Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Infernal City Česky - Diskuze
Whirt
Zde si můžete psát svoje dojmy z knihy, popřípadě se mě na něco zeptat nebo navrhnout lepší překlad. Jinak se nedivte když jeden se neobjeví nic, nebo se zpožděním. Whirt
 
SkyrimAdmin
Abych pravdu řekl, o knížce jsem nikdy neslyšel ani jsem nevěděl, že něco podobného existuje. Ale zní to dost zajímavě. Budu se těšit na další příspěvky Wink
Upravil/a SkyrimAdmin dne 24.01.2011 17:08
 
http://skyrim.4fan.cz/
Whirt
Grin To já se nemohl dočkat až se to konečně dostane k nám na trh (byť jen na jeden online obchod Smile)
 
SkyrimAdmin
jak tak koukám, už to mají skoro vyprodané Grin
 
http://skyrim.4fan.cz/
Whirt
Vždyť jo, koupily jen pár kusů, ale jde to celkem na dračku uvidíme, jestli něco dokoupí Smile
 
Whirt
Jen chci okolo překladu něco podotknout. Překládal jsem i názvy, které vy určitě znáte, jako např.: Morrowind - Jitřnivánek nebo Summerset Isles - Letoostrovi... Řekl jsem si, že by bylo zajímavé poznat tyto názvy, co by vlastně v českém překladu mohly znamenat, je pravda že sem toho hodně upravil, aby byly v českém překladu aspoň trochu "normální", protože ku příkladu slova Summerset Isles můžou znamenat něco jako "Léto-sada ostrovy" nebo "Léto-směr ostrovy" (to druhé se mi celkem líbí, když se to trochu upraví). Kdykoliv něco upravím do českého názvu dám to v textu vědět Smile
 
Scarcz
Super že to překládáš, vždycky jsem se chtěl k Infernal city dostat, ale nedostupnost a angličtina mě odradila
 
Whirt
Jsem rád, že tě to potěšilo. Mě samotnému trvalo, než jsem se k tomu dostal, ale přece sem se dostal Grin
Upravil/a Whirt dne 25.01.2011 00:28
 
MortuusDominus
Díky, díky, díky... dobrej napad...aspon se zas o neco zprijemni cekani na Skyrim...
 
Whirt
Smile Jsem rád že jste z toho nadšení... Mám občas problémy se srozumitelným projevem nebo s přeložením expozice.
Dneska se omlouvám, ale nějak sem nepřekládal, pozítří Smile vám to vynahradím Wink
Upravil/a Whirt dne 30.01.2011 22:40
 
MortuusDominus
Si myslim, ze kdyz to bude obcas nesrozumitelny, tak se nic nedeje. Snaha se cení Smile Je fajn, ze se do toho nekdo pustil. Sem nad tím taky premejslela...Ale stejne tak rychle jsem to vzdala. Prekladat knihu, to mi prijde nárocny...
 
Whirt
Jak jste si určitě všichni všimli, tento víkend nepřibyla žádná stránka k Pekelnému Městu, ale nemyslete si, že jsem zahálel. Připravil jsem pro vás několik her a vytvořil článek o termínech v Infernal City, který se již brzy objeví na webu.Takže pokud jste něčemu v Infernal City nerozuměly, teď to pochopíte Wink... Článek zde: http://www.skyrim...C3%ADny_17
Upravil/a Whirt dne 01.02.2011 00:02
 
Whirt
Zdravím všechny, čtenáře Infernal city... Mám takové dilema, netušíte někdo, která rasa v Elder Scrolls má nejmenší práva. Celkem by mě to pomohlo s jedním přirovnáním Wink
 
SkyrimAdmin
Argoniané ? Shock
 
http://skyrim.4fan.cz/
Whirt
Já právě že nevím... Mě se zdá, že záleží na tom v jaké části Tamrielu. Hodně často jsem si všímal degradace Khajiitů, ale taky Argonianů... Nejsem si jistý Frown
 
SkyrimAdmin
já bych řekl, že i přes to, jsou to ti argoniané. Khajiitové jsou i nějací významní, ale argoniané ne. Cituji z wikipedie :
Významní Khajiiti
M'Aiq The Liar Lokace: Malý ostrov východně od Dagon Fel, Morrovind; Okolí Anvilu a Leyawiin, Cyrodiil
Jobasha Lokace: Jobasha's Rare Books ve Foreign Quarter Lower Waistworks, Vivec, Morrowind
Habashi Sugar Lips Lokace: Thieves' Guild, Balmora, Morrowind
Ra'Gruzgob Lokace: Ald Daedroth, Morrowind
Mane Mane je sice rasou, nicméně v každém období žije jen jeden svého druhu. (Není známo, jestli je to dáno magickou silou, nebo tím že jeden Mane ty ostatní vytlačil.) Stejně jako u ostatních druhů Khajiitů i u něj byl jeho zrod ovlivněn ja-Kha'jayou. „Mane se narodil pod stínem obou měsíců.“ Podle pověry dojde ke zrození Mane, když se na obloze objeví třetí měsíc. Khajiiti věří, že každý Mane je pouze reinkarnací toho předchozího, a tak se vlastně jedná jen o jednoho Khajiita. Mane je duchovním a světským vůdcem Khajiitů. Žije v chrámu ve městě Torval (jižní část Elsweyru).
 
http://skyrim.4fan.cz/
MortuusDominus
Taky se prikláním k Argonianum- i v otrroctví jich snad bylo mnohem víc
 
Whirt
Máte nejspíš pravdu, ale jak se zdá, tyto dvě rasy jsou nejvíce utlačovány. V Morrowindu jsem viděl mnoho Khajiitských a Argonianských otroků
 
Whirt
Tak, už dlouho jsem neměl čas na překládání, tak zítra v sobotu si udělám překládací den a přeložím tolik stránek abych vyrovnal dny kdy jsem nepsal Wink
 
Whirt
Editoval bych příspěvek, ale nejsem si jistý, jestli si toho někdo všimne. Protože jsem dlouho nepřispíval, pokusím se přaložit zítra aspoň dvě stránky. Aspoň v to doufám, ale víte, co se říká - sliby, chyby.
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
V zajetí nadpřirozena - Pravidla, Odkazy, Mapy, Diskuze Zdejší kobky 4 24.12.2021 23:20
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Izolace - diskuze & otázky Zdejší kobky 4 28.11.2016 22:58
Shadowrun • Diskuze, Inventáře, Perky Zdejší kobky 68 28.09.2016 19:05
Co tě žere? • Diskuze/Statistiky Zdejší kobky 465 20.09.2016 23:57
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5468 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist