Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Rady a tipy pro čtenáře a spisovatele.

Přidal Adrian_S dne 31.07.2014 17:47
#62

Ahojte,

rád bych se s vámi podělil o některé mé poznatky a možná i radu, co dál.

Už dlouho jsem přemýšlel, že bych sepsal nějaký příběh (kdysi dávno to jsem napsal povídku o 6 kapitolách (cca 80 stran)), ze které jsem pak sešel, protože nebyl čas a chuť.

Před cca 10 měsíci jsem dostal skvělou myšlenku na fantazy příběh, který momentálně píšu. Zprvu to vypadalo, že to půjde psát snadno, (zápletky, krajina, lidé, osudy lidí, námět - doufám). Avšak mám někdy pocit, když si přečtu, co jsem již napsal, že to zkrátka není ono. Ostatně, co jsem napsal v prvních kapitolách je samozřejmě jinadší, než co jsem napsal teďka. Párkrát se mi stalo, že jsem psal kapitolu a zasekl jsem se v půlce děje, protože jsem už nevěděl, jak mám dál pokračovat! Naštěstí mě napadly myšlenky a já mohl pokračovat dále...

Ale posl. dobou mám problém s tím, že jsem si udělal asi moc úkolů, než jsem schopný.. Vlastní font, mapu světa, do toho psát příběh... Navíc, nechal jsem několika lidem přečíst pár kapitol a zatím se mi neozvali, až na jednoho, kterému se to líbí. Avšak mám stále kolem sebe spoustu lidí, kteří mi jen neustále tvrdí, jestli to má vůbec smysl něco takového psát apod. řeči.. :( To se bohužel podepisuje na mém sebevědomí..

Pokud byste měl někdo zájem si přečíst pár mých kapitol, můžem se domluvit (třeba na e-mailu).

Asi se teďka ptáte, co to vlastně píšu, že ano? Ani jsem to vlastně nepředstavil. Píšu fantazy příběh, který NENÍ o Tamrielu. Vlastní země, kultura, krajina. Možná, že tam jsou lehce nějaké stopy Skyrimu, LOTR, HP, Star Wars a dalších, ale doufám, že ne zas tolik, aby se neřeklo, že jen "kopíruju"... To by mě moc mrzelo :(

Stručný příběh: Boj dobra proti zlu, ale s nečekanými zvraty, poznáním. Boj mezi láskou a nenávistí, chamtivostí a štědrostí a kritika společnosti.

Jestli vás to zaujalo, klidně mi napište a domluvíme se... docela bych uvítal názory dalších lidí (ano, mohl bych to publikovat semka, do tohoto fóra, ale zas takovou odvahu nemám.. a navíc, tohle fórum je o Skyrimu, ne o mém příběhu).

Díky a mějte se..