Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: skyrim-ologie ''seriál o skyrimu jako takovém''

Přidal ARAGORN666 dne 18.05.2014 16:40
#1

upozornění!! vzhledem k neúspěchu jsem založil nové diskuzní téma skyrim-ologie ale 1) díl není na téma rasy ale draci děkuji za pochopení
DRACI

Draci-pocházejí z Akaviru jsou obludy které se poměrně hojně vyskytovali ve skyrimu/celém tamrielu , poté však záhadně zmizeli . není jasné proč, ale nedávno se draci jak stejně záhadně zmizely tak se i ''vrátili''. někteří druhy draků již vyhynuli . doposud je známo sedm dračích druhů- černí, ohnivý, mraziví, krvaví, moudří, starodávní a kostliví. ovšem nenechte se zmást draci i přes svůj ''příšerný'' vzhled jsou velice inteligentní. největší nepřítel Nordů podle legend má být Nordycký bůh destrukce Alduin který na sebe vzal podobu právě draka. toho prý dokáže porazit pouze Dovahkjin neboli drakorozený za použití dračích pokřiků. Alduin si také vysloužil ''přezdívku'' Požírač světů. Draci mají také svůj vlastní jazyk kterým se dorozumívají , právě ti kteří tento jazyk ''ovládají'' ho můžou použít k magickým účelům - dračí pokřik.

chování draků ve hře

draci jsou poměrně agresivní a a pokud na některého narazíte (a to od nějaké desáté úrovně se stává dost často i se
silnějšími druhy draků) je těžké se ho ''zbavit'' mnohdy vám potom nezbývá nic jiného než ho prostě zabít. navíc od vyšší úrovně na vás zaútočí často i skupinky draků. jejich bojová taktika zahrnuje dračí řevy(např. ohnivý dech , z toho vyplívá že draci na plivání ohně nepoužívájí jedy a všelijáké triky aspoň ne ve skyrimu :-) ).

https://encrypted...nVq8THbXei
Alduin

https://encrypted...0kkt5WOsnw
útok draka

LYKANTROPIE

Pozor! článek o lykantropii už zde na webu je , ale podle mne je přiliž stručný a proto jsem se rozhodl ho zde rozvinout

jak se vůbec vlkodlakem stát?
Článek je velmi podobný článku o tom jak se přidat k družníkům neboť právě oni jako jediný vás mohou proměnit. Zajděte tedy no Bílého Průsmyku (whiterun) a dojděte jak je tam ten strom. Když se otočíte uvidíte budovu co vypadá jako obrácená lod s názvem jorrvaskr. Vejděte dovnitř a když se tam porozhlédnete uvidíte malé schodiště a na konci dveře tam taky vejděte. Pak uvidíte dvě chodby jděte tou dlouhou a na konci jsou dveře(ted nevim jestli dveře nebo otevřený vchod to je fuk :-) ) vejděte a tam by měl být stařec jménem KODLAK a sním promluvte. Řekněte jestli se můžete nim přidat.(ted vás vizve myslim Vilkas ? nebo Farks to je jedno, potom pro ně uděláte několik questů) Pak vám řekne že se máte sejít u ""skalky'' pár kroků od haly. Tam bude vlkodlak (vevnitř) a vy se napijete jeho krve , no a pak už je z vás vlkodlak :-)
DEADRICKÝ PRINC HIRCINE
POZOR! NÁSLEDUJICÍ TEXT JE PODLE MÉ ZKUŠENOSTI A JE TEDY MOŽNÉ ŽE NĚCO Z TOHO NENÍ TAK ŮPNĚ PRAVDA
Mnoho vlkodlaků věří že po smrti budou na věky lovit bok po boku prince HIRCINÉHO(Hircine byl tvůrcem likantropie je tedy patronem vlkodlakuů). Mimochodem to je ten důvod proč se chtěl KODLAK vyléčit z lykantropie , aby se po smrti dostal do Sovngardu .
Mezi Hirciného arktefakty patří HIRCINÉHO PRSTEN a SPASITELOVA KŮŽE.
JAK ZÍSKAT HIRCINÉHO PRSTEN

Účinky prstenu- můžete se proměnit na vlkodlaka kolikrát chcete
za 1. je potřeba dojít do města Windhelm ( český název neznám hraju to na xboxu v angličtině) tam si najít kasárnu (jsou tam myslím 2 ale tu snadno najdete) a vejít. Tam uvidíte další dveře které vedou do věznice (Jail) a znovu vejděte. Tam v jedné cele uvidíte polonahého chlápka který vás odkáže na bílého jelena kterého musíte zabít. Až tak učiníte ''vyleze'' z něj duch který vám něco poví (nevim co nepřekládal jsem) a odkáže vás na jeskini bloated man's grotto a až tam vejdete první co uvidíte je ohniště s polomrtvím lovcem POZOR! zde dělá spousta hráčů chybu lovec vám řekne at zabjete vlkodlaka co je v té jeskini. odkývejte mu to ale v žádném případě ho nezabíjejte zahajte s ním konverzi a řekněte mu že ho necháte žít adt. a pak bude chtít aby jste mu pomohli zabít lovce až tak učiníte dá vám HIRCINÉHO PRSTEN . pokud pomůžete lovcům a vlkodlaka zabijete prsten vám nedá ale získáte spasitelovu kůži (někteří na netu psali že je možné získat oboje na jednou ale já jsem to nezjistil pokud to tedy někdo ví napište to do komentáře pod článkem a já to pak doplním) ale budu muset tak trochu zklamat protože článku o upírech se o demne nedočkáte protože nemám v plánu stát se upírem neboť jsem vlkodlak.
JEŠTĚ ZKRÁCENÝ ČLÁNEK NA ZÁVĚR - JAK SE VYLÉČIT Z LYKANTROPIE
VAROVÁNÍ! POTÉ CO SE VYLÉČÍTE Z LYKANTROPIE NENÍ MOŽNÉ SI JI NAROZDÍL OD VAMPIRISMU ZNOVU PŘIVODITPoté co splníte úkol kde máte očistit Kodlaka v té hrobce pomocí hlavy těch čarodejnic (jsou v té jiné jeskini)
se můžete očistit stejným způsobem ve stejné hrobce prostě tu hlavu přehodte přes ten ohen a je to:-)

Upravil/a ARAGORN666 dne 28.05.2014 12:55

Přidal ARAGORN666 dne 18.05.2014 16:46
#2

jak už jsem napsal do upozornění toto je ''nová'' skyrim-ologie 1) díl s rasami jsem smazal a založil nový první díl-draci

Edit: prosím nebojte se kritiky jestli se vám něco nelíbilo napište co a jak by se to dalo vylepšit pokud se vám to líbilo stačí něco jako dobrý ;)

tak něco takovího :)

Používej prosím editaci svých příspěvků, pokud na ně nikdo mezitím nereagoval

Upravil/a ARAGORN666 dne 18.05.2014 17:51

Přidal ARAGORN666 dne 18.05.2014 23:10
#3

mám nápad- každý týden bude hlasování co by jste chtěli v mém seriálu (skyrim-ologie) mít to co bude mít nejvíce hlasů (v diskuzi) o tom napíšu info.
PS. já nebudu psát např. 4 věci a vy budete dávat hlasy ale vy budete psát věci co by jste zde chtěli mít (např. někdo napíše že zde chce mít něco o trolech a někdo další o falmerech a to co bude mít víc hlasu otom napíšu)
ještě jedno PS :-) hlasy budou v diskuzi v podobě třeba ,,chci falmery'' nebo ,,dobrý, a troly''
edit jinak budu každý den psát to co vymyslim já a každý týden co si vy odhlasujete

Upravil/a ARAGORN666 dne 18.05.2014 23:13

Přidal Wolf5cz dne 18.05.2014 23:34
#4

Zapracuj na češtině a slovosledu.

Přidal scorpioncz dne 18.05.2014 23:42
#5

Neber to osobně, ale podle mě je takovéto téma celkem zbytečné ... když někdo bude hledat nějaké takovéto informace, tak se nejspíše podívá do levého sloupce, kde jsou ty informace vypsané a né sem, kde to čas zafouká pod koberec. Samozřejmě tam tedy nejsou všechny zajímavosti, což je celkem škoda jelikož když se podívám na předešlá TES fóra ... jako například k oblivionu či morrowindu, tak se mi zdá zdejší rozsáhlost informací sice velká, ale občas nedodělaná nebo neúplná (je pravda že nevlastním žádný web, takže netuším jak může být složité to upravování a podobné věci, nebo dokonce i shánění takových těch detailnějších informací, takže to moderátoři neberte jako nějaký osobní útok nebo podražení nohou ... to opravdu není můj styl) takže podle mého názoru by bylo nejlepší kdyby jsi třeba pomáhal s rozvíjením této stránky fóra, i když si nejsem jistý zda to ještě někoho zde zajímá ... to s těmi informacemi v tom sloupci ... už je to přece jen doba co skyrim vyšel. Samozřejmě je to jen můj názor a pokud budeš pokračovat v tomto psaní, třeba se i rád zapojím do toho hlasování, když bude z čeho vybírat ;)

Přidal LordeS dne 19.05.2014 09:16
#6

Nevím, jestli má.smysl to nějak hodnotit... Jak řekl Scorp, zkus kontaktovat někoho z moderátorů a třeba společně s nimi něco spáchat. Pokud to založíš tady, myslím, že to vyšumí jak napěněná kofola. Pokud fakt chceš pokračovat, domluv se s nimi. :)
Já bych třeba rád věděl něco o Ledovém Přízraku :) jsem línej obětovat 30 vteřin svého života hledáním na googlu...

Přidal Ligos dne 19.05.2014 14:11
#7

Ale třeba právě o ledovém přízraku najdeš info zde :|:

http://skyrim.4fa...icle_id=66

konkrétně v šestém dílu...

Přidal LordeS dne 19.05.2014 14:18
#8

Ligos napsal:
Ale třeba právě o ledovém přízraku najdeš info zde :|:

http://skyrim.4fa...icle_id=66

konkrétně v šestém dílu...

Já to myslel trošku jinak ...:P a tvůj článek jsem četl ;)

Přidal ARAGORN666 dne 19.05.2014 20:35
#9

díky za komentáře a pokud někdo nenapíše že chce něco jiného než ledové přízraky a přesto že je to na průvodci podrobnějšího článku se určitě dočkáte :-)