Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Scarcz dne 04.03.2011 17:18
#24

Hist byl jedinec a zároveň všichni. Jeho kořeny sahali hluboko pod černou hlínu a měkký bílý kámen, který tvořil většinu Černých bažin. Dole se všechny kořeny propojovaly a tak propojovaly i všechny Saxhleeli, všechny Argoniany. Hist dával všem argonianům život, jejich podobu i smysl jejich života. Byl to Hist kdo dokázal prohlédnout stíny Oblivionské krize a povolat všechny argoniany zpět do bažin. Hist porazili Mehrunese Dagona, vyhnal císařstvý do moře a zpustošil zemi jejich odvěkkých nepřátel v Morrowindu.
Hist byl jedna mysl, ale stejně jako měl glim čtyři tváře i Hist se dokázal osamostatnit a vytratit se z některých míst. Už se to před nějakou dobou stalo a nyní se to stalo v Lilmothu.
Jestliže se městský strom izoloval a s ním i An-Xileel, co to znamená?
A proč se právě chystal dělat něco, co mu řekla Annaïg, místo toho aby se vydal zjisti co se stalo se stromem, jehož míza mu dávala život.
Náhle se zastavil a zíral přímo do baňatých, kamenných očí Xhon-Mehla. Dříve to byl velmi uznávaný občan města, teď to byl jen starý rybář ze kterého zbyl jen pokleslý čumák a vyzáblé tělo. Takhle ale vypadala většina starých v Lilmothu, ještě před tím než se stali součástí měkké hlíny, na které bylo město vybudováno. Kdyby někdo mohl proplavat skrz bláto a zeminu pod město, spratřil by pod svýma plavacíma blánama mnoho bývalých obyvatelů Lilmothu.