Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Kovařina
dalu78
Zdar, ono by bylo úplně nejlepší, kdyby někdo schopný tu tak trochu pro děti a začínající hráče sesumíroval vše, co se již o kovařině ví Grin
 
BigHarold
Tak návody na jednotlivé věci se tu objeví až se dostatečně nabaží hraní. jinak takové ty zakladní infa se v tomto topicu objevili.
 
dalu78
To sice ano, ale jen tak povrchně. Ale asi máš pravdu v tom, že teď jede každý sám na sebe a snaží si užít první okamžiky hry a na nic ostatního nemá čas Smile
 
Honzas4400
Tak abyste věděli pánové, já kvůli vám tu hru i vypínám a čtu a snažim se radit - pro mě ste důležití jako komunita za všechny prachy Smile
Dovahkiin Dovahkiin.Naal ok zin los vahriin. Wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal. Ahrk fin norok paal graan. Fod nust hon zindro zaan. Dovahkiin Fah hin kogaan mu draal
"Dovakhiin? Ty?! HAHAHAHA!!!!" - "Fus-Ro-Dah!" - "ÁÁÁÁÁáááááááááá...."
 
Barbar
Já moc nechápu kde je problém....

1) Kovařinu navýšit? Berte suroviny jako ingoty ocele a železa a kovejte hlavně platové zbroje (hrudníky). Já pravidelně vykupuji všechny ingoty od všech kovářů a nic jiného nedělám (krom šperků).

2)Když vykradete třeba hrad v prvním městě získáte hodně silver ingotů. Až najdete rubíny a další kameny udělejte s nich šperky opět leze to perfektně a navíc na tom vyděláte slušné love, nehledě na to že u každé kovárny je pár volných ingotů které lze ukrást Smile

3)Obvykle i když nakoupíte jen na plátové hrudníky s ocele nebo železa a pak je následně prodáte můžete být šul nul ( neprodělat) vše záleží na přesvědčování.

4) Chcete úplně zadarmo? Jděte do divočiny a střílejte vše co se dá. Získáte kůže. S kůže udělejte část popruhů část normál a opět s toho dělejte zbroje poleze to samo.

5) Hledáte rudu? Není problém na mapě je spoustu dolů (označení dva skřížené krumpáče) tam je rudy habaděj. Natěžte a tradá k peci, přetavte a kovejte ( za tavení myslím se nic nezvyšuje )

A levelování? Vyberte si kterým směrem chcete jít jestli lehkýma a nebo těžkýma zbrojemi + asi nejdůležitější je možnost vylepšovat magické zbraně a zbroje ( od 60). Tuhle odbornost považuji za klíčovouSmile

poznámka chcete-li maličkosti tak každou zbraň nebo zbroj co budete prodávat ještě vylepšete, taky tím potrénujete.
 
Hadrabant
http://imageshack...ot16t.jpg/

tak taky je galerka par obrazku moji deadricky zbroje Smile


jinak co se skilovani kovariny tyce, ja doporucju vyrabet dyky zelezny a pak se po jedny prodavat a budes tim trenovat i presvedcovani
 
BigHarold
No tak já tu zkusím tak nějak sesumírovat co jsem o kovařině zjistil. Určitě na něco zapomenu anebo vynechám ale ono časem bude návod od někoho kdo v tom jede víc než já tak mě neukamenujte Smile
O potřebných minerálech psát nebudu poněvadž si nepomatuji jména těch rud z hlavy a jedu jen heavy zbroje tak nevím co je potřeba na ty skleněné a tyspeciální co je v druhé části stromu. Na něj zatím nejsou body abych si to otevřel když to nepotřebuju.

Vyrábět může každý ale do začátku tam kromě kožené, okované a železné zbroje nic není /možná ještě ocelová) další typy zbrojí a zbraní si zpřístupníte k výrobě investovaním talentu. Po z přístupnění dané řady vybavení zároveń získate možnost danou třídu dvakrát vylepšit (je tam psáno pro to co vytvoříte a na nalezené věci jsem to nezkoušel)

Na výrobu a i úpravy jsou potřeba určité materialy. Těmy jsou ingoty daného kovu nebo kůže u kožených věcí. A kožené pásky (ty se dělají z kůže). Vše se dá při troše hledání koupit.základní ingoty a pásky má každá kovář a většina hokynářů. Další možností je si ty mineraly těžit při svých putováních a kůže získávat ze zvířat. Dále se občas nacházejí hotové ingoty v dungeonech.

Takže začneme od začátku.

Kůže a pásky:

Z každého zvířete po jeho zabití můžete vzít ušen s jeho kůží. S ní můsíte přijít ke kožešnickému rámu a po jeho aktivaci si z nich můžete udělat kůže. Podle velikosti daného zvířete z něhož byla získána je i rozdílny počet kůží. Z lišky,vlka,jelena atd získáte jednu kůži z jedné ušně. Z větších zvířat jako je sob, šavlozubý tygr atd získate 2 kůže z jedné ušně.A z velkých zvířad jako je medvěd, mamut tak získáte 4. To kolik z nich je vám i ukazuje číslo v závorce při jejich zpracování.
Poté co máte zpracovanou kůži ji můžete použít rovnou k výrobě kožené zbroje a nebo okované. A nebo ji můžete použít k výrobě kožených pásku. Ty se delají také na rámu a z jedné kůže uděláte 4 pásky. Ty se používaji v podstatě na všechny výrobky zbrojí a zbraní .

Rudy a ingoty

Jak jsem psal výše tak se dají rudy těžit a nebo kupovat. Ingoty se dají najít,kupovat/ukrást nebo si je uděláte.
k těžbě rudy je potřeba sebou nosit krumpáč. Rudné žíly se nacházejí převážne v dolech ale můžete na ně narazit i podél svahu hor nebo přímo v horách a nebo i u břehů řek které protékají skalnatým podložím. Poznáte je tak že mají trochu jinou barvu kamene a v něm jsou barevné žilky.
Pro těžbu stačí přijít k dané rudné žíle a pomoci tlačítka (defaultne E) začít kopat. Každych zhruba 10-20 vteřin se vám napíše co jste vytěžili (daná ruda a občas nejaky ten drahý kámen). Po vytěžení rudné žíly budete informování že je vytěžená a už nepůjde použit. Osobně jsem se nezkoušel vracet na místa kde sem těžil takže nevím zda se časem obnoví jako u rostlin nebo z nich jde těžit jen jednu. Minimálně ze začátku budete nejčasteji narážet na žily železa.
Poté co máte natěženou nějakou rudu musíte ke slévarně která není všude.Například je v Bílém Průsmyku hned u kováře za branou nebo ve Větrném Žlebu. Ale třeba v Riffenu jsem si ji nevšiml.
Poté co zaktivujete slévarnu (velka černá věc kopulovitéo tvaru) tak se vám objeví soupis všech ingotů a ty co můžete vyrobit jsou zvýrazněny. Na některé stačí mit jen jeden kus rudy např železo a na některé jsou potřeba dva kusy rudy např. zlato. Na některé je potřeba dvou druhu rudy např ocel potřebuje železo a korund. A pak je ještě ingot trpasličíh kovu a na něj potřebujete kusy trpasličích strojů které můžete najít a porazit v trpasličích ruinach (Dwemerske).

Výroba

Když už máte připravené/zakoupené ingoty tak se můžete přesunout k výhni a tam začít vyrábět.Po aktivaci výhně se vám ukáže co vše umíte vyrábět a po otevření danné třídy se z celého soupisu se vám zvýrazní na co máte material. Případně dole uprostřed je jaký je potřeba. To je stejné u všech činnosti v kovářství. No a po potvrzení výrobku se vyrobí.
Vyrábět jdou i šperky a na ně je potřeba zlatý nebo stříbrný ingot a vzácný kámen. Nedělají nic ale dají se posléze očarovat pokuď to umíte.

Vylepšování

Všechny obyčejné věci jdou vylepšit i ty co najdete a chcete je používat. Ale vámi vyrobené můžete vylepšovat dvakrát ( nevím jak je to pokuď můžete dělat např trpasličí a najdete ji).
Na vylepšování zbraní se používa brusné kolo to se nachazí v každe kovárně a občas i ve vesnicích a na vylepšení zbrojí a štítu se používá stůl. Oboje se dělá stejně tak to nebudu dělit.
Pokud příjdete k zařízení na vylepšení a aktivujete ho objeví se soupis vaší výbavy a vše zvýrazněné můžete vylešit. Na to potřebujete mít materiály. Určitý počet ingotů a pásků. Pokud to není zvýrazněné tak buď to už vylepšené je (poznáte podle přívlasktu v závorce za předmětem) nebo nemáte materiály a nebo to je očarovaná/magická věc a nemáte na to perk v kovářství který to umožní.
Vylepšováním zbraní se zvedá její poškození jenž udělíte nepřátelům a u zbrojí se zvedá jejích obrané číslo.

To je zatím vše co mě tak nějak napadá nebo na co jsem přišel a vzpoměl si.


EDIT: Tohle budu průběžne doplňovat i třeba o seznam jaké rudy na jaké ingoty nebo jaké ingoty na jaký druh (ocel,trpaslici) věcí. Aby se to případně dalo použít do sekce povolání/návody
Upravil/a BigHarold dne 14.11.2011 17:33
 
Honzas4400
Hadrabant napsal:
http://imageshack...ot16t.jpg/

tak taky je galerka par obrazku moji deadricky zbroje Smile

jinak co se skilovani kovariny tyce, ja doporucju vyrabet dyky zelezny a pak se po jedny prodavat a budes tim trenovat i presvedcovani


WOOW!!! Tak ta je úplně masivně super!
Taky přidám obrázek mé zbroje, je docela dobrá na to co to je Grin

http://cloud.stea...1AF8AE897/ (Vlevo je můj kůň a vpravo skvělej mág-pomocník, skolí i draka sám Pfft)

+ Vlkodlačí scéna (Nejedná se o spoiler)(Ale musíte mít silnej žaludek...)
http://cloud.stea...81C1AF410/

18+ !!

Upravil/a Honzas4400 dne 14.11.2011 16:27
Dovahkiin Dovahkiin.Naal ok zin los vahriin. Wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal. Ahrk fin norok paal graan. Fod nust hon zindro zaan. Dovahkiin Fah hin kogaan mu draal
"Dovakhiin? Ty?! HAHAHAHA!!!!" - "Fus-Ro-Dah!" - "ÁÁÁÁÁáááááááááá...."
 
Eges
Hadrabant napsal:
nejsnazsi je kupovat zelezne ingoty a kuze a nasledne vyrabet zelezne dyky - levne a rychle a pokud ty dyky pak budes prodavat po jednej tak si vytrenujes i presvedcovani

Ja sem takhle pres ty dyky a zbroje co sem pouzival dotah kovarinu na 100 Smile


taky sem to takhle vyskilloval, trvalo to asi 2 hodinky...nejsem si jistej, ale na skill 100 je treba vyrobit tak 350 tech dyk
 
Rufu
Jakým způsobem překovám zbroj 2x?Mám kováře levou linii talentů -ocelová zbroj ,skleněná zbroj, takže mohu překovávat2x.Úroveň asi 73.
Vyrobím zbroj,na ponku překovám.A víc mi to nejde.Kamarád má přitom stejnou zbroj překovanou,protože má např základ 46,překovaný 60 a podruhý 90. a já jen těch 60.
 
Aelf
http://www.uesp.n...m:Smithing
 
Agrael
Hodí se k něčemu dwemerská ozubená kolečka a další dwemerské krámy ? Přetavit to bohužel nejde a já pobral vše co nebylo přišroubované. Grin
 
kinetik
Agrael napsal:
Hodí se k něčemu dwemerská ozubená kolečka a další dwemerské krámy ? Přetavit to bohužel nejde a já pobral vše co nebylo přišroubované. Grin


Hele, to by me taky zajimalo. Zatim sem na nic neprisel, maximalne tak na policky v baracku Grin Grin
 
Jecman
z těch "krámů"-> kolečka, páky, sloupky atd se dělaj dwemerský ingoty (cihla trpaslišího kovu)
 
Ambushc
moje dračí zbroj Smile http://skyrim-img.kx.cz/images/389dra_zbroj_Ambushc.jpg
 
dalu78
Zdar,

zasekl jsem se u výroby kožešinové helmy. Poradí někdo, kde a z čeho se dá udělat? Kožená helma není problém, ale kožešinová ano Smile

Díky za rady
 
Ambushc
dalu78 napsal:
Zdar,

zasekl jsem se u výroby kožešinové helmy. Poradí někdo, kde a z čeho se dá udělat? Kožená helma není problém, ale kožešinová ano Smile

Díky za rady



Na kožešinovou helmu musíš mít myslím kůže nezpracované a pak kožené proužky zřejmě a můžeš jí vyrobit v jakékoliv kovárně ale já celou kovařinu udělal v bílém průsmyku za branou u tý ženský Smile))
 
Agrael
Jecman: Kolečka, páky, gyroskop, kousky kovu, příbory - nejdou přetavit hodí se to vůbec k něčemu ?
 
Ambushc
Moje vykované zbroje [img]http://skyrim-img.kx.cz/images/609moje_zbroje_Ebony_Drag.jpg[/img]

Vlevo Ebonitová, Na sobě mám Dračí a v pravo Daedrická Smile)))
 
dalu78
Ambushc napsal:
dalu78 napsal:
Zdar,

zasekl jsem se u výroby kožešinové helmy. Poradí někdo, kde a z čeho se dá udělat? Kožená helma není problém, ale kožešinová ano Smile

Díky za rady



Na kožešinovou helmu musíš mít myslím kůže nezpracované a pak kožené proužky zřejmě a můžeš jí vyrobit v jakékoliv kovárně ale já celou kovařinu udělal v bílém průsmyku za branou u tý ženský Smile))


myslím, zřejmě ... hezké slova, ale nezpracované kožešiny z vlka mám, kožené prožky z kůže mám taky - to není problém - problém je ten, že mi kovárna vůbec nenabízí možnost udělat kožešinové věci. Můžu dělat věci usňové, kožené, železne, ocelové, ... a mnoj´ho jiných - ale kožešinové prostě NE. Ty v navídce prostě nejsou. Musím mít nějaký lvl kovařiny nebo kožešinové věci se dělají někde jinde?
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Kovařina Archív zodpovězených dotazů 7 03.10.2012 21:26
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5468 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7413 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist