Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Thief Loď

Přidal Skritecek dne 11.10.2012 22:16
#144

Toto neni další kapitola !!!
Je to pouze rozšíření posledního odstavce poslední kapitoly.


Waret už v bludišti stok, i přes tok vody, slyší železné boty, cvakající o železo. Waret s cechem doběhli hlouběji do stok, párkrát odbočili, a stále šli dál od poklopu. Brali to přes mosty, které někde vedli přes vodu. Mnohokrát minuli východy zpět do kanálu nad nimi, ale ty vedli bůhví kam, takže byli nevyužitelné. Zastavili se až rozbočky, kde Waret ukázal do stran, a rozdělil skupinu na dvě. Zbytek cechu, vypadal, že ví, kam běží, takže Armun jen poslušně běžel za nimi. I když cech, od vojáků dělila spousta zdí, a zatáček, i tak slyšeli dupot skupiny vojáků. Rozdělená skupina na dva a tři členy cechu by neměla proti jedenácti vojákům šanci, takže Waret počítal, či doufal, že se s nimi utkat nebude muset. Sehranost cechu, po celou tu dobu, zde hrála velkou roli. Waret bez jakýchkoli slov, mohl řídit cech, a vše vycházelo, teda aspoň v to doufal.
„Co máš vlastně v plánu?“ otázal se udýchaně Armun Wareta. Waret zastavil, a též se opřel o kolena a vydýchával. I přes dobrou fyzickou kondici, dlouhodobý nepřetržitý sprint členy vyčerpal.
„Snažíme se jich zbavit. Někde se zdržíme, oni nás budou sledovat dopředu, pak je obejdeme, a vyjdeme nahoru.“
„No, ale co když u vchodu nechal stráže?“ zkoumal Armun.
„Proč myslíš, že jsem tam nechával Allys s Awetem?“ odpověděl otázkou a pousmál se. Armunovi v očích blesklo pochopení, a přikyvoval hlavou.
„A co když nás nepůjdou hledat dopředu?“ Armun se dál šťoural v mistrově plánu. „Waret tyto vaše plány zná, nebo ne?“
„To ano, ale musel by rozdělit vojsko na dvě části, a i kdyby jednu skupinu vedl, druhá by se zde ztratila, a kdyby jednu nechal…“ pokračoval Waret, a stále vydýchával,“naše skupina by jim padla do zad, takže nemá na výběr“ prohodil Waret a odmlčel se. „teda aspoň v to doufam“