tvou odvahu dítě.“

Další bandita, nord J' Zenymu řekl: „Když nemůžeš zůstat zde, přidej se k naší partě. Pak můžeš odjed se mnou do Skyrimu, zrovna tam je sice povstání a je tam dost vojáků Thalmoru a císařských, ale je to asi to poslední místo v Tamrielu, kde by tě hledali. Ale měl by jsi vědět khajiite, že tam je hódně moc sněhu, není to jako tady, kde jsou, jak vy říkáte teplé písky.“ J' Zeny souhlasil a rozloučil se s příbuznými, svou dýku si samozřejmě vzal s sebou.

Při odchodu se ještě K' Romny otočil a řekl: „J' Zeny budeš pro nás velkou ztrátou, na, vezmi si khajiitovi ocelové rukavice, nechť ti dobře slouží. V naší vesnici zůstat nemůžeme, tak se přestěhujeme, ale až khajiiti vybudují novou tréninkovou místnost, tak se tam bude trénovat i boj beze zbraně.“

A tak začal khajiitův nový život. Prozatím bude jen součástí několikati lapků, ale pak s jedním nordem odputuje do Skyrimu, nord bude bránit svou zem a J' Zeny? Až ho přestane bavit se jen tak toulat Skyrimem, nebo být součástí karavany, možná se k němu přidá, nebude sice bránit svůj domov, ale když uspěje, tak snad se pak dobojuje až domů do Elsweyru, kde vyrve jeho bratry khajiity ze spárů Thalmoru.
Ale zatím o tom jen sní.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:22