Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Pokračování Oblivionu?

Přidal Marien dne 08.03.2011 23:53
#74

Tady bych si dovolil pár postřehů. Levelscaling měl určitou nelogičnost, proto byl v OOO do určité míry opraven. Svět se přeci nevyvíjí podle vás, ale zcela náhodile. Pokud trénujete zacházení s mečem, tak se v tomto směru zlepšíte jen vy a ti, kteří s ním také trénují, nikoli všichni ostatní. Dále je logické, že i na 20 levlu potkáte goblina na úrovni 5, kterého jedním flágnutím vyexitujete, ale rovněž můžete potkat protřelého padlého rytíře na 30 levlu, který vám prožene perka. Zkrátka jako v realu.
Já osobně bych uvítal, kdyby se Bethesda vyhla chronickým chybám z minulých dílů a inspirovala se některými opravnými a skvělými plugíny:
1) všimli jste si, že už od morrowindu, když prší a stoupnete si třeba pod most, stále na vás prší i přes texturu mostu?
2) v módu plížení a v chameleonu vystřelíte na císařskou hlídku, ihned jste hledaná osoba, jak ten strážný ví, že z těch 50ti metrů po něm vystřelil právě franta obdržálek? navíc pokud je široko daleko sám a já jej zabiji, třeba kvůli zbroji, jak můžu být hledaná osoba, když nejsou svědci?
3) v linii hry se musíte vyspat aby vás navštívila nějaká osoba, spíte ve svém domě nebo Ledovém paláci, jdou otevřít pouze vaším klíčem, sami víte, že do takových míst se bez správného klíče nelze dostat ani s mistrovským zlodějstvím, přesto vás tyto osoby navštíví, kde vzali klíč?
4) v módu plížení a třeba i s chameleonem na někoho zaútočíte a už vás pořád vidí ať se schováte kde chcete, pokud ta osoba nepoužívá magické dovednosti k vašemu odhalení, tak je to pochopitelně chyba
5) obchodníci vás vždy berou na hůl i když jste mistr obchodu, směšné pokud jako mistr prodáváte zboží chlapovi s úrovní učně
6) kradené zboží obchodníci nekoupí, proč upustili od logiky věci z morrowindu, kde jste ukradené věci mohli v klidu prodat v jiném městě?

Takových postřehů je spousta, jen doufám, že chlapci se poučili z minulých chyb a Skyrim bude nejen pastva pro oči, ale i nářez blížící se skutečné realitě.

Upravil/a Marien dne 08.03.2011 23:55