Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: DLC Hearthfire

Přidal janspeedy dne 18.09.2013 19:18
#1

Mužete mi někdo napsat , jak to s tímto DLC skutečně je ? dá se to jen koupit přes Steam , nebo s eto dá sehnat i jinde ? bude na to čeština ? A když je to skyrim legendary edice tak to jsou všechny DLC v češtině ? Nebo je to jiný Skyrim ?

Přidal Parrot dne 18.09.2013 19:20
#2

Co já vím, tak v legendárce je Hearthfire v češtině.
Pokud si to koupíš na Steamu, tak ti za češtinu fakt neručím :D

Přidal Altazar dne 18.09.2013 20:33
#3

I na steamu je v češtině, nemusí se nikdo obávat. Já ho mám již nějaký měsíc a bez problémů.

Přidal Readyxx dne 18.09.2013 20:44
#4

zadne cd/dvd neni , poslou ti pouze kod ke stazeni.cestina je..

Přidal Starec dne 19.09.2013 01:59
#5

Readyxx napsal:
zadne cd/dvd neni , poslou ti pouze kod ke stazeni.cestina je..

No až tak úplne pravdu nemáš, lebo viac shopov ponúka dve možnosti, a to DVD alebo len kľúč pre Steam, takže máš na výber. Lepšie je mať doma DVD a podľa návodu si to potom registrovať hru cez Steam.
Nechcelo sa mi vyhľadávať všetky shopy ktoré túto možnosť ponúkajú, ale na dôkaz stačí jeden URL: http://www.gameex...ff=heureka

Přidal janspeedy dne 19.09.2013 11:10
#6

ale to ted mluvite o té legend edici . na tom streamu nepíšou že by to DLC Hearthfire bylo v s českýma titulkama

Přidal Starec dne 19.09.2013 11:20
#7

No a práve preto ak je možnosť si objedať v shope priamo DVD, tak tam už máš súbory v Strings s prekladom, potom to stačí cez Steam si zaregistrovať. Zároveň máš inštalačku doma a nemusíš to sosať zo Steamu.
Ja sa chystám tiež kúpiť, aby som mal všetko v jednom doma na DVD, lebo zo Steamu niečo sosať ak máš pomalí net je katastrófa.

Upravil/a Starec dne 19.09.2013 11:24

Přidal Ligos dne 19.09.2013 12:17
#8

Já mám DLC Hearthfire přes Steam a CZ staženou dodatečně přes Nexus. Funguje to taky.

Takže ať se rozhodneš jakkoliv, myslím, že s CZ bys problém mít neměl...

Přidal janspeedy dne 19.09.2013 12:40
#9

už jsem si to ted taky koupil přes steam . je alůe divné, že ve stáhnutelných to mám , ale když otevřu při spuštění hry Herní data , tak tam není . je to normální ? ostatní datadisky tam zobrazené mám , dokonce i HD texture pack .... můžete mi poradit ?

Přidal janspeedy dne 19.09.2013 13:22
#10

tak už jsem to vyřešil , už to snad funguje . Ted mi přišla nabídka od Riftenských sirotků :-) . ještě jedna otázečka . Kdo mi prodá pozemek na stavbu domu a jak se ten dům staví ? je tu nějaké rozsáhlé forum na toto téma ?

Přidal Ligos dne 19.09.2013 15:54
#11

Řešilo se to zde dokonce vícekrát...

Našel jsem v archivu třeba toto: http://skyrim.4fa...ad_id=4039

Přidal janspeedy dne 20.09.2013 11:54
#12

a mám další problém ...
skleněné vitríny v domě . jak do nich dám věci ? když ji otevřu , pak odhodím předmět na zem , zmáčknu dlouho E , a tu věc do vitríny dám , tak když se k ní za chvilku vrátím , tak ta vec je na zemi a nebo tam není vůbec :-( , je nějaký jiný postup ?

Přidal PrincessLeia dne 20.09.2013 13:31
#13

To se zde také řešilo a bohužel v tomto ohledu ti nezbývá nic lepšího než trpělivost a silné nervy :|:) Mám stejné problémy.

Upravil/a PrincessLeia dne 20.09.2013 13:31

Přidal nagasadowcz dne 20.09.2013 15:25
#14

Řešení neexistuje. Situace je bezvýchodná. Dragonborn pláče ve svém pokoji a Skyrim je zachvácen plameny. Prokleta buď Bethesdo! Kvůli tvému nedokonalému enginu a fyzice nemá Dovakhiin čas zachránit svět!

:D

No, ale je to bohůmžel tak, jak píše Leia. Nastavení domu se jakoby resetuje a hra si není schopná uložit přesné pozice předmětů v domě. Pokud budeš něco skládat např. na poličky, scénář bude stejný. Až se vrátíš domů, bude to vypadat, jako by tě vykradli, jak se budou všechny předtím na poličky naskládané předměty povalovat rozhozené po zemi.

Pokud vím, měli by na to snad být nějaké mody, ale mám dojem, že modeři vlastně ztroskotali. Co vím, pokusy byly, ale vyladit se to nepovedlo. Ale zkus se přece po nějakém módu poohlédnout, třeba něco najdeš. Na módy tu máme celou sekci ;)

Přidal Ligos dne 20.09.2013 15:31
#15

Inu, možná mám tedy z pekla štěstí. Mě předměty nepropadávají...:)

I když to umisťování je poněkud nepraktické, dá se přes to přenést... :|

Přidal SeveruS dne 20.09.2013 18:04
#16

Mám HF koupené na Steamu a měl jsem i v záloze češtinu z Nexusu, kterou jsem ale použít nemusel, HF mi jede v pohodě v CZ.

Co se týče vitrín, dá se to řešit jen velmi, velmi pracně..... při odhazování předmětů určených do vitrínek, to chce zkoušet měnit polohy při odhazování, tak dlouho dokud daný předmět nespadne přímo do vitríny..... při dalším příchodu bude stále ve vitríně, protože obvykle bývají tyto předměty (pokud nejsou tam, kam jste je uložili) tam, kam dopadnou při odhazování...... mě se teda zatím ještě nestalo, že by mi nějaký předmět úplně zmizel.......
Takže pokud se poperete s tím aby dopadly přímo tam kam potřebujete, (což je fakt těžký a nervy drásající) tak je tam mít budete, jen nemá smysl je urovnávat do lepší polohy, což je asi nejspíš jasné, že?

Já tedy s HF tento problém prozatím nemám a doufám, že ani mít nebudu (mám sice postavené všechny tři domy, ale vybaven mám zatím jen jeden: Větrnou Hůrku), ale znám to z módu, kde jsem s tím bojoval tak dlouho až trpělivost vyprchala a mód musel ze Skyrimku pryč..... zlobily police, vitríny a i figuríny si dělaly co chtěly....

Přidal Starec dne 20.09.2013 21:31
#17

Je to smutné, ale je to fakt ako to tu viacerí popisujete. Podobné problémy som mal aj ja, nervy v kýbli a nechuť vôbec do hry to DLC-čko tam aj strkať. Ja som to vyriešil po svojom. Netvrdím, že ma musíte ma nasledovať, lenže som našiel mod na dom, ktorý takéto problémy nemá, popisujem to v tomto príspevku URL: http://skyrim.4fa...ad_id=4377 Samozrejme musíte mať nainštalované DLC-čko Heartfire, mod to vyžaduje, lenže nemusíte si nič kupovať ani stavať, ale stojí vás to pár zlaťakov.. No ak k tomu ešte použijete mod URL: http://skyrim.nex...ds/29249/? a máte to isté ako by ste mali dom cez Heartfire. Obidve mody sú zlučiteľné a pracujú bez problémov až nato, že jedno z detí mi nechce ľahnúť do postele. Mám ich 4 kusy. Na adaptáciu nemusíte nič iné mať len aktivované DLC-čko Heartfire. Dokonca mi v Heartfire žena ľahla do postele ktorú si ona vybrala, teraz ľaha jedine tam kde má. Tak oplatí sa túto kombináciu vyskúšať. Existuje aj mod na dom kde si môžte adaptovať až 6 detí, len je dosť náročný na systém, ovšem ak bude mať niekto o neho záujem, vyhľadám.

Upravil/a Starec dne 21.09.2013 06:32

Přidal dRaczek dne 22.09.2013 12:02
#18

janspeedy napsal:
a mám další problém ...
skleněné vitríny v domě . jak do nich dám věci ? když ji otevřu , pak odhodím předmět na zem , zmáčknu dlouho E , a tu věc do vitríny dám , tak když se k ní za chvilku vrátím , tak ta vec je na zemi a nebo tam není vůbec :-( , je nějaký jiný postup ?
Do některých skleněných vitrín jdou dát myslím jen dýky aspoň v Markarthu mi to píše, že jsou pouze na ně. Uložení je jednoduché. Dáš si zbraň do ruky, Ečkem otevřeš vitrínu, posuneš pohled na střed a opět E a zbraň je ve uvnitř.

http://steamcommu...=180497119
http://steamcommu...=180497169

Přidal SeveruS dne 23.09.2013 20:08
#19

dRaczek napsal:
janspeedy napsal:
a mám další problém ...
skleněné vitríny v domě . jak do nich dám věci ? když ji otevřu , pak odhodím předmět na zem , zmáčknu dlouho E , a tu věc do vitríny dám , tak když se k ní za chvilku vrátím , tak ta vec je na zemi a nebo tam není vůbec :-( , je nějaký jiný postup ?
Do některých skleněných vitrín jdou dát myslím jen dýky aspoň v Markarthu mi to píše, že jsou pouze na ně. Uložení je jednoduché. Dáš si zbraň do ruky, Ečkem otevřeš vitrínu, posuneš pohled na střed a opět E a zbraň je ve uvnitř.

http://steamcommu...=180497119
http://steamcommu...=180497169No ale o tom to právě je... se "Skyrimskými" vitrínami asi nikdo nebojuje, problém je právě s těmi "Hearthfiresovými" vitrínami........ všichni tu (alespoň předpokládám) moc dobře víme jak se předměty do vitrín ukládají, ale zkus to stejným způsobem jaký jsi vyfotil v Markarthu provést v některém domě přidaném DLC HF.....
Budeš mrkat kde všude se ty předměty budou válet, navzdory tomu křížku uprostřed vitríny....... ve většině případů je musíš sebrat z místa kam dopadly delším podržením E a prostě je "přenést" do vitríny.....
No a tím pádem se pak stává, že po odchodu z domu a následném příchodu zpět se "uložené" předměty válejí tam kam předtím dopadly než jsi je "přenesl" do vitrínky..... někomu dokonce úplně zmizí......
Podle mne DLC bez kterého by se Skyrim klíďo obešel........
Zatím jsem nezkoumal zda je možné již postavený dům přestavět, ale pokud ano, možná svůj názor na HF změním.... pokud ale dům bude muset na vždy zůstat takový jaký jsem jej postavil, tak je to fakt DLC, které Bethesda těžce nezvládla a pro Skyrim je jen velmi nepatrným přínosem, což je škoda, neboť lidé si uměli stavět obydlí od pradávna...... jen ve Skyrimu jsou o tuto dovednost okradeni a DLC HF je jen zoufalou náplastí, pod kterou se toho ale moc nezahojí...... spíš to začne pěkně hnisat............ :D:D:D:D:D:D
V porovnání s ostatními DLC mi HF přijde jako facka do tváří Těm, kteří ve hře rádi nejen zabíjejí a honí se za úkoly, ale taky si i rádi skutečně hrají........... : o )

Upravil/a SeveruS dne 23.09.2013 20:10

Přidal dRaczek dne 26.09.2013 09:25
#20

Aha ono to tak nefunguje v postavených domech. Omlouvám se nepoznám co je přidané později, koupil sem Skyrim až na začátku letošního léta včetně všech DLC a mám teprve jen kupované domy. Čeká mě ještě dlouhá cesta. =)