Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství páté
Tasemnice
BadWolf napsal: (pokud vám to Whirt neřekl, já si totiž o každým z vás vedu složku Šaman)


Sice se mě to netýká, ale je to hodně znepokojující Grin

Nagouši, vítej zpět Wink

Sakra, tak Mikulášovi asi nikdo nezmínil, že teď bydlím na koleji, a přinesl mi balíček domů :/ Ale zase se stavil dneska na večerní přednášce o samoinfekci parazity, čert nám odnesl jednoho profesora za jeho excentrické názory na fylogenezi a přednášejícímu (tomu týkovi, co schválně snědl tasemnice) dal čokoládu "za ochranu ohrožených parazitů" a přidal ještě jednu pro jeho tasemnice (prý má teď tři)... a ten chlápek byl TAK skvělej! Ta přednáška byla sama o sobě strašně zajímavá (nejvíc mě pobavil příběh o tom, jak se jeden vědec snažil dostat africké parazity do Ameriky, aby mohl zkoumat, jak se jim bude v Americe dařit, ale úřady mu zakázali úmyslně přivést do USA nový druh nebezpečného parazita, tak to vyřešil tak, že odjel do Afriky a čvachtal se tam v Nilu tak dlouho, dokud do něj nenalezli cerkárie, pak přejel nakažený zpátky do USA a čvachtal se prozměnu zase v tamních řekách GrinGrin S tímhle už úřady nepočítaly...), ale hlavně jsem se tam tak nasmála, jako se jindy nezasměju za celé měsíce Grin Ge-ni-ál-ní Grin Shání teď dobrovolníky na další pokusy se samoinfekcí Grin
 
Mopidu
My Mikuláše moc neslavíme, jen si podarujem balíčky z čokoškou. Stejně jako velikonoce. Nemám moc příbuzných v ČR, žádný sestřenice, bratranve a strejdu jen postiženýho...tak k nám nikdo nechodí, o velikonocích max. tak děda Grin
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Ligos
Á, jak rád vzpomínám na dětský léta, kdy jsme s bráchou napjatě očekávali každý takovýto podvečer příchod čertů s Mikulášem!
Tehdá u nás chodili dům od domu, zlobivé strkali do pytlů a dávali jim slámu a uhlí, ty hodné ochránil před čerty Mikuláš...
(zajímavé je, že podle tohodle jsme byli s bráchou nejdřvív zlobiví a pak hodní)...
Ale tomu já říkám čerti - kravský rohy, oháňka, kožichy až na paty... Mikuláš měl pravý farářský mundůr půjčený od faráře, (až na mitru samozřejmě- ale i ta vypadala fakt dobře) kovovou zlacenou berli a vousy, že vypadaly fakt opravdově a ne jako dneska ti šašci s papírovými kostýmy, vousy z vaty a berlou z alobalu...

Bohužel se tahle tradice v naší vísce rozpadla a dnes jsou jen společné besídky s rádoby čerty a rádoby Mikulášem... Sad

EDIT: A když jsem dnes v rádiu slyšel mluvit nějakou psycholožku, že děti by se neměli strašit čerty, tak bych jí nejradši kopnul. A rodiče, kteří na ní dají jakbysmet...
Neříkám nějak to přehánět, ale takové to zdravé postrašeníčko, aby děcka alespoň chvilku nezlobili, má něco do sebe...

Za našeho mládí to bylo normální a jsme nějak psychicky vyšinutý? NO DO HÁJE JSME NEBO NE???? Grin
Upravil/a Ligos dne 05.12.2013 23:37
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Whirt
Vaše generace? Rozhodně jste normálnější než ta naše Grin

Ale když mě to tudle říkala mamka, že tohlě jakýsi psycholožka říkala, valil sem oči. Já jsem jako malý Mikuláše naprosto žral. Bráchové v domě a já už za brankou vyhlížel čerty Grin
 
Leneren
Já měl jako malý z čertů strach a upřímě myslím, že dětem jen prospěje když se občas bojí Smile Grin
 
Ligos
Reklama:

Lidi, nepřehlédněte další díl Skyrimského průvodce na hlavní stránce! Smile
Konec reklamy.

-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Mike
Ligos napsal:
Reklama:

Lidi, nepřehlédněte další díl Skyrimského průvodce na hlavní stránce! Smile
Konec reklamy.

Hodím ho do přehledu všech dílů. Smile

//Edit: Aha, no už to tam je… Grin
Upravil/a Mike dne 06.12.2013 09:59
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
EldeR
Já se čertů alespoň co si pamatuju nebál, zato se mi nikdy nelíbil ten strejda s holí a bloncka s křídlama ... Grin nicméně jako nevěřícímu člověku mi veškerý tenhle cirkus co se děje kolem vánoc nelíbí, o to víc, co z toho udělali obchodníci a média. V podstatě bych řekl, že posledních 22 let nesnáším vánoce a vše s nimi spojené. Moje klasická vánoční průpovídka zní... "Zas*aný vánoce a zku*venej novej rok" a obvykle ji používám jako projev alergie na obchoďáky, televizní program a tlupu idiotů, co mě v tomto čase neustále nabízejí "životně důležité a výhodné produkty".
Nicméně dodržuju si takové svoje vánoční zvyky, mezi něž patří to, že od půlky listopadu nadávám na vánoce, odmítám se účastnit čehokoliv s vánocemi spojeného, nemám radost z vánočních dárků, nenávidím koledy a další. Dále na štědrý den pravidelně koukám místo pohádek na moje dva oblíbené filmy, Četu a Hamburger hill, hraju násilný hry se spoustou krve a občas si du na nějaký chat ulevit do místnosti "Nenávidím vánoce".
Ale to sem nějak odbočil od těch čertů .. Grin Nicméně, dřív ač nebylo tolik možností, byli ty masky lepší jak dneska, což odporuje zdravýmu rozumu, nebo spíš vypovídá o lenosti a také o tom, že ve spoustě případech nejde o to, udělat něco pro děti, ale napakovat se za co nejmenší námahu.

P.S. zároveň se omlouvám všem, koho by se moje vánoční nabručenost nějak dotýkala, ale já si nemůžu pomoct, já to prostě nesnáším a celej ten cirkus mě silně vytáčí.
Upravil/a EldeR dne 06.12.2013 10:00
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Mike
Ta tlupa mě dostala…. Grin Grin
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Tasemnice
EldeR: 1) obchodníci a média dělají cirkus ze všeho a člověk se tím nemusí nechat nijak výrazně ovlivňovat, 2) Vánoce v ČR, kde je stejně drtivá většina lidí nevěřících, už rozhodně není nábženský svátek, stal se z toho svátek, kteří lidé slaví, protože ho mají rádi, ne protože by chtěli oslavovat narození Krista. Většina věcí na tomhle světě nakonec funguje jinak, než jak byla původně zamýšlena (třeba evoluce je toho plná a funguje to). Nehledě na to, že je to syntéza křesťanské a staropohanské tradice. To, že mají vánoce nějakou historii, bych jim nevyčítala.
 
Ligos
Ano,
pak jsou jsou ale malé ostrůvky (rodiny), které Vánoce berou jako náboženské svátky a ten humbuk okolo je nezajímá. Tyhle lidi vědí, že Vánoce nejsou o dárcích a svátky tráví v poklidu a pohodě a umí si vychutnat takové to kouzlo Vánoc (které právě ti prachsprostí obchodníci akorát jen využívají a dělají z něho tupou kýčovitost).
Naštěstí znám hned několik takových rodin a to je dobře! Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
LordeS
Za*raný Vánoce, za*raná facha a zku*venej novej rok...... Jo to by celkem sedělo Grin Grin sice když jsem tohle vykřikoval posledně tak jsem na silvestra prokalil přes dva tácy, a přes ten rok si koupil novej notebook, pořídil si tetování, našel bezvadnou holku, jel na svou první dovolenou bez rodičů, byl dva týdny na vysoké škole a dostal povýšení v práci Grin takze vcelku dobrý rok Grin Grin Grin
http://svoboda.jiri.jh.sweb.cz/M%C5%AFj%20film.gif

Est Sularus Oth Mithas

http://steamsignature.com/profile/czech/76561198083204883.png

Povídka z postapocalyptického světa (Fallout) zde
Máš zájem o Let´s play videa ze Skyrimu a dalších? Klikni zde Wink
LPéčková Facebook fan page Smile klikni zde
Netradiční DrD (hra na hrdiny) ze světa Fallout zde Smile
Chceš vést Osadníky k lepšímu životu? Navštiv je zde Grin
Steam nick: LordeS111 Origin nick: LordeS11
 
https://www.facebook.com/pages/Lordes-LP/138224323
LordeS
Ligos napsal:
Ano,
pak jsou jsou ale malé ostrůvky (rodiny), které Vánoce berou jako náboženské svátky a ten humbuk okolo je nezajímá. Tyhle lidi vědí, že Vánoce nejsou o dárcích a svátky tráví v poklidu a pohodě a umí si vychutnat takové to kouzlo Vánoc (které právě ti prachsprostí obchodníci akorát jen využívají a dělají z něho tupou kýčovitost).
Naštěstí znám hned několik takových rodin a to je dobře! Smile


Přesně takhle by to mělo vypadat. Smile
http://svoboda.jiri.jh.sweb.cz/M%C5%AFj%20film.gif

Est Sularus Oth Mithas

http://steamsignature.com/profile/czech/76561198083204883.png

Povídka z postapocalyptického světa (Fallout) zde
Máš zájem o Let´s play videa ze Skyrimu a dalších? Klikni zde Wink
LPéčková Facebook fan page Smile klikni zde
Netradiční DrD (hra na hrdiny) ze světa Fallout zde Smile
Chceš vést Osadníky k lepšímu životu? Navštiv je zde Grin
Steam nick: LordeS111 Origin nick: LordeS11
 
https://www.facebook.com/pages/Lordes-LP/138224323
EldeR
Tasemnice napsal:
EldeR: 1) obchodníci a média dělají cirkus ze všeho a člověk se tím nemusí nechat nijak výrazně ovlivňovat, 2) Vánoce v ČR, kde je stejně drtivá většina lidí nevěřících, už rozhodně není nábženský svátek, stal se z toho svátek, kteří lidé slaví, protože ho mají rádi, ne protože by chtěli oslavovat narození Krista. Většina věcí na tomhle světě nakonec funguje jinak, než jak byla původně zamýšlena (třeba evoluce je toho plná a funguje to). Nehledě na to, že je to syntéza křesťanské a staropohanské tradice. To, že mají vánoce nějakou historii, bych jim nevyčítala.


Drobné nepochopení .... nevyčítám nic vánocům ať v historii, nebo nyní....jde o náboženský svátek a ty za nic samy o sobě nemůžou, jde spíš o to, co se tady z toho stalo, což je v podstatě důvod pro můj postoj k tomuto ročnímu období.
Paradoxně ač nevěřící a odpůrce "moderních vánoc", je díky tomu svému postoji asi prožiju v podstatě tradičně, neboť od 19.12 do 6.1. mám dovolenou a nehodlám dělat v podstatě nic, natož panikařit někde po obchodech, s vánoční výzdobou, nebo s uměle vytvářenou vánoční náladou. Takže kdybych ještě rozjímal o různých věcech, tak nejspíš dodržím smysl vánoc jako svátků klidu (tak jak ho chápu já) v podstatě víc, jak pološílený stádo vymetačů slev a otroků Santaklause (toho dementního dědka z reklamy na Cocacolu)... Grin Grin Grin
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Ligos
LordeS napsal:
Za*raný Vánoce, za*raná facha a zku*venej novej rok...... Jo to by celkem sedělo Grin Grin sice když jsem tohle vykřikoval posledně tak jsem na silvestra prokalil přes dva tácy, a přes ten rok si koupil novej notebook, pořídil si tetování, našel bezvadnou holku, jel na svou první dovolenou bez rodičů, byl dva týdny na vysoké škole a dostal povýšení v práci Grin takze vcelku dobrý rok Grin Grin Grin


Jo jo, je známo, že lidi si holt stěžují stále a pořád, i když jsou na tom vlastně dobře... (což osobně moc nechápu, protože já jsem se svým životem fakt spokojenej a na Silvestra si akorát přeju, aby další rok byl alepspoň stejně tak dobrej, jako ten předchozí...) Grin
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
LordeS
Ligos napsal:

Jo jo, je známo, že lidi si holt stěžují stále a pořád, i když jsou na tom vlastně dobře... (což osobně moc nechápu, protože já jsem se svým životem fakt spokojenej a na Silvestra si akorát přeju, aby další rok byl alepspoň stejně tak dobrej, jako ten předchozí...) Grin


Však hej, já to vykřikoval rok předtím, než se mi poštěstilo to co jsem psal. Grin když přeju štěstí, tak to dopadne blbě Grin
http://svoboda.jiri.jh.sweb.cz/M%C5%AFj%20film.gif

Est Sularus Oth Mithas

http://steamsignature.com/profile/czech/76561198083204883.png

Povídka z postapocalyptického světa (Fallout) zde
Máš zájem o Let´s play videa ze Skyrimu a dalších? Klikni zde Wink
LPéčková Facebook fan page Smile klikni zde
Netradiční DrD (hra na hrdiny) ze světa Fallout zde Smile
Chceš vést Osadníky k lepšímu životu? Navštiv je zde Grin
Steam nick: LordeS111 Origin nick: LordeS11
 
https://www.facebook.com/pages/Lordes-LP/138224323
EldeR
Chlapci tak to vám v podstatě závidím, protože letošní rok stál totálně za hov*o, když se tak za ním ohlídnu, tak bych snad i brečel ..... Frown
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Tasemnice
Jo, tak tahle komercizace vánoc mi taky vadí, ale ze bych kvůli ni nesnášela vánoce, to ne...

Jsou rodiny, kde se vánoce neslaví z náboženských důvodu a ani v nich nejde primarne o darky Wink
 
BadWolf
Whirt: No vidíš, já na tebe zapomněl Grin! Tak ti jdu napsat tah Grin

BTW lidi, taky je u vás ten [na další stránce najdete popis vichru Pfft] vichr? U nás tady na severu by to vodfouklo plejtváka...
Jestli se to do pondělí nezlepší tak nejdu do školy Grin
Upravil/a BadWolf dne 06.12.2013 21:46
XVI...............................................................[Dcery Nebes]
The Sassy Master, Melon Lord!

http://i.imgur.com/SNisYpc.gif

That's all I got. It's pretty much my whole identity. BW, the meat and sarcasm guy.

http://i.imgur.com/UAsbdCU.jpg
 
nagasadowcz
1) Garry's Mod si nepořídím. Zas kvůli tomu instalovat hry, které to vyžaduje, to bych mohl ohrát.

2) Často říkám, že nesnáším vánoce. Není to tak docela pravda. Miluju vánoce jako všechny svátky vycházející z tísíců let pohanské evropské tradice. Lépe můj vztah k nim vyskytuje věta - nesnáším moderní komerční pokrytecké dny, které lidé z vánoc udělali.

3) Já se čertů bál strašně. Pamatuju, jak jsem se vždycky dědečkovi schoval za panděro a prosil jsem, ať mě chrání a ať už jdou. A pak jsem si vždycky říkal, že příští rok už se bát nebudu a zase jsem se bál. Došlo to tak daleko, že jsem jednoho večera zalezl pod stůl a odmítal zpod něj vylézt Grin Od té doby to bylo tak, že někde venku potkali Mikuláše a ten mě pozdravuje a posílá mi nějaké sladkosti. A vlastně hned nějaký rok nebo dva na to po našem sousedství Mikuláš přestal chodit. Jeden kamarád má bratrance, který se čerta v dětství lekl poněkud více a dodnes koktá. Inu, strašení dětí v určité míře může být v pořádku, ale jako dítě, které bylo vždycky úzkostné, myslím, že záleží na konkrétním člověku. A to je pak na rodičích, aby to své dítě znali a podle toho se zařídili. Ovšem tvrzení, že to děti děsí a mělo by se toho nechat, to je nesmysl. Každý, ať dělá, co uzná za vhodné Smile

4) BW, proč plyšáky probohy?! Ale dědkuju, no Grin

5) Tasemničko, děkuji a vítám Grin
Upravil/a nagasadowcz dne 06.12.2013 18:03
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství osmé Pokec 801 04.03.2024 22:02
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství sedmé Archív fóra 6000 09.09.2015 22:02
BUG nekonečná válka, spadlý z oblohy, osvobození skyrimu Skyrim - dotazy, návody,.. 2 22.06.2015 15:35
předměty nezůstávají tam kde by měli Skyrim - dotazy, návody,.. 11 18.10.2014 16:46
Nekonečné questy? Archív zodpovězených dotazů 4 26.07.2014 17:24
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4085 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8048 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5472 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4648 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12483 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7326 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6399 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7416 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist