Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 23.01.2015 15:23
#1

Přečetl jsem si tu už spoustu rad a hlavně několik příběhů, všechny se mi líbily a tak jsem se rozhodl, že taky něco napíšu, nikde jsem neviděl khajiitský příběh a tak jsem se rozhodl napsat deník mladého khajiita přeji příjemnou četbu:

khajiitský deník
majitel: J' Zeny

část 1
Jmenuji se J' Zeni a jsem khajiit, bylo to už dávno, co se J' Zeny narodil, ale stále je to ještě malý khajiit, ale J' Zeny si nemyslí, že je ještě kotě. Už mi je deset a bydlím s celou smečkou v Elsweyru protože žádný khajiit nechce být sám a J' Zeny není žádná vyjímka. Každopádně jsem začal psát tento deník, protože jsem ho našel, J' Zeny je velmi šikovný khajiit a když se nudil, našel starou knížku, tak si na ni udělal vlastní obal. Nevím, jak dlouho to J' Zeny bude psát, ale zatím se mi to jako malému khaiitovi líbí. Dnes je velmi tvrdý den, J' Zeny celý měsíc posiluje, aby mohl nosit zbroj a zbraň aby mohl pomáhat v bojích.
Zítra bude vyvrcholení a ukáže se, jestli jsem stvořen pro boj se zbraněmi nebo s lukem, ale J' Zeny zatím nemá zalíbení ani v mečích ani v lucích, ani sekery palcáty se mu nelíbí a na velké zbraně jsem příliš malý, takže na ty ani nemyslím. Teď je ještě ráno, deník jsem našel sice předevčírem, ale J' Zeny dokázal sehnat kůži teprve včera odpoledne a vyrobit obal na knížku je celkem složité, takže jsem si s tím lámal hlavu skoro do večera, ale pak J' Zenyho napadlo, že by mohl jít za kovářem, tedy přesněji řečeno za jeho strýčkem, který není normální kovář, nevyrábí těžké zbroje, pouze lehké zbroje a dýky pro zvědy a speciálně pro mě udělal krásný elfský nůž, podařilo se mu sehnat několik čistých i surových adulárů a plánů na elfské zbraně a zbroje, když zkoušel první dýku, tak ji pak dal mě. Každopádně je expert přes kožené zbroje, takže jsem za ním zašel aby mi udělal z kůže obal na knížku, tedy na můj budoucí deník když jsem za ním přišel z kůží jen se pousmál a dal mi novou, protože ta moje byla celá roztrhaná. Každopádně obal mi udělal zacož mu vděčím a za můj první nůž též. V Elsweru je celkem těžké sehnat něco elfského. Každopádně teď zpět do přítomnosti, před khajiitem je finální cvičení, J' Zeny celý měsíc posiloval celé tělo aby (jak už se zmínil) byl dost silný na nošení zbroje, takže dnes už se bude trénovat se zbrojí, aby se naše výdrž ještě trochu zvětšila.
Je večer dneska to bylo tvrdé, ale nikdo se nenarodí se svaly a nikdy neuškodí je mít, J' Zeny má ze zítřka smíšené pocity, khajiit si potřebuje odpočinout.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 03.04.2015 13:36