Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Iowerth Král Elfů

Přidal Avazy dne 14.07.2012 01:10
#1

Zdravím,

Dám vám sem postupně denně 1 - 3 kapitoly tohoto příběhu který jsem psal od základní školy od 8mé třídy do 4tého ročníku střední školy a sklízel za něj jen úspěch učitelů a spolužáků a tento rok i první místo na literární soutěži ve fantasy tvorbě, příběh je kompilací(spojení) tří příběhů, Jmenovitě: Skyrim, Zaklínač Krev Elfů a Oblivion (sem tam i část Morrowindu).
Prosím aby jste přehlédly některé chybky jelikož nebudu psát jen z pc ale i z mobilu.

Děkuji


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Kapitola První, Minulost ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Příběh začíná v hospodě u Ostrého Šípu

Iowerth, mladý sličný elf za kterým se otočilo nejedno hezké děvče, seděl u stolu vedle okna, venku zrovna hustě sněžilo a přes sněhové vločky nebylo vidět do města, zrovna dopil svou medovinu "Hej, Olafe dones mi ještě jednu medovinu", najednou se rozletěly dveře lidé se podívaly směrem ke dveřím, dovnitř vstoupil muž v kápi a plášti a za ruku vedl mladou dívku které mohlo být sotva 13 let.


Olaf hned pronesl "Co si bude pán přát ?" neznámý se na něj ani nepodíval "Pokoj." a hodil hostinskému měšec se zlaťáky, měšec dopadl na stůl a mince zacinkali, Olaf bez nemusel obsah měšce kontrolovat jelikož již dokázal odhadnou, vetšinou přesně, kolik mincí se v měšci nachází, "20 Zlatých, že ano pane?" "Přesně" odvětil cizinec, Hostinský odstoupil od pultu a vedl neznámého do jeho pokoje "Jak dlouho si přeje Vážený pán zůstat ?" "Pouze jeden den, než skončí ta bouře." "Budete si něco přát pane ?" zeptal se hostinský "Pouze vodu."Řekl neznámý "Dva Zlaté, Pane jste z Bílého Průsmyku, nemám pravdu?" Pronesl Tázavě Olaf "Jak jste na to přišel pane... Olafe" Hostinský se zarazil "J....Jak.... Jak to, že znáš moje jméno ?" Zakoktal "Slišel jsem toho mladého elfa." "Aha tak, dobře donesu vám tu vodu a kdyby jste cokoliv potřeboval budu za pultem nebo někde kolem stolů."


Mezi tím co se Olaf Bavil s Neznámým tak se z hospody ozvalo "Sakra Olafe, kde mám tu medovinu sakra" Olaf hned podle hlasu poznal že se Iowerth připomíná že ještě nedostal svou medovinu, vydal se tedy za pult a hned mu přinesl dvě další aby ho pořád neotravoval, Iowerth vypil donesené medoviny zvedl se od stolu a pronesl "Olafe tak kolik dlužím ?" "Šest Zlatých" ozval se Olaf z druhého konce hospody, Iowerthovy se to zdálo málo ale položil mu šest zlatých na stůl a odcházel, najednou jej ale zastavil neznámý muž, Iowerth se na něj koutkem oka podával a pod pláštěm uviděl kombinaci černé a tmavě červené barvy oblečení, "Temné Bratrstvo?" Šeptnul elf, "Ano, pojď zamnou." pronesl stejně ztišeným hlasem neznámý a šel do svého pokoje, Iowerth jej následoval a hlavou se mu hnalo mnoho myšlenek.


"Takže, jak sis mohl všimnout jsem z temného bratrstva" začal konverzaci Neznámý, "Jmenuji se Kaisen a jsem zde abych zabil Merteina ale nemůžu ho nikde najít, pokud mi pomůžeš může se ti to vyplatit." pokračoval. "Co mi můžeš nabídnout ?" Položil chytře otázku Iowerth "Můžu ti nabídnout ochranu, obranu temného bratrstva a přijmout tě do rodiny." odvětil Kaisen "Tak tedy dobrá, je to tamhle ten chlápek u okna kterému teď Olaf přinesl medovinu." "Dobře." Řekl Kaisen natahujíc tětivu luku "Mohl bys prosím kousek uhnout elfe?" "Jasně promiň." odvětil Iowerth a posunul se o 2 stopy dál.

Kaisen zamířil na cíl vydechl a pustil tětivu, celou hospodou bylo slyšet její klepnutí o luk a všichni viděly Mertiena jak byl připíchnut ke zdi, nikdo nevěděl kdo střílel jelikož se šíp cestou stočil a tak nebylo možné určit úhel střelby, ale když viděly vycházet Iowerta z pokoje s lukem na zádech hned tasily zbraně a chtěly jej zabít, ti co zbraně neměly házely vše co měly po ruce, mísy, korbely dokonce i židle Iowerth se co nejdříve dostal ke dveřím a vylezl ven, "To bylo o chlup." Iowerth se najednou probudil "To byl jen sen ufffff..."....

Pokračování Přístě

Přidal Chell dne 14.07.2012 08:46
#2

no je to dobré ale máš tam niekolko štilistických chýb hlavne opakovanie slov napr.
Iowerth, mladý sličný elf za kterým se otočilo nejedno hezké děvče, seděl u stolu vedle okna, venku zrovna hustě sněžilo a přes sněhové vločky nebylo vidět do města, zrovna dopil svou medovinu

príliš vela zrovna. ja by som to napísala nejako takto: ..., sedel pri stole vedľa okna a pozeral na hustý závoj snehových vločiek pomaly sa znášajúcich na mesto. po chvíli sklopil zrak k svojmu poháru a zistil že je nejakým záhadným spôsobom zase prázny. (ss za slovenčinu)
a potom... napriek tomu že je to sen tak tam vadí istá nelogickosť. akože keď je to sen tak buď píš úplné kraviny alebo ho sprav realistický napr.
-šiel by si ako úplne obyčajný civil len tak za niekým z DB? nebál by si sa? pomohol by si mu a pridal sa k nim len tak? k zabijakom?
-a keby si bol ten zabijá nebolo by ti to trochu trapne že ani svoj ciel nevieš nájsť?
-alebo ten okamih keď zabil mertiena. trochu divné mi to príde ja by som tam namiesto toho čo tam máš teraz dala nejaký dialóg ten by to vystihol lepšie. napr.
ozvalo sa zasvištanie šípu. mertien vytreštil oči a pomali zdvihol ruku aby sa dotkol šípu čo mu trčal z krku. šokovane otvoril ústa a vykašlal krv. vzápätí sa pomali predklonil a padol tvárou na dosku stola.
nastala chvíľa šokovaného ticha.
"Kto to spravil?!" ozval sa hysterický výkrik.
"Iowerth mal luk!" ozval sa ktosi.
krčmou sa ozvaly nahnevané výkriky "Iowerth? ten sukin syn!"
ozvalo sa praskanie ako si nekolký surovci odlamovaly nohy zo stoličiek.
Iowerth ktorí tú scénu pozoroval škárou na pootvorených dverách, vydesene porzrel na Kaisena.
ten sa záhadne usmial otvoril okno a vyskočil von.
Elf neváhal a nasledoval ho.
opäť sorry za slovenčinu (a btw za týmto som strávila 20 minút čo som sa beztrestne mohla hrať ;) )

Přidal Lord Rade dne 14.07.2012 10:05
#3

Opravdu jsi přesně tenhle příběh psal už od 8. třídy ?? možná si ho měl promyšlený a tak sis věřil, ale nedával vůbec pozor na psaní.. Protože ty jsi se tak vychválil a pak tam třeba opakuješ tolik výrazů.. a ty jsi psal příběh o skyrimu už v osmé třídě? Nevím prostě mi to nějak nesedí, nezlob se.
No, ale ještě než začnu hodnotit tak počkám na další část.

Přidal Parrot dne 14.07.2012 10:09
#4

Já sice nechci nějak kritizovat, ale :

Psát z mobilu ?! ...aha...
Z 8. třídy ? Ve které jsi ? Byl už vůbec Skyrim ?
Odstavce !
Co se týče té ,ehm, fantasy soutěže, to mi popiš. Resp., který ročník.

Nebudu hodnotit, neboť máme úplně jiný styl psaní.
A zkus to do příště zlepšit.

Přidal Avazy dne 14.07.2012 14:50
#5

zatim tam nevidím ani 1 aspekt Skyrimu ;)

příbeh začína z knihy ságy o zaklínači

Přidal dragonlord dne 14.07.2012 15:27
#6

Skvělej příběh a něáký ty chybky tam jsou ale je to jedno, hlavní je příběh.;)

Přidal Norbi dne 14.07.2012 15:31
#7

dobré , len si sa na môj vkus moc prechválil ...

Přidal dragonlord dne 14.07.2012 15:34
#8

Samozřejmě že není dobré se přechvalovat, ale převeliká skromnost je k ničemu.;)

Přidal Norbi dne 14.07.2012 15:36
#9

mohol to vynechať, a spomenúť to napr. keby ho chválili, lebo to keď prečítaš , tak to automaticky budeš čakať že to bude niečo bezchybné alebo tak ...

Přidal dragonlord dne 14.07.2012 15:37
#10

Tak to nečekej.;)

Přidal Norbi dne 14.07.2012 15:46
#11

nečakám, ako nemyslel úplne bezchybné, ale chápeš čo som myslel, že to bude proste niečo lepšie ..

Přidal Mew dne 14.07.2012 15:47
#12

Chválíš se do nebes...Ale abys psal bez hrubek to ne... je mi jedno co jsi vyhrál..pokud napíšeš "slišel" a jsi někde na střední..tak víc vědět nemusim...

Přidal dragonlord dne 14.07.2012 15:54
#13

Vždyť jde hlavně o příběh, až to bude chtít vydat v knižní podobě, tak ať to přepíše bez jediné chybky, ale když to bude psát na fanstránku o skyrimu, tak tam něáký chyby být můžou.

Přidal Mew dne 14.07.2012 15:59
#14

JE jedno jestli to píše do knihy nebo na forum...Má to psát bez pravopisných chyb už od začátku..

Přidal dragonlord dne 14.07.2012 15:59
#15

Samozřejmě že na Osudy dobrého legionáře Pelargia to nemá, ale přijde mi to zajímavý a dobře napsaný. (z příběhové stránky)

Přidal dragonlord dne 14.07.2012 16:01
#16

No jo tak to má s chybama, ale příběh dobrý, všechno dobré.

Přidal Norbi dne 14.07.2012 16:01
#17

tak ako príbeh sa to začína velmi dobre , to musím uznať ..

Přidal nagasadowcz dne 14.07.2012 16:18
#18

Avazy napsal:
zatim tam nevidím ani 1 aspekt Skyrimu ;)

příbeh začína z knihy ságy o zaklínači


To myslíš vážně? Ze Zaklínače tam není lautr nic, pokud ten příchozí cizinec nebyl Geralt a to děvčátko malá Ciri. To jsi stejně nepopsal, takže je to k ničemu. A Temné bratrstvo? A Bílý Průsmyk? To je odkud? Z Mr. Beana? Už jak jsi se uvedl, mi na tom něco nesedělo. Když jsem si to přečetl, zasmál jsem se a zdržel se komentáře. Ale na tohle už musím reagovat. Tohle je Skyrim, ne Zaklínač. A jestli to píšeš posledních 6 let, nechápu jak to, že začínáš Skyrimem, který vyšel minulý rok. A jestli tohle v této podobě vyhrálo jakoukoli soutěž, musela být porota zatraceně mizerná. Pokud je to o tom, že jsi prostě odflákl přepisování, doporučuju, aby ses snažil víc. Stejně mi to ale nesedí.

EDIT: Jo, ještě podoba se zaklínačem ve jméně Iorweth, které jsi překroutil. Jenže to je Scoia'tael ze hry The Witcher 2, nikoli z knihy Krev elfů.

Upravil/a nagasadowcz dne 14.07.2012 16:24

Přidal Parrot dne 14.07.2012 16:20
#19

Iowerth, mladý sličný elf za kterým se otočilo nejedno hezké děvče, seděl u stolu vedle okna, venku zrovna hustě sněžilo a přes sněhové vločky nebylo vidět do města, zrovna dopil svou medovinu "Hej, Olafe dones mi ještě jednu medovinu", najednou se rozletěly dveře lidé se podívaly směrem ke dveřím, dovnitř vstoupil muž v kápi a plášti a za ruku vedl mladou dívku které mohlo být sotva 13 let.


Toto je prosím jedna věta. Zkus z toho udělat minimálně 4 a vyzní to lépe. V tomhle duchu udělej i zbytek " příběhu "

Slišel jsem toho mladého elfa


Ehm, ehm...

Kaisen zamířil na cíl vydechl a pustil tětivu, celou hospodou bylo slyšet její klepnutí o luk a všichni viděly Mertiena jak byl připíchnut ke zdi, nikdo nevěděl kdo střílel jelikož se šíp cestou stočil a tak nebylo možné určit úhel střelby, ale když viděly vycházet Iowerta z pokoje s lukem na zádech hned tasily zbraně a chtěly jej zabít, ti co zbraně neměly házely vše co měly po ruce, mísy, korbely dokonce i židle Iowerth se co nejdříve dostal ke dveřím a vylezl ven, "To bylo o chlup." Iowerth se najednou probudil "To byl jen sen ufffff..."....


To samé + ten konec je něco neskutečnýho. Taková prasárna :D
Udělej odstavce a vyzní to lépe, uvidíš !

Mimochodem, Dragone, nejsi ty náhodou i autor tohoto díla ? :D

PS : No offence, chci jen poradit !

Upravil/a Parrot dne 14.07.2012 16:26

Přidal nagasadowcz dne 14.07.2012 16:25
#20

dragonlord napsal:
No jo tak to má s chybama, ale příběh dobrý, všechno dobré.


Ty, dragonlorde, není Avazzy tvoje alter ego, které sis z recese založil a teď tu z prdele děláš vítr? :D To bych i ocenil. Koneckonců, mystifikace byla v naší kotlině vždy vítaným žertem.