Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník STVŮRY

Přidal fandab1 dne 07.04.2012 15:43
#5

Takze podle poctu komentaru jste si zvolili ,ze pocka...dobre... :D

Kapitola 2. Podzemi

Vyhlídka na jeho smrt nebo útěk sice byla lákavá ,ale něco uvnitř mi radilo ,abych to neudělal.Já nikdy nevěřil na vnitřní pocity ,ale tento se nedal brát jako pocit spíš instinkt.Když ten chlap konečně našel to co potřeboval ozvalo se děsivé skřípání a skučení zpoza hrobky až jsem málem vyskočil hrůzou...
Za tohoto děsivého skřipotu se začala hrobka pomalu odsunovat a začali se objevovat schody dolů.Neveřícně jsem tam stál a koukal jak se víko čím dál víc zasunuje až se zastavilo úplně.,,To jsem rád ,že to ještě funguje.´´,řekl muž a začal pomalu scházet po schodech dolů do temna.,,To tam budeš stát a zírat nebo půjdeš za mnou?´´,obořil se na mě.Byl jsem tak překvapený ,že jsem ani nepomyslel na útěk a šel za ním.
Když jsme byli oba vevnitř ,tak zatáhl za páku a opět začal ten děsivý skřipot.Ale tentokrát se víko nezasunovalo právě naopak se vysunovalo zpátky.Muž počkal až deska zajede zpátky a potom šel ještě dál víc do temna.V té chodbě bylo vlhko a po stěnách rostl lišejník a všelijaké mechy ,což zapříčinilo že se kameny drolili a na zemi byli malé kaluže vody.Celou cestu jsem se snažil nespustit toho chlapa z očí ,protože chodba se všemožně klikatila,odbočovala a z odlehlých míst se ozývali zlověstné zvuky.Bohudík jsem mu stíhal a konečně se u jednoho otvoru zastavil.,,Podrž to!´´,přikázal mi a podal mi pochodeň.No podal spíš mi ji vrazil do ruky a málem mě ten bastard podpálil.
Jak mi ji podal ,tak hned se zohnul k otvoru a oddělal pár prken ,která bránila ,aby do otvoru nenakapalo.
A hádejte copak bylo pod prkny?Další temný otvor... Ale na konci tohoto otvoru bylo konečně světlo!
Počkal jsem až muž sleze dolů po žebříku a potom sem se chystal slézt já.,,Nezapomeň tam dát ty prkna jinak by tě to mohlo pěkně mrzet!´´, se ozvalo ze zdola.Zakroutil jsem očima a slezl pár šprušlí dolů ,abych mohl dát prkna do původního stavu.Jak jsem je dal na své místo ,konečně jsem slezl dolů.
Slezl jsem, otočil se a naskytl se mi pohled na obrovskou kruhovou místnost s vodní nádrží.Byl jsem bez pochyby ve starém kanalizačním systému ,který přestal ,,záhadně,, fungovat.Určitě bych ještě chvíli stál a koukal se ,ale ten chlap už zase šel ani se po mě neohlídl.(Teď bych ho už doopravdy podřízl kdybych mohl.) V nádrži bylo ještě pár lidí ,ale ti si mě ani nevšimli.Šel jsem za ním k protější straně nádrže ,kde byl stůl a za ním další neznámá postava.Postavil jsem se vedle toho co mě sem přivedl a čekal ani jsem nevěděl na co.Ten za stolem ani nevzhlédl od knihy do ,které cosi psal a neustále si něco mručel.,,Doufám ,že to je něco důležitého Delvine.Od té příhody s Freyem mám spoustu práce.´´, a odložil pero do kalamáře.Byl to na pohled Nord.Světle hnědé vlasy svázané do spousty copů.Podíval se na mě a na Delvina co mě přivedl a hlesl:,,Nový přírůstek?´´.,,Pokusil se okrást Černošípka.´´ a přidal k tomu pošklebek ,který by zahnal roj hladových kolčaváků.
Brynjolf se na mě podíval a zvedl obočí jakoby říkal: Tenhle?. ,,Ale no toto!To by se Maven zlobila a když by to zjistila!´´ řekl Brynjolf a zasmál se. ,,Ty víš ,že potřebujeme nováčky ,Brynjolfe. Chceš přece vrátit cechu svou pověst ,ne?´´, zavrčel Delvin. ,,Uklidni se. Dobře dej mu nějaký úkol ať vídíme co v něm je.´´, řekl Brynjolf a podíval se znovu na mě.,,A co ty?Chceš se připojit k nám do proslulého cechu zlodějů?´´.
Ani chvíli jsem neváhal.O tomhle jsem snil od chvíle ,když jsem v sirotčinci zjistil jak mám šikovné ruce.(Jednou jsem pomocí šperháku otevřel dveře od spíže.Grelod mě sice zbyla ,ale stálo to za to!)
,,A-ano, chtěl bych...moc!´´, vykoktal jsem ze sebe.,,No vidíš chlapče.´´,řekl Delvin a poplácal mě po zádech.Ovšem málem mi vyrazil dech.,,Teď si můžeš vybrat jestli chceš nějakou práci ode mě nebo Vex.´´
a ukázal na ženu ,která se opírala o zeď naproti a pozorovala nás.
**************************************************************************************
Doufam že se vám 2. část líbila a máme tu další výběr:
Vzít si práci od Delvina. NEBO Vzít si práci od Vex.
Tak a já si jdu založit novou postavu :D