Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Whirt dne 05.02.2011 22:04
#11

Později otlučení, zranění a zasmrádlí díky hromadě odpadků, která zastavila jejich pád, se vrátily do vily jejího otce. Našli ho, rozloženého ve stejném křesle, ve kterém byla Annaïg časněji v to ráno. Stála, dívajíc se na něj na chvíli, na jeho bledé prsty svírající láhev vína, na jeho prořídlé šedé vlasy. Snažila si vzpomenout na toho muže, před tím, než matka umřela, před tím, než An-Xileelové vyrvaly Malomůru z Říše a vyplenily jejich statky.
Nemohla se na něj podívat.
„Pojď dál,“ řekla Glimovi.
Vzaly si tři lahve vína ze sklepa a razily si cestu po točitých schodech na vrchní balkón. Zapálila malou papírovou lucernu a v jejím světle nalila dvě plné, lahodné křišťálové číše.
„Na nás,“ řekla.
Pily.
Stará Císařská Malomůra se pod nimi rozprostírala, rozpadající se masivy vil zdobené vinnou révou a půda zarostlá klidnými palmami a bambusem, všechno v šeru, jako by to bylo vystřižené z černého sametu, vyjma míst osvětlených mdlým světélkováním lucan formy (lucan mold??) nebo slabou žlutou září nesoucí se vzduchem, nevinné sestřenice smrtonosných bludiček (will-o‘-the-wisps) v hlubokých bažinách.

(poslední věta je myšlena ve smyslu, že ta žlutá záře je sestřenice bludiček ;) je to dost nejasná věta :( )

Upravil/a Whirt dne 05.02.2011 22:05