Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: 2 problémy: Esbern a slova moci

Přidal Adrian_S dne 01.05.2014 17:22
#1

Ahojte, Dovahkiini,

mám docela velké problémy ve hře. Předem chci říct, že jsem pročítal všechna témata na fóru a nenarazil jsem na žádný podobný problém, proto věřím, že mi pomůžete a hned mi neshodíte problém ze stolu.

I. Problém: Esbern

Bylo to tu řečeno mnohokrát.. Krysí díra. Ovšem nemám potíž s ním pokecat. Přijdu do Nor, zaklepu mu na dveře a on mlčí a objeví se titulky. To bylo kdysi, stáhnul jsem si opravný pack a Esbern začal hnedka mluvit.. To bylo ale před 4 hrama, hraju to po páté a teď přijdu za ním a stejný problém. Zaklepu, otevře se okno, ale Esbern mlčí, jen titulky se objevují a možnosti odpovědí. Ať dám cokoli, aby mě pustil dál, tak se zavře jen okno a nic se neděje. Znovu jsem si stáhl opravný pack a... nic. Udělal jsem tohle asi 20x, stejný postup jak na YT, tak i z fanouškovských fór z jiných zemí.. ale nic se nestalo. Ještě zkusím přes konzoli napsat údajný kód, zda by mě nepustil dál a uvidíme, jak to vyjde.

Mimochodem, nevím, jestli to má v tom souvislost.. Za Esbernem jsem šel poté, co jsem vyhrál válku za Stormcloaks.

II. Problém: Slova moci

Do nedávna mi šlo učení slov snadno a bez potíží. První problém nastal, až když jsem začal plnit úkol "Svatyně sněžného závoje". Prošel jsem s Mercerem Freyem celý dungeon, našel i zeď... ale přijdu ke zdi a žádnou moc jsem nevstřebal a nic nenaučil, jen neustále slyším, jak ze zdi sílí slovo.
Myslel jsem si, že je to jen chyba v savu, znovu jsem naloadoval i od začátku dungeonu.. a nic. Tak jsem to nechal být na pokoji a teďka jsem dorazil do "Doupětě stříbrného proudu", prošel celý dungeon... A zase nic! Přijdu ke zdi, ale nic se nenaučím..

Nevíte někdo, v čem by mohl být problém?? Začíná mě to docela štvát..

Díky moc za reakce

Přidal KinimodLP dne 01.05.2014 17:43
#2

1. Máš originální hru ? (legální)
2. Ohledně toho slova moci: Čas od času se stane že když nejsi úplně u zdi tak se daný řev prostě nejde naučit :) Takže musíš jít !úplně! k ní :| Jinak nevím :(

Přidal Abstrigo dne 01.05.2014 18:25
#3

1. Taky jak říká KinimodLP, muže to být tim že nemáš originál, potom se ti to bugne, jinak si někde najdi ID toho Questu a zkus ho dokončit přez konzoli.

Přidal Adrian_S dne 01.05.2014 19:50
#4

Právě že mám origoš hru. I Steam, takže v tom asi problém nebude.. Teď jsem to zkusil a... no.. :| Zvláštní situace.

Protože jsem se dostal do Riftenu, zašel jsem za Esbernem a zkusil s ním promluvit. Titulky jdou, jeho hlas ne. Někde na fóru jsem se dočetl o cheatu, který by dokázal dokončit misi, tak jsem ji zadal... Mise splněna, dveře se otevřely, s Esbernem jsem mohl navázat rozhovor, ale stále nemluvil.. a pak to přišlo..

Z ničeho nic naběhlo Loading.. a ocitl jsem se v "Chrámu nebeského útočiště" i s Delfinou. Znovu jsem kliknul na Esberna a ZASE NEMLUVIL!! Zaútočil jsem na něj, jestli vůbec vydává nějaký zvuk, ale vůbec nic... :o To mi prostě hlava nebere...

Loadnul jsem si to znova v Krysí díře a tentokrát trochu upravil ten cheat. Stalo se, že úkol "Krysa zahnaná do kouta", bylo splněno, a teď už jsem měl odvést Esberna do Vorařova.. Ale nemluví..
Takže, vážně už nevím, co s ním. A psát tu, že ať si stáhnu opravný pack někde z uložta... Myslíte, že jsem to nezkoušel? Ještě chvíli, a budu to dělat poslepu..

Ke čtení slov:
Dělal jsem všechno možné, ale přijdu ke zdi, je slyšet, jak slovo sílí, ale žádné znaky "nezmodraly".. (víte, co mám na mysli, ne?)
Nevím, jestli je chyba v programu, ale asi jo, přitom jsem se v ničem nehrabal.. A že bych chtěl odinstalovat a znovu nainstalovat hru.... No, zrovna to nemám v úmyslu..

Přidal Starec dne 01.05.2014 23:22
#5

Nie som si na 100% istý či presne také isté problémy som mal ja keď som mal nainštalovaný Unofficial Skyrim Patch, po odinštalácii mi to prestalo robiť. Tak ak máš náhodou ten patch nahodení skús ho odinštalovať.

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 17:41
#6

Díky za tip, Starče. Ale pokud si dobře pamatuji, neinstaloval jsem doposud žádný patch, max. ty automatické aktualizace, které někdy trvaly 2 hodiny.

Pak mě ještě napadlo, jestli by to nemohlo být tím, že:

1) před tím, než jsem šel za Esbernem, jsem si vylezl na Jícen světa, bez použití "Čistých nebes" :D

2) po instalaci a odinstalaci opravných packů na Esberna jsem nesmazal něco navíc, co jsem původně neměl dělat

Nevím, jdu to zjistit a kdyžtak dám vědět. Mimochodem, abych to ještě dokončil:
Mám originální hru, ale bez módů, patchů, DLC a dalších věcí. Prostě ten základ.

Přidal EldeR dne 02.05.2014 17:59
#7

Bez patchů to hrozně blbne..... to se pak nediv, že máš problémy. I když podle toho co píšeš to opatchovaný máš, protože steam by ti měl hru udržovat na aktuálním patchi.

Upravil/a EldeR dne 02.05.2014 18:00

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 18:09
#8

Tak já už tedy nevím.. Ještě jednou jsem nainstaloval ten opravný pack a zkusil to znovu, ale nic. Esbern mlčí.
Obešel jsem úkol cheatem, úkol "Krysa zahnaná do kouta" splněno a teď ho dovést do Vorařova. Tam jsem se dostal, k Delfině přivedl... no, a to je asi tak vše.
Původně se mají oba pozdravit a trochu si pokecat, teď jen přijdou, čučí na sebe a Delfina jen řekne "Pojďme si vyslechnout, co má Esbern na srdci" a tím to končí. Kliknu na něj, ale nemohu s ním navázat rozhovor, jen se na mě koukne a to je vše. Pak tedy jdu do sklepa hospody(čekal jsem, že by mě následovali), ale nic. Oba stojí jak solné sloupy v místnosti a nehýbou se.

.... já toho Esberna jednou zabiju.. ale vážně.(RPG5)

Napadlo mě si to patchnout tím nejnovějším, ale obávám se, abych si tím nesmazal některé nahrávky. Nevím, do čeho jdu.
Neporadili byste mi, kde bych něco takového sehnal (nejlépe stáhnout) a kam to pak "přemístit" v úložišti programu?

Upravil/a Adrian_S dne 02.05.2014 18:09

Přidal Diego dne 02.05.2014 18:09
#9

Zkoušel jsi tento opravný patch - Esbern Sound Fix ? )
Můj upload: http://sdilej.cz/...52-1-0.rar

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 18:13
#10

To Diego: Já mám za to, že jsem to zkoušel. Ale proč to nezkusit ještě jednou, že jo?

Jinak, zkoušel jsem tyto opravné packy:

Skyrim-Esbern-Voice-Fix
Esburn_Fix-78-1-0

a pak už samostatně Skyrim - VoicesExtra.bsa

Přidal Diego dne 02.05.2014 18:18
#11

Zkus ještě ten, na který jsem ti dával odkaz (Esbern Sound Fix).
Dával jsi tam ty patche ručně, přes steam či přes Nexus mod manager?

Mám vytvořeno přes deset postav a po nainstalování tohoto patche byl klid.

Upravil/a Diego dne 02.05.2014 18:19

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 18:19
#12

To Diego:
Tak jsem to stáhnul, nahodil do úložiště jako pokaždé.. a výsledek je stejný :(

Zřejmě tudy cesta nevede...

Edit: Ručně. Ať už přes "Stahuj" nebo "uložto" nebo jinou stránku. Stáhnul jsem si EBVF.rar, rozbalil knihovnu, překopíroval do souboru "Data" složku "voice" a pustil hru.
Takhle jsem to udělal, když jsem hrál za první postavu a vše šlo na 100%.

Upravil/a Adrian_S dne 02.05.2014 18:21

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 18:38
#13

Jen tak ze zvědavosti jsem si nahrál uloženou pozici, když jsem hrál za první postavu. Došel jsem k Esbernovi... ale nemluví.

Takže to nejspíš vypadá, že je opravdu chyba v programu, než jen v mé postavě či "zvládání světa" za mou postavu (mě napadlo, že bych začal hrát od začátku a tím bych problém vyřešil).

Asi si najdu ten patch, který by to mohl všechno vyřešit...

Přidal Starec dne 02.05.2014 19:10
#14

Veľmi zvláštne, bugovalo to ak sa nemýlim do patch 1.4 alebo do 1.5, ale od 1.6 to bežalo v pohode, tak to ma fakt prekvapuje. Ak bežíš cez Steam tak skús si pre každý prípad overiť integritu mezipamete hry, ak ani to nepomôže, tak fakt aj ja som vedľa.

Upravil/a Starec dne 02.05.2014 19:15

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 19:15
#15

Ještě ke hraní. Vždycky hraju se zapnutým Steamem, ale v Offline módu (přece si nebudu nechávat zapnutý internet jen kvůli tomu, abych odesílal data a pak později, aby mi šel internet pomaleji).:)

Přidal SeveruS dne 02.05.2014 19:27
#16

Nevím sice co máš za net, ale já mívám Steam zapnutý téměř neustále a neřekl bych, že by se mi někde něco zpomalovalo..... navíc i během hry, díky Steamu, chodím na Web, přece nebudu vypínat hru... :D

Jinak k problému: zkus Diegův mód, zkus tu integritu, pokud nic nezabere, navrhuju, reinstal a po něm hrát on-line, aby se Ti hra stále synchronizovala........
Já mám ve Skyrimu odehráno přes sedmset hodin, několik postav, všechna DLC, haldu módů ze Steamu i z Nexusu a nikdy jsem nepotřeboval žádný fix, či opravu pro Esberna.....

Pokud jde o ta slova moci, dají se eventuálně přidat konzolí příkazem: player.teachword IDslova...... místo IDslova zadáš ID konkrétního slova, které Ti zeď nabízí...... Ve Svatyni Sněžného Závoje se jedná o slovo křiku Odzbrojení..... neumím Ti ale stoprocentně říci zda je to ZUN, HAAL, či VIIK....... podívej se zda již některé z těchto slov máš, nebo se to slovo pokus poznat podle vzhledu, porovnat si to můžeš třeba zde: http://elderscrol...iki/Disarm


Ale podle toho, kolik máš problémů, které se Ti nedaří řešit, bych doporučoval, jak už jsem psal, reinstal hry a klidně i Steamu.....

Upravil/a SeveruS dne 02.05.2014 20:00

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 20:37
#17

Díky, Severusi, za rady, něco zkusím. Ještě mě napadlo, že si to zkusím patchnout (cca 1.4 nebo 1.5), ale před tím bych si chtěl aspoň zazálohovat savy. Jenže.. :D Nemohu najít tu složku se savy.. Jak to máte vy? (těžko mi řeknete, kde to u mne v PC najdete, ale aspoň bych chtěl vědět, kde bych to mohl najít.. podle čeho hledat)

Přidal SeveruS dne 02.05.2014 20:57
#18

Obvykle to bývá na Céčku v dokumentech.... př. má cesta: C:\Users\user\Documents\My Games\Skyrim\saves
co se týče Patchování.... Proč? nech si Steamem prostě jen hru zaktualizovat.... budeš pak mít poslední patch 1.9 a minimum problémů....
na patche 1.4 a 1.5 se vykašli......

Upravil/a SeveruS dne 02.05.2014 20:58

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 21:08
#19

To Severus: Savy:
Shorovy kosti.. Ono to tam fakt je.. :D A já to celou dobu hledal úplně na jiných discích.. *15*

Přidal Adrian_S dne 02.05.2014 21:18
#20

JÓÓÓÓÓÓÓ!!!

Hurá! Už konečně ten stařík z Krysí díry promluvil! No, to byla ale doba!! ;)

Asi nakonec opravdu pomohla ta integrita mezipaměti hry.. Když jsem jí spustil, nahlásilo mi to, že se 1 doplněk neotevřel, ale ihned se stáhne. Pak jsem to pro jistotu Steam vypnul a zapnul a pustil hru..
A Esbern promluvil!!!

Fajn.. teď ještě vyzkouším tu zeď moci.. snad už se konečně naučím slovo, aniž bych použil cheat.. Tak, za chvilku dám vědět..