Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Adrian_S
"Víte, musím vás opravit. Ještě nejsem "mistr", ale pouze učedník, takže se taktéž ještě učím. Ale pokud budeme společně procvičovat magii ohně, dokážu vás naučit ovládnout oheň silněji a efektivněji." jakmile podotkne knihu kouzel, jen dodám, "Uvidíme později. Nejprve bych vás seznámil s jedním ze základních složitých kouzel a pak pokročíme, ano? Zkusím vás dneska naučit první dvě kouzla."

Na moment se odmlčím a zeptám se, "Je to všechno?"

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
BadWolf
Obleču se do kabátu a pláště co mi Ma'Riar vybral. Vyzkouším jak mi sedí, jak se v něm cítím a jak se v něm dá pohybovat. Pak vyjdu ven.
XVI...............................................................[Dcery Nebes]
The Sassy Master, Melon Lord!

http://i.imgur.com/SNisYpc.gif

That's all I got. It's pretty much my whole identity. BW, the meat and sarcasm guy.

http://i.imgur.com/UAsbdCU.jpg
 
Sarako
,,Pokud máme k dispozici víc než jednu armádu můžeme zaútočit na město z více stran. Brumské vojsko s posilami ze skyrimu může zaútočit ze severu, legie z jihu a armáda z Vysokoskalí ze západu. Útok z východu by byl příliš riskantní, protože by se vojáci kteří by zdolali hradbu ihned ocitli v palebném poli lučištníků z Chorrolského hradu. A pokud hrabenka dovolí, rad bych se připojil při útoku k jejímu vojsku a v průběhu bitvy bych se pokusil najít a zabít Chorrolského velitele a případně i velitele žoldáků. Pokud se mi naskytne příležitost, pokusím se dostat do hradu a zachránit hraběte, jeho stráže a Delmuse na vlastní pěst."
Upravil/a Sarako dne 07.12.2017 12:11
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
SuperHunter
Odkašlu si a pokud si mě i přesto nevšimne, postrčím ho nohou.
 
Aurelius
→ Tah 376

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„Ještě jednou děkuji…“ usmála se spokojeně dunmerka, „To je vše. Mějte se.“ dodala na závěr, pobrala své věci a odebrala se pryč z učebny. Jakmile za sebou zavřela dveře zůstal jsi v učebně zcela sám.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Samozřejmě, že musíme zaútočit z více směrů. Jedině tak zvýšíme naše šance. Obě strany nemají příliš mágů, takže to bude hlavně boj muže proti muži.“ přikývl legát Amaragor, „Já povedu se svým oddílem čelní útok. Chci prorazit branou. Kvestor Lex povede úder našeho oddílu stejným směrem, ale pokusí se obsadit hradby. Taková je moje vize útoku z naší strany.“ dovysvětlil.
„Já souhlasím.“ přikývl Kjor, „Vy si vezměte hlavní bránu a my prorazíme skrze hradby z boku. Odpor bude tvrdý ze všech stran… Takže si nevybereme.“
„Dobrá. Dám vědět svým válečníkům.“ přikývla, „Povedu je do boje osobně.“ dodala.
„‘Osobně‘?“ podivil se kvestor Lex, „Měl jsem za to, že vaše mise tu končí. Předáte vojsko a budete celé obléhání sledovat zpovzdálí.“
„Než jsem se stala velvyslankyní byla jsem členkou legie a krátce i ve velekrálově gardě. Umím se ohánět mečem a rozkazovat, kvestore.“ podotkla velvyslankyně a kvestor se pouze pousmál. „Baronka si nemohla dovolit postrádat své nejschopnější velitele, protože je sama momentálně potřebuje. Já ovládám obojí, diplomacii i velení. Dokonalá kombinace.“
„Uzavřeme toto téma.“ pokynul legát, „Takže baronko předpokládám, že jsme domluvení. K celé přípravě budeme potřebovat necelé tři hodiny. Předpokládám, že vy jste na tom podobně.“
„Dvě a půl. Víc potřebovat nebudeme.“ pronesl hrdě Kjor, „Vyčkáme na vás.“ dodal následně a podíval se na svého bratra Skjora, který pouze přikývl.
„Raději se připravovat déle než něco uspěchat.“ poznamenal Amaragor, „Hraběnko… Spravím generála o mém rozhodnutí, nepředpokládám, že by vyslal posily nebo reagoval dostatečně rychle. Ale jsem si jist, že vás nebude stíhat za porušení ‚vazalské smlouvy‘ a po uzavření těchto událostí budete moci opět žít normálním životem.“
„Ráda bych tomu věřila legáte, ale jak tomu ve skutečnosti bude uvidíme až po závěru bitvy.“ okomentovala důstojníkova slova hraběnka a podívala se na tebe, „Předpokládala jsem, že vás budu mít po svém boku. Přikáži kapitánovi, aby vám vyčlenil skupinu válečníků, kteří vás budou po proniknutí na hradby následovat. Já budu muset zůstat v čele a vést své muže k vítězství. Nemohu se vrhnout do žaláře, dokud moje vojsko bude umírat na hradbách.“ zakončila svůj monolog.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Svlékl sis zbroj a oblékl se do slušivého oděvu, vyzkoušel jsi pohyblivost. Nebyla nejhorší, ale nebyla to zbroj, a tak ses v oděvu necítil tak jako ve své zbroji. Poklidil jsi zbroj stranou a vyšel z pokoje. Ma’Riar mezitím netrpělivě pochodoval z místa na místo.

Když tě spatřil s úsměvem konstatoval, „Výborně. Ma’Riar si myslí, že stráže si už teď nic dovolit namítnout nemohou.“ odmlčel se, „Možná by tu Ma’Riar našel ještě starou vycházkovou hůl po svém pradědovi. Je to precizní práce a dodala by vám o trochu víc vážnosti.“ dodal a pootočil se ke skříni v chodbě. Otevřel ji a po chvilce přehrabávání vytáhl starou vycházkovou hůl. „Zbraně vám při návštěvě hradu vezmou… Ale hůl ne.“ pousmál se, „Kdopak by starci bral jeho hůl.“ a předal ti vycházkovou hůl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Odemkl jsi celu a Dunmer ihned vyběhl ven jakmile jsi mu uhnul. Nadechoval se, jako by chtěl dokázat, že už konečně dýchá čerstvý vzduch, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti nebylo.
„Máš mé díky.“ pronesl a pousmál se, „Odemkni si celu k té tvé přítelkyni a půjč mi klíče. Oběhnu vysvobodit zbytek.“ dodal, „Pak se vrátím a pomůžeme ti.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fjeratlof
Zpočátku se ti povedlo proniknout do tábora a obhlédnout si v něm situaci, ale byl příliš malý na to, aby tě skryl před zraky majitelů. Jeden z přítomných tě ihned vyrušil a nezdvořile ti naznačil, že se máš vzdálit od jejich stanů. Slova onoho vousatého muže, který měl část tváře pokreslenou nordskými značkami a symboly zaslechla i skupinka u ohně. Hudba ustala a postavy se začali ohlížet vaším směrem.
„Odejdi z tohohle tábora. Nejsi tu vítán.“ řekl Nord již o trochu přívětivěji ačkoliv jeho výraz ve tváři tak přívětivý nebyl. „Máme svých potížích dost a nestojíme o další.“ podotkl.
„Klid Brime…“ ozval se hlas ženy, která opustila kruh sedící u ohně, „Vždyť je to nord stejně jako my. Určitě ho trápí stejný problém a možná má i stejný cíl.“ pokračovala, a přitom položila ruku na rameno norda. Ten jen se jen nespokojeně zatvářil a upustil sekerku připnutou k opasku.

„Hádám, že nás pojí stejná cesta.“ pronesla směrem k tobě starší žena a pokynula muži ať se vrátí k ostatním. „Omlouvám se za Brima. Je nedůvěřivý i k vlastním od té doby co… Co přežívání není tak snadné, když máte za zády a na každém rohu donašeče Thalmoru.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Odkašlala sis, ale muž nijak nezareagoval. Nezareagoval ani když jsi do něj šťouchla nohou. Pouze jsi zaslechla tichý hlásek, který jako by tě zval do chatrče Prastaré. Muži nepatřil, neboť vůbec neotevřel ústa. Možná se ti to, ale pouze zdálo. Dveře by neměly být zamčené.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neodpovězené tahy
 
SuperHunter
Pomalu vejdu dovnitř.
 
Sarako
,,Děkuji hraběnko, domluvím se s Její Jasností, o tom, že by se k nám přemístila za pomoci teleportace, jakmile budeme za městskými hradbami, pokud se nám cestou k hradu povede najít dostatečně bezpečné místo. Až začnou Chorrolští prohrávat, mohla by regentka, nebo ten její povedený upíří rádce vydat rozkaz k popravení vězňů, nebo k jejich využití jako živého štítu, a oběma těmto situacím bych se rád vyvaroval."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Adrian_S
Počkám, až odejde a jak se tak stane, zvednu se od stolu a odejdu z místnosti. Zamknu, a odejdu do svého kabinetu. Tam si odložím věci, popadnu knihu o složitých ohnivých kouzlech a budu se učit. Zaměřím se hlavně na "spojená" kouzla (kruh+samovznícení, atd..). Studiu budu věnovat cca 2 hodiny.
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Fjeratlof
„Nechceš mi o tom, co se tu v okolí děje trochu povyprávět? Rád si to poslechnu. Možná bych Vám mohl nabídnout pomocnou ruku, pokud o ni stojíte."
Upravil/a Fjeratlof dne 06.03.2018 21:21
 
Aurelius
→ Tah 377

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
Opustil jsi učebnu, zamkl a pokračoval chodbou až ke svému kabinetu. Cestou jsi míjel kurýra, který spěchal ke komnatě arcimága. Jako by měl přinést něco velmi urgentního. Bušení na dveře jsi slyšel až ke svému kabinetu. Odemkl jsi dveře od kabinetu a vešel, zavřel za sebou a pokračoval hlouběji. Odložil sis věci stranou a popadl knihu.

Nalistoval jsi ‚spojená kouzla‘ a začal si číst teorii s nimi spojenou. Bylo jí opravdu hodně, oproti ostatním kouzlům dokázala teorie jednoho kouzla obsáhnout necelých deset stránek a mnohdy i přesto působil výklad poněkud zmateně a nejasně. Klíčové údaje, jak kouzlo předvést však byly sepsány zvlášť a poměrně srozumitelně.

Seděl jsi nad knihou a studoval tak pilně, že sis téměř ani nevšiml příchodu Seleny. Přišla velmi potichu, sebrala jen pár věcí ze svého stolu a pak se opět odebrala k odchodu. Nejspíš byla přesvědčená tě nerušit, a tak k tobě ani nijak nepromluvila. Zaslechl jsi až cvaknutí dveří. Tvoje teoretické znalosti ‚spojených kouzel‘ se zlepšily. Nyní ti některá základní ‚spojená kouzla‘ budou dělat menší problémy s vyvoláním a vyvoláš je rychleji, jejich následné udržování nebude rovněž tak náročné. Zaklapl jsi knihu. Dvě hodiny učení uběhly jako voda.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„To je situace se kterou jsem tak nějak zapomněl počítat.“ přiznal legát, „Ale myslím si, že vězně nepopraví. Spíše je budou si je ponechají jako nějakou pojistku. Ví, že jsou pro Brumskou hraběnku cenní a pokud poteče Chorrolské hraběnce do bot určitě se je pokusí vyměnit výměnou za své propuštění.“ dodal.
„Jestli jsou vůbec naživu…“ poznamenal kvestor, „Nechci šířit nějakou předběžnou paniku, ale co když už jsou všichni dávno mrtví? Byla by blbost nechávat si zrádce naživu, ne? Obzvlášť když je ten Delmus tak oblíbený u dvora.“
„Můj muž nezemřel. Cítím, že je naživu.“ zamítla hraběnka.
„Aha…“ odvětil stroze kvestor, „Koneckonců mě je to jedno. Jen byste měla počítat s tím, že regentka se svými vězni nejedná v rukavičkách. To, co předvedla našim legionářům nemělo obdoby. Něco tak krutého bych od spořádaného hrabství nečekal.“

„Když probíráme životy. Rád bych vzal regentku do vazby. Pakliže je pravda, že je ovládána upírem tak nesmí být zabita. Pokud to bude ve vašich silách nechte jí naživu.“ zdůraznil legát, „Musí se za svých zločinů zpovídat před soudem.“
„To vám nemohu slíbit legáte.“ odvětila pohotově hraběnka. Legát si povzdechl, velvyslankyně jen lehce přikývla, dvojice bratrů se nijak výrazně nevyjádřila. Nechávali mluvit svoji švagrovou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Svlékl sis zbroj a oblékl se do slušivého oděvu, vyzkoušel jsi pohyblivost. Nebyla nejhorší, ale nebyla to zbroj, a tak ses v oděvu necítil tak jako ve své zbroji. Poklidil jsi zbroj stranou a vyšel z pokoje. Ma’Riar mezitím netrpělivě pochodoval z místa na místo.

Když tě spatřil s úsměvem konstatoval, „Výborně. Ma’Riar si myslí, že stráže si už teď nic dovolit namítnout nemohou.“ odmlčel se, „Možná by tu Ma’Riar našel ještě starou vycházkovou hůl po svém pradědovi. Je to precizní práce a dodala by vám o trochu víc vážnosti.“ dodal a pootočil se ke skříni v chodbě. Otevřel ji a po chvilce přehrabávání vytáhl starou vycházkovou hůl. „Zbraně vám při návštěvě hradu vezmou… Ale hůl ne.“ pousmál se, „Kdopak by starci bral jeho hůl.“ a předal ti vycházkovou hůl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Odemkl jsi celu a Dunmer ihned vyběhl ven jakmile jsi mu uhnul. Nadechoval se, jako by chtěl dokázat, že už konečně dýchá čerstvý vzduch, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti nebylo.
„Máš mé díky.“ pronesl a pousmál se, „Odemkni si celu k té tvé přítelkyni a půjč mi klíče. Oběhnu vysvobodit zbytek.“ dodal, „Pak se vrátím a pomůžeme ti.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fjeratlof
Žena bez sebemenšího zaváhání přikývla, „Pojď se mnou k ohni.“ vyzvala tě následně a sama se vrátila k ohni, následoval jsi jí. Zatím co se žena usadila na okraj lavičky, muž, který tě předtím vyrušil při prohledávání tábora vhodil do ohně kus suchého dřeva a vrhl na tebe nedůvěřivý pohled.

Bardkou byla mladá žena v teplejším oděvu, její tiché tóny ustaly, jakmile jsi se přiblížil k ohni, očima si tě prohlížela, ale nic nenamítala. Seděla na menším dřevěném sudu. Dalším ohřívajícím se u ohně byl o dost starší muž, rovněž nord. Dlouhé šedivé vlasy i vousy měl různě ozdobně pokroucené a zamotané, seděl na lavičce zabalen do hnědé kožešiny. Jeho zrak se upíral k ohni nikoliv k tobě. Posledním přítomným byl rovněž muž, odhaduješ, že mu bude něco málo kolem tebe. Opasek mu zdobil starý precizní meč z kovárny v Bílém průsmyku.

„Nevěděl jsem, že jsme tábor pro bloudivé cestující…“ poznamenal mladý nord, který po těchto slovech našel v podporu u Brima, který jej kývnutím podpořil. „Měl jsem za to, že máme svých problémů dost.“ podotkl.
„Tiše… Grime. Posedí s námi u ohně. Jedna noc naši situaci rozhodně nezhorší.“ napomenula ho starší žena, „Jen se posaď.“ pokynula ti a popostrčila mladého norda aby ti uvolnil kousek místa na lavičce.
„Sigrid má pravdu. Musíme být pohostinní k našich bratrům a sestrám. Jistě ho čeká podobný osud jako nás. Určitě také prchá před Thalmorem a jeho justiciáři.“ pronesl nejstarší nord, „Takže… Copak tě přiválo do těchto končin?“ zeptal se tě následně. Hnědovlasá nordka mezitím začala pozvolna hrát podobnou melodii, aby trochu uvolnila situaci. Vousatý nord Brim se raději sebral a šel obejít ještě jednou tábor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Opatrně jsi vešla dovnitř. Rozhrnula korálkové závěsy a pozvolna pokračovala hlouběji do temného interiéru chatrče. Cítila jsi vůni nejrůznějších vonných svíček a směsici podivných pachů, které nejspíš do místnosti přinášela podivná výzdoba a tako kotlík k němuž se nakláněla spoře oděná redguardka s dlouhými do dredů spletenými vlasy. Tvůj příchod zcela ignorovala, ačkoliv tě musela slyšet přicházet.

„Věděla jsem, že přijdeš...“ ozval se hlas, který ale nepatřil ženě u kotlíku nýbrž ženě, která seděla na dřevěné židli, zprvu sis jí vůbec nevšimla. Jako ti do oka padla směsice tetování, která překrývala téměř celé její polonahé tělo, dlouhé černé vlasy jí kryly polovinu těla, ale přesto umožňovaly spatřit podivný amulet, který zdobil hruď. Sukně byla vytvořená z různých kostí a jiných podivností. „Osudu nelze poručit…“ pokračovala pozvolna potetovaná žena, „Přistup blíže drahá ať mohu pohlédnout do tvé tváře.“ vyzvala tě následně a upřela k tobě své rudě žnoucí oči. „Přišla sis vyslechnout proroctví? Nebo mě snad požádat, abych se milostivě přesídlila jinam a společně se mnou i zbytek osadnicta?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neodpovězené tahy
 
Fjeratlof
„Můj důvod, proč jsem si vydal zrovna do Brumy, není dvakrát veselý. Před pár dny jsem se se svými druhy vypravil do jedné ze starobylých nordských kobek poblíž Cyrodiilských hranic. Naše společenství se na takovéto prospěšné čištění těchto kobek už pár let zaměřovalo, ale na tuhle kobku jsme nestačili. Místních dragirů bylo příliš mnoho. Všichni mí druzi v kobce padli, až na jednoho, kterému se společně se mnou podařilo utéct, ale byl zasažen šípem. Potřebovali jsme se dostat do nejbližšího města a tím byla právě Bruma. Kousek před cílem naší cesty ale však podlehl na krvácení z rány od šípu. Nezbylo nic jiného, než abych se do Brumy dostal sám. No a proto tu jsem.“
Upravil/a Fjeratlof dne 06.03.2018 21:22
 
Adrian_S
Zaklapnu knihu a uklidím jí do stolu. Pak si vezmu brašnu s deníkem a odejdu z kabinetu ven. Zamknu a vydám se do učebny, kde se má konat přednáška o bleskové magii. Sednu si do jedné z volných lavic.
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
,,Když ve vězení nenajdeme nikoho, koho by jsme mohli zachránit, pokusíme se k jedné z věží a tam vyvěsit Brumskou vlajku na místo Chorrolské, což bude pro obránce na hradbách znamenat, že naše vojska pronikla do hradu a že je jejich snažení zbytečné, takže nejspíš radši začnou skládat zbraně, místo položení života za město, které co nevidět padne." zhluboka se nadechnu, pak dodám: ,,Jestli je tato porada u konce, rád bych informoval Její Jasnost o výsledku." a vydám se zpět za Therou, přitom při odchodu z místnosti nezapomenu na krátko sklopit hlavu.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 378

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
Schoval jsi knihu, popadl věci a odebral se pryč z kabinetu, zamkl jsi dveře a pokračoval chodbou do učebny ve které se měla odehrát přednáška elementové magie se zaměřením na blesková kouzla. Už při příchodu ke dveřím třídy sis všiml, že jsou dveře zavřené a vycházejí z místnosti tlumené hlasy. Pro jistotu jsi zaklepal a následně vešel dovnitř.

Uvnitř učebny se nacházelo čtyřicet učňů, mezi nimiž byly i dívky. Seděli různě rozprostřeni po celé učebně a moc volných míst ti nezbylo. Všichni měli připravené učebnice a poslouchali slova, kterými k nim promlouval profesor. Ačkoliv měl podle výpisu přednášek vést hodinu Valindor Benoch, před katedrou postával Dremwus Palagán. Magickou hůl měl odloženou stranou a deník, který předtím zabavil profesorce Spellorové měl odložený na katedře spolu s dalšíma dvěma deníky.
„Situace se má takto…“ zahájil svoji řeč, kterou jsi nejspíš dočasně přerušil pozdním příchodem, Palagán tě však nijak nenapomenul ani se k tobě nevyjádřil jak měla v oblibě Silverwoodová. „Benoch má neodkladné jednání a já jaksi nemůžu být na třech místech najednou. Proto proběhnou následující tři přednášky souběžně, alespoň po nějaký čas, než Benoch dojedná nějaké neodkladné záležitosti.“ rozhlédl se po třídě, „Snad by mu to nemělo trvat už moc dlouho.“ znělo z jeho úst s jistou mírou nadsázky, „Učňové zabývající se magií ledu mají práci rozdanou, stejně tak moji z řad magie ohně. Co se týče vás zabývajících se magií blesků…“ očima si zkontroloval počet, „Budete se věnovat samostudiu jakmile vám vysvětlím a projedu s vámi gesto a zaklínadlo. Tahle učebna není uzpůsobena k předvádění a v současném počtu je to stejně nemožné, proto zůstanete prozatím někteří v teoretické rovině.“ pokračoval v monologu a všichni mágové co přišli na přednášku s cílem naučit se nějaké kouzlo související s blesky poslouchali.

„Podle výpisu v deníku se máte věnovat kouzlům ‚bleskový plášť‘ a následně ‚stěna blesků‘ obě jsou to lehce pokročilé kouzla, ale nic výrazně komplikovaného.“ pootočil se k tabuli a očaroval telekinezí jednu z kříd, „Samotné gesto ‚bleskového pláště‘ je zpočátku velmi podobné gestu jiskření, ale v závěrečné fázi je odlišné a nešikovným bude dělat velké problémy.“ začal přednášet zatím co křída krasopisně opisovala zaklínadlo a následně se pustila do kresby gesta.

Palagán se rozhlédl po třídě, obešel katedru a vytáhl z přihrádky několik kamenů duší. Poté se otočil a pomocí velmi rychlého gesta telekineze vysunul čtveřici pilířů, které byly rozmístěny po dvou. Jedna dvojice na levém křídle učebny a lavic, druhá dvojice na pravé straně. Jakmile zaujaly pilíře požadovanou pozici a někteří novicové se opět vzpamatovali z vymožeností třídy podobným způsobem za použití telekineze rozmístil na každý pilíř jeden kámen duší.
„Uzpůsobení třídy je hodně nevyhovující.“ povzdechl si následně a očaroval i dřevěnou katedru, kterou začal přesouvat stranou, aby uvolnil co nejvíce placu před tabulí.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Dobrá. Tím pádem myslím, že máme vše projednané.“ přikývl legát, „Tím pádem případě můžeme poradu rozpustit. Přesně jak říkáte.“ dodal a poté se podíval na hraběnku, která s ním souhlasila.

Neotálel jsi a opustil stan, při odchodu jsi mírně sklopil hlavu. Déšť a celkově špatné počasí stále neustalo a zlepšení se také neblížilo. Při cestě do svého stanu sis všiml Felacara a nějaké ženy, lesní elfky oblečené do červeného roucha Císařských mágů. Její tvář zářila přívětivým úsměvem a nebyla ti vůbec povědomá. Navzájem si potřásli rukou a žena se pak odebrala ke stanu ve kterém se mělo uskutečnit diplomatické setkání. Cestou tě míjela, ale nijak výrazně ti nevěnovala pozornost, pouze hlavou kývla na pozdrav.

Odhrnul jsi látku a vešel do stanu. Thera se zrovna snažila praktikovat nějaké tobě neznámé kouzlo. Podle všeho se jí však příliš nevyvedlo, protože se nedostavil žádný viditelný výsledek a dunmerka nevypadala příliš nadšeně, když si všimla tvého příchodu.
„Zatracená kouzla…“ povzdychla si a zahodila kus papíru z knížky, „Chtěla jsem se přiučit jedno trošku komplikovanější, ale nepovedlo se.“ povzdychla si, „Jak probíhalo jednání s hraběnkou?“ zeptala se.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Svlékl sis zbroj a oblékl se do slušivého oděvu, vyzkoušel jsi pohyblivost. Nebyla nejhorší, ale nebyla to zbroj, a tak ses v oděvu necítil tak jako ve své zbroji. Poklidil jsi zbroj stranou a vyšel z pokoje. Ma’Riar mezitím netrpělivě pochodoval z místa na místo.

Když tě spatřil s úsměvem konstatoval, „Výborně. Ma’Riar si myslí, že stráže si už teď nic dovolit namítnout nemohou.“ odmlčel se, „Možná by tu Ma’Riar našel ještě starou vycházkovou hůl po svém pradědovi. Je to precizní práce a dodala by vám o trochu víc vážnosti.“ dodal a pootočil se ke skříni v chodbě. Otevřel ji a po chvilce přehrabávání vytáhl starou vycházkovou hůl. „Zbraně vám při návštěvě hradu vezmou… Ale hůl ne.“ pousmál se, „Kdopak by starci bral jeho hůl.“ a předal ti vycházkovou hůl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Odemkl jsi celu a Dunmer ihned vyběhl ven jakmile jsi mu uhnul. Nadechoval se, jako by chtěl dokázat, že už konečně dýchá čerstvý vzduch, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti nebylo.
„Máš mé díky.“ pronesl a pousmál se, „Odemkni si celu k té tvé přítelkyni a půjč mi klíče. Oběhnu vysvobodit zbytek.“ dodal, „Pak se vrátím a pomůžeme ti.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fjeratlof
Všichni u ohně vyslechli tvůj příběh, Sigrid jen tiše zamumlala nějakou modlitbu a bardka přestala hrát, aby i ona uctila nakrátko památku tvých přátel.
„My prcháme… Od té doby, co byl přijat konkordát nechává Thalmor pořádat domácí razie, každý, kdo má u sebe amulet Talose je nemilosrdně popraven nebo mučen, dokud nezahyne. Generál Valerius jim sice nejde přímo na ruku a snaží se bránit naše zájmy, ale tam kde generálův zrak nedohlédne se nic takového nedá očekávat.“ povzdechla si Sigrid, „Proto utíkáme. Chceme se vrátit zpět do Skyrimu… Třeba tam najdeme větší zastání. My nordové si určitě víru vzít nenecháme.“ odmlčela se.
„Tady v Brumě ještě takový vliv Thalmor nemá… Sbíráme síly k další cestě.“ podotkl starý nord a podíval se na bardku, „Můžeš pokračovat Rangelo. Můžeš pokračovat.“ pokynul jí k opětovnému hraní. Dívka bez sebemenšího zaváhání opět začala hrát na hudební nástroj.
„Thalmorský důstojník Nigramel na nás vyhlásil pátrání. Kdokoliv se nás pokusí skrýt, pomoci nám nebo nás bude krýt bude stejně potrestán jako my.“ ujala se opět slova Sigrid, „A to vše jen kvůli tomu, že jsme se odmítli vzdát naší víry a veřejně zničit naše oltáře a amulety.“ povzdychla si a vytáhla malý amulet Talose, který měla připevněný ke krku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Opatrně jsi vešla dovnitř. Rozhrnula korálkové závěsy a pozvolna pokračovala hlouběji do temného interiéru chatrče. Cítila jsi vůni nejrůznějších vonných svíček a směsici podivných pachů, které nejspíš do místnosti přinášela podivná výzdoba a tako kotlík k němuž se nakláněla spoře oděná redguardka s dlouhými do dredů spletenými vlasy. Tvůj příchod zcela ignorovala, ačkoliv tě musela slyšet přicházet.

„Věděla jsem, že přijdeš...“ ozval se hlas, který ale nepatřil ženě u kotlíku nýbrž ženě, která seděla na dřevěné židli, zprvu sis jí vůbec nevšimla. Jako ti do oka padla směsice tetování, která překrývala téměř celé její polonahé tělo, dlouhé černé vlasy jí kryly polovinu těla, ale přesto umožňovaly spatřit podivný amulet, který zdobil hruď. Sukně byla vytvořená z různých kostí a jiných podivností. „Osudu nelze poručit…“ pokračovala pozvolna potetovaná žena, „Přistup blíže drahá ať mohu pohlédnout do tvé tváře.“ vyzvala tě následně a upřela k tobě své rudě žnoucí oči. „Přišla sis vyslechnout proroctví? Nebo mě snad požádat, abych se milostivě přesídlila jinam a společně se mnou i zbytek osadnicta?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Šlo to dobře, podpoří nás legie, i vojsko z Vysokoskalí. Navíc mi hraběnka nechá přidělit i pár mužů, s kterými se pokusím probít až k hradu a osvobodit vězně, proto budu rád, když budeš celé bitvě přihlížet zpovzdálí, a až zdolám hradbu, spojíš se se mnou za pomoci telepatie, abych ti mohl dát vědět o bezpečném místě k teleportaci. Jakmile se dostaneme do hradu, budou pro nás tvoje kouzla dost důležitá." sáhnu si pod přilbu, špičkou meče si odříznu pramínek svých dlouhých vlasů hned u zátylku a podám jej Theře ,,Zkusíme si to s tou telepatií na nečisto a já se přitom pokusím myslet jenom na tebe, abych ti to usnadnil."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Adrian_S
Budu ho pozorovat a dělat si poznámky.
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Tondulin
"Půjdu otevřít celu Belwen, cestou se ještě porozhlídnu po něčem co by mohlo posloužít jako pouta či roubík.
 
Fjeratlof
„Držím s Vámi. I já bych ve svou víru v Talose před nějakým Thalmorem jen tak nezanevřel. Nemají žádné právo diktovat, jaký bůh se smí a nesmí uctívat." pravil jsem a zakručelo mi v břiše.
Upravil/a Fjeratlof dne 06.03.2018 21:22
 
BadWolf
"V tom případě asi bude lepší pokud necháme zbraně tady, abysme nepůsobili jako nějaká sebranka žoldáků."
podívám se na to jak je hůl pěkně zdobená
"Kdyžtak, jak moc si ceníte té hole? Neplánuji ji používat na boj, ale jeden nikdy neví."
Zkusně se projdu s holí.
"No, a ještě by neuškodilo kdybysme si všechno, celej plán, do detailů připomněli než vyrazíme. To jestli jsem na něco náhodou nezapomněl."

XVI...............................................................[Dcery Nebes]
The Sassy Master, Melon Lord!

http://i.imgur.com/SNisYpc.gif

That's all I got. It's pretty much my whole identity. BW, the meat and sarcasm guy.

http://i.imgur.com/UAsbdCU.jpg
 
SuperHunter
Sundám si helmu a pomalu přistoupím blíž.

"Přišla jsem vás požádat zda by jste byla ochotná se přesídli, popřípadě za jakých podmínek."
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8041 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5466 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4643 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12476 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7321 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6397 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6218 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7410 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist