Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 5 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Tondulin
"Chápu, nevyžívám se v písemnostech, proto to přenechám někomu povolanějšímu" Podám dekret dále, nejspíše hraběnce nebo Beliovi. "Každopádně, dle tvého vyprávění to vypadá, že máš prsty skoro všude a spoustu kontaktů. To by se mohlo hodit. Belius jako nový hrabě Chorrolu se určitě nebude chtít spoléhat s ochranou svého města a okolních držav na legie, zvlášť teď když jsou v rukou Lucia. Nehledě na to, že máme v Cyrodiilu daleko více nepřátel jako jsou třeba Calové nebo Aciliové." Na chvilku se odmlčím a kouknu střídavě na Belia a na Marcuse.

"Kam tím mířím? Myslím, že by Chorrol měl vybudovat vojsko a tím nemyslím pár dědků z městské stráže co jsou rádi, že udrží meč, ale skutečnou armádu. Vytvořit tu sílu s kterou by musel celý Cyrodiil počítat a udělat z Chorrolu opravdu soběstačné území. Myslím, že se nám na to podaří sehnat finanční prostředky a máme i potřebnou expertízu, už jen tím že náš hrabě sloužil značnou část života v legii." Usměju se. "Problém by však mohl nastat s ostatními městy. Hlavně s našimi nejbližšími sousedy, Brumou a Skingradem. Pokud by přišli na to, že budujeme značnou armádu, mohli by se začít strachovat o svoje bezpečí což nechceme. V tomto by se nám nějaké ty diplomatické nitky Marca Scinia určitě hodili" Pousměju se a počkám na rytířovu reakci.

Upravil/a Tondulin dne 31.10.2020 23:23
 
Aurelius
→ Tah 792

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Oba: „Valerius je starej páprda.“ zasmál se Belius, „Ten by se ve svém věku nehrnul k oltáři… navíc by ho to stálo místo, protože to by neobhájil.“ dodal pobaveně asi po představě jak jde Vrchní generál Valerius k oltáři s o mnoho let mladší nevěstou, „Ten se oženil se svým lesklým hákem, kterým se po večerech drbe na zadku, když zrovna neprudí lorda Gerricka.“ opřel se o zadní opěradlo se sevřel ruce za hlavou, „Co se dá dělat…“ povzdechl si následně, „Zničil jste mi slibnou kariéru… Teď přijdou povinnosti a zodpovědnost.“
„Slibnou kariéru.“ poznamenala tiše Adrianna, která se posadila vedle Aedana a slova o kariéře ji nebývale pobavila.

„Kvatch a Skingrad má jasně určenou stranu… s nimi spojenectví neuzavřete.“ přispěla LaRouchová, „Bruma… ta je reálná, ale Skingrad s Kvatchem jsou pod jednou vlajkou.“
„Brumě jsme přišli pomoci během jejího sporu s Chorrolem, předpokládám, že si to tamní hraběnka uvědomuje a budoucí spolupráci neodmítne.“ reagovala baronka.
„Tamní hraběnka si to možná uvědomuje, ale ona je nordka. Může ctít dohodu, kterou jste v minulosti třeba uzavřeli, ale aktuálně určitě nesouhlasí s Konkordátem, protože jí omezuje víru v Talose. Nordové jsou v tomhle nesmírně hákliví.“ řekla LaRouchová, „A podle mých zdrojů se váš muž.“ podívala se na baronku, „A váš synovec stavěli na stranu těch, kteří chtěli Konkordát přijmout a uzavřít mír… Navíc moje zdroje tvrdí, že Valerius vystupuje proti lordu Gerrickovi a všeobecně vůči Aldmerskému spolku a Thalmoru rázně, nedává jim nic zadarmo a tvrdě po nich šlape a to i když jsou v podstatě v právu… právě kvůli Konkordátu. Kdežto váš muž, který v radě Starších taktéž vystupuje je vůči Gerrickovi zdrženlivější.“
„Můj muž postupuje podle zákona a respektuje Konkordát. Zvedl pro něj ruku, protože nebyla v danou situaci jiná možnost, válka Císařství vyčerpala a vnitřní problémy, které se neřešily postupně eskalovaly. Chorrol a Anvil kupříkladu. Já se neorientuji ve zdejší politice tak přehledně jako třeba vy nebo Aedan, ale také se ke mně do Northpointu občas něco donese.“ řekla baronka.
„Já jsem zvedl ruku proti.“ pochlubil se Belius, „Nechtěl jsem Konkordát. Byl jsem rebel… a hlasoval proti Artovi i tatíkovi.“ dodal a podíval se vážně na LaRouchovou.
„Zmiňoval se v dopisu.“ poznamenala tiše Veronique nepříliš nadšeně, ale Belius se jen pousmál. Adrianna se opřela o opěradlo a znuděně poslouchala co se podívá i nadále.

„Noo… On ten problém s Rullovcema… Eh…“ začal pozvolna Belius a bylo patrné, že se mu do tohohle téma příliš nechce, „Byl trošku komplikovanější.“ připustil, „Úplně bych ty asi ty detaily nerozebíral.“ řekl a předal Anvilský dekret své matce aniž by ho četl. Baronka si dekret prohlédla a začetla se do něj.

„Taky vybuduje.“ souhlasila s tvými slovy baronka a pozvedla hlavu od dekretu, „Proto jsem přivedla rytíře a zbrojnoše, které můžeme ve Shornhelmu postrádat. Pomohou s výcvikem místních a stabilizací situace, pokud to bude potřeba.“ pokračovala, „A Brumu bych příliš neřešila, protože hraběnka je na seznamu pozvaných lidí. Předpokládám, že s ní bude chtít Klargus mluvit ještě před naším odjezdem a nějaká spolupráce se dohodne ještě dnes nebo zítra.“
„Hraběnka Brumy je vdovou.“ přispěla LaRouchová.
„To je samozřejmě smutné, ale v diplomacii to vytváří větší prostor.“ řekla baronka a navrátila Šermíři jeho dekret, „Bohužel náš rod už nemá žádného nezadaného mužského potomka.“
„Právě. Kdybyste měli nějaké mužského potomka mohlo se spojenectví stvrdit sňatkem. Nordové neradi vidí na svém trůně ženu, která nemá po boku silného muže. Tohle pravidlo je sice dost podobné i v naší kultuře, ale v případě nordů a jejich zvyků je o to silnější.“ souhlasila LaRouchová.
„Aedan se obětuje.“ navrhl Belius s úsměvem, „Je to v podstatě něco jako můj bratr. Sice mu v těle nekoluje krev Arteriů, ale já si myslím, že ten čas co do něj Art investoval během svého života měl mít nějaký účel. Vytrval loajální k našemu rodu i potom co ho Art opakovaně deptal a srážel. Takže si myslím, že jeho loajálnost je velmi silná. A já ho beru jako svého bratra.“ pokračoval s vážným tónem, přičemž mu baronka ochotně naslouchala.
„Tím naznačuješ, že až budeme jednat o možném spojenectví tak máme nabídnout Aedanovu ruku?“ zeptala se baronka.
„Samozřejmě.“ přikývl Belius.
„Má Mirabelle! Belie.“ připomněla mu Adrianna.
„A to je nemoc?“ tázal se Belius, „Však tyhle sňatky na slepo moc o lásce nejsou v to přerostou buď časem nebo nikdy. Každý z manželů může mít nějakou tu bokovku bokem a oficiálně mohou tvořit usměvavý a spokojený pár. Hraběnka si udrží moc a Aedan bude mít pod sebou víc vojáčků. Obě strany budou spokojené. A dvorní čarodějku může dělat Mirabelle. Beztak ji už Voříškochroup sere a tahle by měla alespoň klídek a pohodičku.“ vysvětlil.
„Já žasnu… ještě před chvilkou ses tu neskutečně litoval ať tu pletichaříš jako rozený diplomat.“ zakroutila hlavou nespokojeně Adrianna, „Takže v podstatě udělá to samé co ty? Dosadí si milenku na pozici dvorní čarodějky. Ty seš fakt jeliman.“ zakroutila hlavou nanovo.
„Světlana je dostatečně vzdělaná čarodějka… ten post zvládne a hlavně jí je politika ukradená. Slyšet názor od někoho komu je politika buřt se může hodit. A netvrdím, že jsme milenci… Vzhledem k tomu, že mi vztah s ní byl jaksi překažen.“ povzdechl si Belius.
„Tohle je dost šílené Belie.“ připustila baronka poté co si vyslechla návrh svého syna, „Nemyslím si, že by Aedan na něco takového kývl… a pochybuji, že hraběnka bude otevřená sňatku s někým kdo není nord. Nejsem ani přesvědčená, že by se tenhle tvůj plán líbit Klargovi.“

„Nepřijde mi to zas tolik nereálné.“ nesouhlasila LaRouchová, „Ale spojenectví v nichž figuruje sňatek bývají velmi pevná… a jestliže je hraběnka vdovou chtělo by toho využít, protože jiné rody nebudou příliš dlouho otálet a může se opakovat stejná situace s Kvatchem. Ale je pravdou, že hraběnka bude asi hodně pronordsky orientovaná a zapálená pro jejich zvyky a tradice. Imperiál po jejím boku by ji v tomhle směru nemusel uspokojit.“
„Nebo breton. Ty tělesné rysy nejsou úplně jednoznačné.“ namítla Adrianna na poznámku o imperiálovi. LaRouchová jen protočila oči, protože neměla vůbec v plánu přít se o rase.
„Blbost. Aedan je v tomhle směru znalej.“ mávl rukou Belius, „Nordka, imperiálka, khajiitka ve finále to hlavní funguje všude stejně.“
„Nefunguje.“ nesouhlasila Adrianna.
„Funguje. Věř mi, že v tomhle oboru jsem znalejší než ty.“ stál si za svým Belius.
„Nejsi. Já jsem vystudovala magii obnovy, získala titul mistryně i velmistryně, účastnila jsem se několika výzkumů v oblasti léčitelství.“
„Jenže všechno je to z oblasti léčitelství. Tohle je úplně jiný obor, úplně jiná situace… to je prostě něco jiného. Tam teorie načtená v knížkách nefunguje, ale léta praxe.“ oponoval opět Belius.
„Dobrá… Vzdávám to.“ rezignovala Adrianna, „Ale kdyby to fungovalo všude stejně běhala by nám tu teď spousta khajiiťátek s tvojí hlavou nebo hlavou tvého kámoše Chocholky. Mezidruhové páření je prakticky téměř nemožné.“
„Děti… myslím, že téma páření mezi druhy není opravdu nutné víc rozebírat.“ zasáhla baronka a přerušila menší rozpor mezi sourozenci, „Takže se prosím vraťme k normální diskuzi.“ vybídla poté.

„Kde je vůbec Chocholka?“ zeptala se bratra Adrianna.
„Nevím. Asi se furt koupe. Je to argonian… ten je ve vodě jako doma.“ pokrčil rameny Belius, „Jakmile se jednou naloží do vody těžko z ní vyleze.“

Můžete mezi sebou volně komunikovat bez zásahu vypravěče, můžete vyvíjet i nějakou vzájemnou interakci, pokud v ní není potřeba zásah vypravěče nebo v ní nejsou zainteresovány vypravěčské postavy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
Zadržím smích při Adrianiných posledních slovech a poté odvětím Aedanovi ohledně svých kontaktů: ,,S Brumskou hraběnkou se dobře znám, nebude proti vojsku nejspíš nic namítat, protože sama sem přivedla početné posily ze Skyrimu i Když s tím Sňatkem pochybuji. Se Skingradem to bude horší, je v moci Calů a pokud Calovi napíšou Luciovi, Využije toho, aby sem přitáhl s legií a mohl tak znepříjemňovat životy místních. Největším problémem ale vidím u velké armády v jejím financováním a sehnáním dostatku jídla, navíc řady schopných bojovníků prořídli v důsledku obléhání. Pro začátek se klidně spokojil s městskou stráží a průběžně bych jim poskytoval lepší a profesionálnější výcvik. Dal bych přednost kvality před kvantitou, a až se prostí obyvatelé vzpamatují z důsledků obléhání, začal bych s výcvikem domobrany. Doporučuji pro výcvik domobrany sehnat kuše, jsou sice dražší než luky, ale s kuší se snáze naučí střílet kdejaký blbec, než s lukem. Takhle se můžeme vyhnout i neoblíbenému zvyšování daní, které by bylo s větším počtem mužů v armádě nezbytné." na chvíli se zamyslím a poté s úsměvem dodám: ,,Samozřejmě pokud byste hodlal onu armádu využívat i k drancování a loupežným výpravám za hranicemi Hammerfellu, tak by se sama zaplatila i velká armáda, ale silně by to uškodilo obchodu."
Upravil/a Sarako dne 01.11.2020 00:26
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Samozřejmě nejsem tak naivní, že bych si myslel, že taková armáda vyroste ze dne na den. Začátky budou určitě skromné, jen je lepší přemýšlet 2 kroky dopředu, než být pak překvapen. Díky za tvoje připomínky Marku, určitě vše vezmu v potaz." Pak už se otočím směrem na Belia a jeho nečekaný návrh.

"Samozřejmě, moje loajalita k rodu Arteriů je nezlomná, už od doby, kdy jsem se stal Arteriovým oblíbeným legionářem." Usměju se. "Ohledně toho tvého návrhu, myslím, že je to dost dobrý nápad jí provdat za někoho důvěryhodného, to by obě města mohlo značně posílit. Pokud by bylo potřeba, klidně bych tohle břímě převzal na sebe, akorát nejsem urozeného původu a jsem imperiál nebo bretonec to je jedno, každopádně nejsem nord. Myslím, že hraběnka by na takovou svatbu nepřistoupila. Jedině pokud bychom jí tam pak nechali nerušeně vládnout a já se věnoval výhradně armádním otázkám, ale i tak mi to přijde dost ošemetné. Aby jí takový návrh spíše neurazil."
 
Sarako
,,Ty brumskou hraběnku asi neznáš. I kdybys byl proslulý stratég a velitel, tak by své armádě velela sama." usměji se od ucha k uchu při Aedanových slovech ,,Ne že bych nějak chtěl shazovat tvé vojenské schopnost, ale hraběnka Freydia se umí s mečem ohánět líp, než většina legionářů, takže i kdyby náhodou na sňatek kývla, k čemuž bych samozřejmě mohl dopomoci, skončil bys jako úplnej podpantoflák. Nebylo by to pro tebe šťastný manželství, to mi věř."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Neměl jsem s ní tu čest to máš pravdu, v tom případě musíme zvolit jiný postup. Dokážu sehrát spoustu rolí, ale rozhodně ne podpantofláka, to se mnou nepočítejte." Zasměju se. "Takže máš v kapse nějaké záložní nápadníky Belie?"
 
Aurelius
→ Tah 793

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Oba: „Proto tu ponechám část rytířů a zbrojnošů, kteří mi dělali doprovod. Pomohou se stabilizováním území hrabství a výcvikem. Až nebudou potřeba můžete mi je poslat nazpět.“ řekla baronka, „Financí má rod Arteriů a království Shornhelmské dostatek, ale pravdou je, že udržovat soukromou armádu v pohotovosti bez pádného důvodu je zbytečně ztrátové. U nás v provincii to samozřejmě smysl má, protože malé války mezi královstvími probíhají neustále, ale tady je to zjevně jiné.“ rozhlédla se po stole, „Moji rytíři a zbrojnoši nemusí nutně všichni vykonávat jen vojenskou povinnost. Můžou pomoci zasít obilí, obstarat zdejší farmy a pomoci s doly, pokud tu nějaké jsou. Jejich využití se určitě najde.“ nakrátko se odmlčela.
„Skingrad je zbytečný pokus.“ poznamenala LaRouchová, „Některé rody nelze přimět spolupracovat a snažit se o to je jen mrhání zdrojů. Bruma, Cheydinhal, rozdělený Bravil a možná Leyawiin s Anvilem stojí za nějakou námahu… podle mého názoru. A co se týče nějaké urozenosti… myslím, že zrovna u nordů urozenost tolik roli nehraje.“

„Byl to jen nápad.“ reagoval Belius na slova Šermíře i Aedana, „Jestli je to tak a je hraběnka natolik rázná a odhodlaná tak budeme muset počkat co vymyslí otec. Třeba bude mít vymyšleno, jak s hraběnkou zavřít spojenectví.“ pokrčil rameny, „Ale krom tebe Aedane… mě nikdo jiný vhodný nenapadá.“ povzdechl si, „Rowley má Rolstonovou a Elbert už je ženatý a má děti. Třeba si otec někoho z prstů vycucá a využije toho, že je vdovou.“
LaRouchová se pousmála, když Belius zhodnotil rodinnou situaci.
„U jednání bude chtít být stejně Klargus. Můžeme si tu plánovat co chceme, ale pokud to neposvětí on tak nemůže dělat nic.“ řekla baronka, „A bohužel je pravdou, že rod Arteriů už nikoho volného nemá… s výjimkou Adrianny.“ pootočila se na Adriannu, „Kterou v tomhle případě použít nemůžeme a Klargus se několikrát vyjádřil, že ji ani do sjednaného sňatku tlačit nechce.“

Můžete mezi sebou volně komunikovat bez zásahu vypravěče, můžete vyvíjet i nějakou vzájemnou interakci, pokud v ní není potřeba zásah vypravěče nebo v ní nejsou zainteresovány vypravěčské postavy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 01.11.2020 13:14
 
Tondulin
Pouze přikývnu na souhlas s Beliovými slovy a počkám jestli rytíř něco nedodá.
 
Sarako
,,U Anvilu bude stačit, když se projeví trocha soucitu nad smrtí Leyovy rodiny, poskytnete mi pár mužů na pomoc s pátráním po zbývajících klíčích od Caesarovi pokladnice ..." položím na stůl klíč, co jsem vypáral z Caesarova žaludku ,, ... a Adriana by mohla zvážit sňatek s Leyem. Taky je tu možnost, že Ley onemocní stejnou chorobou, jako jeho bratr a otec, což by znamenalo, že bych se mohl jako držitel tohoto dekretu plně podílet na vládě Anvilského hrabství." zhluboka se nadechnu a pak dodám: ,,Do Cheydinhalu mám namířeno hned co skončím pátrání po těch klíčích od Caesarovi pokladnice a vyzvednutí poctivého nálezného o výši jedné desetiny z toho, co tam bude. V Cheydinhalu bych mohl naleznout víc než jen potencionálního spojence. Potom, jakým věhlasem oplývá Bílý Guar, bych mohl mít u tamních dunmerů větší slovo, než Cheydinhalský hrabě."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 794

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Oba: Opravil jsem chybu v předchozím tahu, nyní už je řeč baronky kompletní. Omylem jsem ji uřízl, když jsem chybně překopíroval tah.

„To asi stačit nebude.“ nesouhlasil Belius, „Byl jsem u toho když Art zabil Leyovu manželku s tím, že je to upírka.“
„Nezvážím.“ zakroutila hlavou Adrianna, „Nestojím o smluvený sňatek a život po boku hraběte.“ odmítla, „Ale o nějaké chorobě co sužuje rod Rullů se povídalo i u nás v cechu mágů… ale myslím, že se do jejího řešení nikdo od nás nepustil. Každopádně… když sužovala otce i jeho syna je šance, že je dědičná poměrně vysoká, ale samozřejmě to nemusí být nutně choroba, ale následek nějakých vnějších podnětů.“ odmlčela se, „Z léčitelského hlediska bych hraběti doporučila, aby jedl vyváženou stravu, kontroloval se a obklopil se schopným dvorním léčitelem nebo mágem. Možná by nebylo na škodu omezit kontakt s předměty se kterými přišel do styku jeho bratr a otec… vyměnit klenoty, které nosí hrabě, korunu… a možná vyměnit služebnictvo.“ udělala opět krátkou pauzu, LaRouchová si poposedla a poslouchala co Adrianna říká, bylo znát, že jí její slova velmi zaujala. „A jestliže se podobnou ‚chorobou‘ nenakazila ani jedna z manželek páru nebo služebnictvo, které s nimi bylo denně v kontaktu je nepravděpodobné, že by se jednalo o něco nakažlivého.“
„Domníváte se, že by předměty hrabství mohli být prokleté?“ zeptala se LaRouchová, „Možná by to smysl i dávalo… mám takový pocit, že u obou propukla jejich ‚choroba‘ až po jejich nástupu do čela hrabství.“
„Možné je všechno. Nejsem expertka přes prokletí a kletby, ale vím, že je možné je uzavřít do předmětů… jde v podstatě o formu očarování, které nepropůjčuje moc nýbrž ji bere.“
„Vím jak to funguje… přibližně, ale kdyby byl některý z předmětů prokletý přišlo by se na to nemyslíte? Těch mágů, léčitelů a šarlatánů všeho druhu se tam vystřídalo.“ poznamenala LaRouchová.
„Z knih arcimága Seletha jsem se kdysi dočetla, že existuje prokletí o velmi malé koncentraci, které je uzavřeno do předmětů, které osoba využívá pravidelně. A právě ta malá koncentrace je problém, protože není úplně snadně odhalitelná někde na koleně. O tomhle by vám řekla více arcilektorka de Peyranová nebo ze zdejší Univerzity profesorka Silverwoodová, která v oblasti očarování sepsala několik vcelku obsáhlých a srozumitelných knih.“
„Měla by přijet… Alawen.“ usmál se Belius, „Myslím, že jsem chtěl po Rolstonové, aby jí pozvala stejně jako většinu členů magické Univerzity. Takže se uvidí…“ obrátil se na Adriannu a LaRouchovou, „Bohužel novicky, které jsem učil mi zamítla pozvat…“ posteskl si.
„Prostě… je dost možné, že by ona choroba mohla být dílem prokletí v některém z předmětů, který spolu sdíleli oba vládci, nosili ho dlouhodobě a kletba postupně v malém měřítku postupovala do jejich těla a trávila ho. Tady ale opět záleží na tom, jaký byl celý průběh a jak jejich tělo reagovalo. Každé tělo je trošku individuální a reaguje na nejrůznější vnější podměty jinak… jeden mohl vzdorovat déle, druhý méně.“ pokračovala Adrianna aniž by věnovala přílišnou pozornost slovům Belia, „Ale samozřejmě tohle všechno berte s rezervou. Je to jen takové přemýšlení nahlas někoho, kdo se věnuje léčitelství už pár let a čte si před spaním knihy o léčitelství a nejrůznější experimentální léčbě… pravda může být jinde, protože jsem samozřejmě seznámena jen zběžně s drby, co kolovali u nás v cechu a s tím co jste tu v průběhu našeho rozhovoru řekli. Nic to nemění ale na tom, že byste svému hraběti.“ otočila se na Šermíře, „Měl doporučit, aby se vyhýbal předmětům, které nosil jeho bratr a otec… a přimět ho, aby se kontroloval, jedl tu vyváženou stravu a měl poblíž schopného dvorního léčitele, který je schopen rozpoznat nějaké závažnější změny v těle dřív než budou úplně zřejmé a bude pozdě.“

Můžete mezi sebou volně komunikovat bez zásahu vypravěče, můžete vyvíjet i nějakou vzájemnou interakci, pokud v ní není potřeba zásah vypravěče nebo v ní nejsou zainteresovány vypravěčské postavy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 01.11.2020 14:12


http://i.imgur.com/bXIWcI6.pnghttp://i.imgur.com/olvyo3U.pnghttp://i.imgur.com/EsQm3jS.png
http://i.imgur.com/MzByOzJ.pnghttp://i.imgur.com/ihz4owz.png
 
Sarako
,,O možnosti prokletí korunovačních klenotů jsme se bavili s Leyem ještě když se Její Jasnost před naší cestou do Chorrolu snažila vyléčit jeho bratra a žel Osmičce se mi po zjištění, že se těch klenotů nejspíš Caesar ani nedotkl, zdá pravděpodobnější, jinak by se v nich předváděl už při vyjednávání před bitvou." odvětím Adrianě ,,Každopádně, dám o tom hraběti Rullovi vědět, jako doporučení ze strany dalšího léčitele."
Upravil/a Sarako dne 01.11.2020 15:44
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Myslím, že spolupráce s Rullovci je skoro vyloučená, po tom incidentu s Leyovou manželkou. Navíc stále nevíme, kde se nachází Arterius a až se rozhodne znovu objevit na scéně, určitě by něco takového neposvětil."
Upravil/a Tondulin dne 01.11.2020 16:15
 
Aurelius
→ Tah 795

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Oba: „To určitě udělejte.“ souhlasila Adrianna se Šermířem, „Pak je tu ještě jedna varianta… možná trochu neetická, ale v zájmu odhalení pravdy by možná stála za vyzkoušení, ale záleželo by na hraběti. Mohli bychom provést pitvu zesnulého hraběte…“ odmlčela se nakrátko, „Buď bychom při pitvě objevili něco podezřelého co by nám mohlo přinést odpovědi nebo bohužel nic. Šance jsou padesát na padesát.“ dodala po chvilce ticha.

„Aurelius Decimus Arterius je úřady formálně prohlášen za mrtvého.“ řekla směrem k Aedanovi baronka, „Dědictví se postupně rozděluje mezi všechny zmíněné v jeho závěti, ale z dopisů, které mi poslal Klargus je patrné, že se nejedná o žádnou snadnou závěť…“ povzdechla si, „A dědické řízení bude ještě nějaký čas probíhat. Jedno je, ale jisté… Formálním vůdcem rodu Arteriů je nyní Klargus Arterius a oba rody jsou opět sjednoceny. Už nejsme rozděleni na větev Vysokoskalskou a Cyrodiilskou, ale jsme jedna rodina s jedním formálním vůdcem.“
„Bohužel…“ povzdechl si Belius, „Art je mrtev… a my musíme žít dál.“ dodal s posmutnělým tónem, „Proto si musíme užívat každého dne, který žijeme, protože může být naším posledním.“ zakončil Belius a podepřel si hlavu.

Můžete mezi sebou volně komunikovat bez zásahu vypravěče, můžete vyvíjet i nějakou vzájemnou interakci, pokud v ní není potřeba zásah vypravěče nebo v ní nejsou zainteresovány vypravěčské postavy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Oficiálně sice možná ano, ale říkal jsem to vždycky. Nemyslím si, že by se zrovna Arte nechal takhle jednoduše sundat, nehledě na to, že tu teleportační runu musel mít nachystanou už předem. Otázkou zůstává jen kde se schovává a jestli a kdy se vůbec rozhodne ukázat." Odpovím Beliovi a baronce a budu si stále tvrdohlavě stát za svým názorem.
 
Sarako
,,Jestli Aurelius Decimus Arterius není mrtvý, může být důsledkem nepovedené teleportace kdekoliv, od pustých ostrovů severně o Vvardenfellu po sféry samotného Zatracení. Buď jenom čeká, až se situace v Cyrodiilu uklidní, nebo se zkrátka nemůže teleportovat zpátky. Dal bych tomu ještě nějaký čas." přitakám Aedanovi ve snaze trochu pozvednout náladu Arteriovic rodinky a poté se podívám na Belia: ,,Brzy se z Vás stane Hrabě, čeká Vás mladá nevěsta a budoucnost máte před sebou. Berte to jako příležitost ukázat všem, co o Vás kdy pochybovali."
Upravil/a Sarako dne 02.11.2020 00:09
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 796

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Oba: „Taky jsem si myslel, že je to jen nějaká jeho nachystaná finta… že to pouze celé nahrál a brzy se objeví, ale čas letí.“ přiznal Belius zatímco zbytek rodiny mlčel, „Jenže teď už je jeho smrt úředně potvrzená a byla potvrzena údajně přímo Císařskými mágy. Nějakou… jak ona se jmenovala… Měla takový divný krkolomný jméno asi altmerka nevím.“ pokrčil rameny, „Ravenrinová!“ vzpomněl si náhle, „Ale jméno nevím. No a upřímně… Zrovna Císařští mágové nemají vůči našemu rodu nebo Artovi nějaké závazky, aby hlášení nějakým způsobem přikrášlovali pro naše nebo Artovi potřeby.“ odmlčel se, „A to hlášení jsem viděl. Otec mi ukazoval jeho přepis… stálo tam ve stručnosti: že teleport nebyl proveden úspěšně, důvodem neúspěchu bylo napsáno myslím něco v tom smyslu, že byl Art příliš zraněný z předchozího boje. Údajně se odteleportovali kamsi do Skyrimu… a stálo tam ještě, že byla nalezena dvě těla, která nebyla snadno identifikovatelná, ale nějaké známky toho, že se jedná o Arta s Edwin tam prý byly. Víc nevím.“
„Klargus mi o tom psal, posílal mi i přepis hlášení.“ přispěla i baronka, „Udivilo mě, že se nenamáhali nám vydat mrtvá těla, když se podle nich jednalo o člena naší rodiny a jeho přítelkyni.“
„Otec říkal, že je to kvůli neschopnosti Císařských mágů dotáhnout věci do konce… prý je Tarn rozesílá všude možně, aby se vrtali v kdečem a své hlavní povinnosti nestíhají plnit. odpověděl baronce Belius, „Ale za Tarnem byl několikrát kvůli vydání mrtvých těl. Prý nám těla vydají, ale nejprve musí vyřešit své vlastní vnitřní záležitost, protože nemají dostatek lidí nazbyt, aby lezli sněhem a odkrývali dávno zasněžená mrtvá těla… Kdyby ten idiot alespoň řekl, kde těla leží mohli bychom požádat Univerzitu, jenže ten idiot po otcově ani po naléhání Rolstonové nic neprozradil.“ řekl nahněvaně Belius.
„Proč to neudělala ta Ravenrinová, když u těch těl byla?“ zeptala se Adrianna. „Nevím… jsou to idioti.“ pokrčil rameny Belius.
LaRouchová jen mlčky přikývla. Zakrátko zavládlo ticho mezi členy rodu Arteriů, mlčeli a občas na tebe pohlédli a navzájem si vyměnili zarmoucené výrazy ve tváři.

„Těch byla spousta.“ přiznal s mírným úsměvem Belius, když se Šermíř pokusil změnit téma, „Od svých nadřízených v legii po fůru mých nedobrých přátel.“ prohlásil, „Ale ještě jsem neviděl nevěstu. Aedan mi dal jen velmi strohý popis…“ povzdechl si, „Vy jste jí vlastně viděl?“ pozvedl hlavu k Šermíři, „Mohl byste se trošku rozpovídat, trošku víc mi ji popsat… jakou má povahu, vzhled a tak. Abych nešel k oltáři úplně bez představy.“
„Už to nebude dlouho trvat Belie.“ ujistila ho matka, „Možná hodinu, možná hodinu a půl a možná dvě. Nemám ponětí, kolik je, ale neboj se… pomalu se to blíží a brzy budeš zbaven celé nejistoty.“ usmála se.
„Zatím si užívej uvolněnost atmosféry.“ vykoukla na něj Adrianna, „Jestli ten čas takhle kvapem běží bude tu brzy spousta hostů, kterým jsi nechal poslat pozvánky. Budeš se s nimi muset přivítat, promluvit a vyslechnout jejich blahopřání.“
„Já vím.“ povzdechl si Belius, „Ještě, že jsem vybíral pečlivě koho pozvat a koho ne… Docela by mě zajímalo.“ otočil se na Aedana, „Myslíš, že se tu objeví i Voříškochroup?“ zeptal se, „U Škorpa na svatbě kdysi nebyl.“
„Komu říkáš Voříškochroup?“ zeptala se Adrianna.
„Palagánovi.“
„Cože?“ zasmála se pobaveně Adrianna, „Proč zrovna Voříškochroup?“
„Protože Univerzita tratí majlant jen na dovozu oříšků… Je na nich závislej, ale fakt hodně Anno. Nejhorší je, že se ten prevít nikdy nerozdělil. Ani na poradách nikde… prostě si je spokojeně chroupal.“ odpověděl ji Belius bez zaváhání.
„Aha…“ smála se Adrianna, která zjevně Beliovi vůbec nevěřila.
„Ale fakt. To je pravda.“ reagoval Belius, který ihned poznal, že mu sestra nevěří. „Aedan ti to potvrdí, že jsem si to nevymyslel.“

Můžete mezi sebou volně komunikovat bez zásahu vypravěče, můžete vyvíjet i nějakou vzájemnou interakci, pokud v ní není potřeba zásah vypravěče nebo v ní nejsou zainteresovány vypravěčské postavy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Dokud nevydají tělo tak jim nevěřím ani nos mezi očima. A co se týká Palagána tak má Belius bohužel pravdu Anno, jednou mě, proměnil ve veverku a donutil mě ty oříšky loupat. Samozřejmě jsem mu potají nějaké sežral a nejsou vůbec špatné." Usměju se.
 
Sarako
,,Ale no tak, s Palagánem jsem bojoval bok po boku. To on zorganizoval onu misi na záchranu profesorky Sarricové. Z mého pohledu je to schopný a přátelský čaroděj." odvětím s úsměvem na Aedanova slova ,,Kdyby byl na oříškách tak závislý, jak říkáte, museli by mu ty oříšky padat z kapes při každém kroku."
Upravil/a Sarako dne 03.11.2020 19:22
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Schopný je velmi o tom se nepřu, ale ještě jsem nikoho neslyšel popsat Palagána jako přátelského čaroděje. Tím pádem bych nechtěl vidět čaroděje, kteří podle tebe nejsou přátelští." Znovu věnuji všem široký úsměv.
 
Sarako
Na chvíli mi hlavou probleskne vzpomínka na Corientise, ale raději budu mlčet, dokud někdo nenahodí jiné téma.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8046 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist