Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 30.01.2015 16:42
#7

Je tu druhá a snad i lepší verze, zatím je krátká ale jestli se ukáže, že jsem se o poznání zlepšil, budou ohodně delší.

Vzal jsem si k srdci vaše rady a dával jsem si pozor na ty chyby - takže jsem si to ještě po sobě přečetl a poupravil, aby to bylo srozumitelnější; a taky jsem to oddělil, aby to nebyl souvislý text, tak snad se to již bude číst lépe!

khajiitský deník
kapitola 1
část 1 (pokus 2)

Jsem J' Zeny a jsem khajiit, zatím jsem ještě mladý, J' Zenymu je patnáct let. Bydlím v Elsweyru s rodinou, pár přáteli, prostě jsme jedna velká smečka žijící v malé vesničce, ale máme tu vše, co potřebujeme.

J' Zeny píše deník, protože skoro nic nedělá, jenom cvičí a odpočívá a znova cvičí, tak se rozhodl psát deník, knížku jako takovou našel před dvěma dny a obal mu udělal strýček včera. Můj budoucí deník měl pár popsaných stránek, ale to nevadí, jsou již vytrhnuté a spálené.
Ale někdy se khajiitovi moc psát nechce, tak si hraje s elfským nožem, který mu nedávno vykoval strýc. Zde v Elsweyru je sice těžké sehnat něco elfského, ale naši zvědi měli štěstí a našli velkou krabici plnou adulárů a elfských plánů na zbraně. Náš kovář, neboli můj strýc mi dal první dýku, kterou zkusil vykovat podle plánů, není to sice extra dílo, ale to J' Zenymu nevadí.
Už je večer, tak jdu spát.

Už je ráno, za chvíli se půjdu nasnídat, tak J' Zeny mezitím v rychlosti vysvětlí, proč trénuje. Jak již psal, je mu již deset, takže musí posilovat, aby mohl nosit zbroj a být k užitku na bojovém poli. pomalu se blíží finální trénink. Bude již zítra, kdy se budeme učit základy se zbraněmi a vylepšovat svoji fyzičku při nošení zatím lehké zbroje. Už mě volají na snídani, musím už jít.

Au... udělal jsem si novou jizvu.
Jak jsem zjistil, trénink se zbrojí a cvičení se zbraněmi byl již dnes a J' Zeny si málem vypíchl oko při tréninku s mečem. Už zítra se ukáže, kde se mladí khajiiti a brzo i noví válečníci uplatní na bojovém poli.
J' Zeny zatím nenašel zalíbení v žádných zbraních, líbí se mu pouze nože, ale aby byl zvěd musí umět zacházet s lukem a to se mu moc nedaří. Každopádně nějak bojovat musím a nožem proti ostatním zbraním není moc dobrá volba.
No nic, khajiit musí počkat na zítřek, ale teď již musí jít spát.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:28