Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 3 host(ů)
 Tisk diskuze
Amonius - aneb povídka na přání
Ligos
V minulé kapitole: Amonius s Karinou splnili svou misi na Šílených ostrovech. Dopomohli výstavbě nového hlavního města říše, ač se ukázalo, že jejich přítomnost byla přinejmenším zbytečná. Jednalo se pouze o vrtoch Sheogoratha, daedrického pána šílenství (nutno podotknout, že Amonius díky tomuto "vrtochu" přišel o ruku).
Sheogorath jim za jejich snahu slíbil odměnu, kterou obdrží někdy v budoucnu.

Těsně před tím, než opustili Sheogorathovu říši, se Karina dozvěděla o spojenectví Amonia s Mehrunes Dagonem.
Amonius s Karinou se navrátili do "normálního světa"...

________________________________________________________

XXXVI.


Tmavé pokřivené prostory, vlhké rudé zdi, chladný vzduch, obrovská socha Mehrunes Dagona a několik mrtvol, ležících v kalužích krve.
„Co je přimělo přijít na tohle bezbožné místo?“, pomyslel si Bartoloměj, opatrně procházející ruinami Ald Sothy.
Zvláštní bylo, že ho kouzlo zavedlo přímo před ten nechutný oltář Mehrunes Dagona a pak se vytratilo. To se mu ani trochu nelíbilo. „Kam jen mohli zmizet?“
Pak v jednom z koutů vedle oltáře zahlédl siluety dvou postav. Byl by přísahal, že ještě před vteřinou tam nebyly.
„Ani hnout!“ zavolal. „Kdo tam?“ Hbitě vyčaroval kouli zářivě bílého světla, která se mu neklidně mihotala nad hlavou. A neskrýval překvapení.
„Amonie? Karino?“
„Bartoloměji!“ vykřikli oba naráz. Amonius vyšel vstříc Bartolomějovi, u nějž napětí vystřídala úleva.
„Tak přece jen jsem vás našel. Kde jste byli?“
„Ále,“ mávl Amonius ledabyle rukou, „to je na dlouhý povídání. Teď hlavně musíme najít ten proklatej prsten.“
Bartoloměj se zhrozil. „Amonie, tvoje ruka!“ řekl zděšeně při pohledu na plandající rukáv Amoniova roucha. „Co se ti stalo?“
„Všechno ti povím. Teď hlavně ten prsten.“
„Jaký prsten?“
„Ten, který musíme přinést Eframovi, aby tě pro…“ Amonius se zarazil. „Tak počkat!“ řekl, když mu to došlo. „Ty jsi venku!“
„Ano, jsem, jak vidíš. Efram mě propustil."
„Ale jak je to možné?“
Bartoloměj povzdychl. „Máme si toho hodně co říct.“
„Ano, to opravdu máme,“ vložila se do rozhovoru Karina a zněla opravdu naštvaně.
„Nechceš tady Bertovi říct něco důležitýho, Amonie?“
„Karino, všechno vysvětlím, jen chvilku…“
„Ne! Řekni to hned!“
„Co se děje?“ nechápal Bartoloměj. „Co mi má říct?“
„Třeba to, co je mezi ním a tímhle,“ Karina ukázala na sochu Mehrunes Dagona, která jako by hrozivě hleděla na přítomné. Zář ohně, hořícího ve velkých mísách pod oltářem, ve tváři sochy vytvářela podivné grimasy.
„Amonie?“ optal se Bartoloměj s ještě větší nechápavostí v hlase.
Amonius se zamračil. Karina věděla víc, než vědět měla. Jak z toho ven?




http://screenshots.filesnetwork.com/95/potd/1178905037_96.jpg



Otázka: Jak Amonius zareaguje? (tentokrát pouze dvě možnosti!)

A) Řekne pravdu, nemá cenu zapírat. Prozradí naprosto vše o spojenectví mezi ním a Mehrunes Dagonem, prozradí, že spáchal vraždu v Balmoře i to, že zabil vědmu v poušti. Už toho má všeho po krk a je mu jedno, jak Bartoloměj s Karinou zareagují. Udělal největší chybu svého života a třeba mu ji jeho přátelé pomůžou napravit...

B) Řekne lež. Sheogorath je přeci šílený. Mluvil prostě jen z cesty a Amonius proti tomu nic nenamítal jen proto, aby co nejrychleji odešli ze Šílených ostrovů. Nikdo se nesmí dozvědět, že on je vyvolený Mehrunes Dagona! Musí pro něj misi splnit stůj co stůj, i když tím bude riskovat přátelství s Bartolomějem a Karinou...
Upravil/a Ligos dne 20.01.2014 15:42
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
EldeR
Hele tohle je sprostý takovýhle možnosti ..... Ale co... zatloukal dost dlouho, takže si vlastně už zvolil B

Navíc ti Ligosi nevěřím, že bys z něho udělal arcihajzla Grin
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Ligos
Já?! Shock

To vy z něj tohle děláte! Kdopak rozhodoval o tom, že má zabíjet, zatloukat a plnit Dagonovy plány? Grin

Vždycky, když bylo na výběr dobro nebo zlo, zvolili jste zlo, tak to nesváděj na mě... Pfft
Upravil/a Ligos dne 20.01.2014 12:05
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
EldeR
Já na tebe nic nesvádím Grin .... já si jen myslím, že ho nakonec nenecháš stát se arcihajzlem i přes "nepředvídatelné" výsledky našeho hlasování Grin
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Ligos
Mno, aby ses nedivil... Grin
(zatím sám nevím, jak to vlastně dopadne)

Ale už dost spamování a hlasujte ještě někdo! wow Grin
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
LordeS
B jasná volba.
pokračování

http://svoboda.jiri.jh.sweb.cz/M%C5%AFj%20film.gif

Est Sularus Oth Mithas

http://steamsignature.com/profile/czech/76561198083204883.png

Povídka z postapocalyptického světa (Fallout) zde
Máš zájem o Let´s play videa ze Skyrimu a dalších? Klikni zde Wink
LPéčková Facebook fan page Smile klikni zde
Netradiční DrD (hra na hrdiny) ze světa Fallout zde Smile
Chceš vést Osadníky k lepšímu životu? Navštiv je zde Grin
Steam nick: LordeS111 Origin nick: LordeS11
 
https://www.facebook.com/pages/Lordes-LP/138224323
scorpioncz
jste tu opravdu všichni temný xD hlasuju pro A Wink
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Ligos
Lidičky, bude hlasovat ještě někdo?

Nenechte se zmást krátkostí kapitoly, toto rozhodnutí je pro příběh opravdu velmi důležité... wow
Upravil/a Ligos dne 22.01.2014 07:42
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Leneren
B Smile
 
Asiel z Ponurvalu
Tak teda B no...
Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy.
http://img716.imageshack.us/img716/3849/b37z.jpg
 
DarkAngel1CZ
rozhodně B
 
DarkAngel1CZ
Ligosy dost mě zajímá tvůj názor na to že Amonius přesáhl 30,000 zobrazení. Mimochodem GRATULUJI.
Upravil/a DarkAngel1CZ dne 18.02.2014 01:28
 
Ligos
DarkAngel1CZ napsal:
Ligosy dost mě zajímá tvůj názor na to že Amonius přesáhl 30,000 zobrazení. Mimochodem GRATULUJI.


Jaký jiný názor bych mohl mít, nežli ryze kladný? Smile Ačkoliv jsem si vědom, že ohromná spousta oněch zobrazení je pouhé "odkliknutí" bez bližšího zájmu o obsah příběhu, stejně jsem velmi rád.
Těší mě, že i přes moji velkou neaktivitu se najdou tací, kterým osud Amonia ještě není lhostejný.

Takže tímto děkuji všem za jejich přízeň a čtenářům bych chtěl vzkázat: Vydržte! Přběh se už pomalu blíží ke konci! Wink
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Ligos
V minulé kapitole: Amonius s Karinou se ve svatyni Ald-Sotha setkají s Bartolomějem. Zdá se, že všichni mají opět volnou ruku a jejich mise může pokračovat dále. Amonia však ještě čeká vysvětlování, ohledně jeho spolupráce s Mehrunes Dagonem, ale to není nic, co by nezvládl...


XXXVII.


Ruiny Ald – Sothy nechali za zády a vydali se do Pelagiadu.
Slunce pomalu, ale jistě zapadalo za obzor a tak se rozhodli přenocovat v krčmě. V té, ve které je Efram zatkl.
Jakmile je tamní hostinský spatřil vcházet, začal přemýšlet. Netrvalo mu dlouho, než si vzpomněl, odkud tyto lidi zná.
„Je mi líto, vážení,“ volal na ně zpoza pultu. „Nemáme už volné pokoje.“
Bartoloměj se rozhlédl po lokále. Nikde ani živáčka, dokonce ani vojáci z Pelagiadské pevnosti tu nebyli. „Opravdu?“ optal se pak nevěřícně.
„Opravdu,“ odsekl krčmář. Znovu pohlédl na příchozí a zamračil se.
Jako by se v něm na okamžik hnulo svědomí, řekl: „Heleďte se lidičky, nechci už žádný oplétačky s Chrámem. Jestli chcete něco k jídlu, posloužím rád. Ale pak se ztratíte, jo?“
„Platí,“ kývl Bartoloměj a usadil se ke stolu. Amonius s Karinou si přisedli.
„Mám tady ještě zbytek guláše z vodního ohaře, nebo zeleninové ragú s kwamími vejci.“
„Guláš a džbánek piva,“ poručil Bartoloměj. Amonius si dal také guláš a Karina zkusila ragú.
Při jídle se Amonius jal vysvětlovat, jak to bylo s Mehrunes Dagonem. Lhal, jako když tiskne, popíral a zapíral a zdálo se, že Karina mu zcela nevěří. Neříkala však nic. Zato Bartoloměj se tvářil spokojeně. „Věděl jsem, že ty by sis s daedrickými knížaty jen tak nezačínal. Když tedy vynecháme Sheogoratha. A teď mi povězte, jak bylo na Šílených ostrovech? Vždyť kterým smrtelníkům se tam podaří vstoupit se zdravým rozumem? Ba co víc, se zdravým rozumem i vyváznout?“
A tak se pustili do vyprávění a večer příjemně ubíhal.
Bartoloměj poslouchal se zatajeným dechem a i hostinský, ač stál poměrně daleko, každou chvíli nevěřícně kroutil hlavou nad jejich vyprávěním. A když Amonius s Karinou dopovídali, přispěchal, aby sklidil ze stolu a naúčtoval útratu.
„Děkuji za návštěvu, panstvo!“ říkal, když si přepočítával septimy. „A pokud budete chtít Pelagiad někdy příště znovu navštívit, hledejte krčmu U Raracha!“
„U Raracha?“ podivil se Amonius.
„Ano, už jsem nechal udělat nový vývěsní štít. Mám tu totiž novou pracovní sílu, víte? Je to učiněný div! Chcete se podívat?“
„Proč ne?“ pokrčil rameny Amonius.
Hostinský je zavedl ke kuchyni. „Ten rošťák už asi spí, tak potichu, prosím!“
Pomalu otevřel dveře a snažil se, aby nevrzaly. Mlčky ukázal prstem na podlahu. V proutěném koši nedaleko dohasínající pece, spal zachumlaný v potrhaném hadru rarach a tiše pochrupoval.
I když byl větší, než když ho viděli posledně, nebylo pochyb.
„Krík?“ Amonius nevěřícně zíral na spokojeného raráška.
„Ty ho znáš?“ divil se hospodský.
„To je Krík! Zůstal tady, když nás Efram odváděl do Vivecu,“ vysvětloval Amonius.
„Připojil se ke mně v pustinách.“
Majiteli hospody se zkřivila tvář. Podrbal se na hlavě a procedil skrz zuby: „Ehm… A jak mám vědět, že říkáš pravdu? Víš, ten rarach mi sem přitáhl dost lidí a…“
V tom se Krík probudil. Protáhl pracky, postavil se a mžoural očima po kuchyni.
Pohlédl ke dveřím. „Íík?“ říkal udiveným tónem. Pak se rozběhl ke dveřím.
Amonius rozpřáhl paže. Myslel si, že Krík běží za ním. To se ovšem pletl, rarášek si to totiž zamířil přímo ke Karině. Vyskočil a zachytil se jí kolem krku. Začal jí olizovat obličej.
„Ha, ha, nech toho! To lechtá!“
„Ííík!“
„Mno, zdá se, že vás opravdu zná,“ musel uznat krčmář. „To je opravdu zapeklitá situace. Jak jsem říkal, je to celkem užitečný pomocník. To byste nevěřili, jak rychle umí mejt nádobí! Pravda, sice pár talířů rozbil, ale i tak…“
Krík začenichal a jakoby vycítil nebezpečí, vytrhl se Karině z náručí a utíkal se schovat za pec.
„Co se děje?“ nechápal majitel hospody.
V tom se rozrazily dveře. Průvan chladného nočního vzduchu sebou do místnosti přivál i prapodivnou směsici vůní sušených bylin a štiplavého kouře.
Amonius ten specifický zápach znal. Cítil ho již několikrát a ihned věděl, s kým si ho spojit.
Bartoloměj se také zatvářil znepokojeně. Amonius si všiml, že kolem pěsti jeho mistra začínají poblikávat drobné jiskřičky. Očekával nepříjemnosti.
Trvalo to jen pár prchavých vteřin, napětí by se však dalo krájet. Všichni přítomní stáli jako přibití a hleděli ke vchodu.
Konečně se objevila postava…



http://pixeljudge.com/file/morro15_1.jpg
___________________________________________

Otázka: Kdopak že to vkročí do dveří?

A) Sám čaroděj Rendax
B) Najatí Rendaxovi poskoci, s nekalými úmysly
C) Milus, kterému se nějakým způsobem podařilo uprchnout z otroctví
Upravil/a Ligos dne 20.02.2014 06:50
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
LordeS
A
http://svoboda.jiri.jh.sweb.cz/M%C5%AFj%20film.gif

Est Sularus Oth Mithas

http://steamsignature.com/profile/czech/76561198083204883.png

Povídka z postapocalyptického světa (Fallout) zde
Máš zájem o Let´s play videa ze Skyrimu a dalších? Klikni zde Wink
LPéčková Facebook fan page Smile klikni zde
Netradiční DrD (hra na hrdiny) ze světa Fallout zde Smile
Chceš vést Osadníky k lepšímu životu? Navštiv je zde Grin
Steam nick: LordeS111 Origin nick: LordeS11
 
https://www.facebook.com/pages/Lordes-LP/138224323
EldeR
A
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Asiel z Ponurvalu
Dám taky A.
Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy.
http://img716.imageshack.us/img716/3849/b37z.jpg
 
Leneren
A Smile
 
DarkAngel1CZ
tak co jiného než A mimochodem (teď nevim jestli mi něco neuteklo) Amonius přece nemá ruku to je jim to ukradený (přepokládám že by si toho přece všimli, jakkoliv)
 
Ligos
DarkAngel1CZ napsal:
tak co jiného než A mimochodem (teď nevim jestli mi něco neuteklo) Amonius přece nemá ruku to je jim to ukradený (přepokládám že by si toho přece všimli, jakkoliv)


Ano, Karina o tom věděla ihned, neboť se o Amonia starala poté, co o ruku přišel.
Bartoloměj si toho také všiml ihned, jakmile Amonia uviděl - viz předminulá kapitola...

Ano, mohl jsem tomu věnovat kus kapitoly, jak Amonius vypráví, co se vše událo. Rozhodl jsem se vyprávění urychlit a prozatím to lehce shrnout tím, že Karina s Amoniem vyprávěli, co vše se událo...

Samozřejmě chybějící ruka bude hrát v příběhu klíčovou roli - o tom však příště...
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Tamriel a reálný život, aneb: Jak jsem začal žít hrou. Skyrim - obecně 1 08.12.2020 02:06
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej » Skyrim - Váš svět 7 13.01.2018 23:10
Ohledně Adriho povídek » Skyrim - Váš svět 5 15.12.2017 22:06
Adriho povídky III - Děti Skyrimu » Skyrim - Váš svět 37 14.06.2017 23:46
Adriho povídky I - Ruka zloděje » Skyrim - Váš svět 25 03.06.2017 17:09
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4083 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8040 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5464 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4642 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12475 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7320 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6396 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6217 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7409 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist