Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Čtete ?
Dratek
já jsem to ještě nezačal číst Smile sem ted akorát dočet starcraft Smile
http://img.karaoketexty.cz/img/userphotos/32181/lioness-113148.jpg
 
maxinik55
to mě došlo že je to knížka, ale nespletl sis trochu název? Protože ať hledám jak hledám, ne a ne ji najít Grin
 
nagasadowcz
Entheriance není nic. Myslíš Inheritance Wink
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
maxinik55
Já si říkal jestli nemyslí Inheritance Grin Jak už jsem psal, výborná knížka, oproti slabšímu třetímu dílu.
 
Mew
zatím jsem cca v půlce Eldesta Smile
Ulfrik je zaslepenej a neví co se ve Skyrimu děje.
http://img443.imageshack.us/img443/2340/cutemew.jpg
VĚŘTE NEBO NE !! ALE JÁÁ...JÁ NEJVĚTŠÍ WAREZÁK..SI KOUPÍM PRVNÍ HRU..DIABLO III ( je to z toho důvodu, že na to nejsou cracky..Grin )
 
hRDLA
Nevim do toho Inheritance se mi moc nechce. Už je to pěkně dlouho, co jsem četl Brisingra.

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
maxinik55
Pokud tě Brisingr alespoň trochu bavil, určitě si to přečti. Brisingr byl nejhorší díl série, ale Inheritance to napravil, četlo se to moc hezky. A navíc když to je hodně dlouho, na začátku máš děj Eragona, Eldesta i Brisingra obsažený asi na 5 stránek Wink
Upravil/a maxinik55 dne 24.07.2012 16:02
 
nagasadowcz
No, taky si to musím už konečně přečíst. Posledního jsem četl Eldesta. Stejně si předtím budu muset přečíst ty první dva díly znovu, ať z toho mám ten zážitek, když to je prý tak dobré...
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Leneren
Mew napsal:
Zdarec, je tu někdo kdo čte knihy ? Nebo všici jen paříte Skyrim či něco jiného Grin

Já zatím dočetl sérii Hraničářův učeň,Bratrstvo(nová série,zatím první díl),Percy Jackson,Bohové olympu(nová série,zatím první díl) pak ještě další možný..ale ty třeba nebyly v sériích..Momentálně začínám číst sérii Dračích jezdců...1. díl je Eragon..

A co vy ?

jj já jsem knihomol má osobní knihovna má takové náklady že je to až nelidske
 
korella
Tákže... čtu, fantasy, scifi, horor. Mezi mé oblíbené autory patří Lovecraft se svým Cthulhu mýtem, Tolkien, R.E. Feist se svými Trhlinovými válkami, R.A. Salvatore s Legendou o Drizztovi.. a pár dalších, na které si teď nevzpomenu. Jo, mám rád Dunu, ale za bohů si nemohu vzpomenout, kdo to napsal.

Ze zmiňovaných jsem četl například Odkaz Dračích jezdců od Paoliniho.
Eragona jsem četl jako desetiletej, tehdy mne celkem bavil. S postupujícími roky a díly série mi začala docházet nepříliš velká promyšlenost a neoriginální klišovatost díla, pořád to ale bylo celkem fajn čtení (a já jsem dost náročný čtenář;)). Holt to začal psát moc brzo, chlapec. U mě má tedy dvojku za Eragona a Inheritance, Eldest a Brisingr se mi tolik nelíbily, tudíž za 3. (S přivřenýma očima, jak říká profesorka češtiny)

Moc se omlouvám, ale zmíněný Hraničářův učeň rozhodně za skvostný dílo nepovažuju. Přečetl jsem dva díly a přestalo mne to zajímat. Nudný rádoby fantasy svět, klišé, klišé, žádná originalita. Doslova jsem žasl, když jsem četl první kapitoly prvního dílu - "Chlapec chce nastoupit do bojové školy, kam ho pro nedostatečnou tělesnou vyspělost nepřijmou." - Naprosto stejná situace jako v celkově podle mne vyspělejší a promyšlenější sérii pana Feista, "Mág - učedník" a "Mág - mistr". A nevěřím, že autor zmíněnou knihu nečetl, když ta podobnost takhle bije do očí. U mě pětec za první díl, čtverec za druhý, pardon.

Knihy o Drizztovi rozhodně doporučuji, zvlášť pokud jste takoví fandové Forgotten Realms jako já. ^^

Pro ty, kteří se rádi bojí, doporučuju všecky knihy od Lovecrafta. Ten pán byl génius, skoro se mi nechce věřit, že to všechno vymyslel sám. Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!!!

Pro mladší obyvatelstvo fóra zase doporučuji knihy od Naomi Novikové, sérii Temeraire. Není to ani tak úplné fantasy - děj je zasazen do doby Napoleonských válek a psán je ze strany Anglické. Na obou stranách bojuje pěchota, námořnictvo, - a letectvo, sestávající z draků, jejich kapitánů a posádek. Autorka velice hezky zachytila vzdušné bitvy, vyvíjející se vztah mezi drakem a letcem a významné historické události.

Ufff, to bylo vyčerpávající. Děkuju za čtení ^^
Edit: BTW, nechci vyvolávat válku se stoupenci Hraničářova učně. Peace, jen říkám svůj názor, každému co jeho jest;)
Upravil/a korella dne 24.07.2012 16:53
 
maxinik55
K tomu učňovi. Tak samozřejmě, každá má jiný názor a Hraničářův Učeň se nemůže asi srovnávat s jinými většími Fantasy díly. Přeci jen, ono je to označováno za fantasy, ale mě to zas tak fantasy nepřijde, žádná kouzla, žádní draci, žádný nepřirozený bytosti.. i když tam byly ty Kalkary, či jak se tomu nadávalo. Mě to hlavně asi baví díky tomu, že je Will lukostřelec.. Lukostřelba mě vždycky fascinovala, když to tak řeknu. A jak si zmínil to Mág učedník, vygůglil jsem si to a nevypadá to špatně, až nebudu mít co číst, nejspíše to zkusím.
 
hRDLA
V poslední době vlastně čtu jenom Hadí ságu také od R.E. Feista - je to ze stejného světa jako Trhlinové války. Už mám 4 z 8 dílů.
Upravil/a hRDLA dne 24.07.2012 18:25

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
maxinik55
Mew napsal:
Skritecek napsal:
Chell napsal:
na mna nemáte prvá samostatne prečítaná kniha: harry potter 1. prečítaná séria dračích jazdcov väčšina prachetovích kníh teraz som dočítala hostela.... a je toho ešte viac oveľa viac. btw hraničiarov učen som ešte nečítala dobrá kniha?


že se ptáš Grin Hraničářův učeň, je ta nejlepší kniha, co jsem kdy čet (A to že jich bylo)
A odkud myslíš že mam avatara ?? Grin


Tvůj avatar je špatné ztvárnění Willa...


Nedá mi to, a musím odpovědět, i když je příspěvek už starší. Ten jeho avatar není špatné ztvárnění Willa, takhle Will vypadá na původní obálce Rozvalin Gorlanu http://www.pagesa...719048.jpg

Jinak, teď čtu pátý díl a zatím mě to baví a jsem rád že má knížka více stran než předešlé, aspoň to vydrží déle.
Nothing is true, everything is permitted.

Assassin's Creed je jedna z mých nejoblíbenějších her. Wink

Ha! Jsem mamut OrkCool
 
Mimz
Ja citam: Spisy X-Tornádo, Krvava ruza, Piratska odysea, docitala som world of warcraft: noc draka. To je zatial vsetko, inak moja oblubena seria je Skola noci Grin
Zaujíma vás ako môže vyzerať budúcnosť ľudstva? Tak neváhajte a prečítajte si môj príbeh z post-apokalyptického sveta, v ktorom smrť číha na každom kroku. Môj príbeh- http://skyrim.4fa...rowstart=0
 
Larman
já aktuálně čtu Mýtus od R.Asprina
Dunmer , Khajit nebo Ork ?
Mág , Zloděj nebo Warior ?
 
Whirt
Právě teď čtu hororové knížky od Susan Hill, která napsala například Ženu v černém. Jsou to krátké knížky tak pro jeden den, ale krásně se při nich bojí - ani málo ani moc Smile
 
hRDLA
Douglas Welsh - Úplná historie vietnamské války.

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Tasemnice
Souhlasím s Korellem co se týče Odkazu. Hraničářova učně jsem nečetla, ale všeobecně mi u fantasy připadá, že je to víceméně oddechový žánr- čte se to fajn, ale literární hodnotu to většinou nemá, často je to omýlání pořád toho samého dokola (samozřejmě se najdou vzácné výjimky).
Můj oblíbený autor je Umberto Eco- naprosto geniální osoba s naprosto geniálním dílem z pohledu historického, filozofického, teologického, beletristického a bůhvíjakéhoještě. Také mám ráda Danta Alighieriho, ale tady jde dost možná spíš o to, že mě fascinuje jako historická osobnost a že Božská komedie je pro mě sakra velká výzva.
Kdybych si měla vybrat žánr, tak to bude asi historický román. Hlavně antika. A vlastně i antická literatura- Homér, Vergilius, Euripides, Sofokles.. takováta klasika Smile
Upravil/a Tasemnice dne 01.01.2013 02:45
 
Blackfang
nagasadowcz napsal:
Jo, jo, vrhnu se na ni po Zaklínači. GoT ale není vyloženě fantasy, když se nad tím zamyslíš. Je to spíš takové historické drama z fiktivního světa s příměsí mytologie. Každopádně seriál je výborný, na knížky se těším Smile


Přečet jsi už knihu, Nago? Knight
Zrovna dnes jsem o ni zavadil v knihkupectví, když jsem hledal inspirace ke čtení. Neznám ani seriálovou podobu, ale to se pokusím co nejrychleji dohnat, jelikož nemám zrovna bujnou představivost, jak se mi ve "velkoplošných" románech potvrzuje. Na titulu mě zaujala především délka - když jsem se díval tuším na pátou bichli, zatrnulo mi, kolik stran to má, což mě okamžitě nakoplo a řek jsem si, že by nebylo špatné si to pořídit.
A ještě co se týče Temné věže... to bylo oukej? King to považuje za své opus magnus, na samotného autora slýchám chválu, ale nejsem si zrovna jistý, jak dobře se to čte. Jsem občasný čtenář a nemám zdání, co by mě jak mohlo chytnout, proto se ptám. Děkuju.
"I am the man who walks alone."
[Fear of The Dark, Iron Maiden]
 
nagasadowcz
@blackfang: Tak od Kinga právě čtu Nezbytné věci - a jdu si číst, poněvadž jsem se asi před dvěma týdny zasekl a pořád jsem v polovině. Už mě to štve Grin GoT jsem ještě nečetl, chystám se začít o prázdninách, ale netuším, jestli se k tomu skutečně dostanu. Budu totiž načítat do školy klasická anglická a americká díla, rád bych se přitom taky podíval na japonskou a čínskou literaturu... No, mám toho plno. S trochou štěstí mi prázdniny začnou už poslední týden v květnu, tak snad bude na vše dost času Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Přejít na fórum:
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8041 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5466 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4644 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12477 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7322 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6219 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7411 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist