Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství čtvrté

Přidal Tasemnice dne 13.09.2013 18:47
#1

Naga: Já vím, reagovala jsem na to, že mi někteří údajně občas nerozumí :) Ocenění si samozřejmě zasloužíte ;)

Len: Vítej zpět! :)

Upravil/a Tasemnice dne 13.09.2013 18:48

Přidal Ligos dne 13.09.2013 18:47
#2

nagasadowcz napsal:
@Ligos: Den, kdy se navzájem vraždili křesťani kvůli rozdílům v pojetí náboženství, které Ježíš nejspíš stejně viděl úplně jinak než většina církví dnes. Takže, nic proti víře, ale tomuto dni se mohu jen smát.


Promiň, cože? :o

Jsem nějak mimo... Vůbec mě ten den nenapadlo spojovat s náboženstvím...:)

Upravil/a Ligos dne 13.09.2013 18:49

Přidal Mike dne 13.09.2013 18:55
#3

Leneren napsal:
Mike napsal:
Len: Ty žiješ? :) - Ahoj! :)

Zdar :)
A ano pořád jsme tento svět neopustil ;)

Tak tedy opět ahoj, máš-li v plánu se tu zdržet déle. :)Upravil/a Ligos dne 13.09.2013 18:57

Přidal METTALIC dne 13.09.2013 18:56
#4

Tasemnice napsal:
Nejsem si jistá, ale co kdyby jo... lepší běžet než to riskovat :)

:D Jistota je Jistota :D

Přidal Leneren dne 13.09.2013 18:59
#5

nagasadowcz napsal:
@Ligos: Den, kdy se navzájem vraždili křesťani kvůli rozdílům v pojetí náboženství, které Ježíš nejspíš stejně viděl úplně jinak než většina církví dnes. Takže, nic proti víře, ale tomuto dni se mohu jen smát.

@Len: ONO TO ŽIJE!

K tomu pátku třináctého: Nevím jestli to upalování Templářů bylo až tolik kvůli náboženství.Spíše to bylo tím, že se Francouzký král cítil ohrožen templáři u kterých si pokud vím půjčil nehorázné sumy, které jim nemohl nikdy splatit a navíc také jejich obrovskou mocíPokud si dobře pamatuji tak je dokonce ani nemohlo světské právo nijak obvinit .Pokud je mi známo tak templáři měli u Paříže de facto město a většina obyvatel Paříže je měla radši než krále.Určitě tam hrálo roli i to, že Templáři se narozdíl od jiných i učily od saracénů, ale nějak moc bych tam to náboženství necpal.
A pokud se jedná o naprosto jinou událost tak mě prosím informuj :)

Upravil/a Leneren dne 13.09.2013 19:12

Přidal nagasadowcz dne 13.09.2013 19:00
#6

@Mett: To jo :D

@Tasi: I kdyby nezasloužili, já bych s tím problém neměl :D :D

@Ligos: Ano, pořekadlo o pátku 13. vzniklo právě z těchto "tragických" důvodů. Googli ;)
Upravil/a Mike dne 13.09.2013 19:08

Přidal Mike dne 13.09.2013 19:13
#7

Leneren napsal:
nagasadowcz napsal:
@Ligos: Den, kdy se navzájem vraždili křesťani kvůli rozdílům v pojetí náboženství, které Ježíš nejspíš stejně viděl úplně jinak než většina církví dnes. Takže, nic proti víře, ale tomuto dni se mohu jen smát.

@Len: ONO TO ŽIJE!

K tomu pátku třináctého: Nevím jestl ito upalování Templářů bylo kvůli náboženství.Spíše to bylo tím, že se Francouzký král cítil ohrožen templáři u kterých si pokud vím půjčil nehorázné sumy, které jim nemohl nikdy splatit.Pokud je mi známo tak templáři měli u Paříže de facto město a většina obyvatel Paříže je měla radši než krále.Určitě tam hrálo roli i to, že Templáři se narozdíl od jiných i učily od saracénů, ale nějak moc bych tam to náboženství necpal.
A pokud se jedná o naprosto jinou událost tak mě prosím informuj :)

Ale to nebyla jen církev, jakož i mentalita lidí té doby a vůbec, porovnávejme se se středověkými.. lidmi. Víte, mě zaráží (a teď to absolutně nemyslím vůči nikomu zle, obzvlášť ne vůči tobě drahý bro :) ), že co se srovnávání, a vytahování různých argumentů týče, tak pro tu největší špínu se chodí právě do středověku, co se církve týče, nicméně, pokud, tak proč se tam také nechodí pro jiné věci, aneb, přijde mi to jaksi vytržené z kontextu, protože dobová mentalita byla značně jinde. Tedy bych se ještě maličko zastavil - zajímavé, kde byli Římané, a po jejich pádu, jak Evropa začínala de facto od nuly, že? :)
Ale ještě zpět - templáři: málo kdo ví, co doopravdy byli zač, aneb lidé mají zkreslenou představu díky různých... hmm. dobrodružným filmům s nimi. De facto to byl řád, jako každý jiný v rámci katolické církve, který byl pouze navíc řádem rytířským, tj., přeženu-li to, mnich vycvičený k boji, neb oni sami byli mniši, vedli takový život, tedy, samozřejmě, mimo bojová pole, tedy, mj. např. bez žen, atp. ... :)
To, proč a jak byli zrušeni je diskutabilní. Být papežem, obnovím je, už jen kvůli tradici, podobně, jako dnes fungují jim podobné řády, např. Lazarští rytíři, Maltézští rytíři... :)

Přidal Leneren dne 13.09.2013 19:25
#8

"tj., přeženu-li to, mnich vycvičený k boji" to není vůbec přehnané, oni přímo byly bojovými mnichy to není vůbec přehnané.
Upřímě se přiznám, že jsem celý tvůj příspěvek nepochopil je to na mě trochu chaotické abych tak řekl, ale zkusím to přečíst vícekrát a pak snad budu schopen odpovědět plnohodnotně :)

Přidal Mike dne 13.09.2013 19:31
#9

No jasně, že byli. :)
No fajn. Přepisovat to ale vážně nebudu. :D

Přidal Leneren dne 13.09.2013 19:36
#10

Dost marná snaha moc chaosu v jeden okamžik :D

Přidal Mike dne 13.09.2013 19:39
#11

čti si to na pokračování. :D

Přidal Leneren dne 13.09.2013 19:39
#12

Dobře :D

Přidal Ligos dne 13.09.2013 19:48
#13

@Naga, Len:

Jo jo, samozřejmě tuto historii dobře znám, jen jsem si ji v tu chvíli prostě nedal do hromady...:)

A jinak - k templářům cítím jakousi úctu. Podle mně toho hodně dokázali (viz. vymakaný bankovní systém).
Je škoda, že dnešek na ně kouká díky tajnůstkářství zkrs prsty. Beztak to jsou jen pomluvy, že uctívali ďábla...

A teď jedno tajemství:

Tajemství. Neklikat!

Přidal Mike dne 13.09.2013 20:01
#14

Moc a bohatství řádu samozřejmě popuzovaly světské panovníky. Proti templářům od roku 1307 začal vystupovat i francouzský král Filip IV. Sličný, jako důvod uvedl, že mu templáři údajně odmítli přispět na jeho válečné výlohy. Do jaké míry to byla záminka a do jaké míry skutečný důvod lze těžko posuzovat, každopádně důvodů k zakročení proti této mocné síle bylo více než dost. Templáři byli bohatí a samostatní, nepodléhali světské moci ani biskupům a sloužili pouze zájmům papeže.


Přestože většina prelátů shromážděných na koncilu ve Vienne, který měl rozhodnout o osudu řádu, se zrušením templářů nesouhlasila, byl zrušen papežskou bulou Vox in Excelso datovanou 22. března.

(prelát = každý dekorovaný klerik, tedy kněz, který získal nějaký vyšší titul, než kněz. Dělí se na preláty minor - mají kněžské svěcení, a manor, tj. biskup, kardinál)

Templářská pečeť (dva jezdci na jednom koni měli symbolizovat chudobu nebo byli interpretováni jako zobrazení dvojí role templářů - mnich/voják)


A tak přestože byl značný počet templářů skutečně zatčen, většina ostatních přešla do jiných křižáckých řádů. Existuje dokonce i teorie, podle níž celé skupiny templářů, kterým se podařilo uprchnout, přešly do ilegality a založily zcela tajné bratrstvo, jež se o tři sta let později stalo základem jiné tajné organizace - svobodných zednářů.

Přidal nagasadowcz dne 13.09.2013 21:09
#15

Pardon, nějak se mi to pošmodrchalo s tím pátkem 13. I tak ale nevidím nejmenší důvod, proč se ho jakkoli obávat :)

@Mike: To je prosté - protože je do toho lépe vidět než do svinstev dnešních, o kterých se bude otevřeně mluvit zase až za nějaký čas. A co se mentality týče - právě ta byla u křesťanů přelomová. Proto je Římané nenáviděli tak dlouho, proto měli tak těžké počátky. A kdy se jejich postavení skutečně výrazně zlepšilo? Když se z křesťanství stalo klasické organizované náboženství - opora, popřípadě rival státu, mocná organizace plná politiky, osobních i kolektivních ambicí, rivality mezi jednotlivými klikami, intrik apod. A proto je také katolická církev odjakživa tolik kritizována. Ano, to jak funguje, není vůbec jedinečné. Naopak je to pro tak velkou a mocnou organizaci zcela přirozené. Jenže oni pořád melou o tom, jak následují Ježíše, jsou ti jediní správní apod. Proč lidé tak nenávidí USA? Zaprvé, protože jsou to blbci, jistě :D Ale taky proto, že si hrají na svaté patrony země, nejlepší stát na světě s patentem na rozum a "zcela nezištně šíří demokracii mezi méně šťastné nebožáky" aneb fenomén "břímě bílého muže" pro 21. století jak vyšitý.

Takže tak nějak to chápu a vysvětluju já ;)

EDIT: Ještě jeden krásný argument, který slýchám často a v zásadě s ním souhlasím: "Mocní se nezměnili, mocní se nepolepšili. Jen už prostě některé věci nesmí. To ale neznamená, že je nechtějí, nebo že by je nedělali, kdyby mohli."

Upravil/a nagasadowcz dne 13.09.2013 21:11

Přidal Mopidu dne 13.09.2013 21:45
#16

Ách jo, teď nebudu mít co dělat dokud nestáhnu 7 sérii Doctora Who. Život je krutý...... Jdu koukat na anime :D

Přidal METTALIC dne 13.09.2013 22:12
#17

Len: Chlape tebe jsem tu dlouho neviděl a teď mi řekni kolik ti je. S Mikem jsme tu jaksi probírali můj věk a přišla řeč na tebe

Jinak koukám že Máha zapl Amnesii užij si to a pak napiš jak jsi se bál/nebál :D

Upravil/a METTALIC dne 13.09.2013 23:03

Přidal Whirt dne 13.09.2013 22:47
#18

V devět jsem přišel teprv domů, najedl se a teď se mrknul na Nekonečnou.

1. Zdar Lene.
2. EldeR dneska válí http://forum.bonusweb.cz/elderscrolls/images/smilies/bi.gif

Přidal nagasadowcz dne 13.09.2013 22:53
#19

@Mett: Mette, kamaráde, tyhle hrubky už se nedají přehlédnout - nevYděl?! ...řekni mY?! Sprav si to, prosím tě, nedá se na to koukat :D

@Whirt: Probohy, co pořád děláš? To je strašné vracet se ve tvém věku, když jsi přitom ještě student, každý den domů takhle pozdě. Ty toho musíš mít vážně dost...

Přidal METTALIC dne 13.09.2013 23:02
#20

nagasadowcz napsal:
@Mett: Mette, kamaráde, tyhle hrubky už se nedají přehlédnout - nevYděl?! ...řekni mY?! Sprav si to, prosím tě, nedá se na to koukat :D


Sorry chlape ale dneska se to už fakt nedá :D
Ale když se na to kouknu tak si říkám že to co jsem tam naflákal je extra divný :D

Upravil/a METTALIC dne 13.09.2013 23:04