Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství šesté
Leneren
fulo77 napsal:
pre mňa je jednoduchšie ako nemčina všetko Pfft

Němčina je neuvěřitelně jednoduchý Grin až na slovní zásobu, protože němci to měli ve zvyku zplácat ale dokonce mají výraz pro obličej co by si zasloužil rozbít Bacckpfeifengesicht
a pro Zármutkovou slaninu Grin Kummerspeck
Grin
 
Ligos
Mike napsal:
Sí, italsčtina je jednoduchá, ale já nemám dostatečnou vůli ani důvod ji umět. Smile


Tak to jsme na tom stejně... Ani nevím, jak už je to dlouho, co jsem se ji začal učit a nijak zvlášť jsem nepokročil... Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Mike
hRDLA: No jistě, že. Smile A nevím, lindvista bro potvrdí, že ČJ je nejtěžší slovanský. Ale možná se mýlím, nejsem znalý jihoslovanské větve. Smile
(teorieticky znalý, samozřejmě. Grin )

Len: Němci (a jejich Hóch dojč), Rakušané, Švýcaři spolu s Lichtenštejny, a část Belgičanů a Lucemburků... to všichni mluví německy a přitom všichni jináč. Smile

Chtěl bych opravdu dobře mluvit německy a usídlit se v Lichtenštejnsku.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Sprachvarietäten_Deutsch.png

E: Ligos: No... Grin Asi tak. V létě jsem si dal předsevzetí které skončilo v průběhu září. Grin
Upravil/a Mike dne 05.02.2014 19:53
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
fulo77
čo to je zármutková slanina? Grin
http://img191.imageshack.us/img191/899/fulopodpis.jpg
 
nagasadowcz
Francouzština je jazyk katastrofální, protože nedává smysl. Zrovna jako celý ten národ. To jediné, co stojí za to, je Bretaň a Alsasko Grin

Němčina je extrémně systematická a logická. Pravidel je v ní však tolik, že je obtížné se je všechny dokonale naučit. Pravda ovšem je, že jak se je jednou naučíte, můžete se na ně v drtivé většině případů spolehnout. To u francouzštiny neplatí.

Čeština je naprosto tragický jazyk a nezávidím žádnému cizinci, který se ji hodlá učit. Slovenština je na tom podobně. bodejť by ne, když jsme jim ji vynalezli my.

Italština je zvulgárněná latina. Latina je velice logická, řádná, systematická. Ovšem zdaleka ne tak komplikovaná jako němčina. Italština je vlastně její zjednodušenou formou, takže ano, je relativně lehká k naučení. Ani výslovnost přitom není pro českého žáka nikterak náročná.

Ze slovanských jazyků... nevím, jestli je možné označit češtinu za nejtěžší. Taková ruština a polština také nejsou žádný med. Pro nás tedy ano, my jsme Slované, ale pro cizince, myslím, ne.

Tolik tedy k jazykovému problému aspirující lingvista Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Ligos
Obávám se, že jeden z tvých odstavců nenechá některé hlavy chladné a jsem zvědavý na reakce... Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Leneren
Mike napsal:
hRDLA: No jistě, že. Smile A nevím, lindvista bro potvrdí, že ČJ je nejtěžší slovanský. Ale možná se mýlím, nejsem znalý jihoslovanské větve. Smile
(teorieticky znalý, samozřejmě. Grin )

Len: Němci (a jejich Hóch dojč), Rakušané, Švýcaři spolu s Lichtenštejny, a část Belgičanů a Lucemburků... to všichni mluví německy a přitom všichni jináč. Smile

Chtěl bych opravdu dobře mluvit německy a usídlit se v Lichtenštejnsku.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Sprachvarietäten_Deutsch.png

E: Ligos: No... Grin Asi tak. V létě jsem si dal předsevzetí které skončilo v průběhu září. Grin

Miku věř mi, že já to vím, protože v polovině těch zemí jsme už byl Smile Já tento jazy studuji a jsem si toho vědom Wink
@Naga: Abych řekl pravdu mě nijak složitá nepříjde Smile Jediný co mi tam příjde náročný je naučit se členy a slovní zásobu Smile Ale naštěstí u těch složenin je to dost jednoduché Grin
EE: Ale co se týče těch pravidel v tomhle roce se ještě nebudu učit až tolik těch složitějších jevů a tak, horší to bude ve 3 ročníku, kde budeme přímo aplikovat a používat odborné názvy z ekonomie, politiky a podobně Grin
Upravil/a Leneren dne 05.02.2014 20:21
 
fulo77
@Ligos: na tú slovenčinu sa nevyjadrím, základ jazykov je staroslovienčina, takže nech si každý tvrdí čo chce, mne to je jedno... názory druhých treba rešpektovať aj keď sú hlúpe Grin
http://img191.imageshack.us/img191/899/fulopodpis.jpg
 
Diego
No, tak je pravda, že francouzština mi šla lépe než němčina, kterou jsem se učil mnohem déle.
 
Ligos
fulo77 napsal:
@Ligos: na tú slovenčinu sa nevyjadrím, základ jazykov je staroslovienčina, takže nech si každý tvrdí čo chce, mne to je jedno... názory druhých treba rešpektovať aj keď sú hlúpe Grin


Ale já měl na mysli hned ten první odstavec s tou Francouštinou a ne tuhle všem Čechům známou skutečnost!

...............................


Kecám, jistě že jsem myslel tohle... Grin
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
fulo77
prečo si myslíte že ste nám vymysleli jazyk?? videli ste niekedy ako vyzerala Bernolákovská slovenčina? veď to nemalo s češtinou takmer nič spoločné... aj keď ste mali jazyk uzákonený skôr, slovenské nárečia tu boli dlho...

až teraz som si prečítal pod čiarou Wink
Upravil/a fulo77 dne 05.02.2014 20:22
http://img191.imageshack.us/img191/899/fulopodpis.jpg
 
Leneren
No já měl za to, že jsme měli v počátku společný jazyk ve více nářečích nebo ne? Smile
 
Ligos
Vždyť jsi říkal, že se k tomu vyjadřovat nebudeš... Grin

A za druhé - nevím jak Naga, ale já to myslel jako vtip! Wink

EDIT: Mno, už jsem si přečetl tvůj edit... Uff, myslel jsem, že je zaděláno na mezinárodní konflikt...Shock
Upravil/a Ligos dne 05.02.2014 20:25
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Mike
nagasadowcz napsal:
Francouzština je jazyk katastrofální, protože nedává smysl. Zrovna jako celý ten národ. To jediné, co stojí za to, je Bretaň a Alsasko Grin

Němčina je extrémně systematická a logická. Pravidel je v ní však tolik, že je obtížné se je všechny dokonale naučit. Pravda ovšem je, že jak se je jednou naučíte, můžete se na ně v drtivé většině případů spolehnout. To u francouzštiny neplatí.

Čeština je naprosto tragický jazyk a nezávidím žádnému cizinci, který se ji hodlá učit. Slovenština je na tom podobně. bodejť by ne, když jsme jim ji vynalezli my.

Italština je zvulgárněná latina. Latina je velice logická, řádná, systematická. Ovšem zdaleka ne tak komplikovaná jako němčina. Italština je vlastně její zjednodušenou formou, takže ano, je relativně lehká k naučení. Ani výslovnost přitom není pro českého žáka nikterak náročná.

Ze slovanských jazyků... nevím, jestli je možné označit češtinu za nejtěžší. Taková ruština a polština také nejsou žádný med. Pro nás tedy ano, my jsme Slované, ale pro cizince, myslím, ne.

Tolik tedy k jazykovému problému aspirující lingvista Grin

Souhlas. Grin To jediné, co za to stojí z Frrrancie je Norrrman a Louis de Funés. Grin

Čeština je něco, co bylo uděláno (podle mého) do té podoby, v jaké ji máme obrozenci, kteří mluvili tak nějak německy a snažili se do jazyka, kterým spíš mluvili nižší vrstvy zavést řád, jako v němčině (je to tak Nago, nebo ne?) ... a vzniklo z toho todle, jinak opravdu, jak píše Fulo, všechny slovanské jazyky mají základ v staroslověnštině... nicméně, nevím, jak to bylo přímo s vývojem slovenštiny... Smile

Co se mi mo líbí z italštiny je, jak vyslovují značku HTC: [Akka tý čí] Grin

Leneren napsal:
Mike napsal:
hRDLA: No jistě, že. Smile A nevím, lindvista bro potvrdí, že ČJ je nejtěžší slovanský. Ale možná se mýlím, nejsem znalý jihoslovanské větve. Smile
(teorieticky znalý, samozřejmě. Grin )

Len: Němci (a jejich Hóch dojč), Rakušané, Švýcaři spolu s Lichtenštejny, a část Belgičanů a Lucemburků... to všichni mluví německy a přitom všichni jináč. Smile

Chtěl bych opravdu dobře mluvit německy a usídlit se v Lichtenštejnsku.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Sprachvarietäten_Deutsch.png

E: Ligos: No... Grin Asi tak. V létě jsem si dal předsevzetí které skončilo v průběhu září. Grin

Miku věř mi, že já to vím, protože v polovině těch zemí jsme už byl Smile Já tento jazy studuji a jsem si toho vědom Wink
@Naga: Abych řekl pravdu mě nijak složitá nepříjde Smile Jediný co mi tam příjde náročný je naučit se členy a slovní zásobu Smile Ale naštěstí u těch složenin je to dost jednoduché Grin
EE: Ale co se týče těch pravidel v tomhle roce se ještě nebudu učit až tolik těch složitějších jevů a tak, horší to bude ve 3 ročníku, kde budeme přímo aplikovat a používat odborné názvy z ekonomie, politiky a podobně Grin


A byl jsi v Lichtenštejnsku? Smile
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
fulo77
ma to nejako vcuclo Grin som sa zľakol že to je bežne známy fakt v Čechách Pfft bolo veľa podobných nárečí, my sme mali najskôr uzákonený jazyk Branolákovský, to bolo západoslovenské nárečie, teraz od Štúra máme stredoslovenské... ale inak ich je mnoho, ja som blízko Moravy, tu sa hovorí všelijako Grin
http://img191.imageshack.us/img191/899/fulopodpis.jpg
 
Leneren
Ne nebyl, ale jak říkám jsme si vědom těch rozdílů, a to nejen pro to, že se učíme jak tu původní německou němčinu, ale i tu rakouskou a částečně švýcarskou, kdy nám častokrát ukazují rozdíly i z jiných. A často ji tady slyším a chotbách, z většiny německy mluvících zemí plus další cizince co jsou u nás na zájezdu a učí se němčinu Wink
 
Mike
Grin Tak to koukej napravit. Grin

.. mě třeba fascinuje, že snad krom němců nikdo nepoužívá už ß ale všici ss... ß mi přjde hustý, mám ho namalovaný na mac klávesnici Grin
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
kissko384
učím sa ruštinu a zdá sa mi ľahšia ako angličtina Frown

Ale najlepší sú aj tak Chorváti - píš ako počuješ Grin
Ďakujem za každú raduWink
Jedného pekného dňa si snáď nastavím aj profilovku Grin
 
Mike
Smích mi bránil v dokoukání se... Grin Grin Grin
YouTube Video

http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Ligos
Ehm...
sorry, v tomto případě nelze nic, než použít tento EMOtikon:

Shock

A upřímně si přeju, aby to bylo myšleno jako vtip a ne jako holá skutečnost...
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství osmé Pokec 801 04.03.2024 22:02
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství sedmé Archív fóra 6000 09.09.2015 22:02
BUG nekonečná válka, spadlý z oblohy, osvobození skyrimu Skyrim - dotazy, návody,.. 2 22.06.2015 15:35
předměty nezůstávají tam kde by měli Skyrim - dotazy, návody,.. 11 18.10.2014 16:46
Nekonečné questy? Archív zodpovězených dotazů 4 26.07.2014 17:24
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8046 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist