Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: O jedné vzdálené civilizaci

Přidal Mopidu dne 25.08.2012 20:51
#6

Aloha lidičky,
nevím co sem do úvodu napsat.... Snad jen, že chování příšerek ze SPORE zachovám, takže budou mlít blbosti atd.
_________

 V jedné tmavé laboratoři s všeliakými prapodivnými udělátky všude kolem, nacházejcí se přímo v továrně Kinelie,  starý Wieran se hrbil nad ocelovým udělátkem a jeho asistent mu podával věci.
 "Šroubovák" natáhl starý Wieran ruku a asistent mu šroubovák podal
 "Svářečku"
 "Kladivo"
 "Ručník" zavelel když se ze stroje zvedl malý atomový hřib a otřel si obličej (nebo aspoň to, co mu po letech vynalézání z obličeje zbylo)
 "Profesore Kůstko, myslíte že to bude fachčit?" zeptal se nedůvěřivě asistent a pohlédl na tu kovovou zrůdičku.
 "Samozřejmě že nebude, to by jsme museli z motoru vyndat to tacos co mi tam spadlo" 
 V tom dveřma vtrhlo dovnitř nějaké zvíře, pět Wieranů ho honilo a pár z nich zřejmě při běhání ztratilo svůj klobouk. Zvíře vyplázlo jazyk, rozhlédlo se a když uvidělo ten mechanický "zázrak" okamžitě se k němu rozběhlo. Profesor Kůstka, když spatřil zvíře, s ječením opustil budovu, čímž shodil všech pět Wieranů na podlahu a asistent se rychle rozhlížel, čím by mohl zvíře zastavit. Na poličce figurka s kývací hlavou, kleště, rybářská trofej... To už ale zvíře vyskočilo a dopadlo přímo na mechanický kus šrotu. Začalo se tam přehrabovat, vyhodilo pár součástek, zlomilo pár kovových plátů a vytáhlo tacos. Když ho snědlo, spokojeně se uvelebilo na zádech a s hlasitým chrápáním usnulo. Profesor Kůstka nakoukl oknem dovnitř, asistent zmateně stál na místě a omráčení Wierané se začali probouzet a narovnávat si cilindry a motýlky. Když profesor doklopýtal k spící příšerce, naklonil se nad svůj výtvor a pronesl
 "To je... Ten tvar, ten motor, to je dokonalé" zavýskl a začal tancovat, jak jen mu to jeho staré klouby dovolily.
 "Chybí tomu snad jen..." popadl svářečku a přivařil kapotu "...nějaká zbraň"
 "A co tahle to dělo na hepees který schováváte na střeše?" navrhl asistent.
"Geniální!" vyskočil profesor kůstka a odbelhal se někam po schodech. Chvíli bylo slyšet šumění a břinkání až se nakonec Profesor vrátil a na vozíku za sebou pracně táhl velký kanón. 
 "Darine ty jsi génius" poplácal asistenta profesor po zádech.
 "A teď pojď, půjdem to vyzkoušet"