Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Legendy Munduské - Soutěž

Přidal deXter dne 04.10.2011 03:04
#2

Nářek milenců
The Legend of Lovers Lament

V krčmě „U Kančí štětiny“ lidé povídají legendu o zjevení milenců u blízkého jezera.

Za temných nocí, jako je tato, kdy hrobovým tichem zní vítr pročechrávající větvě vrb, tak hlasitě jako by se řítilo stádo koní a sovy odpovídají na jeho ozvěnu, za jasné oblohy na které pluje měsíc odrážejíc se na hladině jezera se prý zjevuje slabé světlo u opuštěného hradu, které každou noc pomalu míří až k břehu jezera.
Ze tmy se noří figura krásné ženy jež se zasněně dívá do temné hladiny vody. Její lucerna bliká ve větru a osvětluje ji. Slzy jí máčí tváře. Má na sobě potrhanou a potřísněnou róbu. Najednou je noc z ničeho nic klidná stejně tak jako je temná.
Z vody se vynořuje postava muže, válečníka v plné zbroji rytíře. Vznáší se nad hladinou a přibližuje se až k ženě.
„Madylin“ řekne jí duch válečníka.
„Můj pane, Gerthlande!“ zvolá toužebně žena, v kleče plačící.. „vrátil ses ke mně“
„Ano! Odvětí duch…mé dny jsou dlouhé čekání na noc ve které se budu moci setkat s mou láskou“
Milenci stojí a upřeně se na sebe dívají, nemohoucí se dotknout, políbit jeden druhého, mučeni nešťastnou láskou až do prvních paprsků barvících oblohu.
Madylin odchází zpět k hradu, když Gerthland něco upouští na zem. Hladina jezera se zavírá za rytířem a lucerna krásné pany mizí. Úsvit slunce zalévá jezero zlatem a na břehu se zjevují dvě krásné růže. Jedna rudá a druhá bílá jako smetana. Vlny jezera spláchnou květiny které mizí a jezero si bere své tajemství zpět, jako je tomu každý den před příchodem tmy.

Říká se že Gerthland a Madylin byli zasnoubeni, bohužel Gerthland byl zabit v bitvě natož si Madylin vzala život.
Černokněžník z hradu prý zaklel duše těchto dvou, protože byl pobouřen slepou láskou do krásné Madylin která ho odmítla. Uvrhl na ně kletbu která těm dvou nedovolí aby v posmrtném životě odpočívali dokud krásná pana nepřistoupí na to stát se jeho chotí.
Do dnes se černokněžník Hergen opuštěn potuluje halami Lorda Gerthlandova panství v naději že Madylin přistoupí na jeho požadavky.
Milenci se nadále scházejí na pár okamžiků každý večer u břehu jezera které je podle těchto dvou nazýváno „Nářek Milenců“


no snad se bude aspoň trochu líbit ;D

Upravil/a deXter dne 04.10.2011 16:01