Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství třetí

Přidal nagasadowcz dne 25.12.2012 00:13
#2270

@Norbi: Já zatím 11 zdárně ignoruju, ale měl jsem s ní taky svoje období. Dokonce jsem si o tom něco četl a koukal na videa. Často to byla 11, ale mnohdy to byla dvě stejná čísla. Např. často jsem pohlédl na hodiny v 11:11 nebo 23:23 nebo 18:18 atd. Celkem mi z toho začínalo hrabat. Pak přišlo ve škole pololetí a spousta stresu a na tohle nebyl čas. Prostě jsem si toho přestal všímat a pak už se to neobjevilo, tudíž... (viz. níže)

@EldeR + 4FAN: Ne, nemyslím, že je to náhoda. Na náhodu je to až moc. Je to prostě psychologie. V tvém případě náhoda, ale u Whirta psychologie. A nijak složitá. Jednoduše ten princip vysvětlím.

Whirt denně vidí nespočet čísel stejně jako každý, poněvadž jsme v našem světě čísly obklopeni. Tudíž mnohá z těch čísel jsou nevyhnutelně i 11. Problém je v tom, že Whirt si dobře zapamatuje momenty, kdy vidí 11, ale ostatní čísla si nepamatuje, protože jim nepřikládá takovou důležitost. Tím pádem se zdá, že ho pořád sleduje 11. Ovšem to je nesmysl.

Ostatní čísla vidí nevyhnutelně mnohem častěji, vícekrát se mu při pohledu na hodinky objeví úplně jiný čas, než takový, který obsahuje 11, ale to on si nezapamatuje. Zapamatuje si 11.

Je to podobné jako takový ten moment, kdy myslíte na písničku a najednou ji začnou hrát v rádiu. Řeknete si - HA! to je síla. Ale zapomínáte přitom na nespočet situací, při kterých jste mysleli na nějakou písničku, ale v rádiu ji vůbec hrát nezačali.

Doufám, že jste nečekali nic fascinujícího, je to fakt jen prostá psychologie :D

@Mike: Vidíš, úplně jsem se ti zapomněl zmínit, že jsem si, jak z nostalgie tak samozřejmě i pro kredity, vzal na letní semestr tvorbu www stránek, takže ten start mého blogu je vlastně celkem reálná myšlenka.

Upravil/a nagasadowcz dne 25.12.2012 00:15