Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Příběh psaný krví a chlastem

Přidal Leneren dne 25.11.2012 19:15
#1

Dvěře hospody se otevřeli a dovnitř a studený vítr zafoukal dovnitř.Vešla skupinka 5 mužů a 2 žen.Najednou bez varování ti otrhanci vytasily zbraně a zakřičely ,že si všichni mají lehnout na zem.Najednou jeden z nich dunmer vykročil do předu a řekl ,,takže dámy a páni tohle je přepadení.Buďte hodní a nic se vám nestane.A abychom si zkrátily čas budu vám vyprávět příběh jo a hostinský pivo prosím tě.Tak a ticho tam vzadu!" řekl dunmer a dozadu hodil flašku medoviny.Trefila jednoho kluka a ten se v bezvědomí skácel k zemi. Dunmer zase začal ,,Většina příběhů začíná tak ,že je nějáký vesnický kluk tomu někoho zabijí a pak ho okradou nebo něco takovýho.On si pak jde pro pomstu a ola lá je příběh.Potom je nějáký padouch ten se napraví a někoho zachrání a nakonec je někdo hrdina celou dobu ,ale má těžkou cestu a na konci zase někoho zachrání.No a já jsem ten padouch stejně jako mí kumpáni ,ale problém je ,že mi nejsme napravení ha!Hostinský kde je to pivo?!" pokračoval dunmer.Když potom hostinský přinesl pivo pokračoval ,,takže kde jsem to přestal.No jo všichni jsme byly vandráci,zlodějíčci nebo banditi a koukněte dnes jsme loupežníci to jsme to dotáhli daleko co?Jo takže náš příběh začíná v Cyrodillu před 5 lety.Já jsem tenkrát byl učeň na magické univerzitě ,ale moc jsem chlastal a hlavně jsem moc hrál hazard."

Pokračování příště.............
Komenty a rady co zlepšit potěší :) doufám ,že díl není moc krátký a ,že se bude líbit.
S pozdravem Leneren

Upravil/a Leneren dne 25.11.2012 19:25

Přidal hRDLA dne 25.11.2012 19:20
#2

Nápad je to dobrej, ale máš co zlepšovat: Přímá řeč se značí ,," , uprav si mezery (vždy po interpunkčním znaménku), Y/I, čárky po správných spojkách, nějak odděluj odstavce a bacha na opakování slov.

Přidal Diego dne 25.11.2012 19:25
#3

Pěkný, jen bych vytknul, málo používáš čárky a odstavce. A zdá se mi to trochu krátký, ale je to jen můj dojem.

Přidal Leneren dne 25.11.2012 19:27
#4

Moc vám oboum děkuji za pochvalu i za rady :) a pro Diega:Tohle byl jen první díl který mě dnes napadl takže je docal krátký nechtěl jsem ho ze začátku dělat moc dlouhý :) po čase budou delší :)

Přidal Ligos dne 25.11.2012 19:54
#5

Inu, příběh by to mohl být dobrý, každopádně, pokud bych byl hnidopich, hned první věta by mě odradila: Dvěře hospody se otevřeli a dovnitř a studený vítr zafoukal dovnitř.

Ehm, čteš si to po sobě? :) Jinak jsem zvědavý na další část, co se z toho vyklube!

Přidal Leneren dne 25.11.2012 19:56
#6

Ligos napsal:
Inu, příběh by to mohl být dobrý, každopádně, pokud bych byl hnidopich, hned první věta by mě odradila: Dvěře hospody se otevřeli a dovnitř a studený vítr zafoukal dovnitř.

Ehm, čteš si to po sobě? :) Jinak jsem zvědavý na další část, co se z toho vyklube!

Díky za pochvalu a ohledně té první věty musím přiznat ,že mě nic lepšího nenapadlo :(

Přidal Ligos dne 25.11.2012 20:04
#7

Lene, neštvi mě a přečti si tu větu znovu! :D Ani mi tolik nevadí to měkké "i" (má tam být ypsilon), ale proč tam máš dvakrát slovo "dovnitř"?
Neber to prosím jako popichování, ale jako přátelské upozornění! ;)

Přidal Whirt dne 25.11.2012 20:15
#8

Je to pěkné, ale taky jsem si všiml, že se ti opakují slova. To mě asi vadí víc než interpunkce, pravopisné chyby apod. I to, že neděláš mezery za tečkami, vykřičníky, otazníky a čárkami mě nevadí, ale to opakování slov mě při čtení bije asi nejvíc.
Ale jinak fakt pěkné :)

Přidal Lord Rade dne 25.11.2012 20:15
#9

Taky jsem na tu větu chtěl upozornit no. Pak bys měl vědět že se za tečkama dělá mezera.. a nejdřív čárka pak mezera ne naopak. pravopis opravovat nebudu protože sám taky dělám chyby.. Dej si na tom víc záležet protože to pak vypadá hrozně a lidi do tebe budou furt kvůli tví lenosti rejpat.
A k příběhu.. Přijde mi sice divný, že skupina příjde přepadnout hospodu aby si mohla vyprávět svůj příběh, ale co. Buď se rádi předváděj a nebo si chtěj jen popovídat. Jo a myslím si že je ten dunmer až moc přechytralej ohledně příběhů.. Jinak se to četlo dobře. Doufám že se na to nevykašleš jako na ostatní díla tohle by mohlo být... no nechám se překvapit.

Přidal Diego dne 25.11.2012 20:16
#10

Ligos napsal:
Lene, neštvi mě a přečti si tu větu znovu! :D Ani mi tolik nevadí to měkké "i" (má tam být ypsilon), ale proč tam máš dvakrát slovo "dovnitř"?
Neber to prosím jako popichování, ale jako přátelské upozornění! ;)

Jo, jo celkem to bije do očí. Jinak, nemusí si to po sobě číst, stačí když si každou větu promyslí, já si to taky po sobě nečtu.

Přidal Leneren dne 25.11.2012 20:40
#11

Ligos napsal:
Lene, neštvi mě a přečti si tu větu znovu! :D Ani mi tolik nevadí to měkké "i" (má tam být ypsilon), ale proč tam máš dvakrát slovo "dovnitř"?
Neber to prosím jako popichování, ale jako přátelské upozornění! ;)

Já to neberu jako popichování ,ale jako ukázku toho jak jsem blbý :D mě kritika těší aspoň vím co zpravit :)

Přidal nagasadowcz dne 25.11.2012 20:57
#12

Lene, vezmi do ruky knihu a zjisti, jak psát jako člověk. Pak to bude mít smysl. Dokud tomu tak nebude, pak se nezlob, ale ať by byl příběh sebelepší, tak většinu lidí od čtení odradí forma, kterou je tak těžké se prokousat. Čist to má být radost, tak ať jde vidět, že je pro tebe radost to psát. Radost, na které sis dal trochu záležet ;)

Přidal EldeR dne 25.11.2012 21:11
#13

Lene já bych ti doporučil psát ve Wordu nebo v něčem podobným, co kontroluje pravopis. Osobně to tak dělám, abych neměl moc hrubek. Další věc co dělám je, že si to po sobě před nakopírováním sem přečtu a většinou ještě pár věcí změním, aby mělo všecko hlavu a patu. Neber to jako kritiku, ale jako doporučení jak se vyhnout tomu, co už ti vytýkali přede mnou. ;)

Edit: A hlavně se nenech odradit.

Upravil/a EldeR dne 25.11.2012 21:17

Přidal Diego dne 25.11.2012 21:13
#14

Chudák, teď bude asi naštvaný když je pod palbou kritiky.:D

Přidal nagasadowcz dne 25.11.2012 21:21
#15

Ale prd, Len je pod palbou kritiky v jednom kuse :D Každopádně, Lene, klidně piš dál, jen se víc snaž a kritiku chápej konstruktivně ;)

Přidal clown333 dne 25.11.2012 22:01
#16

presne ...myšlenka je to veľmi dobrá iba tie odstavce a atd. ;)

Přidal Leneren dne 25.11.2012 23:17
#17

,, Byl jsem klasický mladík okouzlený každou druhou sukní a věčně opilý. Byl to krásný ,ale nákladný život tak kde jsem na to měl vydělat?Tu otázku jsem si kladl pivo po pivu a skleničku za skleničkou. Když po pár týdnech došly peníze tak jsem si ani nefrkl. Živořil jsem za mizerný septim denně jako žebrák! Jednou Imperial city projížděla kompanie žoldáků jak se později ukázalo banditů. Mnohé z vás už napadne jak jsem se dostal k těm penězům, že? Takže půjdeme dál když mě jejich velitel viděl pracovat tak mi nabídl ˝práci˝. Prvně jsem ji jako čestný člověk nechtěl příjmout a vykrucoval jsem se, ale vidina velkých peněz zlomí všechny. A tak začal můj druhý život a zde jsem taky potkal Ik´avu. " Dořekl dunmer a pokynul na vyšší z obou khajitek, která byla i výrazně hezčí než druhá. Dunmer se potom napil z korbelu a pokynul jednomu z mužů. Nordovi,kterého oslovil jako Rudofa. Začni je prosímtě obírat ať se jenom neflákáme dořekl dunmer. Nord mu odpověděl a začal obcházel lidi a dost slušně je prosil ,ale ne všude to šlo a tam kde to nešlo použil dosti silné aurgumenty zbraně.
Hostinský! Najednou zařval dunmer nalej všem korbel a hned. ,,Jo takže já se vlastně ani nepředstavil co?" pokračuje zase dunmer. ,,to je pravda milostpane" přitakala jedna z rukojmí. Sotva to dořekla už ji dunnmer plísnil pohledem a prohlásil ,,hele děvenka je nejen hezká ,ale i drzá co? A rovnou budu pokračovat a řeknu ,že mé jméno je Vilyn Llaalam. Áno ten slavný Vilyn Llaalam teď už se můžete třást strachy a prosit o smilování " dořekl elf nabubřele a zatvářil se dosti hrdě. Potom se zbytek jeho kumpánů hlasitě rozesmál a Vilyn na ně začal řvát co si to dovolují. Ale nakonec podlehl davovému smíchu a sám se taky rozchechtal natolik ,že si dal ránu o podlahu. Načež se rozchehtali všichni a najednou jako by nebyl rozdíl mezi únosci a rukojmími.
Po tom co se všichni dosmáli nasadil dunmer tvrdý obličej a prohlásil ,, už žádné srandičky nejsme tu na dovolené. Přece ještě musíme zabezpečit okolí téhle krčmy nebo ne?! ". A jako na zavolanou dovnitř vstoupila císařská hlídka. Potom co vstoupily dovnitř a než si ti dva stačily zavolat pro džbánek ,už stály s otevřenými ústy a zírali na tu sešlost. A ke všemu i naši loupežníci stály jako ypsilóny.NAjednou aniž by to někdo čekal hlídka vytasila meče a vrhla se na dva nordické bandity nejblíže k východu. Jeden z nich............

Pokračování příště.

Moc děkuji za chválu a kritiku k prvnímu textu a doufám ,že i zde sklidím dostatek kritiky. Gramatiku prosím aspoň základně omluvte a jakékoliv výtky prosím posílejte do PM :) budu jen rád. Doufám ,že jsem zde neudělal tolik typografických,gramatických a slohových chyb s posdravem Lenern :) doufám ,že se bude aspoň trochu líbit :)

Upravil/a Leneren dne 28.11.2012 21:37

Přidal Leneren dne 25.11.2012 23:19
#18

nagasadowcz napsal:
Ale prd, Len je pod palbou kritiky v jednom kuse :D Každopádně, Lene, klidně piš dál, jen se víc snaž a kritiku chápej konstruktivně ;)
Jo a kritiku chápu spíš jako dar :)
a možná nebudeš věřit ,ale já čtu v jednom kuse ,ale gramatiku mi hlava nebere.

Přidal nagasadowcz dne 25.11.2012 23:41
#19

No, hned to vypadá trochu víc k světu!

Přidal Leneren dne 25.11.2012 23:43
#20

Snažil jsem se a velkou zásluhu na tom měl i Whirt :) hodně mi pomohl