Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
Líbí se Vám tyto Lore série?
Ano Ano 75%[6 Hlasy]
Ne Ne 25%[2 Hlasy]
Nevím, jsem hloupý a nemám vlastní názor :D Nevím, jsem hloupý a nemám vlastní názor :D 0%[0 Hlasy]
Počet hlasů : 8
 Tisk diskuze
Historie Nirnu
Demetrius
Ahoj,

narazil jsem na Youtube na zajímavý kanál, kde jeden týpek pomocí obrázků a videí vysvětluje historii Nirnu. Je to opravdu moc podařené a jsem si jistý, že to neznáte. Rozhodl jsem se, že Vám to sem přepošlu, aby jste to shlédli i Vy. Dnes pro zajímavost vyšel další patnáctiminutový díl o Císařských.
- pokud je v nesprávné sekci, tak se omlouvá. Sekce "zajímavosti" mi přišla ale jako nejvhodnější Smile


Jednotlivé díly:

Prolog


Ch.1 Daedry


Ch.2 Aedry


Ch.3 Cechy


Ch.4 Temné bratrstvo


Ch.5 Argonian


Ch.6 Dunmer


Ch.7 Dwemer


Ch.8 Nordové


Ch.9 Draci


Ch.10 Imperiálové


Knihy:

Boethiah's Proving


Amulet of Kings


Ostatní:

Jeho Lore vlog


Doufám, že se Vám to líbilo. Mně osobně to velmi pomohlo v orientaci děje.
Rád bych také upozornil, že já, Demetrius nejsem autorem. Autorem je ShoddyCast!

Upravil/a Demetrius dne 07.07.2013 12:14
Nejoblíbenější díl:

http://i1003.photobucket.com/albums/af156/Scorien/Elderscrolls4.jpg

Steam jméno: Commenus
Oblíbená rasa: Imperiál
Oblibený způsob hraní: Těžká zbroj, meč + štít, obnova
Oblíbená frakce: Ledohradská univerzita
Politický směr: Cyrodiilská republika
 
Tasemnice
Pěkné. Zkoukla jsem prolog, postupně se pustím i do zbytku. Zvlášť na daedry se těším Smile Přesně pro tohle mám TES radši než ostatní hry, co jsem hrála- tak komplexní a promyšlený svět, pořád je co zkoumat, objevovat, dávat si do souvislostí. Navíc autoři nedávají úplně stranou logiku, alespoň v některých případech- zrovna včera jsem si říkala, jak je hezké, že na Solstheimu je dominantním podložím čedič, hornina vulkanického původu. Vždycky když něco dává smysl, mám z toho radost Grin
Je fajn, že někdo dal základy takovýmhle způsobem dohromady.
Upravil/a Tasemnice dne 07.07.2013 13:19
 
Whirt
Ano, jak píše tasemnice, na TES, pokud člověk nepřečetl celou UESP, je stále co objevovat. Přesto nejsem úplným fanouškem téhle video-série (shlédl jsem ji už dříve), protože mám pocit, že autor je především ovlivněn Skyrimem a některé věci si neověřil na spolehlivých zdrojích jako třeba zmíněná UESP nebo TESWiki...
 
Tasemnice
Nějaký příklad Whirte? Sama se v TES universu nijak zvlášť nevyznám, takže preciznost nemůžu posoudit, nerada bych se ale něco "naučila" špatně...
 
Ligos
Raději dávám přednost psanému slovu s občasnou tématickou obrazovou přílohou.

Navíc, neumím anglicky a tak mi je konkrétně toto k ničemu.
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Whirt
Většinou jsou to drobnosti, ale mě jako "hardcore" fanouška dokáže naštvat docela málo Grin

Ale kupříkladu hned u první daedrické princezny zmiňuje, že její artefakt je Azuřina hvězda, což je pravda, ale kupříkladu pomohla vytvořit i prsten Moon-and-star. V podstatě každý daedrický princ může darovat smrtelníkovi co chce, takže se vlastně ani neví, jakými mocnými předměty může vládnout. (Ano přesto je jediným symbolickým artefaktem ona Hvězda)
Ale ku příkladu se dá zmínit i Clavicus Vile - kromě Masky se mezi jeho artefakty počítá i meč Umbra (musíte uznat, že všichni jeho držitelé, jak v Morrowindu, tak Oblivionu, jím byli docela poznamenaní a povaha Clavicusova smyslu humoru se v jejich štěstí/neštěstí - to se těžko porovnává - docela odráží).
Pokud vyjmenovává tyto jediné symbolické artefakty, které jsou k Daedře přisuzovány vždy a všude, mohl by zmínit, že je většinou mohou držet pouze šampioni daného prince/princezny - na rozdíl od obyčejných uctívačů - ti mohou dostat třeba to po čem touží, či nějaké "požehnání" (jestli se tomu tak dá v případě daedry nazvat).

Dalo by se takových drobností vyhrabat více, ale nebudu zase takovým hnidopichem. Kdybych něco takového chtěl udělat taky, tak určitě udělám podobné drobné chyby... Stejně dávám přednost čtení informací na UESP.
 
Tasemnice
Takže jde spíš o neupřesnění než mystifikace. To se dá snad ještě zkousnout, ale chápu, že tebe jako hardcore fanouška to uráží Grin (taky mám obory, ve kterých naštve i docela málo mě) Smile
 
Demetrius
Musíte si uvědomit, že to video je pro všechny hráče, né pro lidi, kteří v tom sedí dennodenně Grin

Mně se tahle série moc líbí. Né jenom, že vzdělává nové hráče TES (většinou ty, co začali se Skyrimem), ale pomáhá i stálým hráčům od dob Morrowindu (a ještě dál).

Mám většinou spoustu práce, tak nemám čas na to, abych celé dny seděl u webových stránek, kde je psáno všechno. Tohle se mi dobře poslouchá, pouštím si to jako mluvené slovo. To, co se z toho naučím, pak používám jako machrovací prostředek před kolegy. U nás najednou začali všichni (včetně studentů) hrát Elder Scrolls sérii. Občas je to k zbláznění Smile
Upravil/a Demetrius dne 07.07.2013 16:50
Nejoblíbenější díl:

http://i1003.photobucket.com/albums/af156/Scorien/Elderscrolls4.jpg

Steam jméno: Commenus
Oblíbená rasa: Imperiál
Oblibený způsob hraní: Těžká zbroj, meč + štít, obnova
Oblíbená frakce: Ledohradská univerzita
Politický směr: Cyrodiilská republika
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Stará historie The Elder Scrolls : Arena 66 15.07.2014 18:44
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist