Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Biografie slavných a bájných postav TES

Přidal MightRider dne 04.08.2014 21:00
#20

Tak drazí čtenáři, máme tu další biografii, tentokrát o Tiberu Septimovi (můj nejoblíbenější bůh), užijte si to a já doufám, že jsem vás nezklamal.

A máme tu hlasování na příště:
a) Královna Barenziah
b) Martin Septim
c) Gauldur a jeho synové

_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

Tiber Septim


Tiber Septim, znám také jako Generál Talos, Hjalti Brzo-Vous, Drakorozený a Ysmir, byl zakladatel a zároveň císař nordského původu. Za své skutky byl později oslavován a prohlášen jako bůh Talos, a tak přibyl mezi Osmičku jako Devátý člen Pantheonu. Mnozí lidé, hlavně nordi jej začali uctívat jako hlavního boha.


Per aspera ad astra aneb Přes překážky ke hvězdám
Narodil se roku 828 2. věku údajně na kontinentu Atmora (původní domov nordů) pod jménem Talos (ve staré ehlfoneyštině znám jako Bouřná koruna). Své mládí strávil ve Skyrimu, kde se naučil umění starověkých jazyků, tedy Thu´um a válečné strategie od tamějších vojevůdců. Ve 20 letech vedl invazi do Starého Hroldanu, který vybojoval od Bretonů z Vysoké skály (tito Bretoni později vytvořili tamější Zapřísáhlé, kteří se dodnes snaží vzít si zpět své území). Toto vítězství ho velmi proslavilo. Brzy potom se z “rostoucích bouří“ dozvěděl, že si má promluvit se šedovousími. Jak byly okolní vesnice evakuovány, Talos se vydal k Vyšnému Hrotgaru, kde se Šedovousí odmlčeli a zakřičeli jeho jméno, až se země otřesla (Stejně tak, jako jeho, i nás Šedovousí volali „ Dovahkiin!“). Šedovousí mu tam vyprávěli, jak se může vládnout Tamrielu a aby se vydal na jih, jestli vládnout chce.

Talos byl jmenován generálem Colovie (država v Cyrodiilu) králem Cuhlecainem (pozdějším císařem). Roku 852 (bylo mu 26 let) vyhrál bitvu o Sancre Tor. Tehdy stál proti nordsko-bretonské armádě a magicky střežené citadele. Když Nordé spatřili Talose používat Thu´um, přidali se k němu a věděli, že on bude syn Skyrimu a dědic císařství člověka. Bretoni to ale viděli jinak. Talos byl téměř zabit roku 854 2. věku Vysokoskalskou noční čepelí, která mu zvládla podříznout hrdlo a zabít císaře Cuhlecaina (pokud se ptáte, jaké císařství, tak ještě to, co bylo před Tiberovou 3. Říší, tedy Cyrodiilské). Roku 854 tedy nastoupil na císařský trůn Cyrodiilu Tiber Septim i přesto, že díky atentátu mohl jen šeptat a Hlas už nemohl dále používat. Roku 897 3. věku nebo také roku 1 3. věku založil císařství a tím odstartoval 3. věk, který se odehrával až do vpádu Zapomnění, který zapříčinil vznik 4. věku. Tehdy vládl na trůnu jeho poslední potomek Martin Septim. Po své smrti 38. roku 3. věku a 81 letech panování byl prohlášen a uctíván jako bůh. Založil také Septimovskou dynastii císařů. Buďme na něj hrdí.

Bitva o Sancre Tor
Roku 852 2. věku se začala spojenecká bretonsko-nordská armáda přeskupovat do Cyrodiilu. Byla krutá zima a generálové se usídlili v pevnostním městě Sancre Tor a čekali, že Talos je vytáhne porazit. A přece jen se jim přání splnilo. Jelikož bylo město obehnáno silnými hradbami a magickou bariérou, nechali generálové jen hrstku vojáků ve městě a vytáhli na Talovo vojsko. Talos však přichystal lest. Nechal malou skupinku jako návnadu a sešel po údajně nesejítelném svahu k zadná straně města. Díky zrádci v bretonské mágské armádě pronikly bariérou a vzali tamější generály a šlechtice do zajetí. Prý dokonce zařval, přičemž Nordé přestoupili na Talovu stranu. Bretonští vojáci byli buď hromadně popraveni nebo uvězněni.

Potomci
Za svého života měl údajně jen jednoho syna, jehož jméno ani jméno jeho matky není známo, jelikož ho hoši z Bethesdy ještě nepoužili, nebo se na to ani nechystají. Tento syn pak měl syna jménem Pelagius Septim I. Tiber Septim měl taky milostný styk s Barenziah, morrowindskou královnou ze Žalovína, která zde přebývala do doby, než dospěla a směla usednout na žalovínský trůn, který jí právem náležel. Jednou se ale Barenziah dozvěděla, že je těhotná. Tiber nechtěl mít bastarda, tak musela Barenziah na potrat. (zdroj = Skutečná Barenziah)


Shrnutí života
Tiber Septim se narodil roku 828 2. věku a zemřel roku 38 3. věku. Založil říši a septimovskou dynastii císařů. Postaral se o vzniknutí 3. věku. Ve 20 letech dobyl značný kus Plání (starý hroldan) a ve 26 letech přelstil nordsko-bretonskou armádu. Po své smrti byl prohlášen a uctíván jako bůh. Existuje také příběh o tom, že to byl Breton jménem Hjalti Brzo-Vous.


Zdroje:
Bitva o Sancre Tor (kniha)
http://www.uesp.n...ber_Septim
http://www.uesp.n...Sancre_Tor
http://www.uesp.n...#Cuhlecain


Spojitosti:
Starý Hroldan (krčma v Pláních, je tam i mise http://www.uesp.n...d_Hroldan)
Svatyně po Skyrimu

Dodatek (1. 4. 2015)

V knize Skutečná Barenziah se mluví o tom, že Tiber Septim založil v Císařském městě (poté co založil Císařství) kult Jednoho. V tom se uctíval pouze jeden Bůh.

Upravil/a MightRider dne 10.06.2015 20:13