Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Whirt dne 19.03.2011 00:09
#31

Jak jsem již řekl - text byl plný přirovnání a nejasných výrazů, takže mě o trochu déle trvalo, než jsem na to přišel (viz. věděla do morku kostí aj.)

Dům byl jako obvykle prázdný, a tak se ubrala do maličké podkrovní místnosti, kde měla všechno alchymistické nářadí, šla pracovat. Udělala účinkové testy a zjistila, že prvořadým účinkem byla obnova a druhořadým, více než slibná, jedna z proměn. Účinky třetího a čtvrtého řádu se sami neodhalily - jen tak nějak nejasně. Ale ona věděla, věděla do morku kostí, že to bylo správně. A tak u jejího kahanu míjely hodiny a ke konci otáčela baňku obsahující světle jantarovou tekutinu, která podivně křivila světlo, jakoby bylo kapaliny půl míle namísto několika palců.
“Dobře,“ řekla čichajíc k tomu. Potom si povzdychla. Bylo to cítit správě, páchlo to správně – ale Hecuino varování by nemělo být bráno na lehkou váhu. Mohl to být jed, stejně jako to nemuselo být nic. Možná, kdyby jen trochu ochutnala…
V té chvíli zaslechla zvuk na schodech. Zůstala stát, naslouchajíc, jestli se to nezopakuje.
„Annaïg?“
Vydechla s úlevou. Byl to jen její otec. Vzpomněla si, že donáší jídlo domů a záře z jejího malého okénka dokazovala to, že se blíží večeře.
„Běžím, Taigu,“ zavolala, zazátkovala lektvar a vecpala ho do pravé kapsy sukně. Rozběhla se, a pak zastavila.
Kde byl Glim? Byl pryč hrozně dlouho.
Přešla k vyleštěné cypřišové skříňce a vytáhla dva malé předměty zabalené v měkké gekoní kůži. Opatrně je rozbalila a odkryla medailónek na řetízku a podobiznu vrabce v životní velikosti, vyrobeného z čistě kovově zbarvené mosazi, ale tak lehké, jako je papír. Každé samostatné peříčko bylo nádherně vytvarováno a jeho oči byli granáty vložené do oválů z nějakého tmavšího kovu.
Jakmile se toho prsty dotkla, pohnulo se to a čechralo svá kovová křídla.
„Hej, Vrku*„ zašeptala.
Pak zaváhala. Vrk byl jediná cenná věc její matky, kterou neodcizili nebo neprodali. Vyslat ho ven bylo riziko, které se často nekonalo. Ale Glim měl více než dost času dostat se na nábřeží a zpátky, o hodiny a hodiny více. Nejspíš to byla maličkost, možná pil se svými bratranci, nebo tak něco, ale ona byla nedočkavá, vyzvědět, co Psijický kněz řekl.

*Anglicky: Coo (vrkat) - postava je ženského rodu, ale mě se hodil mužský ;)

Upravil/a Whirt dne 19.03.2011 00:10