Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Bratrstvo vyvrhelů

Přidal DragonOzzy dne 02.02.2013 22:25
#15

Zajímavosti:
- Ozzy kvůli tomuhle četl popis Elsweyru na Elder Scrolls wiki
- po dvou minutách to vzdal protože takové kvantum textu v ajině se mi číst nechce
- 90% toho co tu o Elsweyru přečtete pochází z modu: "Moonpath to Elsweyr" z Nexusu, stáhněte si to, je to prča

***************************************

Zarath

Hranicemi císařství jsme proklouzli hladce. Císařští se sice už delší dobu ovávají, že karavany vynáší informace pro Thalmor, ale pár lahvinek scoomy nás pustilo dál. Pár kilometrů za hranicemi by člověk ani nepoznal, že jde o jinou provincii. Po nějaké době však začala krajinapustnout a přecházet v poušť. Skoro jako Hammerfell, ale jeden z kočičáků mne ujistil, že Elsweyrská poušť je daleko nebezpečnější. Když tě nedostane horko, dostane tě žízeň. Když ne žízeň, tak zdejší havěť. Že to kočičkám ta námaha stojí za ty prachy. Když vezmu v potaz, že Khajiité se tímhle trmácí několikrát ročně, jen aby prodali své zboží jide... Osobně bych za takovou námahu vše prodával tak desetkrát dráž.
Pláně kamenité pouště byly nekonečné. Vůz tažený nějakou obří ještěrkou, snad dinosaurem, velkou asi jako dva na sobě stojící koně. Rufus zrovna podřimoval ve voze, zatímco já seděl vedle kočičáckého kočí, který mne bavil Khajiitskými anekdotami. U vtipu o tom, kolik redguardů je potřeba na výměnu podkovy koně jsem zápasil sám se zebou abych kočičákovi nepředvedl rekonstrukci, kolik redguardů je potřeba na zavření huby nepohodlné osobě.
"Krucinál!!!" Zasyčel kočičák, když vůz narazil na překážku. Byla to páteř nějakého dávno uhynulého dinosaura, ze kterého však zbyly pouze kosti.
"Proč ten smrad muse umřít uprostřed cesty? Pojď, odklidíme to." Kočičák seskočil z vozu a zapískal na kámoše. Rufus vystrčil rozespalý hlavu skrze plachty, povzdychl si a vydal se nám pomoct.
"To je těžké jak..." Společně jsme se snažili odvalit páteř z cesty. V tom mne něco trklo.
"Hele, jak to, že se ta zdechlina tak rychle rozložila?! Tyhl ekosti musí být staré dobré dva roky!! Jak často jezdíte touto cestou?"
Kočí se zarazil.
"Často... Ale to znamená že..."
"To sem někdo dal úmyslně..."
"Jste obklíčeni, stůjte!!!" A doprdele.
Všichni jsme se otočili a spatřili skupinu thalmorských vojáků. Nikdo netušil, jak se k nám jen mohli dostat, aniž bychom si toho všimli, ale jedno bylo jasné. Jsme v pořádným průseru."
"Meziprovinční obchod s karavanami je zakázán, víte to?" Vydal se k nám ušák, který vypadal, že tomu všemu šéfuje. Rufus opatrně vytáhl dýku a schoval si ji do rukávu.
"My jenom..."
"Drž hubu pse!!! Kdo tomu velí?" Elf odstčil Rufuse. Jeden starý Khajiit se přihlásil.
"Já. Necestujeme mezi provinciemi, pouze dovážíme vodu osadám v poušti, trápí je hrozné sucho..." Důstojník plivnul khajiitovi do tváře.
"Měl bych vás na místně popravit za to, že cestujete bez patříčného povolení. Z které oblasti jste? Jak se jmenuje místní místodržící thalmoru? Víte že je zakázáno kočovat?" Khajiit vytáhl nějaké doklady a podal je důstojníkovi.
"Vše na co se ptáte najdete zde..." Zrovna když se chystal důstojník doklady otevřít, stařík Rufusovi něco posunky naznačil.
"Ale tohle nejsou doklady, stráže chop..." Rufus v tu chvíli držel dýku v ruce a přiskočil k Thalmorovi. Než ušák stihl otočit hlavu, měl dýku v játrech. Padl na zem s překvapeným výrazam v očích, pořád ještě držel falešné doklady, což v podstatě byla ve skutečnosti Khajiitská sbírka pornopovídek.
Thalmorští vojáci neváhali, jeden z nich se chystal vystřelit z luku, ale Rufus stihl důstojníkovi z opasku vytáhnout jeho dýku a mrštit ji lučistníkovui do ksichtu. Dinosaurus, táhnoucí vůz na zapískání kočího chňapl do tlamy dalšího elfíka a rozkousal ho na kaši. I se zbrojí. Aspoń má dost železa ve stravě.
Kočka vedle mne padla s prostřeleným hrdlem k zemi. Já sám vytrhl obouručák, chystaje se rozsekat zbývající thalmory, když tu se země začala třást a praskat. Nechápal jsem, co se děje, ale vůdce karavany mne strhl na zem. Ze země vylezlo několik obrovských brouků, připomínající stonožky. Byli celí černí a u huby měli tesáky, ostré jako břitva.
"CHAUROVÉ!!! KRYJTE SE!!!"