Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: O jedné vzdálené civilizaci

Přidal Mopidu dne 24.08.2012 23:11
#1

Aloha lidičky,
mám pro Vás příběh ze hry SPORE, samozřejmě buněčnou, zvířecí a kmenovou fázi jen rychle proletíme a u civilizace začne náš příběh. Dnes vám dám jen ten úvod s prvníma třema evolucema a jestli se zalíbí, budu pokračovat. Nemusíte tohle číst, je tam opravdu jen úvod a vysvětlení o co tam vůbec jde.
_______________________________

 Kdysi dávno, když se vesmír teprve probouzel, ve vzdálené galaxii se odloupl kus horniny z komety. Začala ho přitahovat přitažlivost hvězdy, proletěl kolem ní a zamířil si to přímo k jedné z kroužících planet. Když kousky které nespálila atmosféra dopadly do prvotních oceánů, smíchaly se aminokyseliny z komety s vodou a vznikl život. 
 Jedna z prvních forem života, jedna z prvních buněk, brzy požíráním ostatních organismů rostla a přibližovala se k mělčině a za pár milionů let se u ní vyvinula první nervová soustava na planetě. 
 Spolu s mozkem se brzy vyvinuly první končetiny a pevný epidermis který chránil proti nepřátelskému prostředí a nastal čas aby aktivní život zaplnil souš.
 Z naší buňky se vyvinula muňka a jednotlivé smečky si po celém kontinentu vyhrabaly hnízda. Alfa Jedinec hlídal hnízdo proti parazitům, samice snášely vajíčka a samci lovili potravu čímž jsou myšleny zvířata slabší než oni. Brzy se i buněčná kusadla a oči přizpůsobily a nabyli nový vzhled. Velké vypoulené oči se smrskly a přivřely, kusadla se změnila v tlamu s malými ostrými zoubky a z výrůstků na hlavě začaly rašit uši. Objevili se stvůry silnější než oni sami, což donutilo jejich mozek k vývinu a začali útočit v malých smečkách. 
 O dalších pár milionů let později se na planetě objevovalo čím dál víc nepřátel. Větších, silnějších, schopnějších. Technika útoku musela být poupravena, plížili se, trkali svými nové nabytými rohy a jejich epidermis ze začal pokrývat kostěnými výrustky na ochranu. I přes to některá monstra narostla obludných rozměrů a nikdo před nimi nebyl v bezpečí, i když jim o maso třeba nešlo, šlapali na menší jako na mravence a drtili je. Proto jim narostly ruce, větší mozek a poznali co je to strach. 
 A po pár miliardách let, když už se jejich schopnosti blížili téměř k dokonalosti, mozek se pyšnil svou výkonností. A tak jednoho krásného dne si jeden člen smečky hrál s klacíkem a vyhazoval ho do vzduchu, spadl mu klacík na hlavu, narazil na kámen a vznikl oheň. Zvíře zaujatě popadlo hořící větev a pozorně si ji prohlédlo, odhrnulo vajčka ze slámového hnízda a podpálilo ho. Oheň znamenal revoluci. Z jeho oběvitele se stal první náčelník, postavili první dům, začali používat primitivní řeč, vyráběli nástroje, začali se oslovovat Wiery a zemi kterou obývali nazvali Jagro. Stal se z nich kmen. Nebyli ale sami a oheň brzy dostalo i pár jiných živočichných druhů, z toho pár hodně silných válečných národů. Jazyky se sobě nepodobali a tak se přátelili společným jazykem: hudbou, a zabíjeli a masakrovali pochodněmi, oštěpy a jinými zbraněmi. Brzy se oběvil rybolov a u cizích kmenů se i sklízely ovocné stromy, Wierové však byli masožraví a čím více prosperovali, tím více zlepšovali Hlavní stan a nosili lepší oděvy. Brzy ovládli všechny vesnice na kontinentu.
 A když za nějakou dobu přestavěli svůj stan na cihlovou radnici a zabezpečili se hradbami, vznikla civilizace. Brzy však nastaly války mezi jednotlivými městy o půdu a také o drahé koření jehož gejzíry vyvěraly na povrch. Jedno z měst, válečné město jménem Kinelia, jež stává na základech první vesnice dokázalo sestavit automobil, či něco tomu podobného, narvaný zbraněmi za cílem dobýt ostatní města. Když to Wierané z jiných měst zaznamenali, začaly stavět vlastní vozidla a válka o Jargo započala. A Wieran co měl řídit první vynalezené vozidlo se jmenoval Darin a právě o tomhle mladíkovi většina našeho příběhu bude.

Upravil/a Mopidu dne 25.08.2012 20:50

Přidal scorpioncz dne 24.08.2012 23:19
#2

to je hezké ;) a můžu se zeptat jestli to děláš podle svého vytvořeného druhu ? jestli jo , tak bys mohla dát obrázek abych přesně věděl jak vypadají ;) i když ne , tak mám docela fantasii a něco ve své hlavě vymyslím :D

Přidal Mopidu dne 24.08.2012 23:24
#3

Jo, Wierani existujou, jak se dostanu ke kompu tak je sem hodím ;)

Přidal scorpioncz dne 24.08.2012 23:25
#4

Mopidu napsal:
Jo, Wierani existujou, jak se dostanu ke kompu tak je sem hodím ;)
tak to budu rád ;) a je to dost zajímavý , určitě se těším na další díly ;)

Přidal Lord Rade dne 24.08.2012 23:27
#5

Dobrý příběh o mimozemskejch potvorách tu snad ještě není ;)

Přidal Mopidu dne 25.08.2012 20:51
#6

Aloha lidičky,
nevím co sem do úvodu napsat.... Snad jen, že chování příšerek ze SPORE zachovám, takže budou mlít blbosti atd.
_________

 V jedné tmavé laboratoři s všeliakými prapodivnými udělátky všude kolem, nacházejcí se přímo v továrně Kinelie,  starý Wieran se hrbil nad ocelovým udělátkem a jeho asistent mu podával věci.
 "Šroubovák" natáhl starý Wieran ruku a asistent mu šroubovák podal
 "Svářečku"
 "Kladivo"
 "Ručník" zavelel když se ze stroje zvedl malý atomový hřib a otřel si obličej (nebo aspoň to, co mu po letech vynalézání z obličeje zbylo)
 "Profesore Kůstko, myslíte že to bude fachčit?" zeptal se nedůvěřivě asistent a pohlédl na tu kovovou zrůdičku.
 "Samozřejmě že nebude, to by jsme museli z motoru vyndat to tacos co mi tam spadlo" 
 V tom dveřma vtrhlo dovnitř nějaké zvíře, pět Wieranů ho honilo a pár z nich zřejmě při běhání ztratilo svůj klobouk. Zvíře vyplázlo jazyk, rozhlédlo se a když uvidělo ten mechanický "zázrak" okamžitě se k němu rozběhlo. Profesor Kůstka, když spatřil zvíře, s ječením opustil budovu, čímž shodil všech pět Wieranů na podlahu a asistent se rychle rozhlížel, čím by mohl zvíře zastavit. Na poličce figurka s kývací hlavou, kleště, rybářská trofej... To už ale zvíře vyskočilo a dopadlo přímo na mechanický kus šrotu. Začalo se tam přehrabovat, vyhodilo pár součástek, zlomilo pár kovových plátů a vytáhlo tacos. Když ho snědlo, spokojeně se uvelebilo na zádech a s hlasitým chrápáním usnulo. Profesor Kůstka nakoukl oknem dovnitř, asistent zmateně stál na místě a omráčení Wierané se začali probouzet a narovnávat si cilindry a motýlky. Když profesor doklopýtal k spící příšerce, naklonil se nad svůj výtvor a pronesl
 "To je... Ten tvar, ten motor, to je dokonalé" zavýskl a začal tancovat, jak jen mu to jeho staré klouby dovolily.
 "Chybí tomu snad jen..." popadl svářečku a přivařil kapotu "...nějaká zbraň"
 "A co tahle to dělo na hepees který schováváte na střeše?" navrhl asistent.
"Geniální!" vyskočil profesor kůstka a odbelhal se někam po schodech. Chvíli bylo slyšet šumění a břinkání až se nakonec Profesor vrátil a na vozíku za sebou pracně táhl velký kanón. 
 "Darine ty jsi génius" poplácal asistenta profesor po zádech.
 "A teď pojď, půjdem to vyzkoušet"

Přidal Chell dne 25.08.2012 21:07
#7

supr

Přidal scorpioncz dne 25.08.2012 21:08
#8

pěkný ;) a to vozidlo taky existuje ? :D ( to asi jo pokud to je podle skutečného hraní ;) ) jinak se těším na další díl ;)

Přidal Mopidu dne 25.08.2012 21:11
#9

Jo, hodím vám sem všechny obrázky věcí co se v příběhu objeví, pokud si chcete spoilovat SPORE :D Nechcete rovnou vyfotit pozadí obřího červa? :D

Přidal scorpioncz dne 25.08.2012 21:12
#10

Mopidu napsal:
Jo, hodím vám sem všechny obrázky věcí co se v příběhu objeví, pokud si chcete spoilovat SPORE :D Nechcete rovnou vyfotit pozadí obřího červa? :D
radši tam vyfoť toho mamuta :D o tom si se tam myslím taky zmínila B)

Přidal Mopidu dne 25.08.2012 21:16
#11

Mamuta? WT..? Nemyslíš obry? :D

Přidal scorpioncz dne 25.08.2012 21:21
#12

Mopidu napsal:
Mamuta? WT..? Nemyslíš obry? :D
obry ? :D jaj tak teď už nevim o čem mluvím :D no ten mamut s chobotem a s těma přísavkama místo nohou :D

Přidal HauNtEr dne 25.08.2012 23:19
#13

Originální moc se těším na pokračování a obrázky.