Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Skyrim screenshot! ..a nové informace

Obrázek novinky mluví za vše. Bethesda vydala (opět prostřednictvím Gameinformeru) první detaily o herním enginu (který má být zcela jiný než měl Oblivion). Spolu s touto novinkou přibalili i úplně první oficiální screenshot!

Za posledních 5 let co Bethesda naposledy navštívila Tamriel s The Elder Scrolls IV : Oblivion, pracovala převážně na post apokaliptickém hitu Fallout 3, který přinesl pro firmu velký ohlas. Mnoho technologických úprav Falloutu je převzato a vloženo právě do Skyrimu. Ovšem Bethseda vyvinula mnoho dalších technologií, které dovolují týmu vývojářů, dosáhnout tam, kde ještě nikdy nedosáhli.

Podle úvodního obrázku jste možná pochopili že engine, kterým bude Skyrim poháněn se nazývá Creation Engine.

Ačkoliv se Skyrim odehrává v poněkud drsnější době a v drsnějším prostředí než "renesanční" Oblivion, poskytne nám nové nastavení hry stejně krásné výhledy po okolí. Aby se vytvořila rozmanitá země plná horských průsmyků, hustých lesů, potoků, vodopádů, ledovců a zasněžených tunder, musela se Bethseda vrátit zpět k rýsovacím prknům a přepsat všechny hlavní prvky, aby mohla poskytnout ten nejlepší herní zážitek. Výsledkem je nově nazván Creation Engline a Kit.

"Velkou věcí pro nás bylo hodně detailů, takže jsme použili opravdu sofistikované úrovně detailů, mnohem více než jsem dosud použili v předchozích dílech." vysvětluje kreativní ředitel Todd Howard Bethesda Studios.

Vykreslování detailů v dálce je sice vhodné pro vytváření "pohledu hodných" krajin, ale hráčovi oči nejsou stále fixovány na obzor. Aby byla krajina světa bezprostředním okolí více reálnější, kladla Bethesda větší důraz na světla a stíny světa. "Protože naše světy jsou tak velké, všechna osvětlení musí být dynamická," říká Howard. "Tuhle metodu jsme sice používali již v minulosti, ale nyní jsou tyto detaily mnohem mnohem reálnější když to vidíte na první pohled."

Většina prostředí je z neprobádané divočiny, která vypadá skvěle díky velké úpravě systému zeleně. V předchozích hrách tým licencoval SpeedTree k renderování stromů. Pro Skyrim ovšem vytvořili vlastní platformu, která umožňuje umělcům vytvořit jakýkoliv druh stromu chtějí a můžou nastavit, jak se každý bude animovat. Mohou upravit hmotnost každé větve tak, aby se mohla ve větru pohybovat každá jinak, což je účinný způsob jak například vytvořit nebezpečné prostředí strmých průsmyků s prudce třesoucísemi větvemi.

Bethseda má ještě deset měsíců do vydání, ale díky Creation Engine vypadá již nyní Skyrim více ohromující než jeho předchůdci. NP (nehrající postavy) vypadají také mnohem inteligentněji než kdy předtím a to díky novým technologiím Radiant AI.

Radiant AI tech

Tato technologie byla představena v Oblivionu, ale ušla pořádný kus cesty k tomu, aby mohli NPC jednat o poznání reálněji. Takhle by vypadal normální den občana Skyrimu (NPC) - Ráno vstane, nasnídá se, připraví se na práci, vyrazí pracovat a večer po práci se staví do hospody na pivko a pak se vrátí zpět domů na kutě.

Ve skutečnosti, technologie řízení chování NPC  nebylo příliš sofistikované. Bethesda mohla přiřadit pouze pět nebo šest typů úkolů, které obyvatelé mohli provést  a nebylo tam mnoho rozdílů mezi jejich akcemi. Ve Skyrimu postavy mají mnohem víc nadefinováné jednotlivé osobnosti.

Už nenajdete lidi se bezhlavě toulat po městech. Každý obyvatel plní úkoly, které mají smysl v jejich prostředí. Aby měla města a obce větší smysl života, přidala od nich Bethesda funkční mlýny, doly, farmy atp., ve kterých budou NPC normálně pracovat. Lidé si budou nyní muset v lesích sekat vlastní dřevo nebo si nechávat posílat přepravovat zboží přes město.

Tato lepší Radiant AI technologie také více klade důraz na to, jak by měl občan reagovat na vaše akce. Jak jste pro ně plnili úkoly, nebo je terorizovali tím, že jim vypleníte jejich domov o vás NPC rozvíjejí pocity. Pokud jste s konkrétním NPC přátelé a vtrhnete do jeho domu třeba o půlnoci, nemusí vás hned vyhodit, ale může vám poskytnout ubytování. "Tvůj přítel by tě měl nechat jíst jeho jablko v jeho domě" říká Howard. Ale pokud nad budete nad NPC mávat zbraní, shazovat jeho věci ze stolu nebo krást, projeví se reakcí s příslušnou úrovní nepřátelství k vám, v souvislosti jaký byl váš předchozí vztah.

Havok Behavior

Expanzivní nastavení Oblivionu a Falloutu 3 vytvořilo nádherný smysl pro místo, ale robotické a nerealistické animace postav někdy tyto smysly zradily. S vědomím se tohoto zbavit, Bethesda vydala Havok. Je to nového chování technologii, které se objeví ve Skyrimu. Postavy a zvířata budou mít vlastní smysl pohybu.

(Obsah videa se Skyrimem zřejmě nemá nic společného. Jedná se pouze o představení Havok Behavior)

Oslnivý příběh

Před tím, než se začali plánovat mise pro Skyrim se Howard a jeho tým odrážel na tom, co se jim líbí na předchozích hrách. Vraceli se k randomizovanému setkání jako ve Fallout 3 a Daggerfallu. Bethesda se zabývala vytvářením unikátního a oslňujícího příběhu (o kterém detaily neposkytla) a tak jako vždy i sérii doplňujících vedlejších úkolů.

Skyrim také sleduje vaše přátelství a zášť ke generování misí. Malá laskavost pro zemědělce může nakonec vést k větší snaze. Některé NPC budou dokonce souhlasit s tím, že se stanou vaším společníkem, který vám pomůže v konkrétní situaci.

 

 

Závěr :

Bethesdě zbývá sice ještě 10 měsíců do představení Skyrimu, ovšem již teď po představení těchto technologií nasadila Bethesda laďku hodně vysoko pro všechny výrobce RPG her.

A abych nezapomněl - zde je ten slibovaný screenshot :) -

(pro plnou velikost klikněte na miniaturu obrázku)
 

Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
Scarcz | Scarcz je Offline | #1 | Dne | 18. January 2011 17:33:25
Scarcz

Parádní, bethesda ví jak porcovat informace, a dělat reklamní kampaň. Vypadá to čím dál lépe
Share:
J4rr1N | J4rr1N je Offline | #2 | Dne | 18. January 2011 17:39:03
J4rr1N

Na tom obrazku je Roklinka?...... :-D Wink
Share:
Altazar | Altazar je Offline | #3 | Dne | 18. January 2011 18:23:39
Altazar

Přečíst všechny ty novinky mně skutečně rozveselilo, podle toho co se psalo víše to vypadá na zatim nejlepší RPG všech dob a klidně to řeknu veřejně. Vsadim se o cokoli že Skyrim má našlápnuto k nejlepšímu RPG ze všech. Zároven sem smutnej, tak nějak sem potají doufal že bych Skyrim rozchodil na svém notebooku ale vypadá to že budu muset koupit nové pc které bude co nejvíc nadupané aspon v hodnotě kolem 30k. To jediné mně mrzí. Ale jinak je to parádní Smile
Share:
Whirt | Whirt je Offline | #4 | Dne | 18. January 2011 18:23:41
Whirt

Lokace: Rudá hora (ČR)
když se tajnůstkářská bethesda pustí do reklamní kampaně je to něco Smile Udrží tak v člověku to mírné a příjemné napětí... A tak se lidi víc těší. A já? Těším se, těším... PS.: Souhlasím s Altazarem - skyrim má našlápnuto opravdu na nejlepší RPG všech dob (možná přeháním, ale na RPG roku či desetiletí jo), jen si myslím že grafická náročnost tak hrozná nebude, určitě to rozjedeš na herním krámu od 13t.kč nahoru...
Share:
SkyrimAdmin | SkyrimAdmin je Offline | #5 | Dne | 18. January 2011 18:35:58
SkyrimAdmin

Lokace: CZE
@Whit : to je pravda Smile řekl bych že se těší hodně lidí Grin
@Altazar : myslím, že pokud by byl Skyrim lepší než Diablo 3 (což asi bude) možná bude opravdu nejlepší RPG všech dob Grin Navíc už i Oblivion má za sebou pár titulů např. Game of the Year (2008 ?).
Mimochodem taky se moc těším až zveřejní HW nároky Grin to bude síla.
Share:
J4rr1N | J4rr1N je Offline | #6 | Dne | 18. January 2011 20:00:57
J4rr1N

Konzole chlapci, konzole.. HW nemusite vuuubec resit, navic na to koukate na obrazovce s metrovou uhloprickou Smile
Share:
SkyrimAdmin | SkyrimAdmin je Offline | #7 | Dne | 18. January 2011 20:51:43
SkyrimAdmin

Lokace: CZE
to je nádherná představa, ale já na konzole nikdy nebyl. Počítač, nebo spíš notebook mi připadá praktičtější. Nikdy jsem sice konzoli neměl, ale asi se tam nedají nahrávat módy, že? (..a češtin,..). Každopádně pokud by se mi do toho listopadu nepovedlo někde pobrat cca 30 000kč na nový notebook, budu si tu konzoli asi muset koupit Grin Mimochodem když už jsme u toho co doporučujete? v poměru cena-kvalita. PS3 nebo XBOX?
Share:
SkyrimAdmin | SkyrimAdmin je Offline | #8 | Dne | 18. January 2011 20:52:31
SkyrimAdmin

Lokace: CZE
*čeština
Share:
J4rr1N | J4rr1N je Offline | #9 | Dne | 19. January 2011 13:45:17
J4rr1N

Noo.. Jako pomer cena/kvalita si myslim ze je stejnej. Otazka je, na co tu konzoli budes pouzivat az dohrajes Skyrim Smile Sou tady samozrejme pohybovy ovladace, takze bud se Ti libi vic Kinect, nebo Move.. Potom na PS3 je hrani online zdarma, xbox ho ma zpoplatnenej.. A samozrejme to nejdulezitejsi a podle toho bych se v soucasnosti rozhodoval ja a to sou hry ktery vyjdou a letos je na tom asi lip PS3.. Na druhou stranu xbox je asi svoji architekturou privetivejsi pro vyvojare, protoze na nem snad vsichni svoje hry vyviji.. To si vsimni, vzdycky kdyz nejakej herni novinar je pozvanej aby vyzkousel nejakou hru, tak to hraje na xboxu.. Smile No a jeste jedna vec, hacknuti konzole, abys mohl hrat paleny hry. Ja teda vsechno kupuju, takze tohle neresim.. xbox je hacklej, to je jasny, jak je to ted s tou PS3 uplne nevim, ale vypada to, ze uz je taky.. Akorat ani v jednom pripade si pak nezahrajes online, jakmile ju hacknes.. Takze asi tak Wink
Share:
J4rr1N | J4rr1N je Offline | #10 | Dne | 19. January 2011 13:50:54
J4rr1N

A ja taky predtim na konzole nikdy nebyl Smile Ale uvedom si tu uzasnou pohodu, kdyz si proste koupis hru, supnes ju do mechaniky, rozplacnes se v posteli (nemusis se hrbit u pcWink, nemusis NIC resit (zadny optimalni nastaveni, aby se Ti hra vubec rozjela) a proste rovnou hrajes.. Navic na velke televizi Smile Jako rozdil mezi obrazovkou notebooku a nejakym vetsim lcd panelem je OBROVSKEJ, to musis uznat sam.. A je na Tobe, jestli chces bojovat proti drakovi, kterej bude na obrazovce sotva videt, nebo bude mit pul metru na televizi Wink A vubec ten audiovizualni zazitek je urcite mnohem lepsi.. Smile
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 1445 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 4360 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 2843 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2422 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 8670 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 4781 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4092 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4077 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 4871 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist