Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Sarako
,,Kdybych se nezúčastnil vyjednávání, jak bych potom hájil zájmy Morrowindu? Jdu taky." pronesu k Amragorovi a Atiovi, poté se podívám směrem k Leyovi, jako bych mu chtěl naznačit, aby všem dal najevo, že mu osud města a jeho obyvatel není lhostejný, a zúčastnil se vyjednávání také.

Bez ohledu na Leyovu reakci se po chvíli vydám za ním, abych si mohl prohlédnout onen plán hradu.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
scorpioncz
"Nejprve, děkuji, že jste si na mě ten čas našel. A právě profesořina je přesně ten důvod, proč s vámi potřebuju mluvit. V podstatě jsem byl přijat včera a ještě není nic zařízeno a ještě nevím jak v tom chodit. Profesorskou částí univerzity mne ještě nikdo neprovedl a nevím, co mohu používat k výuce a podobně. Ale to si zjistím později sám ... Ještě jsem se však nestihl na všechny přednášky náležitě připravit. Je pravda, že úvodní hodiny jsou ... no prostě úvodní a o moc tam ještě nejde, ale stejně. Také mne zajímá můj budoucí kabinet, kam si budu moct ukládat svoje osobní věci, věci důležité pro výuku apod." Skončím otázky a ještě budu přemýšlet, na co se zeptat dál.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 527

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Taky s tebou potřebuji něco probrat… Takže to přišlo vhod, ale šlo zvolit i lepší načasování.“ neskrýval Palagán zatímco se přehraboval v přihrádkách stolu. „Tím se netrap, že jsi byl přijat teprve včera. Máme tu podstav a je třeba to urychleně napravit.“ pokračoval následně, „Kabinet budeš sdílet se Seranou. Přesunete se do menšího, protože oba nepotřebujete ložnici ani nějaké další místnosti.“ odmlčel se a hodil ti klíče, které vytáhl z přihrádky u stolu po dlouhém hledání, „Tohle by mělo být ono. Dával ti Benoch už klíče od teleportační místnosti?“ zeptal se následně, „Jestli ne budu muset hledat dál.“ dodal nenadšeně a podíval se na tebe.

„Co smíš a co nesmíš?“ ušklíbl se, „Většina předmětů má sepsanou nějakou osnovu a ta je schválená vedením Univerzity. Je to z toho důvodu, aby nedocházelo k příliš velkým odchylkám, když náhodou učí daný předmět víc profesorů. Tyhle osnovy si stanovuje sám garant předmětu. Ve tvém případě je to nyní Benoch. Tuším, že nějaké změny v osnovách po Beliovi dělal, ale jaké konkrétně nevím.“ vysvětloval Palagán, „Průběh přednášky si určuješ sám, můžeš si se studenty domlouvat nějaké dodatečné termíny, soukromé hodiny, doučování to je čistě na tobě, ale cokoliv co domluvíš navíc nebývá zpravidla propláceno. Během přednášek můžeš používat různé pomůcky, některé učebny jsou lépe vybavené jiné hůře, ale většinou se snažím dělat rozpis tak, aby mohlo být vybavení učeben co nejlépe využito.“ odmlčel se a v duchu přemýšlel co by ti ještě řekl. „Co se týče vnitřní hierarchie. Já jsem tvůj přímý nadřízený, teprve poté je arcimág. Arcimág tu není od toho, aby se zabýval kdejakým nesmyslem jak ze strany studentů, tak ze strany profesorského sboru. Jestliže budeš potřebovat něco probrat, budeš mít nějaký problém nebo něco podobného nejprve půjdeš za mnou. Teprve poté můžeš zauvažovat nad návštěvou arcimága. Ale to teď není až tak podstatné.“ narovnal se.

„Benoch s tebou půjde na tvoji první přednášku. Jsem s ním domluvený. Vysvětlí ti, co a jak, představí tě studentům jako nového profesora, aby to bylo trošku formálnější a pak ti nejspíš přenechá slovo, ale stále ti bude po ruce, kdyby sis nevěděl rady. Bude to taková úvodní hodina… Takže jak jsi sám řekl nebude to nic náročného. Měl bys to zvládnout. Vždyť jsi téměř bez zaváhání čelil Aldmerskému vojsku.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Legát Amragor přikývl, Atius nereagoval. Ley se ihned po tvém pohledu ozval, „Také půjdu. Chci u toho být a jednat.“
„Dohodnuto. Prozatím vše…“ přikývl legát Atius čímž dal pokyn k rozpuštění celé válečné porady. Většina přítomných se ihned odebrala pryč. Zůstat hodlal Atius se svojí kvestorkou a Meligulus Vita.
Legát Amragor směřoval do svého tábora po boku kvestorka Armina. Nejspíš nechtěl ztrácet čas a ihned mu hodlal vyčlenit nějaké legionáře ze svého oddílu. Kvestorka Pelena se zastavila s Leyem před domem, čekali na tebe.

„Mapa až na pár… Až na pár drobností vcelku sedí.“ přikývl Ley, a ještě jednou se pořádně zahleděl do mapy, „Chvilku vydrž. Pak ti jí dám a ukáži ti na co si dát pozor.“ dodal následně.
„Opravdu se tam hodláte vydat sám?“ podívala se na tebe kvestorka Pelena, „Doufám, že víte jak zkušený hráč Caesar je? Také jsem ho podcenila, a to jsem byla před odjezdem varována agentkou Penitus Oculatus.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,I já mám pár es v rukávu." odvětím sebejistě kvestorce a pokračuji: ,,Ale tady prosím žádný z mých plánů nerozebírejme. Caesar tu jistě pude mít podstrčeného nějakého špeha."
Potom s Leyem a Pelenou popojdu na nějaké místo mimo doslech ostatních, do nějaké z budov, případně do polí mimo tábor, a počkám, až mi Ley ukáže onen plán hradu.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 528

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Taky s tebou potřebuji něco probrat… Takže to přišlo vhod, ale šlo zvolit i lepší načasování.“ neskrýval Palagán zatímco se přehraboval v přihrádkách stolu. „Tím se netrap, že jsi byl přijat teprve včera. Máme tu podstav a je třeba to urychleně napravit.“ pokračoval následně, „Kabinet budeš sdílet se Seranou. Přesunete se do menšího, protože oba nepotřebujete ložnici ani nějaké další místnosti.“ odmlčel se a hodil ti klíče, které vytáhl z přihrádky u stolu po dlouhém hledání, „Tohle by mělo být ono. Dával ti Benoch už klíče od teleportační místnosti?“ zeptal se následně, „Jestli ne budu muset hledat dál.“ dodal nenadšeně a podíval se na tebe.

„Co smíš a co nesmíš?“ ušklíbl se, „Většina předmětů má sepsanou nějakou osnovu a ta je schválená vedením Univerzity. Je to z toho důvodu, aby nedocházelo k příliš velkým odchylkám, když náhodou učí daný předmět víc profesorů. Tyhle osnovy si stanovuje sám garant předmětu. Ve tvém případě je to nyní Benoch. Tuším, že nějaké změny v osnovách po Beliovi dělal, ale jaké konkrétně nevím.“ vysvětloval Palagán, „Průběh přednášky si určuješ sám, můžeš si se studenty domlouvat nějaké dodatečné termíny, soukromé hodiny, doučování to je čistě na tobě, ale cokoliv co domluvíš navíc nebývá zpravidla propláceno. Během přednášek můžeš používat různé pomůcky, některé učebny jsou lépe vybavené jiné hůře, ale většinou se snažím dělat rozpis tak, aby mohlo být vybavení učeben co nejlépe využito.“ odmlčel se a v duchu přemýšlel co by ti ještě řekl. „Co se týče vnitřní hierarchie. Já jsem tvůj přímý nadřízený, teprve poté je arcimág. Arcimág tu není od toho, aby se zabýval kdejakým nesmyslem jak ze strany studentů, tak ze strany profesorského sboru. Jestliže budeš potřebovat něco probrat, budeš mít nějaký problém nebo něco podobného nejprve půjdeš za mnou. Teprve poté můžeš zauvažovat nad návštěvou arcimága. Ale to teď není až tak podstatné.“ narovnal se.

„Benoch s tebou půjde na tvoji první přednášku. Jsem s ním domluvený. Vysvětlí ti, co a jak, představí tě studentům jako nového profesora, aby to bylo trošku formálnější a pak ti nejspíš přenechá slovo, ale stále ti bude po ruce, kdyby sis nevěděl rady. Bude to taková úvodní hodina… Takže jak jsi sám řekl nebude to nic náročného. Měl bys to zvládnout. Vždyť jsi téměř bez zaváhání čelil Aldmerskému vojsku.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Jen nepřeceňte svoje síly.“ poznamenala následně Pelena a přikývla, „Souhlasím. Pojďme někam kde bude větší soukromí.“

Vedla vás osadou až do tábora za ní, který patřil oddílu legáta Amragora. Morálka v táboře byla jinačí než v táboře oddílu legáta Atia. Zdejší legionáři se nebavili hazardem, ale spíše se poctivě trénovali pod vedením některého z nižších důstojníků. Taktéž jste minuli samotného legáta, který s kvestorem Arminem zrovna diskutoval se skupinkou legionářů. Pokračovali jste dál až ke stanu kvestorky Peleny.

Vešli jste dovnitř. Stan byl větší a relativně prostorný. Uvnitř se nacházely dvě provizorní lůžka, jedno napravo druhé nalevo. Uprostřed byl dřevěný sůl s dvojicí židlí. Na stolku byl položený džbán s vodou a několik hrnků.
„Chovejte se jako doma.“ pronesla kvestora. Ley zabral jedno místo u stolu a po chvilce ti konečně přenechal mapu, aby ses sám podíval. „Nejlepší cestou do hradu bude nejspíš překonat hradbu, která je napojená přímo na pokoj vládce hradu. Myslím, že je to cesta nejmenšího odporu. Málokdo o těchto dveří ví… Vlastně nejspíš jen ti, kteří měli možnost se tam tudy někdy pohybovat. Veřejnost by o něčem takovém vědět neměla. Je to zranitelné místo.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Díky za tip." pronesu k Leyovi zatímco budu nad plánem hradu vymýšlet nejkratší a zároveň nejméně nápadnou cestu z pokoje vládce k žaláři. Taky se pokusím zapamatovat si z Hradního plánu co nejvíc.
Upravil/a Sarako dne 19.05.2019 09:56
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
scorpioncz
"Díky, ten kabinet už nějak najdu snad sám. A ano, ten už mi byl předat, není potřeba ho hledat." Chytím klíče a následně ještě podotknu k hierarchii. "To je také důvod, proč tu teď jsme." Souhlasně kývnu na to, že netřeba se vším otravovat arcimága.

"To mi spadl kámen ze srdce. Nechtěl bych jít sám jen tak z ničeho nic na první přednášku. I když by bylo možné si jednoduše vystřelit ze studentů a posadit se mezi ně ... Co je rozdílné od čelení aldmerskému vojsku je to, že jsem už předtím několikrát bojoval a v podstatě to nebylo poprvé ... poprvé je vždy vše nejhorší ... nebo nejlepší."

http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 529

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Zahleděl jsi se do mapy, snažil se vyčíst a nalézt nejlepší cestu z vládcova pokoje do žaláře. Ley mezitím svůj čas strávil v židli, seděl a mlčel, možná přemýšlel. Kvestorka Pelena pochovala z místa na místo. Rozložení pokojů je stejné, jak ho můžeš znát z Oblivionu, takže pro pohyb po hradě můžeš využít znalosti této hry. Nanejvýš se liší jednotlivé pokoje vybavením (nábytkem atp.), ale to v tomhle případě roli příliš nehraje.

„Děje se něco?“ zeptal se Ley, kterého zjevně nezvyklé chování kvestorky začalo po chvilce znepokojovat.
„Ano.“ přikývla pohotově a zastavila se na místě, „Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že legát Atius nějak rychle upustil od svých původních plánů. Vždyť nakonec svolil ke všemu, k čemu měl zpočátku odpor. Nechtěl požádat flotilu z Vysokoskalí, nechtěl vyjednávat… A teď ke všemu svolil, protože jsi to chtěl ty.“ podívala se na Leye, „Porušil všechny klíčové rozkazy, které mu vrchní generál Valerius udělil. Nemůžu se… když nad tím takhle zpětně přemýšlím zbavit pocitu, že v tom bude ještě něco skrytého. Možná jsem, ale jen paranoidní.“
„Vždyť je to legát ve službách Císařství, oddaný a věrný. Přísahal věrnost. Sice je pravda, že kdekdo přísahu poruší, ale on nevypadá jako ten typ.“ namítl Ley po chvilce přemýšlení.
„Možná… Možná jak říkám jsem jen paranoidní, ale stejnak mi to prostě nedá.“ posadila se na okraj postele. „Co si o tom myslíte Guare?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,O Atiových rozkazech mám dost pochyb. Už jenom to, že se císařští mágové divily, že obléhání velí on a ne Amragor." odpovím Leyovi a po krátké odmlce dodám: ,,Navíc mi přijde, že Atius velí obléhání města poprvé v životě, a povídáčkami o rozkazech vrchního generála se to jen snaží zamaskovat."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 530.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Právě.“ přikývla kvestorka Pelena, „S tím velením nejste daleko od pravdy. Legát Atius nikdy předtím nevelel žádné operaci takových rozměrů jako je obléhání města. Co vím tak jen krátce velel výcviku nových rekrutů, poté se postavil proti svému tehdejšímu nadřízenému Arteriovi, byl potrestán a po výměně generálů byl vrchním generálem Valeriem povýšen do hodnosti legáta. Nebyl povýšen za žádný bitevní úspěch, ale prostě jen za loajalitu.“ pokračovala, „Každopádně po smrti legáta Amatia a Platoria je Amragor asi nejzkušenějším legátem v Osmé legii. Takže pověření velením legáta Atia, když může velet Amragor je trochu nelogický krok.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,A nějaký plán, jak Atia zkompromitovat, aby přenechal velení Amragorovi?" optám se kvestorky a po krátké odmlce pokračuji: ,,Když mi obstaráte nějaké důstojnické brnění legie s plnou přilbou, dokáži se do města infiltrovat, zjistit rozložení a počet našich nepřátel, kde drží profesorku Sarricovou a hlavně je to šance dostat se k Caesarovi co možná nejblíž. Když vás lord Ley požádá o onu zbroj, aniž by zmínil pro koho je, budete jednat na přání hraběte a všichni v táboře se Vám pokusí vyhovět." podívám se na Leye se slovy: ,,Čím méně osob o tom bude vědět, tím bude menší šance, že mé přestrojení prokouknou. Vím, že je to riskantní, ale slíbil jsem, že Vám pomohu získat Vaše město zpět, hodlám pro to udělat vše, co budu moci." a poté budu vyčkávat na Leyova slova.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 531.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Žádný takový plán vymyšlený nemám.“ odpověděla kvestorka Pelena, „A ani nevím jestli bych zašla až tak daleko… Přece jen už to zavání intrikařením a na to já jsem nikdy moc nebyla.“ dodala následně.

„Zbroj bych obstarat mohla. Důstojnická zbroj se koneckonců příliš neliší od obyčejné zbroje legionářů. Rozdíl je spíše v přilbě. Zkusím vám nějakou opatřit.“ přikývla, když jsi začal mluvit o využití zbroje důstojníka, „A Caesar určitě nemá přehled o našich důstojnících. Možná ví, že jsou v táboře dvě legáti, ale o počtu nižších důstojníků jako jsem třeba já a spousta dalších kvestorů nebude mít přehled ani nebude znát jejich jména. Zas tak dobře informován určitě nebude ani kdyby odtud někdo vynášel.“ pokračovala, „Ale samozřejmě zachovám diskrétnost až vám budu zbroj opatřovat.“ přikývla znovu, „Mám jí obstarat hned? Nebo to ještě chvíli počká?“

„No… Nemyslím si, že by mi všichni v táboře šli až tak na ruku a plnili veškerá moje přání.“ pousmál se Ley při představě jak se každý snaží vyplnit jeho přání.

„Akorát bych vás chtěla požádat, abyste Caesara nezabíjel. I kdybyste k tomu měl jedinečnou příležitost nedělejte to. Jeho smrt v nevhodný moment by mohla rozpoutat chaos a další násilnosti dřív, než se legii povede dostat do města a nastolit pořádek.“ požádala tě kvestorka Pelena.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Nevyžádá-li si to situace, budiž." ujistím kvestorku a pak jen dodám: ,,Čím dřív mi seženete tu zbroj, tím více budu mít času na obhlídku města. ... Samozřejmě za předpokladu, že se mě nepokusí zabit jen co mě uvidí před branou."

Až kvestorka odejde podívám se na Leye: ,,V hraní si na někoho, kdo nejsem mám z posledních dnů řadu zkušeností, ale mám-li být upřímný, byl bych rád, kdybych k nim nikdy nepřišel." sklesle se posadím na nejbližší židli a pokračuji: ,,Kdybych té noci Bothiel dorazil, namísto toho, abych jí předal bdícím, mohlo být všechno jinak. Jenže já z toho chtěl vytěžit co nejvíc, a teď? Možná mě někteří mají za tajemného hrdinu, ale v kapse nemám jediný septim a tak přežívám jen z dobré vůle druhých. Já ..." zhluboka se nadechnu a poté sklopím zrak: ,, ... chci Theře nabídnout víc."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 532.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Kvestorka přikývla, „Chvilku vydržte. Půjdu ji sehnat.“ řekla a spěšně opustila stan. Ley se jejím směrem ještě chvíli díval, než jsi usedl ke stolu a promluvil k němu. Vyslechl tě.

„Také jsem chtěl své ženě nabídnout víc…“ promluvil a prolomil dlouhé ticho, které nastalo poté co jsi domluvil, nejspíš hledal správná slova, „Ale nedokázal jsem to. Ty máš ještě šanci to napravit, protože tvoje milovaná žije a já ti tu šanci dám… Pokud oba tohle přežijeme a získám zpět majetek své rodiny.“ podíval se na tebe, „Když mé ženě setnul hlavu muž, kterého jsem považoval za spojence. Moji mysl zaplavily různé pocity… Včetně touhy po pomstě, ale začal jsem pít. Opíjel se a den co den si říkal co by se stalo, kdybych jednal jinak. Kdybych tehdy toho Arteria nepožádal o pomoc, kdybych tehdy najal pouze žoldáky… možná jich najal trochu víc, abychom ten střet s čarodějkou zvládli i bez jeho pomoci. Kdyby tam totiž nebyl moje žena mohla žít.“ sklopil hlavu, „Protože nikdo z žoldáků by se jí neodvážil zkřivit jediný vlas. Jenže…“ zvedl hlavu, „Jenže se to stalo. Rozhodl jsem se tak a už to nezměním. Možná kdybys Bothiel tehdy hned dorazil… Nestal by se sled událostí, které tě přiměly nad tím vším teď přemýšlet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Možná, každopádně ti za tu šanci budu nesmírně vděčný." zareaguji na Leyova slova a po chvíli ticha pokračuji: ,,Taky mám starost o Cariel, to jen díky ní jsem přestal v Císařských mázích vidět Corrientisovy poskoky. Jestli se jí toho prastarého upíra, co se podílel na vládě v Chorrolu, nepovedlo deportovat do základny Císařských mágů, ... nechce se mi ani pomyslet na to, že prolil její krev jen proto, aby znovu nabral sil. Jestli mi to Císařští mágové dovolí, pokusím se jim s hledáním Cariel a toho upíra pomoci."
Upravil/a Sarako dne 03.06.2019 23:28
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 533.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Prošla výcvikem Císařských mágů.“ promluvil k tobě Ley, „Určitě bude dost schopná, aby se o sebe postarala. “ dodal následně, „No… Císařští mágové jsou hodně zajímavý. Příliš toho o nich nevím, ale taky jsem měl možnost se s některými setkat u Anvilského dvora a zaslechnout různé… drby.“ podíval se na tebe, „Ale Corrientis není vyloženě zlo. Chápu, že ho teď tak asi vnímáš… Vlastně by se dalo říct, že k němu nejspíš cítíš stejnou nenávist jako já cítil k Arteriovi. Takže to docela dost chápu.“ odmlčel se dlouze, „Ale mám takový pocit, že dokud byl Nejvyšším Císařským mágem Corrientis Ranverin tak se Císařští mágové tolik nevměšovali do politiky a celkově do konfliktů. Vezmi si… S Císařským mágem ses setkal v Chorrolu a teď jsou i zde. Chápu, že se podpora mágů hodí, ale podle všeho by měli tyhle mágové v červených róbách především dohlížet na nepraktikování temných umění a lovit odpadlé mágy, nekromanty a podobnou havěť. Což dělali pod vedením Ravenrina dost usilovně. Vždyť zavzpomínej sám… Kolik Císařských mágů jsi už potkal od doby, co se jejich vedení ujal Tarn?“

„Zkus svoje služby nabídnout Vitovi. Mám takový pocit, že zrovna on má do řadového Císařského mága hodně daleko a jeho slovo má dost velkou váhu.“ promluvil po chvilce opět, „Třeba ti pak dovolí zapojit se do jejího hledání.“ pokrčil rameny, „Ale kdoví? Ono to s nimi moc snadné nebude.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Dobrá, teď se budu soustředit na svůj vstup do jámy lvové a na následující bitvu, a potom se uvidí. Třeba se mi s pomocí Císařských mágů povede pomoci i Cariel, ale to ví jen Osmička a Daedry." pronesu k Leyovi, vstanu a opět se zahledím do plánu hradu, přitom budu vyčkávat příchodu kvestorky.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 534.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Ley tiše přikývl a ponořil se dlouhého přemýšlení. Vstal jsi a zadíval se do plánu hradu. Nemusel jsi čekat na kvestorčin příchod nikterak dlouho. Po nějaké době do stanu vešla dvojice legionářů, kteří na rozkaz své nadřízené položili zbroj Císařského důstojníka na jednu z postelí. Poté spěšně se salutováním odešli. Kvestorka jejich odchod sledovala a když odešli, zatáhla vchod do stanu, aby dala najevo, že nestojí o nezvané hosty.

„Všechno obstaráno.“ oznámila a přesunula se ke zbroji, „Obstarala jsem všechno s výjimkou důstojnického meče. Většina je stejná, ale kdybyste chtěl mít pozlacenou rukojeť musel byste si ho skutečně zasloužit nějakým činem v legii. Ten vám vyfasovat nemohu. Plná přilba.“ řekla na závěr a položila na stůl plnou důstojnickou přilbu. „Snad vám padne.“

„Také mě odchytl jeden z legionářů od legáta Atia. Caesar prý přistoupil na vyjednávání a je ochoten se zúčastnit setkání před hradbami města. Za hradby údajně nikoho nepustí. Nechce riskovat bezpečí svých lidí…“ pokračovala po chvilce, „Spojení s admirálem Laniem prý dopadlo úspěšně. Je ochoten poskytnout své lodě a zablokovat přístav.“ podívala se na tebe, „A také by se s vámi rád sešel. Vita je údajně schopen vás na loď přemístit.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Dobrá, začneme vyjednáváním s Caesarem, potom se setkám s admirálem Laniem a nakonec se v té důstojnické zbroji pokusím infiltrovat do města." domluvím, vstanu a vydám se pro svého koně, na jehož hřbetě potom budu na okraji tábora vyčkávat na ostatní, kteří se mají zúčastnit vyjednávání.
Upravil/a Sarako dne 08.06.2019 12:03
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 535.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Oba přítomní souhlasně přikývli, vstal jsi a odebral se ke svému ustájeném koni. Oni lord Rullus ani kvestorka Pelena tě nenásledovali, zůstali uvnitř stanu. Došel jsi až ke svému koni, odvázal jej, vyhoupl se do sedla a pobídl ho na okraj tábora.

Na samotném okraji tábora už vyčkávala skupina legionářů vedená legátem Atiem, plně ozbrojení s plnou přilbou jako by se měli účastnit spíše nějakého nelítostného boje nežli diplomatického jednání. Legát Amragor svého koně vedl za uzdu směrem od svého tábora. Atius si tě změřil pohledem, když jsi dojel až do jeho blízkosti.
„Doufám, že jste si vědom jaké je vaše postavení. Tohle je záležitost Císařství a je nezbytné, aby vyjednávání vedl někdo, kdo má právo Císařství zastupovat.“ podíval se přísně, „Takže bez mého souhlasu nedojde k uzavření žádné dohody.“ zakončil a podíval se i na legáta Amragora, který dovedl koně až k vám.
„Už jsme všichni?“ zeptal se legát Amragor, který ignoroval Atiův komentář.
„Ne.“ zakroutil hlavou legát Atius, „Ještě nám tu chybí lord Rullus.“

„Máme nějaké bližší informace? Kdo se z jejich strany zúčastní vyjednávání nebo tak něco?“ vyptával se Amragor dál.
„Ne.“ zakroutil hlavou.
„Tak uvidíme s čím přijdou…“ zamumlal Amragor, když lezl do sedla svého koně, napřímil se v sedle a prohlédl si Atiovu skupinu legionářů.

„Konečně.“ zaznělo z Atiových úst, když spatřil přijíždět lorda Rulla a kvestorku Pelenu. Mávl na ně, aby pohnuli. Učinili tak a během chvíle byli u vás.
„Lorde Rulle.“ podíval se na něj legát Atius, „Doufám, že umíte udržet své emoce na uzdě, protože během vyjednávání mohou padnout jakákoliv slova a mnohá z nich pro vás mohou být urážlivá.“
„Nebojte.“ přikývl lord Rullus, „Budu si dávat pozor.“
Legát Atius se uchechtl, znovu si pohledem prohlédl všechny přítomné a poté koukl na tebe, „Pokud nemáte něco na srdci můžeme vyrazit. Budeme udržovat jízdní formaci Pokud by došlo ke střetu… Bude vaším úkolem chránit lorda Rulla, ale neočekávám komplikace.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5468 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7413 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist