Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Úvaha o Thalmorech
Opitz
Me prijde divny, ze jakozto valecnik s velikym mecem jsem se stal arcimagem univerzity. Ja bych se nepustil ani do druhyho semestru. Do many jsem neivestoval jedinej talent a kouzla skoro nepouzivam (max. kdyz si chci zapalit cigaro).
 
hRDLA
Ligos napsal:
Buena, Whirt: Jo, ty hlášky fakt někdy dost naštvou. Obzlvášť když se stanu arcimágem a strážnej mi pak řekne: "Drž se dál od univerzity a nedělej problémy!" To pak není divu, že mám sto chudí ho usmažit kouzlem sežehnutí...


nápodobně, obzvláště když zabijete alduina a jste v Solitude(Samota) a imperiální voják vám řekne ,,Maybe I am the Dragonborn."(Třeba sem já drakorozený) , tak má pak člověk mu odpovědět ,,FUS-RO-DAH !!!" Grin

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Akim
njn, prece vsichni vime, ze hlavne straze maji vzdycky blbe kecy, viz Oblivion a ty jejich prupovidky, muzu rict ze kdyz mi rekl nejakou uz po 10 za sebou brali me mory Smile
Ale je pravdou ze tady to hodne chybi, clovek tolik toho pro svet Skyrimu udela, je mistrm ve vsech cechach co se da a pak prijde stupid straznej a rekne neco ve smyslu "nerad bych videl tve ruce ve svych kapsach", omg.

Akim
 
Ouee
Strážní. To je cech sám o sobě. Grin
 
Ouee
Jinak mě tak napadá uváha nad tou Ligosovou úvahou.
Předchozí díly jsem nehrál, takže budu vycházet pouze z informací Ligosovi úvahy, že byli ti elfové dosti podobní elfům z Roklinky od J.R.R.Tolkiena. Nemám prošlou ještě celou hru, ale zatím můžu říci, že ve Skyrimu těch elfů moc není. A když už nějakého člověk potká, většinou je to příznivce Thalmoru.

A tak mě napadá:
Když vezme v potaz, že Skyrim je hornatá, ledová a celkově nehostinná země, tak ti elfové co mají rádi hudbu, umění, zpěv a přírodu (představíme-li si pod tím to pojmem rozkvetlé stromečky, kytičky, sluníčko a teploučko) si žíjí v nějaké té jejich vyhovující zemi a měli by třeba emigrovat či cestovat do Skyrimu, tak se jim se asi spíše moc nechce. Třeba je tato země neláká. Ale nějaké to velvyslanectví z politických důvodů tu být musí a tu práci také někdo dělat musí. A jak to u politiky bývá: peníze, moc, korupce a nadutost změnilo i elfy kteří se zde usadili jakožto pracovníci velvyslanectví a dohlížení na dodržování Zlatobílého konkorádu.

Tudíž sice zde moc elfů není, ale bez velvyslanectví by tu už skoro žádní nebyli (ani ti Thalmorové co se politikou a mocí změnili ve zmrdy Grin). A protože se děj odehrává Jenom ve Skyrimu, my můžeme elfy posuzovat pouze podle tohohle "špatného ovce" a to i přestože, elfové v jejich domovině jsou stále ti elfové z roklinky. Mám namysli pojem: "Kvůli jednomu špatnému jablku není přece špatná celá úroda." Ale protože se těm hodným elfům z roklinky sem nechce (tato země je neláká), tak je posuzujeme hromadně a strkáme je do pytle i s těmi zlými.

PS: Je to jen taký můj nápad a verze odůvodnění. Netvrdím, že je něco z toho pravda. A jak jsem řekl na začátku. Předchozí díly TES jsem nehrál a tak vycházím pouze z Ligosovi úvahy a zmíněných informací.
Upravil/a Ouee dne 10.01.2012 11:02
 
koniaash
Ač starý prstenofil, musím se v tomto Skyrimu zastat. Ušopleskové jsou zkrátka pakáž. Vadí mi snad v každé fantasy, zvlášť pokud jsou to takoví ti tolikienovití elfové- jsou silně nerealističtí- nebo jste snad viděli elfského řezníka, popeláře nebo třeba promě za mě sedláka? A neříkejte mi, že získávají základní životní potřeby obchodem. Dobře popsaní ušopleskové jsou snad jen v Zaklínači a Warhammerovkách ( ne 40000, těch ze Starého světa ). A Thalmoři? Že je to jen špička ledovce? možná ano, ale drtivá většina altmerů s nimi souhlasí. Je to jak s nacistama. A až dostanou jednou do držky, každej altmer bude říkat- " ne to já ne to oni" a nebo ještě obvyklejší " jenom jsem plnil rozkazy". Thalmorská rada je vládnoucí vrstva. A když je vládce parchant a národ za ním stejně jde, je to banda stejnejch parchantů, nebo alespoň zbabělců. A popravdě by mi bylo jedno, jestli mi odvleče rodinu do mučírny vznešený poeta se zájmem o přírodu, nebo tupý krvelačný primitiv. Důležitá je ta mučírna. Kulturnost a krutost se nevylučují, inteligent tu krutost jen lépe promyslí. Fuj Thalmor, fuj elfouni.
 
Whirt
Ale no tak, to už trochu zavání rasizmem. Přeci jen si vem, že nemusí disponovat třeba obchodem (získávání základních potřeb ), ale mnoho elfů používá magii, takže využívají tato umění. Pokud si to takto nedokážeš představit, pak nemáš ani kousek fantazie - vždyť jak mohli Ayleidi postavit takové nádherné famozní obrovské věci? Věž z bílého zlata rozhodně nestavěli za pomocí jeřábů, lešení nebo podobných technických udělátek tak jak by to udělali Dwemeři (btw. dwemeři jsou taktéž elfové a jak se činili jak v technice, magii a vůbec všemožných uměních), stavěli to pomocí kouzel. V mnoha starých hrách se objevovala kouzla jako vyčaruj chleba, vodu, nebo dokonce zeď (např. Arena, Brány Skeldalu atd.). Já si tohle dokresluju vlastní fantazií. Proč by si elfové v pánu prstenů nemohli bohémsky užívat, když je to svět fantazie?
V Elder Scrolls je několik druhů elfů a můžeme si všimnout, že každý je v podstatě vyvinutý v prospěch jiné věci (ano z toho je cítit DnD - prostě chtěli vytvořit výhodné postavy), ale v tom je ta krása - každá rasa si na živobytí dokázala vydělat nějak jinak - Lesní elfové lovem, znalostí lesa a jeho tajemství, přírodní magie apod. Temní elfové důležité zásoby vybojovaly, ale nejen to... Vysocí elfové zase využívaly své moudrosti... Ale kdo řekl, že vlastně tito elfové nemohou pracovat - pracují, jen určitý kruh je moudrý, využívá darů přírody, zlepšuje se v umění a o to se pak dělí s ostatními elfy, jako je to v naší společnosti. Někdo se zabývá psaním knih a někdo holt musí na pracoviště. Mezi elfy je (tedy byla) akorát víra v umění silější než mezi námi a ostatními rasami ve světě Nirnu.
Upravil/a Whirt dne 10.01.2012 21:01
 
Ligos
Amen, bratře! Grin
 
Dteam
já bych byl pro aby si všechny rasy ve skyrimu byli nějak rovny ale thalamorové jsou vážně hovada Grin
 
martin228
serte nato aj tak tu žiadny altemy niesu Grin
 
Buena
Už jsem to někde zmiňoval. že ta jejich mučírna na velvyslanectví mě hodně naštvala.
Od toho Q - jak potkám dva ozbrojence Thalmoru s tím černokabátníkem tak je jednoduše zapíchnu. Ať mají s sebou vězně či nikoli.
Co mi ale vadí je to, že pokaždé, když se pak materializuji u sebe v Bílém průsmyku tak vždycky platím těch 40G za přečin proti říši když nechci do šatlavy Sad
To nějak nepoberu... jak se to k císařským donese?
Nic těm zapíchnutým přece neseberu a vše provedu pěkně v tichosti a na odlehlém místě. A poslední dobou už ani žádné vězně nemívají, jen si asi pro někoho jdou. Takže mne ani jejich uteklý vězeň nepráskne.
Nechápu.
Přemýšlím, že to asi začnu kilovat (ty Tharmorské) přes konzoli - kvůli karmě a ze zásady.
* * *
Nerad, ale možná, že se právě kvůli tomuto i na stranu Stromcloaků přikloním Sad
Anebo zruším obě strany - pokud to jde Smile
Sakryš - to bude ale hnusná robota... Sad
Nezkoušel to už někdo?
Upravil/a Buena dne 11.01.2012 15:10
 
koniaash
Buena napsal:
Už jsem to někde zmiňoval. že ta jejich mučírna na velvyslanectví mě hodně naštvala.
Od toho Q - jak potkám dva ozbrojence Thalmoru s tím černokabátníkem tak je jednoduše zapíchnu. Ať mají s sebou vězně či nikoli.
Co mi ale vadí je to, že pokaždé, když se pak materializuji u sebe v Bílém průsmyku tak vždycky platím těch 40G za přečin proti říši když nechci do šatlavy Sad
To nějak nepoberu... jak se to k císařským donese?
Nic těm zapíchnutým přece neseberu a vše provedu pěkně v tichosti a na odlehlém místě. A poslední dobou už ani žádné vězně nemívají, jen si asi pro někoho jdou. Takže mne ani jejich uteklý vězeň nepráskne.
Nechápu.
Přemýšlím, že to asi začnu kilovat (ty Tharmorské) přes konzoli - kvůli karmě a ze zásady.
* * *
Nerad, ale možná, že se právě kvůli tomuto i na stranu Stromcloaků přikloním Sad
Anebo zruším obě strany - pokud to jde Smile
Sakryš - to bude ale hnusná robota... Sad
Nezkoušel to už někdo?


já tu pakáž pobíjím na potkání. A pak se vyplatit není takový problém. Kdyby to tak šlo i v reálu... Pár kandidátů mám už dlouho na čekací listině a rád bych se plác přes kapsu Grin
 
Buena
...

já tu pakáž pobíjím na potkání. A pak se vyplatit není takový problém. Kdyby to tak šlo i v reálu... Pár kandidátů mám už dlouho na čekací listině a rád bych se plác přes kapsu Grin

Samozřejmě chápu, že když je třeba ve městě někde v dálce strážný tak stačí do někoho nechtěně strčit a už je u mne stasenou zbraní Smile
Ale v divočině?
 
koniaash
Buena napsal:
...

já tu pakáž pobíjím na potkání. A pak se vyplatit není takový problém. Kdyby to tak šlo i v reálu... Pár kandidátů mám už dlouho na čekací listině a rád bych se plác přes kapsu Grin

Samozřejmě chápu, že když je třeba ve městě někde v dálce strážný tak stačí do někoho nechtěně strčit a už je u mne stasenou zbraní Smile
Ale v divočině?


to je tím, že skyrimská divočina se hemží práskačema. Mrkni někdy za strom, stopro ho zahlídneš Grin
 
Ligos
koniaash napsal:

to je tím, že skyrimská divočina se hemží práskačema. Mrkni někdy za strom, stopro ho zahlídneš Grin


Ne, já vím, čím to je: Tihle Thalmorové, když jdou po cestě, mají sebou v závěsu ještě tak dva-tři další členy- neviditelné mágy-zvědy, kteří hned váš "zločit" běží nahlásitGrin
 
Buena
Ligos napsal:
koniaash napsal:

to je tím, že skyrimská divočina se hemží práskačema. Mrkni někdy za strom, stopro ho zahlídneš Grin


Ne, já vím, čím to je: Tihle Thalmorové, když jdou po cestě, mají sebou v závěsu ještě tak dva-tři další členy- neviditelné mágy-zvědy, kteří hned váš "zločit" běží nahlásitGrin

...anebo nad tím vším dozoruje veliký, ale opravdu veliký bug, jménem Velký Bratr Smile
Když mě kdysi Lydie spadla doma ze schodů na meč tak to bylo řevu... a určo to bylo slyšet až k jarlovi... to nepřišel nikdo se podívat, ale v divočině je těch kamer asi nějak moc Sad
Upravil/a Buena dne 11.01.2012 19:05
 
koniaash
Thalmoři maj na oběžné dráze satelity! Ale pšššt....
 
Ouee
Za to můžou mimozemšťaníííí Grin
 
koniaash
Ouee napsal:
Za to můžou mimozemšťaníííí Grin


pravda je někde tam venku! Grin
Upravil/a koniaash dne 12.01.2012 04:59
 
martin228
koniaash napsal:
Ouee napsal:
Za to můžou mimozemšťaníííí Grin


pravda je někde tam venku! Grin


Pff!Grin
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Úvaha o Čepelích Skyrim - obecně 21 27.09.2013 15:22
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4082 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8039 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5464 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4642 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12475 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7320 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6396 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6217 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7409 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist