Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Scarcz dne 20.02.2011 20:38
#15

Colin kdysi slyšel jednu legendu. Údajně se jednou narodil chlapec, který měl místo ruky dýku. Zrodil se z touhy po pomstě jeho matky, kterou nějací muži znásilnili a pokusili se ji zabít, ale ona přežila a pak se jen smála když si chlapec prořezal svoji cestu na svět a radostně se vydal potřít všechny, kdo jeho matce ublížili. Jeho oběti, válejcí se ve vlastní krvy, se často ptali: „Kdo jsi?“ a on jen odpověděl „Dalk.“ V severském jazyku znamená dalk nůž.

Tato legenda pochází ze Skyrimu, ale vyprávějí si ji vrahové z celého Tamrielu. Někteří mladí vrahové i pojmou jméno Dalk za svoji přezdívku a doufají že jim přivede nadlidské schopnosti.
Colin ale vůbec neměl pocit, že by dýka byla jeho soužástí. Rukověť byla vlhká, lepkavá a ruka s dýkou, kterou měl schovanou přesně pod okrajem svého pláště, se mu zdála velká a nápadná.
Jakto že si ho muž ještě nevšiml? Stál tam na mostě opřený o zábradlí a díval se směrem k majáku. Přicházel sem každý Loredas, po pravidelné prohlídce svých koní a stájí. Většinou se tu s někým setkal, prohodil pár slov a zase odešel.
Colin ho nadále sledoval. Na mostě bývalo běžně plno lidí vracejcíh se z Weye* domů se svými povozy a věcmi, které neprodaly na trhu. A taky páry hledajcí místo kde by byli osamotě, ale dnes tu skoro nikdo nebyl.
„Á, tady jsi.“ Řekl muž. Směrem ke Colinovi.
Jeho tvář byla skryta ve stínu světla strážného ohně hořícího opodál. Colin ho již znal dobře. Byl dlouhý a kostnatý. Měl černé vlasy s častými šedinami a s blankytnýma očima.
„Tady jsem.“ Zopakoval Colin vyschlými ústy.
„Pojď sem.“
Colin udělal pár kroků a postavil se vedle muže. Po mostě se zrovna blížila skupina studentl z koleje našeptávačů.
„Mám rád tohle místo.“ Řekl muž. „ Rád poslouchám lodní zvony a pozoruji světla lodí. Připomíná mi to moře. Viděl jsi někdy u moře?“
Zmlkni! Prosim, tě nemluv na mě. Říkal si Colin v duchu.
Studenti se mezitím zastavily a ukazovali si něco v kopcích na severo-západě.
„Jsem z Anvilu.“ Pravil Colin, neschopný vymyslet nějakou lež.
„To je pěkné město. Jak se jmenuje ta krčma kde mají tmavý pivo?“
„U Spodního proudu.**“
Muž se usmál. „Ano, je to pěkné místo.“ Povzdechl si a prohrábl si vlasy. „Byly to ktásné časy. Měl jsem krásnou vilu u Topalského zálivu. Mýval jsem i malou loďku a dva námořníky. Jenom tak pro plavbu podél pobřeží.“ Domluvil a mávl rukou. „ Ale ty si asi nepřišel kvůli tomuhle že?“

*vesnička za mostem do Imperial City.
** The Undertow

Upravil/a SkyrimAdmin dne 20.02.2011 20:58