Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: 100+ důvodů proč Dan Vávra nesnáší Skyrim

Přidal tygerd dne 10.02.2012 21:47
#103

No, podle toho co jsem tu namátkou četl, byste se měli opravdu podívat co hrajete. Vávra udělal kritiku takovou jakou si samotný Skyrim zaslouží. A že řekl, že černá svátost vyvolá démony je znak toho, že je debil? 116 bodů ze 116 jsou správně.

Bugy - rozsáhlá hra, chápu, osobně jsem na moc bugů nenarazil. Ale ty blbosti co najdete ve Skyrimu? Vždyť trochu dobrou hru z toho uděláte pomocí modů - zmínim Deadly Dragons - jejich pointa to na 101% vystihuje. Draci tam mají být ti nejnebezpečnější tvorové, přitom jsou jednodušší na zabití než obři.

Grafika
Krajina z dálky vypadá celkem slušně, ovšem ty detaily to je katastfrova. Člověk musí stáhnou HD pack aby se na to šlo dívat. Zmínim třeba nádherný Žleb, kde stěny budov pokrývají >čtverce< sněhu. Přechody mezi trávou, hlínou, sněhem na dlažděnou cestu jsou naprosto směšné.

Gameplay
Smithing level 100, ale z kusu železa nevyrobím šperhák? Zkusu železa a naštípaného dříví nevyrobím - byť už u "šípaře" - šípy se železným hrotem?

Vaření? K čemu! Všechno zachrání lektvar na úplně doplnění zdraví. Vaření a celkově jídlo jsou v té hře zbytečné asi jako kůň. Největší efekt u jídla má sýr. Takže když už chcete jíst jídlo, budete se muset cpát sýrem.

Vybalancování hry je vskutku šílené. Není nad to běhat v deadrické zbroji a dávat one-shoty imperiálům, během útoku na Bílý Průsmyk. Ten hráč chtě nechtě je už u 30lvlu natolik OP, že si solne i Alduina.

Zmíněný kůň je podpásovka. Nejenže jak bylo zmíněno, vrhne se bezhlavě do boje proti komukoliv, nejde ho nikde ustájet a tudíž ho musíte všude tahát sebou, což se často vymstí tím, že naběhne do boje. A nemluvě o jeho rychlosti. A co třeba to, že nemůžete koupit koně vašemu parťákovi? Nebo možné boje na koni, tak málo by stačilo, abych mohl za cvalu máchat jednoručním mečem - a třeba by to mohlo být i jako skill a na lvlu 100 byste zvládli i za cvalu střílet z luku. A co tak koupit nějaké brnění koníkovi, když už si hraje na Drakorozeného.

Ekonomika v té hře neexistuje. Každý den mají obchodníci stejnou sumu peněz - to jim ty moje nákupy jejich zisky nezlepšují?

A dále bych mohl komentovat body co napsál Vávra. Vždyť to je zrada. Ale co nám zbyvá, když se chceme aspoň někde projet na koni po širých pláních a sem tam potkat, jak mamut natrhne ocas drakovi,

Vždyť to je 5 let od Oblivionu a ta hra se vůbec nezměnila. Za 5 let by z toho jiné průměrné vývojářské studio udělalo dokonalý simulátor. Chybí tam jednoduché a hlavně primitivní věci.

Skyrim není RPG, ale nějaká 1st/3rd person arkáda s umožněným tuningem postav.

A proč jsem ji hrál, hraji a ještě zřejmě budu hrát? Co mi zbývá..

Už jenom těchto pár věcí by ta hra vysloužila v recenzích body jako 6/10 (60%) atd. Přijdtě někdo s obsáhlejším tvrzením, které mé a Vávrovou kritiku vyvrátí.