Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Padání oblivionu

Přidal Paia dne 08.03.2016 21:50
#28

Oblivion jsem naposled hrál někdy před 7 lety, tehdy na jiným počítači, kterej už nemám, zůstal mi z něj jen harddisk s daty a nenastartovatelným systémem WinVista 32bit.
Na jiným kompu provozuju Win7 64bit a tak mě napadlo, si na něj přemístit i Oblivion. Takže jsem ho nainstaloval, opatchoval, počeštil a začlo kopírovací martyrium. Do uživatelskej složek jsem ze starýho disku překopíroval vytvořený data (savy, ini, mody a vše ostatní) a pro jistotu jsem zkopíroval a tedy přepsal všechny soubory v hlavní složce v C:\Program Files\ (nedával jsem to záměrně do (x86), kvůli případným cestám v datových souborech). Tohle všechno dopadlo v pořádku, hra šla spustit, zkonfiguroval jsem grafiku pro jinej komp a lcd, upravil zvuk, zkontroloval změněný ovládání. Jenže nemůžu načíst poslední 4 savy (průběžně jsem ty desítky savů mazal), který jsem měl na tom starým disku - při pokusu načíst to zahlásí něco o chybějících součástech (mody byly zapnutý, natáhlo se to z původních konfigurací), to potvrdím, chvíli načítá a pak se to kousne. Hru musím odstřelit. Ta pomůcka OAF na opravu savů nepomohla.
Mám uchovaný i dva první savy po výlezu z vězení, ty to načetlo úplně v pohodě (mody jsem do hry přidával v průběhu hraní postupně, jak jsem je nacházel. Pamatuju si z tý doby, že taky nějak záleželo na pořadí načítání těch modů, že se u některých měnilo datum souborů, aby se změnilo to pořadí.

(teď jak to píšu si uvědomuju, že při tom kopírování ze starýho disku se nejspíš změnilo datum vytvoření, wokna si přece ke každýmu souboru držej dva datumy, vznik a změnu)

Teď je teda otázka, kde vzít nápovědu k nastavení pořadí těch modů (je jich pár, tak mezi 10-20), připojím zase ten starej disk, jestli k tomu tam nemám nějaký texty...

Měl jsem odehráno nějakých 369 hodin a ještě mi dost zbývalo (hlavní linie sice dokončena, ale zůstávaly mi nedotažený frakce, např. začínal jsem temný bratrstvo), pár míst mapy taky ještě nebylo objeveno, zkrátka znova začínat to nechci, mám rozdělanej Skyrim (asi 240 hodin), podruhý jedu Fallout 3, ještě řídím EuroTruck2 a začal jsem Stalker Clear Sky...