Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Čím si krátit čas do vydání Skyrimu?

Přidal SkyrimAdmin dne 30.01.2011 22:57
#1

Zdravím, pokud znáte něco (= hra, nejlépe zdarma, ale může to být i cokoli jiného), co by nám mohlo alespoň krátce zkrátit čekání do vydání Skyrimu, pak můžete přímo sem zaslat váš příspěvek.
Tak tedy, začnu jako první.

Nedávno jsem objevil Minercraft. Na první pohled obyčejná, graficky nijak atraktivní hra, ovšem na druhý, detailnější pohled, se pod touhle prohlížečovou internetovou hrou poháňenou starou známou Javou skrývá geniální zázrak.
http://www.skyrim.4fan.cz/images/Minecraftlogo.gif

Tento projekt začínal někdy v roce 2009 a do dneška se na něm usilovně pracuje. Plná verze stojí 14.95€, ale zahrát si Minercraft můžete samozřejmě i zdarma a to takřka bez omezení.

Hra spočívá v budování.. čehokoli a kdekoli. Zní to divně, ale je to tak. Kostičku po kostičce si můžete vymodelovat všechno od auta, přes dům až po město. Navíc, když se bezplatně registrujete na stránkách Minercraftu tak si své výtvory můžete ukládat a kdykoli se k nim vracet. Zde je ukázka mého díla :) :

http://www.skyrim.4fan.cz/images/3.png
http://www.skyrim.4fan.cz/images/4.png

(Buduju to už několik týdnů a nepřestalo mě to bavit :D.)

K dispozici je samozřejmě i multiplayer ;) Můžete na stovkách free serverů sdílet své i cizí výtvory, procházet se po předem vytvořených muzeích apod..

Pokud jste se rozhodli, že to zkusíte, tak tady je postup jak začít :
1. Registrace - http://minecraft....gister.jsp
2. Login - http://minecraft....
3. Hrát - http://minecraft....

Ukázda cizí práce :
http://www.skyrim.4fan.cz/images/184315-minecraft.jpg
http://www.skyrim.4fan.cz/images/1.png
http://www.skyrim.4fan.cz/images/2.png

Přidal Whirt dne 30.01.2011 23:14
#2

Hrál jsem to, a musím taky doporučit, je to jedna z nejlepších her nezávislé herní scény... Já jsem osobně skončil docela brzo, ale měl jsem svůj chrám na nejvyšší hoře, kterou jsem viděl... Jen si to zahrajte a uvidíte samy ;)

Přidal Whirt dne 30.01.2011 23:51
#3

Mám tu gamesku, kterou určitě znáte, jmenuje se Liero Xtrme. Je to hra volně ke stažení, např. na této adrese: http://mac.softpe...eroX.shtml
Liero je vlastně realtime Worms, kde jde o to, zabít co nejvíce červíků. Jsou tam i jiné módy, kde se např.: schováváte, závodíte, honíte apod. Grafika je obyčejná, plošinová:
http://www.skyrim.4fan.cz/images/news/olx7.png
http://www.skyrim.4fan.cz/images/news/liero2.jpg
Hru můžete hrát dva na jednom počítači, nebo po netu. Taky je zde singlplayer a zvláštní zbraňové módy, kdy např. vystřelíte 8bitového donkey konga a podobně.
http://www.skyrim.4fan.cz/images/news/LieroXtreme.jpg
http://www.skyrim.4fan.cz/images/news/image02.png
U téhle hry jsme se s kámošem pobavily opravdu moc a doporučil bych ji každému, kdo má aspoň trochu rád hry...

Upravil/a Whirt dne 30.01.2011 23:51

Přidal Scarcz dne 31.01.2011 00:10
#4

POZOR minecraft vám čas do vydání skyrimu neukrátí, ale nemilosrdně sežere!!! Jinak můžu doporučit i různé neherní aktivity. Ať už drd, nějaké larpy, nebo rovnou historický šerm, sám jsem ho začal dělat a je to super, kdyby jste někdo chtěl nějaký info rád poskytnu (reklama musí být:))

Přidal Whirt dne 31.01.2011 00:15
#5

Scarcz, v tom že Minecraft sežere čas souhlasím, ale je to opravdu zábava (bohužel návyková). Jinak mimo-herní aktivity jsou opravdu super (já do nich započítávám i Infernal City, i když patří k Elder Scrolls). Koho baví kreativita a prosazování se, doporučil bych mu amatérské divadlo, kde může vzniknout opravdu úžasná groteska či komedie (tady taky reklama musí být ;))...

Přidal Scarcz dne 31.01.2011 01:10
#6

já se teda přiznám že jsem se závislosti na minecraftu docela dobře zbavil. Velmi k tomu dopomohli ty výbušný ču**ci (to nejde vyjádřit jinak) a to jsem měl ten hrad tak krásně ohrazenej :( a co se týče mimoherních aktivit tak to vypadá že nejlepší je divadelní šerm :)

Přidal J4rr1N dne 31.01.2011 02:20
#7

Ja teda z mimohernich aktivit VELICE doporucuji studium vysoke skoly :-D A potom nejakej sport, treba basket, nebo americkej fotbal (reklama musi bejt ;)

Přidal Whirt dne 01.02.2011 00:18
#8

Já abych pravdu řek nejsem moc hrr do sportů (i když mě např baví skok do dálky, do výšky, krátké běhy nebo šplh), ale pokud jste někdo extra kreativní, doporučoval bych vytvořit nějakou stolní hru, komix nebo natáčet film z plastelíny (ono to vypadá jako pro děti, ale v rukách kreativního plastelínovce může vzniknout třeba i toto: /> Najde se toho hodně kreslení, modelování, atd. atd.

Přidal Whirt dne 02.02.2011 23:46
#9

Objevily se tu už herní aktivity, neherní aktivity, ale mezi těmi neherními se ani jednou neobjevil jediný film, jediný seriál, a proto se teď píšu. Už delší dobu sleduju jeden suprovej fantasy (někdy popisován jako sci-fy) seriál, možná ho znáte, v zemi mýtů a za časů kouzel, spočívá osud velkého království
na bedrech mladého chlapce. Jmenuje se... http://www.skyrim.4fan.cz/images/news/Merlin.jpg
Jsou to příbehy mladého čaroděje (jak jinak) Merlina od jeho prvního střetnutí s mladým nafoukaným Artušem, královou chráněnkou Morganou, či Guinevere. Nemá to jednoduché, na Kamelote je už 20 roků přísně zakázaná jakákoli magie a magické bytosti jsou bez milosti popravovány. (částečná citace www.csfd.cz)
http://www.skyrim.4fan.cz/images/news/400px-Merlinshowpromo.jpg
Seriál Merlin podle mě nabízí vše co by fantasy seriál měl mít. Akci, napětí, vtip, originální nápady a hlavně hrdinu, o kterém si téměř všichni myslí že je idiot :D
http://www.skyrim.4fan.cz/images/news/merlin-tv-series.jpg

Přidal Flash dne 14.02.2011 18:32
#10

Já osobně doporučuji, zajít do hospody. V okruhu dobrých kamarádů, kamarádek ;) a za pomoci několika piv za chvilku zapomenete, že něco úžasného má vyjít a aspoň na jeden večer zapomenete jaké by to bylo, konečně si skyrim zahrát :D. Jó je sice pravda, že ze začátku máte chuť všem povyprávět co se v novém The Elder Scrolls chystá, ale vzhledem k tomu, že většinou okolí nesdílí váš zájem, na to rychle zapomenete. :D

Přidal Whirt dne 14.02.2011 19:40
#11

Tak to většinou bývá... Já a můj nejlepší kamarád jsme do světa a mytologie The Elder Scrolls zažraný, a když se sejdem, tak nejdřív pokecáme , co je nového ohledně TES... Trvá nám to asi deset minut a už kecáme o něčem jiným (a to nejen proto, že ostatní kolem to nezajímá, ale protože si uvědomíme, že reálnej svět je důležitější :)). Já obvykle jsem mezi naší partou takovej největší blázen (možná proto, že se zajímám o divadlo ;)), ale odvázat se a dělat největší blbosti na světě je dobrý pro každýho :D

Přidal Scarcz dne 14.02.2011 21:37
#12

No to já mám tu "smůlu" že taková ta "moje" parta ze školy jsou většinou taky hrozný pařani a vydržíme se o hrách bavit až nechutně dlouho a navíc je vytáhnou od PC do hospody je nemožný.

Přidal Flash dne 15.02.2011 20:18
#13

Další co bych doporučil, není sice zadarmo, ale určitě si to najde cestu k vašemu srdci. Je to Fallout 3 a Fallout NV. Já vím, že pro většinu lidí tady je to úplně jinej svět, ale takovej zvláštní nádech bethesdy hra má. :D Nejnádhernější je ve F3 zničený Washington, kde nejenom že se můžete projít kolem bílého domu, Linkolnova památníku, nebo se podívat do Technického muzea plného ghůlů :D, ale dokonce si můžete projít samotné zničené sídlo bethesdy ve washingtonu :D a to v základní verzi.

Přidal Whirt dne 15.02.2011 20:36
#14

Fallout jsem hrál 1 a 3 (dvojku jsem čirou náhodou přeskočil :)) Když jsem ale viděl New Vegas, moc se mi do toho nechtělo, pro mě to ztratilo ten půvab ;)

Přidal Flash dne 15.02.2011 20:46
#15

To stoprocentně hlavně kvůli tomu washingtonu, že tam neni, ale zase NV má jiný výhody jako třeba to že můžete mířit skrz mířidla a systém zraňování je tam podobnej jako bude zřejmě ve skyrim.

Přidal Scarcz dne 15.02.2011 20:51
#16

no tak ja hral fallouty 1, 2, 3 a teď hraju New Vegas. První dva díly byly super, třetí jsem si kvůli slabšímu počítači moc neužil a spoustou věcí mě naštval, hlavně pak jeho nodhodnocením u herních časopisů.(Level mu dal 10 a to si podle mě vůbec nezasloužil.) A taky spoustou dalšíchvětších i menších chyb. ale new vegas si zas u mě docela reputaci napravilo, tak se možná ještě na tu 3 kouknu.
Jinak se chci zeptat ohledně fantasy, jaký je váš názor na Pána Prstenů? Jsem sám kdo ho uctívá jako největší božstvo, který hraje uplně jinou ligu než všechno ostatní, nebo ne?

Přidal Whirt dne 15.02.2011 20:57
#17

Já ho osobně ho beru jako skvost fantasy literatury a filmu, s hrama je to u mě už trochu horší. Jako největší božstvo ho ale neuctívám, aspoň ne vzhledem k literatuře - tam to není nikdo, i když pán prstenů tak trochu vyčnívá. Ohledně filmů bych ho zařadil mezi ty nejlépe zpracované filmy podle knihy - vede u mě Společenstvo prstenu, ale i tak, když nedáváte pozor jen na chvíli, může vám uniknout informace pro další děj...

Přidal Scarcz dne 15.02.2011 21:05
#18

mezi hrama zrovna nijak moc nezáří, to jsem hrál asi jen bitvu o středozem. Ale mě se hrozně líbí celý ten svět, postavy, historie atd... že dokázal vytvořit zcela nový rasy od kterých se v poté v podstatě odvíjela ostatní fantasy tvorba (možná se pletu, ale mám za to že před Tolkienem byli Elfové jen malí skřitci a trpaslíci zas jen ve stylu těch pohádkových.)

Přidal Flash dne 15.02.2011 21:09
#19

Podle mě je Pán Prstenů jako kniha je překrásný fantazi škoda jen že Stanislava Pošustová podle mě nemá cit pro fantazi a neměla tuto knihu překládat a bohužel se dnes na trhu schánějí starší překlady velmi těžce, zato rozdíl je ohromný. Takže pokud se vám 6 knih pána prstenů nelibí a máte překlad od Pošustové dejte tomu ještě jednou šanci buďto v originále nebo s jinym překladem. No a dál, já mám mnohem větší cit k hobitovi, mnohem hezčí atmosféra a taková ličtější. Hlavně překlad od Františka Vrby je nádhernej a hlavně zachovává tu vzláštní atmosféru, která je mezi fantazi pouze v Tolkienově tvorbě. Jo ergo, letos by měl vyjít film Hobit prvni část a další rok pokračování, letos se fakt máme dost na co těšit :).

Upravil/a Flash dne 15.02.2011 21:16

Přidal Whirt dne 15.02.2011 21:13
#20

Teď jsi tu nahodil opravdu zajímavý téma - přece jen mám taky pocit, že elfové byli skřítci a trpaslíci ti mrňavý potvůrky :) Dal tomu úžasnej nádech, ale o původu ras si nejsem jistej... Ovšem máš pravdu, že vytvořil, komplexní svět a vztahy mezi rasami, které se pak držely v každé RPG hře, fantasy knize nebo filmu.