Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Co tě žere?

Přidal LordeS dne 14.10.2016 10:07
#1

Sakra, švestička. Pravděpodobně vykrvácel z toho kousance. Ale proč tady nepobíhá jako ostatní?? Podívám se, jaké má oblečení, jestli se nejedná o řidiče autobusu. Pak jej bez námahy klepnu pažbou do hlavy. Pokud se sesune k podlaze bez příznaků Zetka, půjdu se podívat blíže k druhému pasažérovi, který hledá brýle.
Pokud se však sedící švestka probudí, vyděšeně uskočím z jeho dosahu.

Přidal matthew074 dne 16.10.2016 18:25
#2

"No dobrá, nelíbí se mi to, ale půjdeme společně." Zvednu se ze země a ještě naposledy před odchodem vykouknu z okna. "Tak jdeme..." Řeknu sklesle a vydám se s ostatními na cestu.

Přidal Lord Rade dne 16.10.2016 19:45
#3

Gerret zapřemýšlí a podle oblečení se podívá, jestli mumie patří dřívějšímu řidiči autobusu. Jedná se o starého muže v košili a šedých kalhotách. Nic, co by řidiče připomínalo, ale nemusí to nic znamenat, vzhledem k tomu, že se řidiči v chudších společnostech nijak výjimečně neoblékali.

Nakonec nakaženého klepne pažbou do spánku. Rána mu prorazí lebku, ale jinak se kvůli ztuhlému tělu ani nepohne.

Gerret se podívá na druhé tělo. Leží v křečovité poloze a je stejně tuhý, jako jeho kolega.

Po důkladnějším prozkoumání Gerret zjistí, že je mrtvola Afričan, Afroameričan, Jamajčan, nebo prostě jiný černoch. Má zakrvácené ruce a tvář. Kousance si zatím nevšiml.

____________________________


Ačkoli nerad, Larry přikývne. S podmínkou, že půjdou společně. Naposledy se podívá z okna. Nic tam není. Terry odemkne a všichni vyjdou směrem k Jamesovu tělu.

Když jsou od místa přibližně padesát metrů, Terry se zarazí. Ukáže směrem k Jamesovi, kterého ohlodává smečka psů. Jedná se o čtyři divoké psi větších plemen. Doslova se přetahují o části, jak Jamesova, tak druhého mrtvého těla.
,,!@#%§," zaskřípe Terry mezi zuby. ,,Oddělej je, Larry! Dělej, střílej!"
,,Počkat..." sykne Světlana ,,oni nejsou obyčejni psi. Sice nevstali z mrtvych, ale jsou nakaženi z hodovani na mrtvych. Jsou moc nebezpečni, aby to stalo za risk."
,,Nenechám ty čokly, aby mi požírali kámoše! Larry, postřílej je, sakra!"

Přidal matthew074 dne 16.10.2016 21:56
#4

Cestou k Jamesovu tělu mi proběhnou hlavou různé scénáře, kterými by tahle naše akce mohla skončit. Když mě náhle v přemýšlení přetne Terryho řev. Už jsme na místě a ta krátká chvíle mi ani nestačila na to, abych pořádně pobral co se vlastně děje, ruce se mi ještě nervozitou a zhnusením klepaly při pohledu na Jamesovo roztrhané tělo. Nemám slov chvíli jen nepřítomně zírám na tu podívanou až nakonec ze sebe tiše vydám: "Nemám náboje..." Má slova přeruší další Terryho výkřik, který mě probouzí z letargie. Cuknu sebou a začnu couvat se stejnými slovy, které hlasitě zopakuji. "Nemám dost nábojů! Utíkejte, než si nás všimnou... " Následně se rychle otočím a začnu pelášit zpět k hotelu s dalším výkřikem : "Běžte! Utíkejte..."

Utíkám co mi síly a mé bohémským životem zničené tělo dovolí. "Každý sám za sebe, já tu neumřu, dnes ne! Nehodlám tu nechat mé tělo bloudit po lesích. James si vybral." Ještě to ani neskončilo a pocit viny začíná převládat. "Nechávám je za sebou... běží za mnou vůbec? Neohlížej se!" Aniž bych se zdržoval zjišťováním informací o stavu mých společníků utíkám zpátky do motelu.

Přidal LordeS dne 19.10.2016 23:30
#5

Zasraná paranoia... Raději se k němu nebudu přibližovat moc blízko a pošlu mu šíp do hlavy. Přebiju kuši. Pak vytánu opět baterku a dřepnu si. Pak se pokusím prosvítit prostory pod sedačkami, jestli tu nečeká někdo další.

Pak si uvědomím, že je den a mohl bych tam vidět i bez světla z baterky.

Upravil/a LordeS dne 19.10.2016 23:31

Přidal Lord Rade dne 21.11.2016 01:01
#6

Terry z děsivé scenérie strne. Byť to měl James, už za sebou, tak se na takovou dehonestaci jeho těla nedívalo dobře. Až po chvíli zjistil, že na něj Terry volá. Chce, aby střílel. Aby to zastavil. Ale on nemá mnoho nábojů. Zašeptá to. Terry naléhá dál. Larry to hlasitěji zopakuje. Nemá dost nábojů! Následně se otočí na podpatku a s varováním, aby ti dva utíkali také, se rozeběhne zpět k motelu.

Psi zvednou zakrvácené čelisti směrem k hluku.

,,!@#%§, Larry, co děláš?!" zakřičí Terry a začne rychle couvat.
,,Utěkaj," řekne tiše Světlana. ,,Sem hned za tebou."

Larry za sebou uslyší kroky a šustění suchého jehličí. Neví, jestli za ním běží Světlana s Terrym, nebo psi. Neopováží se ohlédnout.

I když utíká, jak o život, tak se mu zdá cesta do bezpečí, vzdálenější, než kdy předtím.

Je v půli cesty a v tom uslyší bolestné zavití. Pozná, že patří Světlaně. Hned nato Terry zakřičí: ,,Larry, pomoz jí!" Terry má v ruce pouze jednu holi, kterou mu Larry půjčil.

Larry v hlavě ucítí bodnutí. Musí se rozhodnout! Všichni tu umřou! Má si hrát na hrdinu? Možná se nic vážného neděje. Vždyť jí může Terry pomoct sám!

_______________________________________


Gerret je stále opatrný. Vystřelí šíp na mrtvolu na zemi. Šíp mu proletí lebkou a zlomí se o podlahu. /-1 Šíp/
Následně sáhne po baterce, ale probleskne mu, že by mohl vidět i bez ní. Podívá se pod sedačky. Naštěstí nikoho dalšího nevidí. Alespoň zatím... Projde až k zadním sedačkám, přitom se dívá i do přihrádek, nad nimi a pod sedadla. Na jedné sedačce najde mobilní telefon. Některé přihrádky jsou otevřené a nic v nich není. Jiné jsou zavřené a nachází se v nich batohy. Kompletně jich napočítal šest. Sedmý batoh - růžový batůžek ve tvaru srdce - našel pod sedačkou. Po podlaze se všude povalují papíry, časopisy a noviny, které nesou fleky po rozlitých kelímcích.

Přidal LordeS dne 21.11.2016 17:53
#7


Nikdo další? Ten řidič asi vzal roha, když mu zas nevrátili ty podšálky.
Mrtvej telefon mi k ničemu nebude. Sítě vypadli už dávno a baterka bude taky v hajzlu. Mohla by tam být offline navigace, pokud se mi ho podaří rozjet...


S nádech mizivé naděje si nacpu telefon do kapsy a sehnu se k růžovému batůžku.

K sakru... podobnej měl můj mladší brácha, ale byl zelenej.

Na moment se mě opět zmocní nostalgie a ze špatných vzpomínek navlhnou oči. Zamrkám a hmátnu po batohu.
Postupně odnosím batohy ven na denní světlo.

Přidal matthew074 dne 23.11.2016 17:16
#8

Světlanin výkřik mi vžene slzy do očí, ale nedonutí mě zastavit. Kdyby nebyl Terry vůl, mohli jsme být v bezpečí! Kdyby... Ani jsem se nesnažil svádět vinu na sebe, jelikož jsem v tu chvíli byl pořád naštvaný na Terryho doléhání, které nás donutilo vyjít ven z motelu.

Adrenalin mi pořád vhání novou energii do tak znaveného těla, sice nejsem žádný sportovec, ale přežití mi za tu námahu stálo.

Nebyl tedy čas na rozhodování, a tak jsem žádné neučinil. Teď už je zachrání jen snad boží zásah, né můj. A tak jsem jednal instinktivně, tudíž nepřerušoval svůj sprint k motelu. Cestou jsem se snažil nemyslet, na to co jsem zrovna udělal.

Upravil/a matthew074 dne 23.11.2016 17:17

Přidal Lord Rade dne 28.11.2016 23:44
#9

Gerret si s malou nadějí vloží mobil do kapsy. /+mobil/
Následně vynosí všechny batohy ven a začne je vybalovat.

Najde několik svrchních dílů oblečení, jako mikiny a bundy. Dále najde notebook včetně nabíječky, dvě knihy, sluchátka, če!@#%§ s nápisem "Mám SWAG" a několik sáčků s neznámou hmotou uvnitř - nejspíš svačiny cestujících. V růžovém batůžku najde plyšového medvěda, pastelky a deníček. Gerretovi to nedá a ze zvědavosti nalistuje poslední stranu. Tiskacími písmeny na ní stojí: "TĚsIm sE k baByče" To je všechno, protože tato slova zabrala 90% místa na papíru.

,,Něco zajímavýho?" zeptá se Fredie. ,,Začínám se nudit."

______________________________


Larry se neodváží ani otočit a utíká dál. Za svými zády uslyší Terryho: ,,Ty zbabělej zmrde!"

Ještě necelou minutu běží, než se dostane k motelu. S nepravidelným dechem se vypotácí po schodech a vleze do pokoje. Zabouchne dveře. Začne popadávat dech, ale srdce stále buší. Tělo mu zalévá horký pot. Ke všemu ucítí nepříjemný pocit od žaludku.
Teprve teď se mu začnou v hlavě rojit myšlenky ohledně jeho rozhodnutí...

Přidal LordeS dne 29.11.2016 22:34
#10

Zase ani jedno podělaný cigáro...
"Ani ne, jen pár krámů, které už majitelé nepotřebují. Hračky, notebook a hadry. V kufrech bylo i trochu jídla."
Cennosti dívky vložím do praktičtějšího batohu, pak k nim přidám i dvě nalezené knihy.
"Já tě chápu. Začínám se smiřovat s myšlenkou, že jsme v háji. Skočím za klukama a poptám se, jak to vypadá."

S touto větou vezmu batoh na záda a odnesu k Randymu a Flynnovi.

Přidal matthew074 dne 02.12.2016 14:15
#11

"Všechno to je v tahu, co mám dělat? Jestli se někdo z ostatních vrátí budou se ptát... a když zjistí, že jsem je tam nechal. Do hajzlu, to se můžu rovnou odprásknout. Za to stejně může Terry! Kdybychom zůstali v hotelu, nic by se nestalo!" Prohlédnu si Jamesovu zbraň. "Ostatní to budou muset pochopit, já je tam nechtěl nechatl. Nechtěl..." Namířím zbraň na vchod do místnosti a budu čekat.

Upravil/a matthew074 dne 02.12.2016 14:15

Přidal Lord Rade dne 08.12.2016 00:38
#12

Gerret vybrané cennosti přendá do malého batohu. /plyšového medvěda, pastelky a deníček, 2 knihy/
Odpoví Frediemu, že toho moc nenašel.
Fredie: ,,Hm. Žádný překvápko, že se majitelé pro svý krámy nevrátili."

Gerret se vrátí k autu a položí batůžek vedle kufru. Zeptá se, jak to vypadá.

,,Blbě, baterka je kaput" odpoví Flynn. ,,Ale nevzdávám to. Ještě mě něco napadlo... Hele," řekne a ukáže kus papíru. ,,Bylo to přilepený zevnitř na okně."

Na zvlhlém a pomačkaném papíru stojí: "Leife, nevím, co tě zdrželo, nezáleží na tom. Nemůžeme na tebe čekat... Samozřejmě jsem se je snažil zdržet, ale marně. Mrzí mě, že se na jejich "testy" nemůžu vysrat a počkat tu na tebe... Určitě rozumíš a chápeš, že nechci riskovat svůj a Ninin život. Přesto věřím, že tahle katastrofa není tak vážná, jak se mluví a za týden, nebo dva se spolu sejdeme a ožereme. Přesto... buď opatrný. Tvůj brácha Olaf."

,,Co si o tom myslíte?" zeptá se Randy.
,,Upřímně nic. Nezajímá mě to," odpoví Flynn. ,,Všichni jsou teď, už mrtví."

*Pokud jsi chtěl ty cigára, tak jsi měl využít potřebnou schopnost.*

________________________________________


Larry se začne strachovat. Ne o Terryho se Světlanou, ale o sebe... Namíří zbraň na zavřené dveře. Kdo by mohl vejít dovnitř? Démoni, jejichž psi tohle místo vyčmuchali, rozzlobený Terry se Světlanou, nebo Gerret? Nad tímhle vůbec nepřemýšlí. Je tu sám a kdokoliv by mohl být jeho nepřítel.

S namířenou zbraní čeká dlouhou chvíli...

Uslyší šramot. Někdo vejde do vedlejšího pokoje a hodí něco těžkého na matraci... zabouchne dveře... přibližující se kroky... Teď klepe na Larryho dveře!

Zazní dva silné údery. Než Larrymu probleskne, že měl zamknout, tak se dveře rozrazí. Stojí v nich Terry. Obličej sevřený zlostí. V ruce drží zakrvácenou golfovou hůl.Upravil/a Lord Rade dne 08.12.2016 00:47

Přidal LordeS dne 08.12.2016 01:27
#13

"Olaf? Říká vám to jméno něco? Nebo ty ostatní jména? Leif? Nina?"
Zapřemýšlím nad jmény, jestli někoho znám a promnu papír mezi prsty.

"Našel jsem pár drobností, co se mohou hodit. Dokonce i jídlo....a....ku*va, dokonce i batůžek malý holky. Sakra, takovej je život. Chudák holka...."

Rozhlédnu se kolem.
"Asi se bude hodit i benzin. Neviděli jste nějakou hadičku? Zkusil bych něco vytáhnout z aut."
Při negativní odpovědi se zajdu podívat zpět do benzinky.

Přidal matthew074 dne 08.12.2016 02:14
#14

Než si stihnu uvědomit, že to je Terry, dvakrát po něm vystřelím.

Upravil/a matthew074 dne 08.12.2016 02:14

Přidal Lord Rade dne 08.12.2016 16:17
#15

Sotva Terry otevře dveře, Larry dvakrát vystřelí.
První rána zasáhne Terryho pod klíční kost. Na tváři se mu zračí výraz překvapení a šoku. Trvá jen milisekundu, protože mu další kulka vyvrtá díru nad levým okem. Skácí se nazad a dopadne na verandu.

*Podle velikosti hozeného čísla jsem určil závažnost trefy. První číslo bylo 23, druhé 98 ze 100. Terry je tedy mrtvý.*

____________________________

Gerret zapřemýšlí, ale jména mu nic neřeknou. Zeptá se ostatních.

Flynn zakroutí hlavou.
Randy: ,,Nic mi to neříká... Od nás určitě nejsou. Kdo ví, jak starý ten vzkaz je."

Gerret oznámí nález konzerv, ale následně si vzpomene na holčičí batoh a vyjádří politování. Flynn na to nijak nezareaguje, zato vyjde z auta a otevře kapotu. Randy zamrká, aby rozehnal slzy. Řekne: ,,Ten vzkaz musí být honě starej... Myslím, že osm let. Dnes by nikdo tak naivní nebyl. Tohle se nikdy nepřežene..."

Hadička, kterou Randy předtím čerpal benzín se nachází v nádrži starého combi Wolksvagenu.

Přidal matthew074 dne 10.12.2016 13:43
#16

Terryho smrt je posledním hřebíčkem do mé rakve. Teď jsem sám, a pokud se vrátí Gerret s ostatními... "Co jsem to..." Po uvědomění, že jsem Terryho odrovnal se dovalil těžký záchvat úzkosti. Pustil jsem tedy Jamesovu zbraň na zem a nechal se na nějakou dobu vyřídit mým svědomím. "Co dělat? Mám se rovnou zastřelit na místě, utéct nebo se to snad ostatním snažit vysvětlit? Nejsem přece vrah, celé to byla jen shoda neštastných náhod. Sice jsem mohl situaci zlepšit, ale já je varoval..."

Přidal LordeS dne 11.12.2016 19:18
#17

"Dík." Poohlédnu se po nádobě, do které čerpal Randy benzin. Pokud nic, mrknu do benzinky, jestli tam nezůstal prázdný kanystr. Pak namátkově vyberu auto, které nemá odklopenou krytku od nádrže a zkusím otevřít dveře.

Přidal Lord Rade dne 13.12.2016 00:26
#18

Larry upustí zbraň a jeho výčitky se znásobí. Jak se s tím vyrovná zůstane pouze na něm. Nikdo mu s tím nepomůže. Ale co teď řekne ostatním?
__________________________________

Gerret vyndá z nádrže hnusného kombíku hadici a sebere kyblík, který leží vedle. Pak obejde celé parkoviště. Najde tři auta, kde palivo zbylo. Ve dvěma je nafta a v jednom benzín. Množství neznámé. Dveře aut jsou zamčené - až na auta, které odemkl Flynn a dvě další, kterým někdo rozmlátil okna.

Flynn mezitím přistoupil k motorce a začal na ní něco montovat kleštěmi, které našel v autě.
Fredie stále hlídá.
Randy se nervózně prochází po parkovišti.

Přidal LordeS dne 15.12.2016 00:06
#19

"Randy, zvládnem to." usměji se.
"Flynn na něco určitě přijde." Pak se vydám k Flynnovi.
"Dá se něco použít na opravu tvé motorky? Asi to bude jediná cesta zpět... Co to žere? Vytáhnu trochu paliva." Rozlédnu se ještě po parkovišti, zda nemůžeme něco použít jako provizorní sedáky, úchyty na motorku. Pak se pokusím vycucnout trochu žrádla pro motorku / auto.

Upravil/a LordeS dne 15.12.2016 00:07

Přidal matthew074 dne 15.12.2016 21:32
#20

Nezbývá mi už nic jiného než se zabarikádovat a počkat na svůj osud. Vezmu si zbraň a pokusím se odtáhnout Terryho tělo aspoň na parkoviště, i když to není nejlepší řešení, nechci se vzdalovat od motelu. Ještě než se vrátím do svého pokoje zkusím prolézt místnosti ve kterých se zabydleli ostatní a sehnat něco co by mohlo být k užitku, ať už jde o věci nebo jídlo. Nakonec se vrátím do svého pokoje, zavřu a zamknu dveře a zatáhnu závěsy. Posunu si křeslo, tak abych měl před sebou dveře. Do křesla se usadím a pistoli si položím na kolena. Zavřu oči a z hluboka se nadechnu.

"Tak takhle skončím? Srab, který nechal ostatní na holičkách. Sám si střelí kulku do hlavy... Může to být ještě horší? Jaká to ironie, sám jsem to Terrymu rozmlouval a Jamesovu volbu odsuzoval a teď o tom přemýšlím JÁ." Byl jsem v koncích a jedinou útěchu jsem hledal v myšlenkách na svojí vlastní smrt, ale neodvážil jsem se přiložit si hlaveň ke spánku a zmáčknout spoušť, nedokázal jsem to, aspoň né teď, když vím, že jsou venku ostatní. "Poslední věc, kterou můžu udělat, je říct jim pravdu, aspoň to..."

Upravil/a matthew074 dne 15.12.2016 21:36