Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Příběh psaný krví a chlastem

Přidal Leneren dne 25.11.2012 23:17
#17

,, Byl jsem klasický mladík okouzlený každou druhou sukní a věčně opilý. Byl to krásný ,ale nákladný život tak kde jsem na to měl vydělat?Tu otázku jsem si kladl pivo po pivu a skleničku za skleničkou. Když po pár týdnech došly peníze tak jsem si ani nefrkl. Živořil jsem za mizerný septim denně jako žebrák! Jednou Imperial city projížděla kompanie žoldáků jak se později ukázalo banditů. Mnohé z vás už napadne jak jsem se dostal k těm penězům, že? Takže půjdeme dál když mě jejich velitel viděl pracovat tak mi nabídl ˝práci˝. Prvně jsem ji jako čestný člověk nechtěl příjmout a vykrucoval jsem se, ale vidina velkých peněz zlomí všechny. A tak začal můj druhý život a zde jsem taky potkal Ik´avu. " Dořekl dunmer a pokynul na vyšší z obou khajitek, která byla i výrazně hezčí než druhá. Dunmer se potom napil z korbelu a pokynul jednomu z mužů. Nordovi,kterého oslovil jako Rudofa. Začni je prosímtě obírat ať se jenom neflákáme dořekl dunmer. Nord mu odpověděl a začal obcházel lidi a dost slušně je prosil ,ale ne všude to šlo a tam kde to nešlo použil dosti silné aurgumenty zbraně.
Hostinský! Najednou zařval dunmer nalej všem korbel a hned. ,,Jo takže já se vlastně ani nepředstavil co?" pokračuje zase dunmer. ,,to je pravda milostpane" přitakala jedna z rukojmí. Sotva to dořekla už ji dunnmer plísnil pohledem a prohlásil ,,hele děvenka je nejen hezká ,ale i drzá co? A rovnou budu pokračovat a řeknu ,že mé jméno je Vilyn Llaalam. Áno ten slavný Vilyn Llaalam teď už se můžete třást strachy a prosit o smilování " dořekl elf nabubřele a zatvářil se dosti hrdě. Potom se zbytek jeho kumpánů hlasitě rozesmál a Vilyn na ně začal řvát co si to dovolují. Ale nakonec podlehl davovému smíchu a sám se taky rozchechtal natolik ,že si dal ránu o podlahu. Načež se rozchehtali všichni a najednou jako by nebyl rozdíl mezi únosci a rukojmími.
Po tom co se všichni dosmáli nasadil dunmer tvrdý obličej a prohlásil ,, už žádné srandičky nejsme tu na dovolené. Přece ještě musíme zabezpečit okolí téhle krčmy nebo ne?! ". A jako na zavolanou dovnitř vstoupila císařská hlídka. Potom co vstoupily dovnitř a než si ti dva stačily zavolat pro džbánek ,už stály s otevřenými ústy a zírali na tu sešlost. A ke všemu i naši loupežníci stály jako ypsilóny.NAjednou aniž by to někdo čekal hlídka vytasila meče a vrhla se na dva nordické bandity nejblíže k východu. Jeden z nich............

Pokračování příště.

Moc děkuji za chválu a kritiku k prvnímu textu a doufám ,že i zde sklidím dostatek kritiky. Gramatiku prosím aspoň základně omluvte a jakékoliv výtky prosím posílejte do PM :) budu jen rád. Doufám ,že jsem zde neudělal tolik typografických,gramatických a slohových chyb s posdravem Lenern :) doufám ,že se bude aspoň trochu líbit :)

Upravil/a Leneren dne 28.11.2012 21:37