Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Scarcz dne 23.02.2011 19:26
#18

„To ano, a to ti jde velmi dobře, s tím souhlasí i ostatní učitelé. Jsi velice bystrý mladík a zatím jsi si vedl dobře, ale všechno nad čím by jsi měl přemýšlet by se mělo týkat tvé práce. Budeš přemýšlet ve chvílích kdy je potřeba najít špeha v řadách císařské stráže, nebo v tichosti zjistit která z dcer Counta Carose podává svým hostům jed. Pokud ovšem budeš muset něco ukrást, někoho sledovat, otrávit, nebo jednoduše zavraždit, budeš přemýšlet pouze nad tím, jak tu práci vykonáš, rozumíš? Jsi pouze nástroj císaře.“
„To vím pane.“
„Zřejmě né dost dobře, jinak by jsi se na takové věci neptal.“ Marall vstal ze své židle. „ Pokud si dobře pamatuji, tak pocházíš z Anvilum že? Jeden muž z hradní stráže nám tě doporučil k otestování.“
„Regin Oprenus pane.“
„Co si myslíš že by jsi bez toho doporučení teď dělal.“
„To nevím pane.“
Ve skutečnosti tohle věděl Colin přesně. Jeho otec byl mrtvý a jeho matka neustále prala prádlo pro lepší lidi. Snažil se i naučit číst, ale moc mu to nešlo a i tak by pro to zřejmě nenašel žádné využití.
Přinejlepším by teď pracoval v přístavu, nebo by se nechal najmout na nějakou loď. Císařské pozvání pro něj bylo jako splněný sen a nabízelo mu vše, po čem toužil již od dětství. A to i navzdory předešlým událostem. Navíc dostával dobře zaplaceno a mohl něco poslat matce, před tím než se upracuje k smrti.
„To je další test, že ano?“ řekl „Ne včera večer, ale teprve teď.“
Intendant se lehce pousmál. „Obojí byl test, synu. A tohle je sice oficiálně poslední, ale ještě jich zažiješ mnoho. V tomhle zaměstnání tě bude každou chvíli čekat nová výzva, a pokud toho nebudeš schopen, je lepší to říct teď, před tím než se s tebou dají věci do pohybu.
„Jsem toho schopen, pane.“
„Výborně, v tom případě, Inspectore. Odpočiň si a zítra se hlas u mě.“
Colin přikývl a vyšel ven hledat svůj nový domov.