Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Co podle Vás chybí dokonalosti Skyrimu

Přidal Johny dne 07.03.2012 09:49
#49

Mamuthus napsal:
Tak jasný, ale obouručáky těžký nejsou. :) To je zažité klišé od hradních průvodců a jim podobných. Obouruční meče jsou lehoučké dokonce. :-D Od kila a půl do max. 2,5 kg. U meče nepotřebuješ razanci tak jako švih.
P.S. to co je předváděno jako těžké dvacetikilové krávy, tak to jsou napodobeniny z romantismu...


Jj obouručáky nejsou zas až takový problém. Ale řekl bych že jsou stějně těžší ne? Já mám jeden a půlku, která má 1,5 - 2 kg.

Jinak co mě chybí k dokonalosti Skyrimu? Skyrim HD 2K textures, Realistic lighting, Sounds of Skyrim módy. Tak ta hra měla vypadat bez módů.

A další věcičky jako:

- trošku reálnější zbraně (v základu např. není klasický gotický meč s rovnou čepelí (tedy železný 1H, (který je tématicky hezký, vzhledem k geografii) a ocelový 2H jsou dobré). Myslím, že ne každý bandita by běhal s tak hezkou zbraní jako je ocelový 1H.

- větší variabilita zbraní a zbrojí. Tzn. že třeba Ocelový meč by měl 10 typů - textur atd., abychom neběhali všichni po skyrimu se stejným mečem :-D. Více typů ocelových plátovek by byl taky super.

- kombinovatelsnost, větší propracovanost a variabilita zbrojí - tzn. že si navlíknu nějakou prošívanici (nebo i obyč hadry) na to kroužkovku (nebo částečně kroužkovou košili) a na to plátovku třeba. Samozřejmě toto by mi dalo největší možné "obranné číslo", ale samozřejmě i únavu, zatížení atd. Pokud bych si pod to nevzal třeba prošívanici, měl bych postih za "nepohodlí". Zhruba nějak tak bych to urobil, ale muselo by se to pořádně promyslet.

- větší variabilita všeho, tzn. např. aby nevypadali všichni jeleni jednoho druhu úplně stejně atd.

- možnost učit se na hudební nástroj (dobré to bylo v Two Worlds II -> něco jako Guitar hero minihra)

- taky bych dal možnost barvit si zbroje a šaty podle svého (jako to bylo v Two Worlds II)

- klasické zápalné šípy (ne výbušné (i když ty bych ještě zkousnul) a rozhodně ne ledové, bleskové a podobné srance)

- u živly enchentovaných zbraní pořádný efekt (tj. aby se ohnivý meč zažehl plamenem když ho tasím apod.). Naopak u ostatních enchantů na schopnosti, dovednosti apod bych nedával efekt. Ty barevné "glazury" na zbrani se mi nelíbí. a proto enchanty nepoužívám

- Enchanty pomocí run tepaných do zbraní.

- dynamické vlasy - celkem dobře fungovali v Princi z Persie

-skleněné zbroje apod. jsou na mě až moc "fantasy", to bych prostě zrušil. Udělal bych to třeba jako spell Mágská zbroj nebo tak. :-D

A další věcičky z videa Bethesdy jako:

- footprinty na sněhu

- změny ročních období a dyynamická krajina

- úpravy dynamičnosti vodního proudu

- kopí, halapartny, kuše, řemdichy

- KillCams pro spelly a šípy

- úprava následovníků (tzn. abych jim mohl navléct skutečně co chi atd.)

-jízdní boj!

- dále to co mají ve videu nazvané verlet surfaces for non-rigid objects - s tím by se dali udělat i super pláště (které mi tam taky chybí)

To by asi bylo víceméně všechno co mi chybí k dokonalosti. Já osobně bych tam dal i perk trees Lykantropy a Vampirism, a vůbec bych udělal nějakou dějovou linii zaměřenou na tyto dvě lidské "podrasy". Taky by se mi líbila ta kombinovaná kouzla, myslím, že by pak kouzlení byla větší prdel a kumšt. Jiank hodně kritizovaný inventář a lockpicking se mi líbí, s tím nemám problém. Pravda, nějaký rychlý panel by taky nebyl na škodu, ale budiž.

Tak, toť má vyčerpávající výpověď. Je to osobní názor a snažil jsem se nezakrytě vylíčit co mě osobně chybí k naprosté DOKONALOSTI. Může to vypadat, že jsem ňimra atd. Na svou obranu bych rád řekl, že Skyrim je stejně nejlepší a nejreálnější hra kterou jsem měl možnost hrát a klukům z Bethesdy patří právem respekt. ;)

Upravil/a Johny dne 07.03.2012 10:14