Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Nejoblíbenější hratelná rasa ?

Přidal Demetrius dne 17.08.2013 16:37
#238

Tahle anketa je pro mě docela obtížná, neboť vlastně nesnáším a miluju všechny rasy najednou. Ale co, čert to vem. :D Seřadím je tedy podle mé oblíbenosti.
Toto je můj názor:

1) Imperiál
Tak ten u mě jasně vede. Politikové, stratégové, Římané. Nejuniverzálnější a nejdisciplinovanější rasa v Tamrielu. Rád za ně hraji. Pokud se to v rámci počítačové hry dá říci, tak jsem velký patriot Císařství, ať už Septimovského, či Medského.

2) Vysoký elf
Ačkoli jsou to největší nepřátelé Impéria, mám je moc rád díky jejich skvělé inteligenci a schopnosti opovrhovat vším, co nemá dlouhé uši. Za další, nápad od Bethesdy s Thalmorem je naprosto geniální. Kombinace německé SS a španělské Inkvizice je... zajímavá ;)

3) Argoniané
Jsou přátelští, oddaní, málokdy zradí. Pokud jsou to skutečně ještěřani, napadá mě otázka: Jak si svlékají kůži? :D Eh, to je jedno. Bohužel mají sklony k nezákonným činnostem. Když mám chuť zabíjet ve jménu Bratrstva, hraji tudíž vždy za ještěrku. :)

4) Nordi
A tady přichází zlom. Jasně, jsou to hrdí lidé. Jasně, jsou to mocní válečníci. Ale co dál? Barbaři (pamatujete na ty naháče v Morrowindu?:D), rasisti, způsobili málem genocidu Falmerů a neumějí se chovat. Kdyby nebylo Císařství, skončili prachbídně. A navíc, ten Ulfrik je, když už nic jiného, pořádná naivka. Nebo lhář...

5) Breton
Jsou si v určitých pohledech podobní s Cyrodiilci, ale ten jejich styl humoru, mluvení a politický systém prostě neskousnu. I ta jejich francouzská jména jsou pro mě.... až moc :D

6) Lesní elfové
Dobrý nápad s kanibalismem, hned jsou mi více sympatičtí (nesnáším LOTR elfy, kteří jsou tak... dokonalí). Lukostřelbu moc nepoužívám, ale... ehm... no.... líbí se mi jejich smýšlení a kultura.

7) Redguardi
Proti téhle rase nic moc nemám a už vůbec nejsem rasista (můj nejlepší přítel je dokonce černoch), ale prostě mi nějak nesedí jejich východní kultura. Turbany, zahnuté meče, dva velké rody v neustálé při (jako v Osmanském sultanátu)....

8) Khajiiti
Jsou moc roztomilí, ale to je asi všechno. Mají obrovské sklony k nezákonným věcem, jako je třeba rabování, ničení, plenění, zakládání různých skoomových kartelů...

9) Dunmeři
Největší svině v Tamrielu. Né fakt :D Hráli jste někdy Morrowind? Stačilo nebýt Temným elfem a všichni vás tam nenáviděli. Rasismus je tam (ehm, byl tam) na denním pořádku. To, co se jim stalo je sice hrozné, ale nikdo si to nezasloužil víc.

___________________________________________________

Tak to je vše. Souhlasíte? Nesouhlasíte? Rád bych tu otevřel pořádnou diskuzi :)