Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Co podle Vás chybí dokonalosti Skyrimu

Přidal Johny dne 07.03.2012 15:54
#54

koniaash napsal:
Dvojručáky se využívaly pokud vím jako zbraň k rozbíjení formací pikenýrů a v tuhé řeži, kde bylo třeba držet nějaký flek, íru v hradbě atp. Proto vojáci s obouručáky dostávali dvojitý žold ( od tud doppelsoldnéři ) za nebezpečnou službu. Jinak s výše napsaným Johnyho komentářem naprosto souhlasím... Mít tak hru typu otevřeného světa třeba za nějakého ekvivalentu 16-17 století... mušketýři, piráti, souboje....

Já bych radši něco zhruba 13. - 15. století ;-)

Mamuthus: Nj tak znát to je, to je taky ten důvod proč průměrné bitvy trvaly tak 15-30 minut :-D Zas musíš brát to, že jako voják, žoldnéř (či šlechtic) je to v podstatě tvůj job mávat s mečem. Takže si na váhu 1,5 kg velmi rychle zvykneš :-) No já se k ničemu jinému než k 1,5H nedostal, ale říkám, že kdybych si mohl vybrat, volím klasický gotický 1H a štít.

PS: Nevíte o nějakém videu, kde je reálný styl boje s obouručním mečem (klidně různé školy, různé éry)? Nikdy jsem to nehledal a ted mě napadá, že ani přesně neznám styl boje s 2H zbraněmi. Nevím jestli se s tím bojuje obdobně jako s 1,5H nebo jak.

PPS: Kdyby někdo vážně vytvořil nějaký komplexní realistický ultramód, to by byl pro mě ráj :-)

Upravil/a Johny dne 07.03.2012 15:58