Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 23.01.2015 21:04
#3

Dobře, rovnou si to můžeš přečíst i s druhou částí

část 2
Konečně ráno, snídaně, rozcvička a je to tu, J' Zeny jde otestovat své schopnosti, jak by se uplatnil na bojišti. Upřímně řečeno bych byl pokud možno nějaký zvěd, protože mám moc rád nože a zvědi většinou nože používají, ale zato J' Zeny nemá moc velký cvik s lukem který je u zvědů kolikrát používanější než zbraň na blízko, khajiit má smíšené pocity není si jistý, co si má myslet, tak radši vůbec nemyslí. Už musí jít.
Au... Musím si dávat pozor, ať si krví nepokapu deník, J' Zeny se zranil při tréninku s mečem a málem si vypíchl oko, teď má škaredou jizvu pod okem, J' Zeny nemá rád jizvy, aspoň ne na svém těle. Popravdě řečeno je tato jizva už druhá, khajiit ještě jako mládě, když si hrál na schovávanou vylezl na strom, nikdo ho nenašel, takže vyhrál jenže se tam stal trochu háček, když kamarádi řekli, že se vzdávají a že už mě nebudou hledat, vykřikl jsem radostí a vítězně dal ruce vzhůru, bohužel jedna ruka mi sloužila k držení, takže J' Zeny okamžitě ztratil rovnováhu a spadnul. Instinktivně jsem dopadl dobře, ale kdesi ve větvích se J' Zeny nepěkně škrábnul o větev do čela, jizva to byla celkem velká, naštěstí už mi nejde přes můj kožich vidět. Každopádně se vrátím zpět do přítomnosti. Zjistil jsem, že nemám uplatnění na bojišti, protože s lukem neumím střílet, takže J' Zeny zvěd být nemůže a s mečem jsem ublížil akorát sobě, takže teď je J' Zeny zklamaný. Rodiče jsou momentálně pryč, tak si o tom půjdu popovídat za strýčkem.
Skvělé! Khajiit už je zase šťastný! Zjistil jsem, že v ostatních zemí Tamrielu existuje i jiné bojové umění, ke kterému nejsou potřeba zbraně, jen ruce. A J' Zeny by mohl tuto možnost využít. Až se rodiče vrátí domů promluvím si o tom s nimi.
Ach jo, Z' Zeny mluvil o možnosti boje beze zbraně, a rodiče o tom vědí, ale toto bojové umění je jen na sebeobranu, nebo na obranu jiných a nikoliv na bojování na bitevním poli. Ale to J' Zenyho neodradí! Řekl jsem jim, že první koho zabiju v boji, nebo kdekoliv jinde padne mou rukou a né mečem. Jdu o tom promluvit se stríčkem ten pro khajiita má větší pochopení.
Mluvil jsem s ním a dal mi radu, ať se nenechám odradit a ať trénuji své pěsti na figurínách, spousta lidí, merů, argonianů a dokonce i khajiitů zapomíná na výhody khajiita v boji beze zbraně a to jeho drápy, J' Zeny se ani nediví, když všichni pořád jen meč, kladivo, luk a to je vše co potřebují! Ovšem J' Zeny bude trénovat pěsti! Strýček mi taky poradil, ať trénuji v těžké zbroji, protože prý, když někdo trénuje těžkou zbroj, přijde nato, jak dávat bolestivější rány, když nemá zbraň. Strýček to ale khajiitovi říct nemohl, protože je expert přes lehkou zbroj, ale to J' Zenymu nevadí on na to přijde!

Upravil/a sirPavoucek456 dne 03.04.2015 13:36