Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství čtvrté

Přidal Mike dne 13.09.2013 19:13
#5307

Leneren napsal:
nagasadowcz napsal:
@Ligos: Den, kdy se navzájem vraždili křesťani kvůli rozdílům v pojetí náboženství, které Ježíš nejspíš stejně viděl úplně jinak než většina církví dnes. Takže, nic proti víře, ale tomuto dni se mohu jen smát.

@Len: ONO TO ŽIJE!

K tomu pátku třináctého: Nevím jestl ito upalování Templářů bylo kvůli náboženství.Spíše to bylo tím, že se Francouzký král cítil ohrožen templáři u kterých si pokud vím půjčil nehorázné sumy, které jim nemohl nikdy splatit.Pokud je mi známo tak templáři měli u Paříže de facto město a většina obyvatel Paříže je měla radši než krále.Určitě tam hrálo roli i to, že Templáři se narozdíl od jiných i učily od saracénů, ale nějak moc bych tam to náboženství necpal.
A pokud se jedná o naprosto jinou událost tak mě prosím informuj :)

Ale to nebyla jen církev, jakož i mentalita lidí té doby a vůbec, porovnávejme se se středověkými.. lidmi. Víte, mě zaráží (a teď to absolutně nemyslím vůči nikomu zle, obzvlášť ne vůči tobě drahý bro :) ), že co se srovnávání, a vytahování různých argumentů týče, tak pro tu největší špínu se chodí právě do středověku, co se církve týče, nicméně, pokud, tak proč se tam také nechodí pro jiné věci, aneb, přijde mi to jaksi vytržené z kontextu, protože dobová mentalita byla značně jinde. Tedy bych se ještě maličko zastavil - zajímavé, kde byli Římané, a po jejich pádu, jak Evropa začínala de facto od nuly, že? :)
Ale ještě zpět - templáři: málo kdo ví, co doopravdy byli zač, aneb lidé mají zkreslenou představu díky různých... hmm. dobrodružným filmům s nimi. De facto to byl řád, jako každý jiný v rámci katolické církve, který byl pouze navíc řádem rytířským, tj., přeženu-li to, mnich vycvičený k boji, neb oni sami byli mniši, vedli takový život, tedy, samozřejmě, mimo bojová pole, tedy, mj. např. bez žen, atp. ... :)
To, proč a jak byli zrušeni je diskutabilní. Být papežem, obnovím je, už jen kvůli tradici, podobně, jako dnes fungují jim podobné řády, např. Lazarští rytíři, Maltézští rytíři... :)